Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 22:31   #1821
molim pomoć'? parkiro sam auto na zelenu površinu ali nije bilo označeno da se nesmije parkirat. tu sam većinom parkiro auto u gradu . tek nakon toliko godina sad su me slikali i dali mi kaznu da platim 200 kuna ali nisam odnijo to platit i sad mi je poslo da još platim 100 kuna više . molim vas ko zna da mi odgovori dali da to platim ili šta da radim? molm vaše mišljenje i hvala unaprijed
trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 00:44   #1822
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ako piše da može onda šalji..malo ćeš produžit agoniju. Šta možeš napisat? Ako imaš šta reć u svoju obranu, onda bi valjda i sam triba znat.

Za zatvor ne znam kako to funkcionira, jel se moraš javit, jel te odma strpaju, jel ima kakav rok...nisam upućen ..valjda će se javit neko kvalificiran..

Bajdvej, zanimljiv nick
A kad posaljen prigovor, jel to znaci da se onih 8 dana ne racuna ili?
Neman nista rec u svoju obranu, ako vec moran to odradit u zatvoru, jebiga, al zar ne bi i drzavi bilo bolje da umisto toga radin nesto dobrotvorno, nego da im jos bude veci trosak stavit me u zatvor? Ili bar odgodit to dok nadjen neki posa?

A nick je posljedica rjesenja
Valjda nije toliko strasno za nas sa prometnim prekrsajima...
mr. alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:19   #1823
imas 8 dana za poslati svoj prigovor. ne znam u sto mislis da se ne racuna ali nakon toga ce sigurno trebati neko vrijeme, vjerojatno par mjeseci, da se stvar konacno rijesi. neces ni u zatvor tako brzo nakon parvomocnosti jer su zatvori pretrpani, pa je i tebi i njima bolje da kaznu platis. rad za opce dobro nije moguc, zato u konacnici moras platiti ili odraditi kaznu zatvora.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:55   #1824
kako mislis da rad za opce dobro nije moguc? pa zar nije to i u zakonu napisano

ma znan ja da je i meni i njima bolje da kaznu platim, al prije nego sto se zaposlim je sigurno necu platit, nije da ne zelim, vec ne mogu

Znaci koliko san ja shvatio ja se njima sad javin, i onda ce proci puno vrimena dok ne dodje na red to odradjivanje zatvora?
A u medjuvremenu ja mogu to i platit? Mislim da san negdi procita, cak i ako pocnem placat to u ratama, da bi me onda oni pustili da otplatim to tako...
mr. alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:24   #1825
Quote:
mr. alcatraz kaže: Pogledaj post
kako mislis da rad za opce dobro nije moguc?
Nešto sam bio pisa baš na ovoj temi o tome, al evo ti ovaj post pa pročitaj. Takva je praksa.
Quote:
gorkan87 kaže: Pogledaj post
e ovako, na kaznu koju sam imo ulozio sam zalbu i u njoj sam napiso da neradim negdje i da nemam od ceka platiti tu kaznu u iznosu od cak 3300 kn, i da prihvacam dobrovoljni rad ili cak da mi odgode placanje kazne dok se nezaposlim... i dobio sam odgovor sa suda da se odbija zalba, i da to moram platiti
Otiđi do suca i probaj se dogovorit o isplati na rate.

Quote:
trnda kaže: Pogledaj post
molim pomoć'? parkiro sam auto na zelenu površinu ali nije bilo označeno da se nesmije parkirat.
E kad bi tako svi parkirali...
Na zelenim površinama nije dozvoljeno parkirati. Ako te do sad nije kaznilo, ne znači da i dosadašnjim parkiranjem nisi bio u prekršaju.
Nisi platio niti se žalio (čime si indirektno prizna krivnju) pa si dobio još 100 kuna troškova suda.
Ne virujem da ćeš se uspit izvuć. Ja bi platio.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:52   #1826
Quote:
mr. alcatraz kaže: Pogledaj post
kako mislis da rad za opce dobro nije moguc? pa zar nije to i u zakonu napisano
bilo je moguce za kazne do 500 kn, ne znam je li se to mijenjalo novim zakonom ili ne. znaci, u tvom slucaju ne bi bilo moguce.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:25   #1827
2 suda istovremeno vode isti postupak?

Da li je pravno u redu da se za istu stvar paralelno vode parnice na prekršajnom i kaznenom sudu ?

Ni ja nemam love za advokata i svaka pomoć je više nego dobrodošla.

Pozdrav i unaprijed hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:41   #1828
da, u redu je.

ne mozemo ti pomoci ako ne znamo o cemu se radi.

Zadnje uređivanje Katrin : 23.10.2009. at 11:01.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 12:49   #1829
Molio bih nekoga tko zna da mi objasni slijedeće. Kad mi poštom dođe obavezni prekršajni nalog o novčanoj kazni (u mom slučaju 1300kn) + oduzimanje vozačke dozvole na 6 mjeseci, piše da imam pravo prigovora nadležnom prekršajnom sudu u roku od 8 dana po primitku naloga. E sad, stupa li odmah tim primitkom na snagu mjera oduzimanja vozačke dozvole (jer u nalogu ništa o tome ne piše, a vozačka dozvola je još uvijek kod mene, nije mi oduzeta, pa mi nije jasno oduzima li se ona uopće fizički, ili samo u policiji postoji informacija da mi vozačka slijedećih 6 mjeseci ne vrijedi). Kao drugo, ako podnesem prigovor/žalbu, ogađa li se početak izvršenja tih 6 mjeseci, ili on teče neovisno o podnošenju prigovora? Hvala unaprijed na odgovoru.
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:17   #1830
ne stupa na snagu po primitku nego pravomocnoscu odluke suda. vozacka ti se ni nakon toga ne oduzima fizicki, nego dobijes pecat zabrane upravljanja odredjenom kategorijom na odredjeni rok, a vozacka ostaje kod tebe. dakle, dok odluka nije pravomocna i dok nemas pecat u vozackoj, slobodno vozis.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 20:13   #1831
Question prebrza vožnja!!!

Vozio sam 65 km/h brže od dopuštene u naseljenom mjestu, snimila me je multanova ali me policija nije zaustavila. Nedavno sam dobio poštom poziv da prijavim policiji tko je vozio auto.
Moželi se kako izbjeći plaćanje kazne i oduzimanje vozačke? npr. ako navedem vozio je rođak iz Australije....
Hvala na pomoći !!!!
zmajo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:06   #1832
tablice po narudžbi - je.. lud zbunjenog

bokić

evo da se malo požalim i ja
naime prošle godine 22.9. sam si naručila tablice za auto, ne sviđaju mi se ove koje imam pa eto, stavila datum rođenja, do danas znači prošlo je godinu i mjesec dana ih nisam dobila a čekaju se 20 dana po svim pravilima, zna li tko kome se mogu žalit?

teta u MUP-u me svaki put isfura i govori doći će u petak, a do sada je prošlo sto petka........

baaaaaaa je....lud zbunjenog jer njima nitko ne može ništa ipak su MUP!!!!!
sanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 23:00   #1833
Quote:
sanda77 kaže: Pogledaj post
do danas znači prošlo je godinu i mjesec dana ih nisam dobila a čekaju se 20 dana po svim pravilima, zna li tko kome se mogu žalit?
Ne možeš se nikome žaliti osim samome MUP-u. Nešto je čudno ako već čekaš godinu i misec dana. Sve mi se čini da su se negdi zagubile.

@zmajo125

Bila je jedna slična tema...nije to baš tako zgodno ko što izgleda.
__________________
Nema pravde ni nasuprot

Zadnje uređivanje spyker22 : 26.10.2009. at 23:08.
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:03   #1834
Sjeća li se itko moje parking kazne ?
Po preporuci s ove teme poslala sam prigovor i neki dan dobila pisamce da sam opomenuta i da ne moram platiti 300 kn kazne. Jupiiiiii!!!

Hvala na pomoći, specijalno spyker22!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:23   #1835
Ma kako se ne bi sića. Moj prvi žuti karton na forumu uopće

Baš mi je drago da je sve prošlo s opomenom
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:08   #1836
Prolazak kroz zvučno-svjetlosni signal preko pruge

Dakle kao što naslov kaže prilazim pruzi, 10ak m prije upali se svjetlosni signal i ja prođem preko pruge dok je rampa još uvijek u zraku.

Plavi naravno u zasjedi i odmah za mnom.

Nisam nikada kažnjavan i nemam nikakvog prekršaja.

Alkotest pokaže 0.00 promila.

Pitam policajca za opomenu budući da prvi put činim prekršaj, no kaže da su opomene za kazne do 1000kn i nastavi pisati. Što drugo, kada je ispunio sve potpišem i odem. Napomenuo je da imam 8 dana za izvršenje plaćanja.

Kada sam ga pitao koja kazna je u pitanju kaže 2000kn i ništa drugo nije spominjao. Kasnije doma vidim da je uz to i 6 mjeseci oduzimanje vozačke dozvole!!!

Dakle, nemam zaposlenje, student sam.

Primanja u obitelji su mi 0.0 kn (roditelji ne rade niti imamo kakve mirovine) - to se vjerojatno može i dokazati nekom potvrdom o primanjima.

Bez auta ne mogu do vlaka kojim putujem na fax!

Stvarno bih molio nekoga ako ima savjet da li se za ovakve slučajeve isplati pisati žalba?
Na što se fokusirati? Ako bih morao birati želio bih da mi ostane vozačka ako je ikako moguće.
I da li mi netko može objasniti što podrazumijeva društveno - koristan rad ako bih ciljao i na neplaćanje 2000kn...

Eto situacija je takva i bio bih od srca zahvalan ako netko ima neki pametan savjet ili iskustva sa navedenim.

Hvala!
vječni talenat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 15:46   #1837
Svakako se isplati pisati.

Navedi da si student i da nemaš primanja, navedi da ti je to prva kazna uopće i zatim navedi (ne)primanja svoje obitelji i to potkrijepi dokumentacijom da te ne srižu odmah u startu ako slučajno ne pošalješ (vidi post #1773 na ovoj temi).

Društveno koristan rad po mom iskustvu možeš zaboraviti tako da na to ne računaš (opet vidi post #1773).

Za spas vozačke navedi da ti je potrebna i to argumentiraj pa bi moga isposlovat uvjetno uzimanje vozačke u trajanju od godinu dana, što bi svakako bila dobra nagodba.

Što se novčane kazna tiče, anulirat je neće, već samo, obzirom na olakotne oklonosti, možda smanjiti. Ako ti bude i dalje previsoka, dogovori se da istu otplatiš obročno.

Sritno!
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 19:08   #1838
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Svakako se isplati pisati.

Navedi da si student i da nemaš primanja, navedi da ti je to prva kazna uopće i zatim navedi (ne)primanja svoje obitelji i to potkrijepi dokumentacijom da te ne srižu odmah u startu ako slučajno ne pošalješ (vidi post #1773 na ovoj temi).

Društveno koristan rad po mom iskustvu možeš zaboraviti tako da na to ne računaš (opet vidi post #1773).

Za spas vozačke navedi da ti je potrebna i to argumentiraj pa bi moga isposlovat uvjetno uzimanje vozačke u trajanju od godinu dana, što bi svakako bila dobra nagodba.

Što se novčane kazna tiče, anulirat je neće, već samo, obzirom na olakotne oklonosti, možda smanjiti. Ako ti bude i dalje previsoka, dogovori se da istu otplatiš obročno.

Sritno!
Puno hvala, ma tako nekako i ja računam...

Nemam puno za izgubiti, tako da ćemo u svakom slučaju sastaviti žalbu pa čekati...
vječni talenat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 20:07   #1839
kaciga glavu čuva

da li netko zna kakva mi je kazna i mojim roditeljima za prometnu nesreću s motociklom bez vozačke tj. nisam još položio jer nemaju love
Davorovsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 12:34   #1840
@Davorovsky

Članak 216., stavak 6.

Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana, kaznit će se za prekršaj osoba koja u prometu na cesti upravlja motornim vozilom prije stjecanja prava na upravljanje.

I ovo je previše, samo se nadam da nisi još i krivac za nesriću...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.