Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2016., 20:33   #1861
Stvar je u tome što želim fizičku knjigu, s koricama i listovima. Ne kažem da je online izdavaštvo loše, dapače, ali u ovom slučaju držim do tradicije, i znam po sebi kako volim čitati knjige; listati stranice.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 21:50   #1862
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Znam da mi treba ISBN. Kakav marketing? Ne pada mi na pamet reklamirati se putem novina i reklama. Jednino što sam voljan jest predstavljati svoju knjigu, na festivalima, u bircevima i knjižnicama.

Moja publika, ako je uopće bude bilo, biti će probrana i uska, ne želim publicitet, niti mi je stalo do slave. Kao što sam rekao, imam lovu, konkretno za tiskanje knjige bi mi trebalo 15000 kn(lektura, grafički dizajn i naslovnicu mi rade prijatelji). Prodati ću sigurno 50 komada čim tiskanje završi, ostatak se može prodavati do kraja moga života, uopće mi nije bitno, samo, eto, volio bih da bude ponuđena u knjižarama i pogotovo u knjižnicama. Osim toga, smatram da bi mi ovaj korak mogao otvoriti vrata izdavačima, da se u budućnosti ne moram sam zajebavati oko izdavanja.

Ne želim prodavati knjigu na kioscima, jer ipak je, smatram, malo više od toga. Ne zanima me široka publika, niti me zanima izdavanje na stranim jezicima, ne činim ovo radi profita, ali hvala na savjetima.
Nemoj mi reć da si toliko zelen (naivan) ako misliš da će se tvoja knjiga prodavati bez marketinga. Ako ti uspije (a "word of mouth" kako bi rekli Englezi je inačica marketinga), bit ćeš prvi. Ok, ne želiš slavu i pare (koje ionako nećeš dobiti ovdje - ne da je tvoje djelo loše ili nešto, koliko je tržište siromašno i prebukirano rukopisima), no neafirmirani autor gotovo nikako ne može doći do toga da mu knjigu prodaju u knjižarama bez ikakvog marketinga i "odobrenja" tržišta. Mislim, svi smo mi tu pomalo nadobudni pisci, ali osim glave u oblacima, treba imati i noge čvrsto na zemlji. Ne znam što je loše u tome da se knjiga prodaje na kiosku? Ne prodaju se samo šrot knjige tamo

P.s. marketing se jako uspješno da raditi preko društvenih mreža

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Na smashwordu možeš izdati knjigu na hrvatskom. Ja sam čitala Flumen Obscuru, besplatnu hrvatsku knjigu na hrvatskom i na engleskom, i obje su na smashwordu.
Nisam to znala. Hvala na informaciji. No, kao što rekoh, tržište hrvatskhi knjiga je premalo, tko voli, nek izvoli. Sve ovisi od ambicija.

Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što želim fizičku knjigu, s koricama i listovima. Ne kažem da je online izdavaštvo loše, dapače, ali u ovom slučaju držim do tradicije, i znam po sebi kako volim čitati knjige; listati stranice.
Nema ništa loše u nijednom obliku izdavaštva - ne paše svima sve.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 22:37   #1863
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Osim toga, smatram da bi mi ovaj korak mogao otvoriti vrata izdavačima, da se u budućnosti ne moram sam zajebavati oko izdavanja.
To se neće dogoditi.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 01:41   #1864
Svak ima pravo sanjati
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 20:28   #1865
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
To se neće dogoditi.
Žao mi je, Šabane, ali ako nisi spreman uložiti svoje vrijeme u marketing svoje knjige samo dvije stvari se mogu dogoditi.

1. Niko je neće kupiti. Rekao si da ne ciljaš na slavu i novac, i da tvoja knjiga ima malu publiku, i to je ok. Ali čak i do te publike moraš doći na neki način, i ona tebe mora pronaći, mora čuti za tebe. Marketing ili radi do maksimuma ili nikako, nema između, ni pomalo. A koja je svrha uložiti toliki novac u samoizdavanje, za knjigu koja se neće prodavati.

2. Knjigu koja se ne prodaje, nijedan izdavač neće izdati. Jer da bi se prebacio iz samoizdavanja u tradicionalno, moraš imati jaaakoo dobru prodaju kao što je to već neko rekao. A ako ova knjiga ima malu publiku kao što kažeš, to se nikad neće dogoditi, zato prestani odmah razmišljati o tome. Žao mi je, ali tako je.

Kakvu knjigu pišeš?
AWriter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 20:40   #1866
Marketing..rekao sam na koji način bi reklamirao svoju knjigu, samo malo pažljivije čitaj.

Filozofska proza // humor.

Kako sam prije par dana komentirao, da nisam siguran u kvalitetu svog "djela", 14.3. poslao sam mail svojoj bivšoj profesorici, koja je direktna i bez dlake na jeziku, odgovorila mi je jučer, njene riječi: Oduševljena sam. Iznenadili ste me. ... Preporučit ću Vas izdavaču.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 22:25   #1867
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Marketing..rekao sam na koji način bi reklamirao svoju knjigu, samo malo pažljivije čitaj.

Filozofska proza // humor.

Kako sam prije par dana komentirao, da nisam siguran u kvalitetu svog "djela", 14.3. poslao sam mail svojoj bivšoj profesorici, koja je direktna i bez dlake na jeziku, odgovorila mi je jučer, njene riječi: Oduševljena sam. Iznenadili ste me. ... Preporučit ću Vas izdavaču.
To nije dovoljno. Misim na tvoj način marketinga.

P.S. UPRAVO SAM NEPOVRATNO IZGUBILA 1000 RIJEČI. NE ZNAM DA L' DA PLAČEM ILI DA SE SMIJEM. BAKSUZ.
AWriter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 22:41   #1868
Ma gle...zbilja nebitno, za moje knjige znati će oni koji trebaju znati i koji žele znati. Vrlo jednostavno.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 23:58   #1869
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Ma gle...zbilja nebitno, za moje knjige znati će oni koji trebaju znati i koji žele znati. Vrlo jednostavno.
Onda je to ok. Tvoja knjiga, tvoja stvar, ja sam samo htjela da te posavjetujem.
AWriter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 17:25   #1870
Quote:
AWriter kaže: Pogledaj post

Istraživala sam samostalno izdavanje (self-publishing) i zasad mi ono ima prednost nad onim tradicionalnim jer sam ja u biti "sam svoj šef" ali sa tim dolaze i veliki troškovi za štampanje i distribuciju, a ne znam da li je to isplativo na tržištu kao što je naše.
Self publishing ne košta ništa i nema apsolutno nikakvih troškova......
prodaješ se direktno na amazonu
štampa se tek kad netko naruči
sam određuješ cijenu knjige
koliko prodaš toliko zaradiš ali sumnjam da ti je baš pravi motiv zarada....

Čudi me kako ne znaš za www.createspace.com

....
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 15:58   #1871
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Self publishing ne košta ništa i nema apsolutno nikakvih troškova......
prodaješ se direktno na amazonu
štampa se tek kad netko naruči
sam određuješ cijenu knjige
koliko prodaš toliko zaradiš ali sumnjam da ti je baš pravi motiv zarada....

Čudi me kako ne znaš za www.createspace.com

....
Samo izdavanje je besplatno, ali trebam ISBN i adekvatnu naslovnicu. I prevoditelja za engleski jezik. Amazon ne izdaje knjige na bosanskom/hrvatskom jeziku. Motiv mi nije zarada, ali ne želim izgubiti novac.
AWriter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 18:47   #1872
Quote:
AWriter kaže: Pogledaj post
Samo izdavanje je besplatno, ali trebam ISBN i adekvatnu naslovnicu. I prevoditelja za engleski jezik. Amazon ne izdaje knjige na bosanskom/hrvatskom jeziku. Motiv mi nije zarada, ali ne želim izgubiti novac.

Sve je besplatno

ISBN je besplatan

A za naslovnicu imas besplatni cover creator

Možeš izdati na bilo kojem jeziku i na bilo kojem pismu ......

što je teško bilo kliknuti na link i samo pogledati



ili tražiš izgovor da ne pišeš

ili samo trollaš?


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 12:38   #1873
Jedna od opcija je napraviti svoj sajt, promovirati, pa tako prodavati knjigu. Tamo si stvarno svoj sef.
__________________
Kupi curi nesto lijepo.
basti255 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 15:14   #1874
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Sve je besplatno

ISBN je besplatan

A za naslovnicu imas besplatni cover creator

Možeš izdati na bilo kojem jeziku i na bilo kojem pismu ......

što je teško bilo kliknuti na link i samo pogledati



ili tražiš izgovor da ne pišeš

ili samo trollaš?


.

Nije na tebi da sudiš da li ja pišem ili ne pišem, govorim iz svojih dosadašnjih informacija, smiri malo živce. Neko mi je rekao da Amazon izdaje knjige samo na španskom, njemačkom, engleskom i mislim još par (kao i na Smashwordsu). Provjerit ću, hvala.
AWriter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 01:31   #1875
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Joj Deckard, pa tko ovdje čita fantasy i to hrvatskih pisaca? Nema tu kruha, kod nas prolazi samo publicistika i biografije wannabe zvijezda. Prilično smo glup narod za to. Naravno, ne generaliziram, i sama čitam i fantasy i SF, i horor i sve ostalo, no u originalu, na engleskom jeziku.

Fanatsy je ovdje, kako mi je mnogo kolega pisaca potvrdilo (a njihov gubitak zapravo), "gubitak" vremena, fantasy ne vrijedi ovdje jer su takvi pisci odmah okarakterizirani da imaju prebujnu maštu (jer je opće poznato da je to loša stvar), i da imaju problema sa stvarnim svjetom, te da stoga stvaraju druge, bajkovite svjetove. I nažalost, nisam to izmislila, puno ljudi u branši mi je to reklo Što se mene tiče, ne da se ne isplati ići tradicionalnom rutom, nego se ne isplati ići nikakvom rutom u Hrvatskoj! Zato, ponavljat engleski!

Svatko nek izabere za sebe, ja sam svoj put odavno odabrala...
Objavio sam šest samostalnih knjiga, najbolje je prošla ona jedna koja je fantasy

Na hrvatskom, jasno.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 01:34   #1876
Jel vama isto super što postoji ovaj vrlo dugovječan i dosta aktivan topic o tome kako izdati knjigu, a ne postoji topic o tome kako napisati knjigu?

Jer to svi znaju.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:50   #1877
Ima jedan topik na kreativnom kutku. Nedavno otvoren.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 21:23   #1878
vecer

zelim prevesti jednu knjigu jednog naseg psihologa na njemacki i placirati ga na njemacko trziste

knjiga nije prevedena a ja smatram da ima potencijal

nisam prevodilac ali isto kao i pisac psiholog po zanimanju

kojim redosljedom moram krenuit? prvo kontaktirati pisca ili naci neku izdavacku kucu ili prvo prevesti knjigu ?

i dali se takav podhvat uopce isplati?
i najvaznije.. jel bi ja imala ista od toga? ( )

zahvaljujem.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 08:58   #1879
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
vecer

zelim prevesti jednu knjigu jednog naseg psihologa na njemacki i placirati ga na njemacko trziste

knjiga nije prevedena a ja smatram da ima potencijal

nisam prevodilac ali isto kao i pisac psiholog po zanimanju

kojim redosljedom moram krenuit? prvo kontaktirati pisca ili naci neku izdavacku kucu ili prvo prevesti knjigu ?

i dali se takav podhvat uopce isplati?
i najvaznije.. jel bi ja imala ista od toga? ( )

zahvaljujem.
dugo me nije bilo na forumu pa ako te još zanima ova tematika, javi se
Prvi korak je da kontaktiraš vlasnika autorskih prava. Jeli to pisac ili izdavač originalnog djela? Uglavnom, ne bih te htjela skroz obeshrabriti, jer ne poznajem njemačko tržište, poznajem (slabo ali donekle) kako to ide u engleskom govornom području, i nije obečavajuće
bosque verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 09:42   #1880
Da li je moguće izdati knjigu u 30 primjeraka ? Tako da je isprintam sam i uvežem kao što se uvezuju diplomski radovi. Isbn zatražim i dobijem od NSB-a.
Dakle ne bih je davao u tiskaru već bi sve sam. Dao bih 10 primjeraka NSB-u. Ovo ostalo podijelio kome već trebam.

Jel se može to ? Jesam nešto preskočio?

I koliko košta isbn ?

hvala
bijeli međed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.