Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 10:11   #1
Postati Amazon seller, FBA - iskustva, savjeti, uvjeti

Bok!

Trenutno radim kao 3D dizajner i freelancer. Nekoliko mojih trenutnih klijenata su amazon selleri (svi su stranci). Radim za njih vizualizacije proizvoda, pošto svi imaju custom labeling i sl.

Razgovarao sam s jednom klijentom o tome kako je počeo (on je Amerikanac, sada živi i radi u Japanu). Uglavnom, počeo je s malom količinom elektronike na Amazonu (oko 1500$ kapitala za robu) i polagano mu je posao rastao. Robu je nabavljao u Kini, uvozio je u SAD i prodavao putem Amazona.

Ozbiljno sam zainteresiran pokrenuti takav posao, pa me zanima kakvi su uvjeti i što je sve potrebno za raditi tavo nešto iz Hrvatske. Ciljane stranice Amazon.de i co.uk.

Pretpostavljam - prvi korak je otvaranje tvrtke i registracija uvoza, izvoza i trgovine na veliko?

Druga stvar koja me zanima - da li je moguće testirati to s nekom manjom količinom kao fizička osoba, bez otvaranja firme/obrta? Npr. naručiti 10 artikala iz Kine, u vrijednosti od 200$, te to prodati putem Amazona za 400$. Da li ja to mogu uvesti kao fizička osoba?

Ako ne, da li mogu pokušati prodati nešto što bih nabavio lokalno (dakle, u Hrv i bez uvoza), samo u svrhu testiranja prodaje? Ukoliko bi se pokazalo da postoji određen profit, otvoriti tvrtku/obrt na temelju toga.

Svaki savjet je dobro došao. Zanimaju me uvjeti i što sve treba napraviti, u potpunosti u skladu sa zakonom.

Zadnje uređivanje BigGreenSquid : 03.12.2014. at 10:22.
BigGreenSquid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 12:21   #2
I ja sam to počeo raditi pa ako i ti radiš (ili netko drugi) slobodno se javite da razmijenimo iskustva
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 07:28   #3
Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
I ja sam to počeo raditi pa ako i ti radiš (ili netko drugi) slobodno se javite da razmijenimo iskustva
baš me zanima kakvo iskustvo ima forumaš iz prvog posta.
Kako je to sve završilo ili još traje.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 10:58   #4
Pozdrav,

zanima me jeli potrebno otvarati poduzece ili obrt, ukoliko se odlucim na fba opciju direktno kupovinom robe u Kini te izravnim slanjem iste u amazon skladista u Sad-u. Molim vas da mi javite ukoliko imate bilo kakva iskustva s takvim nacinom poslovanja, svaki savjet je dobrodosao.
Pubomarket is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:02   #5
nije potrebno imati firmu što se tiče Amazona, što se tiče naše države tu je komplicirano i ne bih javno o tom previše
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:30   #6
Mozes mi molim te poslati na [email protected] par informacija
Pubomarket is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:37   #7
poslao sam ti pm
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:26   #8
Daj mi molim te posalji jos jednom
Pubomarket is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:05   #9
pozdrav
evo,trazim podao na max. pola radnog vremena u zgu i vg.nemora svaki dan,sa dnevnom isplatom.od cuvanja ljubimaca,kuhanja i odlaska po namirnice,asistiranja u uredu ,administraciji,....imam vss,a radila sam stvarno sve...
jedino ne kreditni uredi,prodaja cudnih med. pripravaka i tome sl.
hvala
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:06   #10
Talking

pozdrav
evo,trazim podao na max. pola radnog vremena u zgu i vg.nemora svaki dan,sa dnevnom isplatom.od cuvanja ljubimaca,kuhanja i odlaska po namirnice,asistiranja u uredu ,administraciji,....imam vss,a radila sam stvarno sve...
jedino ne kreditni uredi,prodaja cudnih med. pripravaka i tome sl.
hvala
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:22   #11
Ljudi javite iskustva☺.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 11:12   #12
Talking Pomozite zbunjenoj

Zdravo,
vec zadnjih par mjeseci razmišljam o tome da pokrenem FBA biznis na Amazonu. Gledala sam dosta videa na YouTubeu, čitala po blogovima, stranicama, čak sam se prijavila na par webinara koji savjetuju kako otvoriti Amazon biznis i kako početi s kojim proizvodima. Ali nigdje ne piše kako to napraviti ako živiš van SAD-a, UK, Kanade ili Australije. Dali je uopće moguće pokrenuti takav biznis iz Hrvatske? Jer se roba naručuje iz Kine i šalje direktno Amazonu. Kakvi su hrvatski zakoni za to? Porezi? Trebam li imati firmu za tako što? Trebam li to nekome prijaviti? Ako se netko slučajno bavi ovime bila bi mu jako zahvalna kad bi mi ukratko objasnio kako to sve funkcionira iz Hrvatske. Unaprijed hvala
Debela94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 11:41   #13
Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
nije potrebno imati firmu što se tiče Amazona, što se tiče naše države tu je komplicirano i ne bih javno o tom previše
jel se bavi netko s ovime jos?
ajde ako se bavi neka me pma jer imam nekih pitanja pa da mi objasni...
thabigjc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 00:02   #14
Zašto bi netko trebao posrednika?
Što time oupće dobiva, osim više cijene?
Danci MerendaII is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.