Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 17:54   #2841
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Vidim da ste neke ovdje već u pripremama krevetića i ostalo, a ja se nadam da ne kasnim kad sam tek 21. tjedan. No nekako sam malo i izgubila volju za sve i da počinjem s pripremama i shoppingom stvarčica jer sam opet radila ultrazvuk i opet mi je rečeno da im se čini da bebica ima u redu trbuščić ali da se doima da je želudac blago dilatiran. Ali nitko ništa ne kaže što to znači i da li moram brinuti, a naravno da brinem, ne mogu protiv sebe. Naručena sam opet za mjesec dana na kontrolu i strah me što ako se to ne stabilizira do onda. Znam da moram vjerovati da je sve ok ali eto.. pa ako netko zna nešto više o tome... Nije povezano ni s mojom prehranom i ne mogu na to utjecati tako da.. definitivno mi se čini da ne mogu uživati u trudnoći jer stalno bude nešto..
Zao mi je sta su te cijelu isprepadali,jer vjerujem da ce to na kraju sve biti u redu...samo mi nije jasno da ti nista nisu objasnili...dali mozes na 4D u privatnika? Ne znam,ja bi isla dalje po druga misljenja...opet kazem,vjerujem da je sve ok.kad su te narucili tek za mj,jer da nije,bilo bi drugacije...
leptir7 is offline  
Old 24.05.2017., 18:17   #2842
Što se tiče negativnih mišljenja ili ukazivanje na slične ja bi uvijek otišla po drugo pa ako ne i po treće mišljenje. Nisu svi jednako stručni.
charmed84 is offline  
Old 24.05.2017., 18:27   #2843
Quote:
nemam_pojma20 kaže: Pogledaj post
Vrijedi ti jos uputnica slobodno idi obaviti sta treba....

A ja se od 20 tjedna osjecam nikako , uspusem se kad pricam na tel duze od 5 minuta , a ta lagana setnja od pola sata jooooj to nisam mogla ni kad nisam bila trudna ja se osjecam ka invalid a ne trudnica majke mi pravo mi neugodno
Cekaj da dode vrijeme kad se sva uspuses i umoris od penjanja po stepenicama na prvi kat 😂

Meni vec pomalo ide na zivce ta trudnoca. Ono sjedim na kaucu i jedva se dignem jer me bole koljena. Bole me jos i vise kad se idem sjest. Odem do lidla koji mi je na 5 min i vratim se krepana (a onda me docekaju i te stepenice do prvog kata a necu iz protesta liftom ). A imam dojam kao da cu zauvijek bit trudna jer se apsolutno nista ne zbiva. Da mi se barem spusti trbuh pa da vidim neki pomak.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 24.05.2017., 18:37   #2844
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Vidim da ste neke ovdje već u pripremama krevetića i ostalo, a ja se nadam da ne kasnim kad sam tek 21. tjedan. No nekako sam malo i izgubila volju za sve i da počinjem s pripremama i shoppingom stvarčica jer sam opet radila ultrazvuk i opet mi je rečeno da im se čini da bebica ima u redu trbuščić ali da se doima da je želudac blago dilatiran. Ali nitko ništa ne kaže što to znači i da li moram brinuti, a naravno da brinem, ne mogu protiv sebe. Naručena sam opet za mjesec dana na kontrolu i strah me što ako se to ne stabilizira do onda. Znam da moram vjerovati da je sve ok ali eto.. pa ako netko zna nešto više o tome... Nije povezano ni s mojom prehranom i ne mogu na to utjecati tako da.. definitivno mi se čini da ne mogu uživati u trudnoći jer stalno bude nešto..
Ne znam nista o tome pa ti nisam od pomoci jesi googlala to? Sta kaze internet? Mozda je to neka manja deformacija koja se ispravi s vremenom i nije nikakav razlog za brigu. Bezveze da ti doktor nije objasnio sto je to.
Drzim fige da ce sve biti ok 😊

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 24.05.2017., 19:13   #2845
Iskreno ne znam o fetusima i razvoju ali dilatacija je prosirenje, sad je jos sam razvoj bebe i da misle da je nesto za brigu narucili bi te ranije... 21 tjedan je jako mala trudnoca i na sljedecem pregledu ne mora biti nista... ako ce te umiriti mozes ic u privatnika, eto ja iz svog iskustva kazem sta me vise njih gledalo ( a do sada jedno 5-6) sta kroz bolnicu sta privatnika i jos me vise izludilo. Imam svog ginekologa kojem najvise vjerujem nazalost on mi je u St a ja u Zg ali se telefonski cujem s njim dok sad ne odem dole. Cesto se oni razbacuju dijagnozama, kao da tebi nesto znaci dilatacija zeludca trebas se postaviti i pitati ga da ti sve objasni i kaze moguc uzrok toga lijecenje i sto te moze ocekivati. Jer oni svi isto govore nista ne mozemo dok se beba ne rodi isto su rekli meni za bubrege tj pijelone...

A da mogu misliti sta me ceka do kraja sada sam 29 tjedan tek a vec puna 3 mjeseca lezim u krevetu penjanje stepenicama znanstvena fanstastika, duze pricanje na telefon zapusem se ko krava, znaci apsolutno svi najgori simptomi trudnoce ja ih imam... a mrzim zene koje non stop nesto kukaju a bogami sam postala takva... od krvarenja prijeteceg pobacaja, hidronefroze, problema sa bebom, lezanja po bolnicama, simfiza me rastura kao da ce se raspast, jos me i hemeroidi uhvatili pas mater ko mi kaze blazeno stanje zatukla bi ga
nemam_pojma20 is offline  
Old 24.05.2017., 19:51   #2846
Uf nemam_pojma20 stvarno mi je žao, nije lako bit stalno u grču, a pogotovo se onda i loše fizički osjećat, nadam se da će sve bit u najboljem redu sta prije! Zbilja zbilja!

Alexa mašala baš je kus bebe to!
I stvarno suosjećam sa svima vama koje ste oko termina (Nya, Alexa, Ostrilo) bas se nekako razduzilo, nije to lako! Držite se!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Old 24.05.2017., 20:29   #2847
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Što se tiče negativnih mišljenja ili ukazivanje na slične ja bi uvijek otišla po drugo pa ako ne i po treće mišljenje. Nisu svi jednako stručni.
Ovo obavezno! A ako ćeš nešto googlati, onda nek to budu iskustva s pojedinim "stručnjacima" jer to što je netko privatnik samo znači da je imao dovoljno love i 5 godina iskustva kao specijalist pa je zakonski smio otvoriti privatnu praksu. Nitko ga ne pita jel tih 5 godina bio majstor ili fušer.

Sunčeko
, bit će beba super samo malo manja, u svakom slučaju će ti biti lakše roditi nego Alex #aleksaizdrži

A ni meni nije baš svejedno, danas je cura procijenjena na 3900... Vrijeme je za datulje :klap:
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 24.05.2017., 21:49   #2848
Ja imam takav išijas da je to ludilo. Jedva hodam. Ujutro je super, a pošto sam ja turbo nabrijana pa cijeli dan nešto zujim okolo - tak mi i treba...
charmed84 is offline  
Old 24.05.2017., 22:01   #2849
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja imam takav išijas da je to ludilo. Jedva hodam. Ujutro je super, a pošto sam ja turbo nabrijana pa cijeli dan nešto zujim okolo - tak mi i treba...
Mislim da ti je to znak da bi trebala usporit

Ja imam novu metodu kracenja nestrpljivog iscekivanja bebe: natrpat cu se sa brdo planova sta jos trebam pripremit, s kojim ljudima se jos vidjet i dogovorit sve i ponasat se ko da nema sanse da beba dode prije 2.6. pa onda nek me iznenadi 😅

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 24.05.2017., 22:31   #2850
Quote:
nemam_pojma20 kaže: Pogledaj post
Vrijedi ti jos uputnica slobodno idi obaviti sta treba....
Puno hvala na odgovoru 😊 Jel mi vrijedi jos sutra ili imam jos fore ? Koliko uopce vrijede ove bijele uputnice ako netko zna ?
Tobalo is offline  
Old 24.05.2017., 22:42   #2851
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja imam takav išijas da je to ludilo. Jedva hodam. Ujutro je super, a pošto sam ja turbo nabrijana pa cijeli dan nešto zujim okolo - tak mi i treba...
Ako te toliko muči zašto ne odeš na neki tretman da ti se bar smanji bol? Nemoj trpiti
Jel vježbaš bar malo leđa/zdjelicu doma? I malo razgibavanja može ti umanjiti intenzitet simptoma...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 24.05.2017., 23:19   #2852
Ma sta je tu je izdrzat se mora do kraja a ostat normalan...
Mislim da uputnica vrijedi 90 dana po novom, uglavnom znam da C uputnica vrijedi 24 sata, D uputnice vrijede cijelu godinu a A i B mislim 90 dana. Sad me nemoje vatat za ric za C i D znam sto posto al ovo za A i B tako cesto minjaju da ni mi sami vise ne znamo kad nam pacijent dode sta valja a sta ne... odete izvadite krv ako ne valja uputnica donit cete drugi dan novu ili poslat i to je to
nemam_pojma20 is offline  
Old 25.05.2017., 07:21   #2853
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je to znak da bi trebala usporit

Ja imam novu metodu kracenja nestrpljivog iscekivanja bebe: natrpat cu se sa brdo planova sta jos trebam pripremit, s kojim ljudima se jos vidjet i dogovorit sve i ponasat se ko da nema sanse da beba dode prije 2.6. pa onda nek me iznenadi 😅

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Sviđa mi se tvoja metoda, morat ću je i ja primijeniti

Quote:
Tobalo kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru 😊 Jel mi vrijedi jos sutra ili imam jos fore ? Koliko uopce vrijede ove bijele uputnice ako netko zna ?
Prije je bilo 30 dana. A zašto ne nazoveš taj labos i pitaš?

Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja imam takav išijas da je to ludilo. Jedva hodam. Ujutro je super, a pošto sam ja turbo nabrijana pa cijeli dan nešto zujim okolo - tak mi i treba...
Suosjećam.
Meni jako pomaže kruženje bokovima na pilates lopti i ovakve vježbe
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 25.05.2017., 07:35   #2854
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Ako te toliko muči zašto ne odeš na neki tretman da ti se bar smanji bol? Nemoj trpiti
Jel vježbaš bar malo leđa/zdjelicu doma? I malo razgibavanja može ti umanjiti intenzitet simptoma...
Ma da, usporiti bi trebala, hehe a ja se smijem svojoj hiperaktivnoj bebi koja nema mira, pa se stalno kotrlja lijevo desno.

Razgibavam se jer pokušavam vježbama možda potaknuti malu da se okrene. Pokušat ću s ledom ako ne popusti.
charmed84 is offline  
Old 25.05.2017., 09:28   #2855
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ma da, usporiti bi trebala, hehe a ja se smijem svojoj hiperaktivnoj bebi koja nema mira, pa se stalno kotrlja lijevo desno.

Razgibavam se jer pokušavam vježbama možda potaknuti malu da se okrene. Pokušat ću s ledom ako ne popusti.
Sorry nisam pratila post, ali ako zelis da se beba okrene, onda pokusaj ( ako vec i nisi ) na koljena i laktove se osloniti i guzom lijevo desno ljuljati, kao doggy style
Tako su meni savjetovali...
nemam_pojma20 is offline  
Old 25.05.2017., 09:42   #2856
Quote:
nemam_pojma20 kaže: Pogledaj post
Sorry nisam pratila post, ali ako zelis da se beba okrene, onda pokusaj ( ako vec i nisi ) na koljena i laktove se osloniti i guzom lijevo desno ljuljati, kao doggy style
Tako su meni savjetovali...
A kad si već u tom položaju, spoji ugodno s korisnim pa i odradi taj doggy style (meni trenutno jedini položaj u kojem se mogu kmh,khm)
Ja ću danas ipak do Lidla uzeti još nekih stvarčica za bebe, ako ostane tih manjih brojeva. Hvala cure na savjetima gdje potražiti male brojeve, ovih dana ću do c&a, a i šogorica se javila da ću vjerojatno dobiti te male robice od frendice koja je i njoj posudila.
Sutra sam na UZV i jeedva čekam, nisam ih vidjela više od šest tjedana!!! Živo me zanima kako su postavljene jer toliko se okreću tokom dana i izviruju kroz trbuh pa da znam locirati šta je šta, da ne tepam guzici umjesto glavi
I vratilo se noćno pišanje i buđenje, leđa me rasturaju, budim se umornije nego što legnem i tako....
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Old 25.05.2017., 09:50   #2857
Helou,

Evo i mene sa informacijom da je i dalje sveeee istoooo
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 25.05.2017., 10:00   #2858
Helou,

Evo i mene sa informacijom da je i dalje sveeee istoooo
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 25.05.2017., 10:00   #2859
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Zao mi je sta su te cijelu isprepadali,jer vjerujem da ce to na kraju sve biti u redu...samo mi nije jasno da ti nista nisu objasnili...dali mozes na 4D u privatnika? Ne znam,ja bi isla dalje po druga misljenja...opet kazem,vjerujem da je sve ok.kad su te narucili tek za mj,jer da nije,bilo bi drugacije...
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Ne znam nista o tome pa ti nisam od pomoci jesi googlala to? Sta kaze internet? Mozda je to neka manja deformacija koja se ispravi s vremenom i nije nikakav razlog za brigu. Bezveze da ti doktor nije objasnio sto je to.
Drzim fige da ce sve biti ok 😊
Quote:
nemam_pojma20 kaže: Pogledaj post
Iskreno ne znam o fetusima i razvoju ali dilatacija je prosirenje, sad je jos sam razvoj bebe i da misle da je nesto za brigu narucili bi te ranije... 21 tjedan je jako mala trudnoca i na sljedecem pregledu ne mora biti nista... ako ce te umiriti mozes ic u privatnika, eto ja iz svog iskustva kazem sta me vise njih gledalo ( a do sada jedno 5-6) sta kroz bolnicu sta privatnika i jos me vise izludilo. Imam svog ginekologa kojem najvise vjerujem nazalost on mi je u St a ja u Zg ali se telefonski cujem s njim dok sad ne odem dole. Cesto se oni razbacuju dijagnozama, kao da tebi nesto znaci dilatacija zeludca trebas se postaviti i pitati ga da ti sve objasni i kaze moguc uzrok toga lijecenje i sto te moze ocekivati. Jer oni svi isto govore nista ne mozemo dok se beba ne rodi isto su rekli meni za bubrege tj pijelone...

A da mogu misliti sta me ceka do kraja sada sam 29 tjedan tek a vec puna 3 mjeseca lezim u krevetu penjanje stepenicama znanstvena fanstastika, duze pricanje na telefon zapusem se ko krava, znaci apsolutno svi najgori simptomi trudnoce ja ih imam... a mrzim zene koje non stop nesto kukaju a bogami sam postala takva... od krvarenja prijeteceg pobacaja, hidronefroze, problema sa bebom, lezanja po bolnicama, simfiza me rastura kao da ce se raspast, jos me i hemeroidi uhvatili pas mater ko mi kaze blazeno stanje zatukla bi ga
I ja želim vjerovati i nadati se. Možda i malo previše paničarim. Bila sam i kod svoje socijalne ginekologice i u bolnici na ultrazvuku, kod privatnika još ne, i pokušavala pitati da nekakve informacije dobijem ali rekli su da to uopće ne mora ništa značiti, da ne ovisi o meni, o mojoj prehrani, šećeru i slično, tako da je vjerojatno nešto razvojno i nadam se da je to zato što je bebica još mala s obzirom da je 21. tjedan i da će sve doći na svoje. Jer ostalo sve jest u redu za sad. Odlučila sam da neću paničariti više jer kao što kažete, tek za mjesec dana sam opet naručena, pa da stvarno je nešto bi me naručili prije. Do onda ću se nadati najboljem!

Inače jesam googlala i svašta se spominje, tako da bolje da ne googlam i nagađam jer može biti sve i svašta i ništa i onda kad čitam samo imam u glavi tisuću mogućih scenarija.

nemam_pojma20... žao mi je što te toliko simptoma uhvatilo, iako te razumijem jer i sama imam sve i svašta.. definitivno nije blaženo stanje.. možda jest onima koji nisu imali nekih posebnih simptoma ni mučnina ni ničega, znam takve i najjače mi je kad mi takvi "sole pamet".. drži se!
Aria95 is offline  
Old 25.05.2017., 10:40   #2860
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Helou,

Evo i mene sa informacijom da je i dalje sveeee istoooo
E omilila se tebi hrana ta u bolnici
A mogu mislit to iscekivanje jaooo kako to ubija.... drzi se

Aria95 a treba bit strpljiv... izdrzat do kraja trudnoce.... osobno sam bila u pokretu od 24 , 25 sati dnevno i jako tesko mi je palo ovo lezanje, al sad sam navikla i ne mogu i da hocu se vise kretat...iskreno osobno mi je najteze (ljubomorna sam) kad vidim one klipove trudnica po fejsu kako rade spage , zvijezde i sklekove u pticjem letu.... i dizu utege od 150kg trceci uz stepenice... pa jebem ti mater kako je to moguce???
nemam_pojma20 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.