Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2008., 23:02   #41
čitah sve gore navedene knjige..... al nakon prve imaš osjećaj da sve i kasnije znaš.. čovjek fakat piše na isti kalup.. martin je car
williams je oke
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:27   #42
Meni kay ne piše na isti kalup ili san ja corav
mary higgins clark je pisanje na isti kalup ne kay
mjurjev5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 20:28   #43
Quote:
mjurjev5 kaže: Pogledaj post
Meni kay ne piše na isti kalup ili san ja corav
mary higgins clark je pisanje na isti kalup ne kay
Novo na tržištu: Mary Higgins Kay! Prvoklasni hibrid.

Ozbiljno, slažem se. Kay uopće ne piše na isti kalup. Ja to nisam uočila.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 23:40   #44
Quote:
Parva Efferus kaže: Pogledaj post
Novo na tržištu: Mary Higgins Kay! Prvoklasni hibrid.

Ozbiljno, slažem se. Kay uopće ne piše na isti kalup. Ja to nisam uočila.
Nisam ni ja kod Kaya uočio isti kalup. Sve četiri knjige(Saratinski mozaik, Tigana, Lavovi Al-Rassana i Pjesma za Arbonnu) se stvarno razlikuju. Tu nema nekog kalupa koji on stalno koristi...
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 21:36   #45
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja kod Kaya uočio isti kalup. Sve četiri knjige(Saratinski mozaik, Tigana, Lavovi Al-Rassana i Pjesma za Arbonnu) se stvarno razlikuju. Tu nema nekog kalupa koji on stalno koristi...
Meni se isto čini da tu nema kalupa.Nisam sve pročitao ali mi se ove do sada razlikuju.
Lavovi al rasana su mi najbolji ,Gospodar careva solidan no na žalost Tigana i Pjesma za Arbonu mi nisu nikako legli i stao sam na prvih pedesetak strana i ni makac.
.Prema postovima vidim da vam je Tigana među najboljima pa ću je ponovo uzeti na "pregled".
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 00:55   #46
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Meni se isto čini da tu nema kalupa.Nisam sve pročitao ali mi se ove do sada razlikuju.
Lavovi al rasana su mi najbolji ,Gospodar careva solidan no na žalost Tigana i Pjesma za Arbonu mi nisu nikako legli i stao sam na prvih pedesetak strana i ni makac.
.Prema postovima vidim da vam je Tigana među najboljima pa ću je ponovo uzeti na "pregled".
Kažu da je u Tigani najteže proć prvih 50 stranica. Ja to nisam osjetila, al tako kažu.

Ma najbolji je Sarantinski mozaik, obe knjige.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 01:45   #47
Quote:
Parva Efferus kaže: Pogledaj post
Ma najbolji je Sarantinski mozaik, obe knjige.
Sarantinski mozaik je ubitacan. Ne znam koji mu je vrag bio dok je to pisao, ali nedavno sam opet procitao obje knjige i to dok me drmala neka depra i mogu ti reci da je efekt bio strasan Bas ono pogadja direktno tamo-gdje-vec-treba-pogoditi

A ja sam ateist, pa su mi ipak svi oni likovi i njihova opsjednutos vjerom bili savrseno logicni i simpaticni... Kay je predobar
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 01:49   #48
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
čitah sve gore navedene knjige..... al nakon prve imaš osjećaj da sve i kasnije znaš.. čovjek fakat piše na isti kalup..
Ovo je definitivno najcudniji komentar kojeg sam ikada procitao o Kayu

Isti stil? Da. Neki motivi koji se provlace kroz sve knjige? Da. Knjige na isti kalup? Ne.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 02:23   #49
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Ovo je definitivno najcudniji komentar kojeg sam ikada procitao o Kayu

Isti stil? Da. Neki motivi koji se provlace kroz sve knjige? Da. Knjige na isti kalup? Ne.

Pa, ako kao "kalup" promatraš uzimanje povijesnih osnova za knjige... al to je jedan prilično širok kalup
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:56   #50
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Pa, ako kao "kalup" promatraš uzimanje povijesnih osnova za knjige... al to je jedan prilično širok kalup
apsolutno se slažem. možda se misli na stil pisanja? a to je nešto drugo... inače, zaplet je uvijek na drugu foru, svaki od likova je specifičan, čak niti motivi koji pokreću negativce/pozitivce nisu slični... stvarno mi nije jasno
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 14:43   #51
Njegove knjige su mi odlične, pogotovo Tigana i Lavovi Al Rassana.

Od Williamsa nisam čitao ništa, znači preporučate?
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 00:51   #52
Quote:
sancho panza kaže: Pogledaj post
Njegove knjige su mi odlične, pogotovo Tigana i Lavovi Al Rassana.

Od Williamsa nisam čitao ništa, znači preporučate?
rat cvjetova svakako. trilogiju Sjećanje, tuga i trn izbjegavaj u širokom luku. i Martin bi ti se trebao svidjeti, dobar ja skoro kao Kay. skoro
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 19:24   #53
malo postova....malo! dajte ljudi ovo je jedan od najvećih fantasy autora danas (a i uopće). ajmo probat ovako: ima li netko nekog lika iz kayevih romana da mu je posebno drag-draži o ostalih? ako da (a naravno da da) molim objasnite zašto
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 22:45   #54
Hmmmm....Davno citala, ali mozaicar.... Ne da mi se traziti knjigu pa da se sjetim imena Jako tezak lik....ufff mrzila ga na pocetku.... Ali kroz knjigu se razvio u sutljiv ali snazan karakter koji se nadje usred svih spletki carstva.... Svidja mi se tvrdoglavost, snaga i to sto je uvijek nekako tuzan.... I kraj mi je predivan.... napokon pronadje srecu. A padam na umjetnike, pa mozda i zato volim njegov lik
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 18:13   #55
Quote:
eversleeping kaže: Pogledaj post
Hmmmm....Davno citala, ali mozaicar.... Ne da mi se traziti knjigu pa da se sjetim imena Jako tezak lik....ufff mrzila ga na pocetku.... Ali kroz knjigu se razvio u sutljiv ali snazan karakter koji se nadje usred svih spletki carstva.... Svidja mi se tvrdoglavost, snaga i to sto je uvijek nekako tuzan.... I kraj mi je predivan.... napokon pronadje srecu. A padam na umjetnike, pa mozda i zato volim njegov lik
mozaičar se zove Krispin, a knjiga Sarantinski mozaik (sastoji se od dvije knjige: Odjedriti u Sarant i Gospodar careva). hmmm... vidiš, meni su najdraži likovi iz te knjige dvije žene oko kojih se cijela knjiga i vrti. carica Alixana (ili Aliana), koja je "dobra" (ona ode s krispinom na kraju) i Stiliana Daleina, negativka. obje su dijametralno suprotne, fizički i karakterno, međutim obje imaju puno toga u sebi što me zaintrigiralo. kao literarni likovi su fantastično obrađeni, kao uostalom i svi Kayevi likovi. zato ga i volim: nitko, ali baš nitko (a ovdje mislim na cjelokupnu književnost) nema tako dobro razrađenu karakterizaciju likova kao Kay
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 21:29   #56
Quote:
mozaičar se zove Krispin, a knjiga Sarantinski mozaik (sastoji se od dvije knjige: Odjedriti u Sarant i Gospodar careva). hmmm... vidiš, meni su najdraži likovi iz te knjige dvije žene oko kojih se cijela knjiga i vrti. carica Alixana (ili Aliana), koja je "dobra" (ona ode s krispinom na kraju) i Stiliana Daleina, negativka. obje su dijametralno suprotne, fizički i karakterno, međutim obje imaju puno toga u sebi što me zaintrigiralo. kao literarni likovi su fantastično obrađeni, kao uostalom i svi Kayevi likovi. zato ga i volim: nitko, ali baš nitko (a ovdje mislim na cjelokupnu književnost) nema tako dobro razrađenu karakterizaciju likova kao Kay
He he Odjedriti u Sarant mi je Kay potpisao prije 2-3 godine.... Ali ja naslove slabo povezujem sa radnjom I imena jako lose pamtim.... Morat cu jednom uhvatiti vremena da ponovo procitam knjigu.... Jel Kay imao slog ili nesto....? Znam, glupo pitanje, ali kada sam ja pricala s njim (nekih 10-ak min)malo cudno prica....jedna stana lica mu se ne pomera... A izgleda jako blago i simpaticno i skroman je.... To je preneo i na knjige....
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 22:08   #57
Quote:
eversleeping kaže: Pogledaj post
He he Odjedriti u Sarant mi je Kay potpisao prije 2-3 godine.... Ali ja naslove slabo povezujem sa radnjom I imena jako lose pamtim.... Morat cu jednom uhvatiti vremena da ponovo procitam knjigu.... Jel Kay imao slog ili nesto....? Znam, glupo pitanje, ali kada sam ja pricala s njim (nekih 10-ak min)malo cudno prica....jedna stana lica mu se ne pomera... A izgleda jako blago i simpaticno i skroman je.... To je preneo i na knjige....
da je i najgori gad na kugli zemaljskog, gori od hitlera, staljina, sanadera i markovića zajedno sve bih mu oprostio kad piše tako divne knjige. iako mi je draže kad kažeš da je simpatičan. stvarno mu je pola lica oduzeto? e vidiš to nisam znao...
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 22:18   #58
Quote:
da je i najgori gad na kugli zemaljskog, gori od hitlera, staljina, sanadera i markovića zajedno sve bih mu oprostio kad piše tako divne knjige. iako mi je draže kad kažeš da je simpatičan. stvarno mu je pola lica oduzeto? e vidiš to nisam znao...
He he....A dobro da je govno kao Sanader ne bi mu oprostila
Da, pomjera samo jednu stranu lica... kad prica malo mumlja i samo mu se jedna strana usana mice.....Tako da sam pretpostavila da je bolestan....
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 00:50   #59
Quote:
eversleeping kaže: Pogledaj post
He he....A dobro da je govno kao Sanader ne bi mu oprostila
Da, pomjera samo jednu stranu lica... kad prica malo mumlja i samo mu se jedna strana usana mice.....Tako da sam pretpostavila da je bolestan....
možda se samo zajebavao? ili si je nakrcao facu botoxom netom prije
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 01:25   #60
Quote:
sancho panza kaže: Pogledaj post
Od Williamsa nisam čitao ništa, znači preporučate?
Ne. Dosadan je, spor i neoriginalan. Pun klišeja. Fali mu ideja.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.