Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 11:52   #101
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
...da bi se OCITA ideja/znanstveno prihvatljiva istrazivanja probila kroz barikade zatucanosti?
Barikade zatucanosti danas su veće nego ikad.
Zatucanost će trend glupavluka upiti i prihvatiti prije nego trend znanstvenih "prosvjetljenja".
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 00:53   #102
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Barikade zatucanosti danas su veće nego ikad.
Zatucanost će trend glupavluka upiti i prihvatiti prije nego trend znanstvenih "prosvjetljenja".
"blazeni" egoizam neznanja koji je toliko ugrozen da je spreman ubijati terorizirati porobljavati sakatiti varati i lagati do smrti .. a u nekim okolnostima i dulje

naravno postoje posebni slucajevi kulta licnosti koji valjda padaju s neba .. slucajno se pojave spletom slucajnih okolnosti .. nitko s eni ne pipta od kud sve to .. pa cak i kada ubijaju "sebicno ja" .. sebicni ja se nemoze suociti sa svijetom oko sebe jer "on" je sebican

evolucijo moja uzaludna ... nije da je zivot ugrozen i da nece prezivjeti umisljenu sebicnost .. ali sebicno ja ubija sebe i okolinu u kojoj ima puno toga nesebicnog i za tim zalim koliko god je zaljenje uzaludno a cesce stetno i jedan od simptoma sebicnosti no neki dio koji umire ocito zeli reci sto moze dok jos moze
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:10   #103
Meni se čini da od svega toga tzv. EQ ima smisla.
Sve ostale tehnike ipak ovise o tome koji smo tip osobe (intro ili ekstro, kao i još desetak kategorija), naravno može se sve, dakle i mijenjati se sustavno skroz... ali to je onda dubinska promijena i zove se samospoznaja.
Međutim činjenica je da nam je ponašanje podložno onome što smo gledali u 'mentalistu' ili 'laži mi' i sl. serijama.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 03:43   #104
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Meni se čini da od svega toga tzv. EQ ima smisla.
Sve ostale tehnike ipak ovise o tome koji smo tip osobe (intro ili ekstro, kao i još desetak kategorija), naravno može se sve, dakle i mijenjati se sustavno skroz... ali to je onda dubinska promijena i zove se samospoznaja.
Međutim činjenica je da nam je ponašanje podložno onome što smo gledali u 'mentalistu' ili 'laži mi' i sl. serijama.
nemam nikakvih potreba ubijati te u pojam ovo ono habla blabla ali ..

jel moguce tako "jednostavno .. dva pojma i nekoliko televizijskih serija da ti "objasne" odnosno .. jesu li ti te informacije dovoljne da doneses takav zakljucak .. da sve ovosi o tipu osobe odnosno intro ekstro .. mislim .. od kad su ti pojmovi ..?

u moje doma je bilo ili si cool il te ne jebe nitko ni pol posto ... pa sam odmah odbaco taj sustav kao neprirodan jer gdje god sam drugdje pogledao (osim u masovnu shizofreniju drustva) vidio sam sve samo ne dualnonst / bipolarnost .. i gle cuda i dan danas vidim ... ne kazem ja da sam u pravu .. ne kazem ni da nisam prije donosio zakljucke na temelju puno manje informacija .. jebiga .. nejde bez ucenja i iskustva ... ali bas zato .. definirati ne samo sebe nego i sve oko sebe sa usputnim spikama .. mislim da je daleko od mudroga .. dugorocno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:31   #105
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
nemam nikakvih potreba ubijati te u pojam ovo ono habla blabla ali ..

jel moguce tako "jednostavno .. dva pojma i nekoliko televizijskih serija da ti "objasne" odnosno .. jesu li ti te informacije dovoljne da doneses takav zakljucak .. da sve ovosi o tipu osobe odnosno intro ekstro .. mislim .. od kad su ti pojmovi ..?

u moje doma je bilo ili si cool il te ne jebe nitko ni pol posto ... pa sam odmah odbaco taj sustav kao neprirodan jer gdje god sam drugdje pogledao (osim u masovnu shizofreniju drustva) vidio sam sve samo ne dualnonst / bipolarnost .. i gle cuda i dan danas vidim ... ne kazem ja da sam u pravu .. ne kazem ni da nisam prije donosio zakljucke na temelju puno manje informacija .. jebiga .. nejde bez ucenja i iskustva ... ali bas zato .. definirati ne samo sebe nego i sve oko sebe sa usputnim spikama .. mislim da je daleko od mudroga .. dugorocno
Meni je bliža duboka psihologija i filozofija, (duhovnost, spoznaja, cjelina, individuacija itd.)) nego je to bihevioristička psih ili evolucijska isl.
Tako da se tu slažem sa tobom, razumijemo se.

Međutim psiholozi, sigurno ih tu ima, oni će ti reći da je čovjek zapravo samo ponašanje - čak bez slobodne volje... a promatranjem istoga možeš zapravo sve saznati o čovjeku.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:42   #106
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Meni je bliža duboka psihologija i filozofija, (duhovnost, spoznaja, cjelina, individuacija itd.)) nego je to bihevioristička psih ili evolucijska isl.
Tako da se tu slažem sa tobom, razumijemo se.

Međutim psiholozi, sigurno ih tu ima, oni će ti reći da je čovjek zapravo samo ponašanje - čak bez slobodne volje... a promatranjem istoga možeš zapravo sve saznati o čovjeku.
Teško da možeš saznati sve. Možeš saznati ono što ti je potrebno, a potrebno ti je ako si mentalist ili lažljivac.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 01:09   #107
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
...čovjek zapravo samo ponašanje - čak bez slobodne volje...
Noam Chomsky - Freedom of the Will
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 03:36   #108
Zanimljivo,meni su se kroz život pokušavali prikrpiti ljudi koji su mislili da ću im biti osobni guru.
Da sam gad i da imam jaki želudac, mogao sam se obogatiti na šišanju ovaca.
Eh, kurac, problem je i to što bogatstvo ne doživljavam kroz novac.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:56   #109
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zanimljivo,meni su se kroz život pokušavali prikrpiti ljudi koji su mislili da ću im biti osobni guru.
Da sam gad i da imam jaki želudac, mogao sam se obogatiti na šišanju ovaca.
Eh, kurac, problem je i to što bogatstvo ne doživljavam kroz novac.
Eh, obično "gurui" to shvaćaju kao životni poziv
To što se istim mogu okoristiti za gradnju vila i kupnju suvova, e to je individualno
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:49   #110
Pa i čobanima je šišanje ovaca životni poziv. To što tu i tamo prcnu koju miljenicu...o tome se fućka.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:18   #111
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zanimljivo,meni su se kroz život pokušavali prikrpiti ljudi koji su mislili da ću im biti osobni guru.
Da sam gad i da imam jaki želudac, mogao sam se obogatiti na šišanju ovaca.
Eh, kurac, problem je i to što bogatstvo ne doživljavam kroz novac.
ostao si covjek .. respect .. nije da si imao izbora . ako zelis biti covjek opnda nemozes biti nista drugo ... a zasto onda respect .. p avaljda sto postujem covjeka bez idealiziranja i djetinjarija a jos vise volim pricati sam sa sobom i objasniti si sve da nebi bilo zabuna (potrebe za cenzurom)

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Eh, obično "gurui" to shvaćaju kao životni poziv :t rep:
To što se istim mogu okoristiti za gradnju vila i kupnju suvova, e to je individualno :tre p::t rep::tr ep:
zasto bi netko razmisljao kako netko drugi shvaca "svoj" zivotni poziv? .. (a kako pedofili, ubojice, silovatelji ili jos gore politicari ;zubo: shvacaju svoje pozive)

nikoga ne branim niti napadam

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pa i čobanima je šišanje ovaca životni poziv. To što tu i tamo prcnu koju miljenicu...o tome se fućka. :no gica:


i puse lule (mira) al kad vukovi dodju bogami brane svoje stado inace ode i "coban"

coban bez ovaca nije coban, coban koji masti brk dok mu vukovi kolju ovce ili dok se ovce medjusobno zderu .. i svolu mladuncad komadaju nije coban

... coban koji je coban zbog sebe je politicar
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:35   #112
Imam dosta iskustva sa tim ljudima. I ja sam bio jedan od njih.

Ne bih rekao da se nužno radi o egoizmu u svom popularno negativnom značenju.
Više se radi o nekoj vrsti religije koja podrazumijeva određenu ideju o tome kako svijet funkcionira.
Moja bivša cura je ta koja je 100% uvjerena da je za sve što joj se dešava isključivo ona uzrok. A ona je sasvim ok osoba. Altruističnija od prosjeka. Često se našla u problemu gdje su ljudi njeno pomaganje uzimali zdravo za gotovo bez ikakvog osjećaja za reciprocitet. U problematičnim situacijama ona će biti jedna od prvih koja će pomoć.

Cijela ta stvar popularno zvana "moć kreativne vizualizacije" je posuđena od indijskih duhovnih filozofija o prirodi svijeta.
Uzete su životne istine kao što je pozitivan ili negativan stav naspram života, samopouzdan vs nesiguran nastup u međuljudskoj interakciji i to pretvorili u univerzalne zakone koji vladaju univerzumom.
Zatim slijedi selektivna memorija. Pamtiš ono što ide u prilog tvom uvjerenju a ne registriraš ono što ne ide u prilog.

Rezultat? Ovisi. Može biti dobar ili loš.

U toj ideologiji postoji bezbroj načina za ostvarivanjem ciljeva.
Moja bivša se bavila sa Theta Healingom. Kod te metode postoji zanimljiva kombinacija čiste psihologije i beskorisne ideologije.
Konkretno, metoda se sastoji u tome da se preispituju uzroci blokade tako da se postavljaju pitanja tipa "zašto se tako osjećaš?" i "što očekuješ u takvoj situaciji?". To se popularno zove "kopanje".
Kada se "kopanjem" detektira problem onda iscjelitelj izvodi na duhovnoj razini "čišćenje".
Dakle prvi dio je čista kognitivna psihoterapija. Drugi dio je....mašta.
I onda kada se pojave rezultati, zasluga se pripisuje religiji čija je osnova da Viša sila djeluje iscjeljujuće ako znaš kako ju prizvat. To što je klasična kognitivna introspekcija prethodila se nekako zaboravlja.

Nije samo moj primjer bivše koji sadrži realnu dobrobit za onoga koji se time bavi. Meditacija je sličan primjer. Kada uz pomoć meditecije provodiš više vremena u miru nego stresu, bitno su ti veće šanse da doneseš kvalitetnije odluke. Naravno, tu se radi o jednostavnoj opuštenosti vs stresu ali duhovnjacima nije dovoljnan tako jednostavan odgovor. Njihov odnos opuštenosti vs stres se nastavlja i objašnjava život i svemir.

Zaključak.
Mora biti istine da bi laž bila uspješna.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:34   #113
Ne svida mi se sto se promice da ako si happy osmijeh od uha do uba privuc ces to to i to.
Kao da je osjecaj srece dovoljan sa carocnim stapicem promijeni zivot, nit je to pravi osjecaj, to je izvještačeni osjecaj.
pogledajtw malo Anu Bučević
zena izgleda ka da je na nečemu, a cim joj kontriraš u komentaru odma te spusti da ti nisi na visokoj vibraciji i da svak zivi u svojoj realnosti. Po tome nema nitko odgovornost- jer svak je u svojoj realnosti. Ljudi zive na Balkanu i sklapaju kraj s krajem, ona im prodaje pricu da ce vizualizacijom i osjecajem srece sve postic a bla, ko politicar. Jedino se ona nakesala na osnovu seminara i knjiga i zivi prvi red do mora a samo na racun PREPRICAVANJA knjiga, sve upakirano u MUDROST, ZNANJE. Neznan kako zenska ima obraza stat pred ljude. Al kad pogledamo da se radi o ljudima koji vjerovatno nisu 3knjige u zivotu prociti i koji traze instant rijesenje i lakse im je rec: moji bliznji su negativni i na niskoj vibraciji, nego da se zagledaju u PSIHOLOŠKI ASPEKT svog zivota. Taj new age na temu vizualizacija i sl mi je ko da na ranu nalijepimo flaster. Rana je i dalje prisutna.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:29   #114
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Međutim psiholozi, sigurno ih tu ima, oni će ti reći da je čovjek zapravo samo ponašanje - čak bez slobodne volje...
puno se ljudi opravdava i trazi isprike .. psiholozi su isto ljudi .. mos mislit koje su pranje mozga oni prosli da rade to sto rade .. pogledaj opcenito obrazovni sustav ... il si podoban ili ne prolazis

istina i priroda kakva jest se NIKAD ne dovodi u pitanje .. idealiziranjem "znanje" postaje religija a da ne pricamo o utjecaju profita na "rezultate znanosti"

neznam koliko vas je imalo prilike studirati i onda jos iskusiti protokol znanstvenog rada i istrazivanja opcenito .. .. ono sto sam ja imao prilike vidjeti je katastrofa sto potvrduje popularni rezultati kojima se jos ispire mozak javno ... ma evo primjer

iako se trudim sto manje i citat i gledat TV krajickom oka i vhom uha sam nacuo na nekakvim vjestima valjda da je u italiji susa i poljoprivrednici "neznaju sta ce" a bave se uzgojem nebuloza u mediteranskoj klimi i ocekuju "zaradu" i to 1 % onih koje nisu izjebali "strucnjaci" sto agronomski sto ekonomski sto kombinirani ... sve razjebu u par godina i onda se cude sto nema ploda rada

a stoljecima je seljak radio na zemlji u SKLADU sa zemljom bez ikakvih tehnoloskih revolucionarnih otkrica koji donose laku zaradu

ili "fascinante" statiskite .. tipa nikad u povijesti (i onda navedu neku debilanu koja je maltene tek rodjena tipa TV i /ili interneta" i prodaju "argument" kao svemirko cudo nikad prije vidjeno .. pa normalno kad je upravo izmisljena laz da je najnovija i najbolje do sad )

Quote:
a promatranjem istoga možeš zapravo sve saznati o čovjeku.
a sto mozes bez promatranja? .. tapkati u mraku i izmisljati/zamisljati teorije ili jos gore slusati sta se prica .. zasto misliti kad su drugi vec sve IZmislili

znanost i spoznaja opcenito se temelji na uzrocno-posljedicnom ekperimentu .. logicnim povezivanjem cinjenica

Mister Feynmann send your arguments .. let them hit me .. straight in the head
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:31   #115
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
zena izgleda ka da je na nečemu
lol
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:42   #116
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post

a sto mozes bez promatranja? .. tapkati u mraku i izmisljati/zamisljati teorije ili jos gore slusati sta se prica .. zasto misliti kad su drugi vec sve IZmislili

znanost i spoznaja opcenito se temelji na uzrocno-posljedicnom ekperimentu .. logicnim povezivanjem cinjenica
Da samo što imaš i desetak psihologija, filozofija..pa i duhovnosti što je zapravo u susštini još dublja psihologija i prilično izmiče nekim znanstvenim metodama. npr. interpretacija simbolike, snova isl. ..zeznuto je kad zagrizeš us sve to.

Meni se čini da to sve ovisi o tome jesi li introvert (kompleksnije osobe), zatim sklon sugestiji (jakost volje), i hipnotičkim utjecajima (to je stvar budnosti)...većina marketinga ili svega oko nas, medija...matrix možeš reć..je utjecaj na ljudske umove.
Ti si napisao da to kužiš, onda se razmemo.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:55   #117
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Da samo što imaš i desetak psihologija, filozofija..pa i duhovnosti što je zapravo u susštini još dublja psihologija i prilično izmiče nekim znanstvenim metodama. npr. interpretacija simbolike, snova isl. ..zeznuto je kad zagrizeš us sve to.
imas samo jedan mozak .. imas samo jednog sebe sa mozgom imas samo jedan zivot!

Quote:
Meni se čini da to sve ovisi o tome jesi li introvert (kompleksnije osobe), zatim sklon sugestiji (jakost volje), i hipnotičkim utjecajima (to je stvar budnosti)...većina marketinga ili svega oko nas, medija...matrix možeš reć..je utjecaj na ljudske umove.
Ti si napisao da to kužiš, onda se razmemo.
dakle vec si si u startu oduzeo izbor

sta mislis o ljenosti?

jesi ikada pojednostavnio sve te neobjasnjivo komplicirane sustave koji su samo vrhu autoritativne hijerarhije dostupni na shvacanje

onako zajebancije radi ako ne vec ozbiljno ... ko kad zavrtis novcic .. moze biti pismo moze biti glava .. bez nekakvih posebnih zadovoljenja potreba i zelja .. jednostavno zavtris i vidis rezultat
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:55   #118
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Teško da možeš saznati sve. Možeš saznati ono što ti je potrebno, a potrebno ti je ako si mentalist ili lažljivac.
No da ali po nverbalnim znakovima, tonu glasa, intuiciji...osoba se može čitati, dakle mentalist većinu može pročitati ili izmanipulirati da bi došao do istine i raspleta slučaja..
Međutim, ako si gledala seriju, bilo je osoba koje nije mogao.
ili nama nešto bliže..većina političara su talenti, naravno danas oni idu na te tečajeve o glumi zapravo, ali, bitno je da oni mogu utjecati na ljude, mase, na emocije, taj dio mozga... a to je već karizma i ono nešto.

Još zanimljivije dođe kad se radi o seksualnosti, dakle tu smo pod utjecajem tog mozga ili programa (smiješno ali skoro kao životinje)..uglavnom se ponašamo prema matrici, možemo se naučiti kontrolirati (to i je ponata tih raznih tehnika) ali pitanje čemu. ;D

ili primjer su trgovački centri i sl., tu se baš vrši utjecaj na kupce, a da ovi to uopće i ne znaju. Dakle kao zamorce nas promatraju i onda rade ponudu ili akciju te očekuju poželjnu reakciju.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:02   #119
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
. a to je već karizma i ono nešto.
blufonci .. misteriozo .... tajna velike "moci"

zanimljivo kada punoljetni zlostavlja maloljetnog to se naziva zlostavljanje ..

kada punoljetni zlostavlja punoljetnog (laze, vara, zavarava, iskoristava, ucijenjuje, uzgaja/preodgaja u placenog ubojicu pardon vojnika) onda je on karizmatican, socialno vjest .... ukratko politicar

.. nije cudo da djeca ne zele odrasti .. a da politicari i ostali rodjaci stite i tradicionalno uzgajaju pedofiliju!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:08   #120
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
imas samo jedan mozak .. imas samo jednog sebe sa mozgom imas samo jedan zivot!



dakle vec si si u startu oduzeo izbor

sta mislis o ljenosti?

jesi ikada pojednostavnio sve te neobjasnjivo komplicirane sustave koji su samo vrhu autoritativne hijerarhije dostupni na shvacanje

onako zajebancije radi ako ne vec ozbiljno ... ko kad zavrtis novcic .. moze biti pismo moze biti glava .. bez nekakvih posebnih zadovoljenja potreba i zelja .. jednostavno zavtris i vidis rezultat
Bome i ne shvaćam to sa primjerom ili komentarom o 'jednom životu' ?

Ljenost? a teško je samo tako o tome.

da samo što primjer s novčićem i dubiozom podsvjesnog, nije ti baš primjer..nemožeš to svesti na 0 i 1
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.