Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 12:44   #81
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Kakvu opcinu sad , zaboga.. Mama te odjavi u poreznoj upravi sa svoje kartice (ne znam tocan postupak, moguce da ima neki formular), daj joj svoju osobnu, ona izdiktira tvoj jmbg i izvadi tebi zasebnu PK koju nosis poslodavcu..
pa nama je porezna na opcini ,znaci mama me mora ja ne mogu sama..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:59   #82
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
pa nama je porezna na opcini ,znaci mama me mora ja ne mogu sama..
Ja sam isto bila na maminoj kartici dok nisam diplomirala i zaposlila se, mi smo isle skupa ali se ne sjecam da je ona ispunjavala neku formular.. Cini mi se da je samo i njoj i meni izdana posebna pk..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:32   #83
Evo bila ja danas u poreznoj.

Uzela sam maminu PK karticu i odjavila se sa nje.
Uglavnom.. nikakvi vam formulari ne trebaju.. cak me nisu ni osobnu trazili.
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 18:45   #84
zaposlio sam se u državnoj firmi i trebam promijeniti mjesto boravka budući da se selim 30 km dalje. također i poreznu karticu prijavljujem u mjestu boravka. zanima me dal se putni troškovi isplaćuju prema mjestu prebivališta ili mjestu boravka?
hvala!
biciklist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 17:28   #85
Povrat poreza

Dobro, jel itko to dobio ove godine?

koga god pitam, svi još čekaju...lani su mi novci sjeli početkom 12.mjeseca, kad su vec svima isplatili lovu.al ove godine nikom od mojih nije nista stiglo
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 17:45   #86
Ja dobio već dvaput (ne ove godine) i to početkom 5. mjeseca. Jesi li dobila kakav odgovor? Ako nisi, idi provjeri kod njih, sigurno su ti dali nekakav kupon kad si predavala dokumente.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 20:44   #87
dobila sam povrat poreza za prošlu godinu u 4 mj.ove godine. možda ti fale neki dokumenti, takve rješavaju zadnje, nazovi i reci jmbg i provjeriti će ti.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 21:33   #88
Dobio tamo negdje u 5., 6. mjesecu.
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 21:48   #89
dobila prije 2 mjeseca, decko negdje u 5.-6. mjesecu
(prijave poslane isti dan)

pretprosle godine mi je povrat sjeo na racun par dana prije bozica
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:06   #90
prvi put ću sada popunjavati poreznu prijavu... kako zapravo funkcionira taj povrat poreza? mogu li ga očekivati i koliki bi otprilike bio iznos?
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:30   #91
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
dobila sam povrat poreza za prošlu godinu u 4 mj.ove godine. možda ti fale neki dokumenti, takve rješavaju zadnje, nazovi i reci jmbg i provjeriti će ti.
ma zvala sam i odgovor je "niste jos u procesu". svake godine ne budem u procesu do 12.mjeseca..

nebitno.znaci, neki su dobili.ajde, valjda cu uskoro i ja
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:38   #92
Question

Bok ljudi!
Radila sam prvi put u restoranu i to skoro mjesec dana. Trebala bi radnu knjizicu i poreznu karticu za sad sljedeci posel ali one su jos kod starog poslodavca. Pa me zanima da li cekati da mi vrati poreznu karticu ili si ju moram opet izvaditi u poreznoj upravi? Plača bu mi dosla za manje od mjesec dana pa me brine da do onda nem dobila karticu ili??!
Hvala na odgovorima
Pozdrav
deja-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 21:26   #93
Quote:
deja-vz kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Radila sam prvi put u restoranu i to skoro mjesec dana. Trebala bi radnu knjizicu i poreznu karticu za sad sljedeci posel ali one su jos kod starog poslodavca. Pa me zanima da li cekati da mi vrati poreznu karticu ili si ju moram opet izvaditi u poreznoj upravi? Plača bu mi dosla za manje od mjesec dana pa me brine da do onda nem dobila karticu ili??!
Hvala na odgovorima
Pozdrav
Poslodavac ti je dužan vratiti i radnu knjižicu i poreznu karticu najkasnije 15 dana nakon zadnjeg radnog dana. Sve to nosiš novom poslodavcu, a duplikat vadiš samo ako moraš, izgubiš ili sl.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 08:12   #94
Quote:
Imoen kaže: Pogledaj post
Poslodavac ti je dužan vratiti i radnu knjižicu i poreznu karticu najkasnije 15 dana nakon zadnjeg radnog dana.
Poslodavac je dužan radnu knjižicu vratiti na dan prestanka ugovora o radu!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 08:33   #95
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Poslodavac je dužan radnu knjižicu vratiti na dan prestanka ugovora o radu!
Čl. 101 Zakona o mirovinskom osiguranju: podatke o početku osiguranja, prestanku osiguranja, promjenama tijekom osiguranja, kao i promjene podataka - u roku od 15 dana od dana početka zaposlenja ili osiguranja ili od pravomoćnosti rješenja o svojstvu osiguranika i osnovici osiguranja, od dana prestanka zaposlenja ili osiguranja, odnosno od dana promjena tijekom osiguranja

A za odjavu s mirovinskog je potrebna radna knjižica...
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:51   #96
Vraćanje radne knjižice zaposleniku ne regulira Zakon o mirovinskom osiguranju već Zakon o radu:

(3) Na dan prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan radniku vratiti radnu knjižicu.
(4) Na pisani zahtjev radnika, poslodavac je dužan i prije prestanka ugovora o radu predati radniku radnu knjižicu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 09:15   #97
porezna kartica

radim u jednom firmi vec godinu dana, nisam nikad izvadila poreznu karticu jer sam mislila da to obavljaju oni zajedno sa zdravstvenom iskaznicom i da to stoji kod njih na kakve komplikacije cu naici ako ju tek sada izvadim? sto s povratom poreza?
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 14:57   #98
odi u poreznu upravu i izvadi karticu. ako nemas zahtjeva za povretom poreza tada ti i nije bitno, ali dok vadis karticu porazgovaraj sa referentom. Za prijavu poreza treba ti dokument mislim da je pk kartica iz koje se vide uplate i davanja a daje ti je uplatioc place o davanja.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:00   #99
ip obrazac daje tvrtka pk dobivas u poreznooj upravi
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 20:17   #100
Quote:
prajvatharlekin kaže: Pogledaj post
radim u jednom firmi vec godinu dana, nisam nikad izvadila poreznu karticu jer sam mislila da to obavljaju oni...
Firma ti ne može ni plaću obračunati bez porezne kartice (jer ne mogu znati koji prirez obračunati)!!!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.