Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 10:31   #1
Velikani ex-yu: od čega su umrli?

Ne znam postoji li slična tema negdje, pa ako se ponavljam - sorry!
Od čega su umrle poznate face ex-yu glazbene scene koji su ostavili neizbrisiv trag, a otišli su prerano?
Milan Mladenović (EKV)?
Margita (EKV)?
Ipe Ivandić (Bijelo Dugme, bubnjar) - skok sa zgrade 90-ih u BG!
Davorin mislim Popović (Indexi)?

itd.

Slobodno napišite još poznatih ljudi, u ovom trenutku se ne mogu sjetiti svih.
Tema je potaknuta pogibijom Toše Proeskog, ali ju ja proširujem, čisto iz znatiželje.
Nadopuniti i pitanjima i odgovorima...
Hvala!
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 10:38   #2
Davorin Popović (Indexi)-rak grla
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 10:55   #3
Satan Panonski (Ivica Čuljak); ne,nije se predozirao; ne, nije se (pre)izrezuckao... Poginuo je kao hrvatski vojnik u Domovinskom ratu negdje oko Vinkovaca, čini mi se.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 13:12   #4
Quote:
just Sandy kaže: Pogledaj post
Satan Panonski (Ivica Čuljak); ne,nije se predozirao; ne, nije se (pre)izrezuckao... Poginuo je kao hrvatski vojnik u Domovinskom ratu negdje oko Vinkovaca, čini mi se.
Tako je, a u cijeloj priči je bio najzanimljivije što je dobio metak u leđa, a ne s one strane
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:34   #5
Quote:
Sascha123 kaže: Pogledaj post
Ne znam postoji li slična tema negdje, pa ako se ponavljam - sorry!
Od čega su umrle poznate face ex-yu glazbene scene koji su ostavili neizbrisiv trag, a otišli su prerano?
Milan Mladenović (EKV)?
Margita (EKV)?
Ipe Ivandić (Bijelo Dugme, bubnjar) - skok sa zgrade 90-ih u BG!
Davorin mislim Popović (Indexi)?

.
Tema je potaknuta pogibijom Toše Proeskog, ali ju ja proširujem, čisto iz znatiželje.
Hvala!
1.droga (predoziranje)
2.rak čini mi se
3.ubio se jer je ostao dilerima dužan lovu za drogu (priča se)
4.rak

Toše RIP
e dok sam ja slušala Tošku bio je poznat samo u Makedoniji.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:57   #6
Poznati duo ''Sestre Baković''

Murija ih provalila i zašorala na kiosku i..
Dolgcajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:16   #7
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
1.droga (predoziranje)
2.rak čini mi se
Zamijeni 1. i 2.
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:44   #8
od čega su umrli metikoš i onaj tip koji je svirio bas u prvom valjku?
__________________
Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna
guzonjin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:55   #9
Quote:
Sascha123 kaže: Pogledaj post
Ne znam postoji li slična tema negdje, pa ako se ponavljam - sorry!
Od čega su umrle poznate face ex-yu glazbene scene koji su ostavili neizbrisiv trag, a otišli su prerano?
Milan Mladenović (EKV)?
Margita (EKV)?
Ipe Ivandić (Bijelo Dugme, bubnjar) - skok sa zgrade 90-ih u BG!
Davorin mislim Popović (Indexi)?

itd.

Slobodno napišite još poznatih ljudi, u ovom trenutku se ne mogu sjetiti svih.
Tema je potaknuta pogibijom Toše Proeskog, ali ju ja proširujem, čisto iz znatiželje.
Nadopuniti i pitanjima i odgovorima...
Hvala!
1. Mladenović - rak
2. Margita - posljedice dugogodišnjeg uzimanja opijata
3. Ipe - samoubojstvo
4. Davorin - rak
5. Đoser (Atomsko sklonište) - rak
6. Ristovski ( Dugme )- dugogodišnja bolest i odavno je bio u invalidskim kolicima
......u ovom trenu se nemogu sjetit dalje ali mislim da je iz EKV-a živ jedino bubnjar Srđan Žika Todorović danas poznati glumac ( glumio vraga u mi nismo anđeli i još puno toga...) sin glumca Bore Todorovića.
__________________
kacavida
šarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:22   #10
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
nebih štela biti zločesta ali who cares?
zašto
jel ti znaš šta je mladenović prolazio početkom rata u srbiji? radio prosvjede, bježao od mobilizacije, bio zatvaran, imao tonu problema što mu je mater hrvatica iz makarske, u zadnjem albumu žali za djetinjstvom i ljetom kod dide i none u makarskoj a jedna stvar se zove "vodi me na jadransko more"..etc nije ni čudo što je dobio rak želuca kao veliki emotivac..
btw- čovjek je bio akademski muzičar kao i većina benda.
nebi ni ja htio bit zločest al ne vidim razlog za toliku kuknjavu za tošom proeskim. njegove isprazne, metrosexualno-pederske, kvaziromantične pjesmuljke za junferice i gledatelje mexičkih sapunica nebi slušao ni da mi je otplaćivao kredit. šteta onakvog izvanrednog glasa trošenog na kuruzu, mladog ljudskog života i činio mi se kao prilično kvalitetna osoba.
R.I.P.
__________________
kacavida
šarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:10   #11
Quote:
just Sandy kaže: Pogledaj post
Satan Panonski (Ivica Čuljak); ne,nije se predozirao; ne, nije se (pre)izrezuckao... Poginuo je kao hrvatski vojnik u Domovinskom ratu negdje oko Vinkovaca, čini mi se.
Postoji vise verzija smrti...al najcesce (se cesemo) se spominje ubojstvo/smaknuce/likvidacija od metka vojnika kojima je pripadao.

Milan Mladenovic - rak gusterace...pojeo ga za 3 mjeseca...
Zanima me da li je Ivan Vdovic zaista umro od AIDS-a kako se negdje spominje kao prvi slucaj umiranja od side na ovim prostorima.
Ili je u pitanju predoziranje...ili sam ja to sve zajedno pomijesao.

Tomislav Ivcic - saobracajka (mislim da je u mjesec dana+- sa pogibijom Drazena Petrovica 1993.)
Đurđica Barlović - ?
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:31   #12
A da budem ontopic u ovom veselom i edukativnom topicu od neke teške boleštine umro je i Neša Radulović iz Poslednje igre leptira.
__________________
Ubočeni svijet

Zadnje uređivanje Billek : 18.10.2007. at 15:43.
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:03   #13
Quote:
Ante Balboa II. kaže: Pogledaj post
Đurđica Barlović - ?
Ćopio je herc? Na moru, nakon plivanja?
Čini mi se...
Navodno je imala slabo srce, iako postoji još jedna varijanta (o uzroku koji je pospješio preranu smrt.)
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:07   #14
Quote:
Ante Balboa II. kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je Ivan Vdovic zaista umro od AIDS-a kako se negdje spominje kao prvi slucaj umiranja od side na ovim prostorima.
čuo sam da je bio heroin meraklija. ali moguće...
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:53   #15
Quote:
Sascha123 kaže: Pogledaj post
Milan Mladenović (EKV)?
Margita (EKV)?
za oboje 2 glavna razloga:

1. rak
2. AIDS

Milan je službeno umro od raka pankreasa koji je, iz ne znam kojih razloga, kod narkomana za red veličine češći nego kod ostalih. Operacija je bila neuspješna, otvorili su ga i zatvorili i nedugo kasnije je umro.
Magi je zadnjih godina živjela u katastrofalnim uvjetima, došla je u bolnicu kad je već metastaze imala posvuda tako da je pitanje koji je uopće bio primarni.
Dodaj da su oboje i poprilično dugo imali AIDS, a Magi uz to još i neliječenu epilepsiju.
Nitko nije od overdosea umro, općenito ne sjećam se da je itko iz te scene umro od overdosea, ali od posljedica narkomanije jako puno.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:55   #16
Quote:
šarafciger kaže: Pogledaj post
......u ovom trenu se nemogu sjetit dalje ali mislim da je iz EKV-a živ jedino bubnjar Srđan Žika Todorović danas poznati glumac ( glumio vraga u mi nismo anđeli i još puno toga...) sin glumca Bore Todorovića.
Iz prve postave EKVa nije živ nitko (VD je prvi umro od AIDSa 1992., a Bojan zadnji 1998.). Ako pribrojimo Katarinu II, živ je drugi gitarist Gagi.
Od kasnijih postava živi su svi bubnjari (Raka, Firchie, Žika, Marko), te basisti Ćima i Bole.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:56   #17
koliko znam, VD jeste umro od AIDSa. postoji film Sonje Savic o tome, samo sto ga niko nije video.

najtuznija scena: ja i dva prijatelja prolazimo pored "Marakane" nekoliko sati pre nego Zvezda pocinje istorijsku utakmicu sa Bajernom, i vidimo poznatu facu - VD-a - kako stoji na ulici pored svoje male tezge i prodaje bedzeve "Avanti Stella Rosa" i slicno... izgledao je kao par minuta pred smrt, sto se, maltene, i desilo.
basstapex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:01   #18
Ma, VD je bio u komi godinama prije smrti, pa zadnjih par godina života je "bubnjao" na klavijaturama od sintesajzera i sličnim fizički lakšim udaraljkama jer nije više imao snage za bubnjeve.
No, on je zaista legenda u bubnjarskim krugovima, svi bubnjari ga poštuju kao Boga.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:27   #19
Koliko znam i Čavke iz Orgazma je umro od side na Tasmaniji....
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 02:03   #20
Zar se nitko ne sjeca automobilske nesrce 18.9.1986. u kojoj je na mjestu poginuo Aljosa Buha, a nekoliko dana kasnije umro Drazen Ricl; basist i pjevac iz pocetne postave Crvene Jabuke. Putujuci na svoj prvi veliki koncert na Kantarevcu, nesreca se desila kod Jablanice. Ja sam tada imala deset godina i sve mi je nekako kroz maglu, ali su mi drugi pricali i imam novinske clanke iz toga vremena. Na desetke tisuca mladih je bdjelo pred bolnicom dok su se doktori uzaludno borili za Zijin zivot. I njih dvojica su usli u legendu. Mnogo mladih, koji tada nisu bili ni rodjeni danas ostave cvijet na njihovim posljednjim pocivalistima.
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.