Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 11:41   #121
1.neće
2.čim bude odbačaja tj.odustanka
3.da ako zatraži DO https://prezi.com/a9-r73_7kg6o/postu...aloga/?webgl=0
4.očito može
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:45   #122
Hvala na dosadašnjim odgovorima!
ovo pod 4. očito može, ali .. "Smije li svjedok trkeljati okolo o kaznenom djelu"?

1. Ako se dobije kazneni nalog za navedena kaznene djela, piše li to u potvrdi o nekažnjavanju i od kad je osoba "čista"?
2. Što se dešava, ako dođe do nagodbe "kauboja"

A sad malo ozbiljnija tema!
Nisam nikad bio u Dubrovniku, zapravo najjužnije mjesto bio mi je Split.
Tražim nekoga glavonju iz DU ili okolice da mu priprijetim preko Ja bi tu ili Knjigavfacu.
Onda dođu po mene, besplatno me voze i hrane u Du, imam smještaj, čak i do mjesec dana u sezoni. I mogu se konačno pohvaliti da sam vidio Dubrovnik!:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 07:43   #123
Sasvim svejedno da li ide kazneni nalog ili suđenje kad postane pravomoćno (nalog ili presuda) možeš izvadit čistu potvrdu ali onda izvod iz KE postaje pun do rehabilitacije.

Nitko ne kaže da će te vozit u DU.

Objasni malo bolje pod 2
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:26   #124
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
..Objasni malo bolje pod 2
Ma ono kad fiškali metnu "karte na stol" i zaključe da bi bilo dobro i za jednog i za drugog kauboja da dalje ne talasaju i da se izvuku iz sranja na fin način - nagodbom!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 09:16   #125
Pošto govoriš u šiframa probat ću unaprijed odgovorit ako se radi o (prijetnja i nametljivo ponašanje) tome djelu.
Znači iako se radi o djelima po prijedlogu jedan kauboj je DO a drugi kauboj je počinitelj i onda se ta dva dogovaraju.
Drugi par opanaka je kad jedan kauboj kojemu je izvršena prijetnja i nametljivo ponašanje traži neku odštetu od kauboja počinitelja pa se onda kauboji dogovaraju o visini odštete.

Ili si mislio nešto treće
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 08:50   #126
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pošto govoriš u šiframa probat ću unaprijed odgovorit ako se radi o (prijetnja i nametljivo ponašanje) tome djelu.
Znači iako se radi o djelima po prijedlogu jedan kauboj je DO a drugi kauboj je počinitelj i onda se ta dva dogovaraju.
Drugi par opanaka je kad jedan kauboj kojemu je izvršena prijetnja i nametljivo ponašanje traži neku odštetu od kauboja počinitelja pa se onda kauboji dogovaraju o visini odštete.

Ili si mislio nešto treće
Jedan kauboj je podnio prijavu: nametljivo ponašanje i prijetnja.:klap:
Drugi kauboj ima dva tri asa koja prilično štete prvom kauboji, ako "ugledaju svijetlo dana". :klap:
Odokativno, bilo bi najbolje da kauboji "podviju rep".
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:10   #127
Znači jedan će odgovarat za jedno a drugi za drugo.moglo bi bit i da su asevi zastarili za progon.tko će te tvoje šifre odjednom saznat i kakve veze ima s tim potvrda?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:41   #128
Pozz...
Tu stvarno ima puno toga. I unaprijed se ispricavam nisam sve stigao citati.
Moj problem je ovako. Radim kao prodavač prije kojih 2 mjeseca nasao sam novcanik i nisam ga odmah odnio na policiju. Sad sam u nekoj njihovoj evidenciji, pa me zanima u kakvoj bi to evidenciji mogao biti. I koliko vremena treba da se izbrisem iz evidencije. Jer se dogodila provala u jednu prodavaonicu i odmah su rekli za taj novcanik.Hvala vam puno. Molim vas moze odg ovdje ili u inbox.
__________________
album
teod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:05   #129
Kod njih nećeš bit obrisan nikada a to nema veze sa prek/kaz evidencijom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:51   #130
Pozdrav, molio bih savjet, pardon na duplom postu ovdje i na oduzimanju vozačke, nisam siguran u koju temu točno spada ovo...

Naime dobio sam jutros kaznu za vožnju pod utjecajem alkohola (ispod 1 promil) i uz to sankciju u vidu zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od mjesec dana i 1000 kuna kazne. Prvi puta mi se to dogodilo da me zaustave i da pušem, inače izbjegavam takav voziti i baš samog sebe hejtam sad, ali dobro...

Namjera mi se žaliti na ovu zaštitnu mjeru zabrane vožnje, potreban mi je auto zbog faxa, posla itd., ali me zanima druga stvar. Naime prije jedno 4-5 godina mi je istekla registracija na automobilu i zaustavila me policija. Išao sam na prekršajni sud, smanjili su kaznu itd.

Zanima me mogu li sada na sudu reći da sam prethodno nekažnjavan iako sam imao to veselje sa registracijom? Briše li se to iz evidencije ili kako?
Leo Pannonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:49   #131
Možeš reći jer je nastupila rehabilitacija i sud to neće moći "vidjet".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:34   #132
Poštovani,
prije dvije godine, prvi i posljednji put u životu, napravila sam užasnu glupost. Kupila sam jedan uređaj u visini 70 kn koji je za par dana prestao raditi, a ja više nisam imala račun, i onda sam ga u toj trgovini "zamijenila" za ispravan. Budući da sam to izvela toliko blentavo da me vidjela prodavačica, a i kamera snimila, ona je pozvala policiju. Provjerili su mi identitet, vidjeli da me otprije nema ni u kakvoj evidenciji, policajac je svom kolegi u bazi detaljno opisao što sam učinila i potom me pustio. Pritom mi je još s pravom održao bukvicu, da je l mi to trebalo da sam sad zauvijek kod njih zabilježena. Sve to nikada nitko moj nije saznao. E sad, brat mog supruga upravo se zaposlio u MUP-u, nije policajac nego informatičar. Zanima me ima li on pristup toj evidenciji. Može li on vidjeti taj zapis na temelju upisa mog imena, prezimena i adrese?
Hvala unaprijed na odgovoru!
Asymptote is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.