Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 10:02   #2441
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
u svim gradovima se krajem kolovoza donosi odluka o povecanju broja razreda boravkaša.
ako je u pitanju prvi razred 99% ce školi biti odobreno,
ako je u pitanju treci, tu su vec šanse 50:50
zaista prvi put cujem
i nema mi smila, jer oni moraju raspisat natjecaj za zaposljavanje, koji ima neki rok od 8 dana, pa zalbe, pa pizdarije i uciteljica pocne nastavu na pocetku godine, ne u 10 mjesecu.

al sada mi je i jasno zasto ljdui iz krcatih kvartova, preventivno djecu upisuju u skole u centru jer je tam vjerojatnost da ce dobiti boravak, ocito veca.
uz pretpostavku da jednom odobrena uciteljica iz boravka, ostaje do penzije.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 10:06   #2442
u školi postoji model zapošljavanja do raspisivanja natječaja, pa nemate brige da neće biti učiteljice u boravku ako se odobri dodatni razred
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:43   #2443
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
u školi postoji model zapošljavanja do raspisivanja natječaja, pa nemate brige da neće biti učiteljice u boravku ako se odobri dodatni razred
nije bas tako crno na bijelo,
nasa skola ima samo 3 uctelja u boravku a sveukupno prvih i drugih razreda borvkasa ima 4 (po dva odjeljenja u 1. i po dva u 2 razredu). I naravno ona generacija koja ima srece tj. ti razredi imaju svatko svog ucitelja a generacija (2 razreda boravkasa) koja dolazi nagodinu se u boravku spajaju i nastaje samo jedan boravak.
Našoj skoli vec nekoliko godina nije odobreno povecanje kapaciteta kadra a zadtjeva za boravkom i to opravdanih ima i previse. Skola inace broji skoro 900 djece.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:05   #2444
to je druga stvar ako nije odobreno. ali ako se odobri, može se privremeno zaposliti osoba prvo na 15 dana, onda na 60, do raspisivanja i provođenja natječaja. to je najmanji problem u slučaju da se razred odobri.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:38   #2445
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
to je druga stvar ako nije odobreno. ali ako se odobri, može se privremeno zaposliti osoba prvo na 15 dana, onda na 60, do raspisivanja i provođenja natječaja. to je najmanji problem u slučaju da se razred odobri.
Pa da, moze se ako se odobri ali najcesce ne i onda ispastaju djeca. Ne kuzim te logike ministarstva.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:57   #2446
Koliko broje ucenika razredi koje ce upisati vasi prvasici?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:12   #2447
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Koliko broje ucenika razredi koje ce upisati vasi prvasici?
20
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:58   #2448
a kak vi to znate? kod nas još ne znaju hoće li biti dva ili tri razreda, pa prema tome ne zna se ni br. učenika po razredu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:28   #2449
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Koliko broje ucenika razredi koje ce upisati vasi prvasici?
pojma nemam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:56   #2450
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
a kak vi to znate? kod nas još ne znaju hoće li biti dva ili tri razreda, pa prema tome ne zna se ni br. učenika po razredu.
vidjela sam spisak od svih gradskih škola koliko ima predbilježbi. tu brojka može varirati nešto, al ne mijenja se baš puno. a škola gdje će mi mala - ima takvu kvotu- prima najviše 20 po razredu

edit- frendica u susjednoj općini je već imala roditeljski i njima su rekli koliko je ukupno prvašića upisanih. pa podijeliš na tri razreda..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:58   #2451
možeš li pliz staviti link na taj spisak?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:02   #2452
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
možeš li pliz staviti link na taj spisak?
ne postoji link. to je informacija koju dobijemo u školu svake godine. a ove godine me čak i zanimala, pa sam pogledala papire
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:12   #2453
Prošle god kad smo išli na podjelu svjedodžbi bio jee izvješen popis prvašića po razredima. U našoj školi podjela je 29.6. Tako da ovih dana prošetajte do škole,možda izvjese popis.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:45   #2454
Kod nas je prosle godine taj popis izvjesen tjedan prije pocetka skole.

Sad ove godine se pricalo o dodatnom razredu, zbog velikog interesa.
Pa sam racunala da ne moze bit vise od 30 po razredu, 90 ukupno, ako ga ne odobre.
Na kraju sam saznala da je odobren, pa ak podijelimo tu brojku na 4, to je 20 i kusur.
Sto je puno bolje od 30.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:54   #2455
extreme, ako ti bude pri ruci baci oko pa mi dojavi pliz za nasu skolu ja sam svojedobno to vidjala online, ali ove godine nikako. a ko za vraga nitko od kolega ne radi u skoli u koju spadamo
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:17   #2456
Nama su u školi ( u koju spadamo po prebivališu) na prijavama u siječnju rekli da je jako puno prvašića.
Lei ak ti je produženi jako bitan, ako ne upadne, čula sam da je San Nicolo (kod ZTC-a) odlična škola, imaju produženi pa ako vam je opcija. Jedino što se hrvatski razredi moraju seliti nakon 4.razreda
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:38   #2457
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
extreme, ako ti bude pri ruci baci oko pa mi dojavi pliz za nasu skolu ja sam svojedobno to vidjala online, ali ove godine nikako. a ko za vraga nitko od kolega ne radi u skoli u koju spadamo
Daj mi na pm posalji za koju te skolu zanima, pa bacim oko u ponedjeljak
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:41   #2458
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Nama su u školi ( u koju spadamo po prebivališu) na prijavama u siječnju rekli da je jako puno prvašića.
Lei ak ti je produženi jako bitan, ako ne upadne, čula sam da je San Nicolo (kod ZTC-a) odlična škola, imaju produženi pa ako vam je opcija. Jedino što se hrvatski razredi moraju seliti nakon 4.razreda
Meni je isto san nicolo dugo bio opcija. Ove godine ih u hrvatskom odjeljenju ima cca 11-12. Predobro. I produzeni naravno...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:07   #2459
ma ja se uopce ne brinem da mi necemo dobit produzeni, u tu skolu spadamo, oboje smo zaposleni... dignut cu frku samo takvu ako bude problema. zao mi frendica koji su se prebacili u nasu a mozda izvise

extreme, saljem ti pm
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:06   #2460
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
a kak vi to znate? kod nas još ne znaju hoće li biti dva ili tri razreda, pa prema tome ne zna se ni br. učenika po razredu.
upisi su zavrsili, na roditeljskom sastanku su nam rekli cca broj
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.