Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2015., 18:57   #81
Hm....zna li netko gdje se u NIAS-u nalazi ono "izgubljena lozinka"?
Ne da ne mogu naći tu opciju, nego kao da ne postoji.
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:04   #82
Evo, postao sam e-građanin! Bravo ja

Zanima me, mogu li dobiti potvrdu o nekažnjavanju putem ovog sustava?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:23   #83
Ne još.

Vlada RH na twitteru obećala "krajem 5. mjeseca"
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:32   #84
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Evo, postao sam e-građanin! Bravo ja

Zanima me, mogu li dobiti potvrdu o nekažnjavanju putem ovog sustava?
pa čestitka
dolijao i ti..

Zadnje uređivanje grogo bolger : 16.05.2015. at 17:45.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 09:14   #85
Godinama pričaju ima nas malo, a sve nas je više, sve nas je više!
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:58   #86
Quote:
Equilibrium kaže: Pogledaj post
Godinama pričaju ima nas malo, a sve nas je više, sve nas je više!
još se branim i još se nedam

al jebi ga, ja sam pemzijoner
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 20:09   #87
Kaže naš premijer Zoka ili neki od ministara da je HR jedna od najnaprednijih država u svijetu po pitanju e-stvari.



Apeliram da zagrebački holding šalje u moje sanduče pdf sa 2-d kodom, pa da mi ne moraju slat papirnati račum.
Ajmo Milane ljudino delaj!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 11:28   #88
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Kaže naš premijer Zoka ili neki od ministara da je HR jedna od najnaprednijih država u svijetu po pitanju e-stvari.
Posrijedi su elektroničke usluge, u ovom slučaju to je isporuka fotografija, tekstova i informacija te osiguravanje pristupa bazama podataka. Kraće bi se moglo reći e-usluge. A moglo bi se i precizirati o kakvim je uslugama riječ pa govoriti npr. o elektroničkom obrazovanju (ili e-obrazovanju).
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 18:30   #89
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Posrijedi su elektroničke usluge, u ovom slučaju to je isporuka fotografija, tekstova i informacija te osiguravanje pristupa bazama podataka. Kraće bi se moglo reći e-usluge. A moglo bi se i precizirati o kakvim je uslugama riječ pa govoriti npr. o elektroničkom obrazovanju (ili e-obrazovanju).
oj, šta si mislijo reći sa ovim gore? Kakve su ovo definicije? kakve fotografije, kakve slike? ovdje je tema osobni pretinac i prateće usluge koje se preko istog mogu dobiti

https://pretinac.gov.hr/KorisnickiPr.../eGradani.html

grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 11:03   #90
Mah, samo pokušavam pomoći nesnalažljivom ministru, ništa drugo.

Jasno da je ovdje riječ o elektroničkom pretincu. No elektroničke usluge jedini su dovoljno širok termin koji obuhvaća npr. i web-hosting, i isporuku softvera, i isporuku informacija (što sam i opisao, nije riječ o definiciji), i isporuku glazbe, filmova i igara... - da ne nabrajam područja unedogled. I u zakonima i u stručnim tekstovima - istinabog, davno sam ih prevodio i lektorirao, ali ne vjerujem da se išta u međuvremenu promijenilo - sve to definirano je kao elektronička usluga, za razliku od telekomunikacijske ili neke druge. "E-stvari" su dakle e-usluge. Da je tutlek otvorio bilo koji informatički udžbenik ili časopis, to bi našao.

Je li sad jasnije?
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:32   #91
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Mah, samo pokušavam pomoći nesnalažljivom ministru, ništa drugo.

Jasno da je ovdje riječ o elektroničkom pretincu. No elektroničke usluge jedini su dovoljno širok termin koji obuhvaća npr. i web-hosting, i isporuku softvera, i isporuku informacija (što sam i opisao, nije riječ o definiciji), i isporuku glazbe, filmova i igara... - da ne nabrajam područja unedogled. I u zakonima i u stručnim tekstovima - istinabog, davno sam ih prevodio i lektorirao, ali ne vjerujem da se išta u međuvremenu promijenilo - sve to definirano je kao elektronička usluga, za razliku od telekomunikacijske ili neke druge. "E-stvari" su dakle e-usluge. Da je tutlek otvorio bilo koji informatički udžbenik ili časopis, to bi našao.

Je li sad jasnije?
Plemenito od tebe, što pokušavaš pomoći. To je lijepo, pokazuje da si dobra osoba, takvih nam uvijek treba.
Ali molim te budi ontopic. (ajd ovo prevedi).
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 19:08   #92
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ali molim te budi ontopic. (ajd ovo prevedi).
Drži se teme, ne može jednostavnije ni kraće.

Inače, nisam baš zadovoljan servisom iako podržavam i ideju i provedbu. Do dvije ključne stvari koje su mi trebale posljednjih dana nisam mogao doći: potvrde o nekažnjavanju (to još nisu uveli iako je najavljeno) i podataka o zdravstvenom osiguranju (iskušao sam tri preglednika, ali nisam se uspio logirati). Postavke nisu problem, vjerojatno je do servera.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 19:12   #93
Sa prijateljskog Kosova očekivali bi vrsne pekare, ugostelje, sljastirčare, kad ono dolazi e-kiosk na kojemen mežete dobiti sve svoje papire.

Poveznica

A di smo mi tu?

Iman osjećaj da bi se javila ludistička pobuna u HR. Miš izija pečat, stajla!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:25   #94
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Nako dobrih deset dana javio mi se marketing zagrebačkog holdinga, ljubazno mi zahvališe na pokazanom interesu, rekoše mi da su trenutno omogućili samo uvid u stanje računa, a za par mjeseci će biti omogućeno slanje PDF računa.

Ako taj PDF bude imao 2D kod uplatnice onda je to super stvar



Drago mi je da državni aparat funkcionira, da prilično profesionalno odgovaraju.

Želio bih da budu brži kao što ja moram biti brz i efikasan u privatnom sektoru, ali dobro ja sam malo utopistički naivan.
Taj projekt E-građanin je dvosjekli mač za građane,jer isto tako će država biti vrlo efikasna kod naplate svojih potraživanja ili za one koji će imat problema sa zakonom(recimo u prometu). Suma sumarum,država će imati potpunu kontrolu nad građanima.
mad max 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:52   #95
Quote:
mad max 83 kaže: Pogledaj post
Taj projekt E-građanin je dvosjekli mač za građane,jer isto tako će država biti vrlo efikasna kod naplate svojih potraživanja ili za one koji će imat problema sa zakonom(recimo u prometu). Suma sumarum,država će imati potpunu kontrolu nad građanima.
Šta ti znači potpuna kontrola na građanima? Ajd malo elaboriraj, pa da raspravimo o tome, tome forum i služi.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:21   #96
E-građanin postala prije nekoliko mjeseci. Unaprijed sam prezadovoljna uslugom koju ću imati za nekoliko godina :vizionar:
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 13:36   #97
ja sam se registrirao neki dan
zaboravio sam pitati dal se na e-građani mogu prijaviti i maloljetna djeca?

zna li tko ?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 08:05   #98
Sustav e-Građani može koristiti svaki građanin Republike Hrvatske stariji od 15 godina koji posjeduje elektroničku vjerodajnicu s Liste prihvaćenih vjerodajnica.
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 08:10   #99
A sad pitanje s moje strane, imam ePass, ali ako bih htjela mToken ili pak ovo "certifikat sigurnosne razine 4. Izdavatelj vjerodajnice je Ministarstvo unutarnjih poslova", plaćam li to sta ili je sve besplatno samo zavisi gdje i što tražim?
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 11:23   #100
Mtoken je besplatan, zatrazis ga u Fini. 4. razina je eOsobna i moras zatraziti novu sto je oko 80 kn.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
// Evil needs candy too. \\
kronoss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.