Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 14:59   #41
Quote:
darja1 kaže: Pogledaj post
Mi smo sa bebom od 8 mjeseci bili na Korculi, pa u Dubrovniku....I jos smo obisli neke destinacije koje nisu tak blizu Zagrebu.Uopce nije bilo problema, vise manje je spavala po putu, tu i tamo smo stali i sve 5.A na Korculi ima u Lumbardi super pjescanih plaza za klince,cista uzivancija.

mi smo isto prošlo ljeto bili svugdje s malim, a imao je tad 6 mjeseci.
ja sam sjedila s njim iza u autu i zabavljala ga.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:19   #42
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
wedding draga, tebe ću uzet za osobnog savjetnika ! nemoj se micat s foruma, da ti se mogu obratit kad mi i takve teme bude aktualnije
hehe... pa svaki dan sam tu

Kocul: a cuj ako ti je dijete nemirno treba ga zabavit. E sad na koji nacin to najbolje i sam/a znas jer je to vase dijete. Moja frendica od zadnjeg sica napravi malu igraonicu jer joj je mali zivi vragek ( takva sam i ja bila) i tako ga zabavi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 00:03   #43
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nema tu granica .... ako je beba zdrava onda moze doslovno odmah ..... ja cu ove godine na more sa bebicom od 2 mjeseca
sto se zdravlja tice moze, al sa dva mjeseca uglavnom jos ne znas tko ti glavu nosi, a kamoli da se bakces s promjenom okolisa, hotelom, putovanjem, tkoznacim. i to sve za desetak dana mora.
beba takodjer jos nema ritam, nit se da zabavit, tek pocinje biti komunikativna.
moj bebo ima tri i pol mjeseca i meni cetiri mj. zvuce kao minimum.

al ak imas viksu na moru i mozes ostat mjesec dana, to je sasvim nesto drugo.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 00:43   #44
Mi smo išli s klincem kad je imao 2 mjeseca.Odsjeli u hotelu ali se u sobu nismo vračali cijeli dan.Klinac je jeo,spavao i piškio/kakao,sve vani.
Da smo muž i ja bili pametniji to nam je moglo biti najmirnije i najbezbrižnije ljetovanje,jer beba u tom periodu nije toliko zahtijevna.Mi smo ko dva majmuna visili nad kolicima a klinac je uživao u svemu,suncu,moru,buci i uglavnom je papao i spavao a nije inače bio baš premirna beba.
Te godine smo opet ponovili more kad je imao 3,5 mjeseca i isto je bio super.
Tad nismo imali klimu u autu,vozili smo se 400 km i sve je bilo ok.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:47   #45
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Mi smo išli s klincem kad je imao 2 mjeseca.Odsjeli u hotelu ali se u sobu nismo vračali cijeli dan.Klinac je jeo,spavao i piškio/kakao,sve vani.
Da smo muž i ja bili pametniji to nam je moglo biti najmirnije i najbezbrižnije ljetovanje,jer beba u tom periodu nije toliko zahtijevna.Mi smo ko dva majmuna visili nad kolicima a klinac je uživao u svemu,suncu,moru,buci i uglavnom je papao i spavao a nije inače bio baš premirna beba.
Te godine smo opet ponovili more kad je imao 3,5 mjeseca i isto je bio super.
Tad nismo imali klimu u autu,vozili smo se 400 km i sve je bilo ok.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:53   #46
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
sto se zdravlja tice moze, al sa dva mjeseca uglavnom jos ne znas tko ti glavu nosi, a kamoli da se bakces s promjenom okolisa, hotelom, putovanjem, tkoznacim. i to sve za desetak dana mora.
beba takodjer jos nema ritam, nit se da zabavit, tek pocinje biti komunikativna.
moj bebo ima tri i pol mjeseca i meni cetiri mj. zvuce kao minimum.

al ak imas viksu na moru i mozes ostat mjesec dana, to je sasvim nesto drugo.
Ja tu ne vidim nikaka problem .... isto mi je isla ja u apartman ili u vlastitu kucu ( u hotele tj. u sobe nikada niti ne idem jer zelim full komfor...sta ces, fina guza) ........ kada je beba mala ( recimo 1,2,3 mjeseca) u pravilu samo spava, papa, kaka i piski i sa njom nije tesko putovati, ako nekome jest to podrzavam ali svi smo razliciti i svi imamo svoja misljenja .. Da recimo idem sama sa bebom na more to se nebi iskreno ni usudila a ovako kada ce vozit mm beba i ja cemo uzivat na zadnjem sjedalu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:08   #47
Morske brige

ako može pomoć oko toga koja je najbolja plaža za ići s bebačem od 14 mjeseci...
VeNTiL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:25   #48
Mi smo kamperi i sa curicom smo isli na more kad je imala godinu dana(sad joj je pet)a ove godine vodimo i bebana kojem ce tad biti 7 mjeseci. Kamp u koji mi idemo ima super uvjete,a sve je u hladovini maslina i plaza je odmah tu. Nama je super ta solucija,e sad sve zavisi ikakve su vase navike. Vazno je da beba ima PUUUNOOO hlada i da imate u blizini cesme i tuseve.
SRETAN PUT!!!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:44   #49
Joj i mene muče te brige. Ove godine prvi puta sa bebačem na moru, 6 mjeseci. Šta ponjeti, najveća briga. Znam da ću nešto zaboraviti...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:55   #50
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Joj i mene muče te brige. Ove godine prvi puta sa bebačem na moru, 6 mjeseci. Šta ponjeti, najveća briga. Znam da ću nešto zaboraviti...
Ako se bojis da ces nesto zaboraviti ti pocni vec danas praviti spisak stvari i svaki dan dopisi ako se jos neceg sjetis. Garderoba u vecoj kolicini(da se ne mucis sa pranjem),hrana,pelene,kozmetika i ono najosnovnije. Ja nigdje ne idem bez toplomjera i paracetamola.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 19:43   #51
Quote:
Zdenka1980 kaže: Pogledaj post
Ako se bojis da ces nesto zaboraviti ti pocni vec danas praviti spisak stvari i svaki dan dopisi ako se jos neceg sjetis. Garderoba u vecoj kolicini(da se ne mucis sa pranjem),hrana,pelene,kozmetika i ono najosnovnije. Ja nigdje ne idem bez toplomjera i paracetamola.
Popis već imam i prilično je dugačak, bome ćemo muž i ja ponjeti po jednu majcu i hlače jer za više neće biti mjesta....
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 20:54   #52
putujem isto s bebacem od sest i pol mjeseci, planiram mu ponijet ono osnovno, bodice svaku vecer malo proprat, drzat ga uglavnom golog i vozi misko.
naravno, ono sto zdenka kaze - hrana, pelene, paracetamol.
i mi inace kampiramo, sljedece godine ga vodimo u kamp

a ak i zaboravim nesto, boze moj, pa u svakom ducanu ima bebimila i pampersa
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 14:26   #53
mi nosimo: toplomjer, lupocet za mamu i dijete , jedno vrijeme sam nosila i rinolan. zati nosimo pelene, vlažne maramice i obleku. i igračku koja mu je trenutno fetiš.sad su to grabljice
zadnji put se u moru kupao sa viledinom žutom spužvom, nije ju ispuštao iz ruke daklem i spužvu nosimo

mi zapravo ljetujemo u mjestu blizu šibenika, tako da, ak nekaj bude, jurimo u bolnicu. i to mi je nekakva sigurnost. jednom smo bili u nedjelju kod dežurne pedijatrice i vadili krv i ja bila zadovoljna..
na otok ne bi išla, još je mali i ne bi bila smirena da znam da bolnica nije blizu..

i moram kupiti neku antihistaminsku mast, za svaki slučaj ako ga opet izbodu komarci. i da, nešto što tjera komarce, nekakav aparatić..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 15:06   #54
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
i moram kupiti neku antihistaminsku mast, za svaki slučaj ako ga opet izbodu komarci. i da, nešto što tjera komarce, nekakav aparatić..
ne znam jel trazis bas nesto prirodno, mi vec tri godine koristimo raid aparatic, onaj sa "srebrnim" tableticama. nijednog komarca u blizini!

e, a ovo s viledinom spuzvom mi je zakon
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 15:52   #55
Komarce u zatvorenom prostoru odlično tjera chichov ultrazvučni aparatić koji se u šteka u šalter. Emitira ultrazvučne valove koji tjeraju komarce, a ne utječe na ljude i druge beštije.
Ja sam ga kupila prošle godine i vrlo sam zadovoljna. Nisam htjela kupiti aparatić na tabletice jer istini za volju nemam pojma što je u njima.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 16:25   #56
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Komarce u zatvorenom prostoru odlično tjera chichov ultrazvučni aparatić koji se u šteka u šalter. Emitira ultrazvučne valove koji tjeraju komarce, a ne utječe na ljude i druge beštije.
Ja sam ga kupila prošle godine i vrlo sam zadovoljna. Nisam htjela kupiti aparatić na tabletice jer istini za volju nemam pojma što je u njima.
hmda, to je istina. sigurno je sigurno kad su mala djeca u pitanju
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 16:48   #57
to sam baš htjrla pitati za aparatiće, koji je najbolji...hvala
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 17:18   #58
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Komarce u zatvorenom prostoru odlično tjera chichov ultrazvučni aparatić koji se u šteka u šalter. Emitira ultrazvučne valove koji tjeraju komarce, a ne utječe na ljude i druge beštije.
Ja sam ga kupila prošle godine i vrlo sam zadovoljna. Nisam htjela kupiti aparatić na tabletice jer istini za volju nemam pojma što je u njima.
Imaš i ovu lampu protiv leteće gamadi. Ima plavo svijetlo koje privlači gamad, okolo su gole žice. Kad doleti komarac struja ga sprži. ujedino ti i osvjetljava sobu kad se trebaš bebi navečer ustati.

Jedna velika stvar koju vidim da ne spominjete - termosica. Da bi imali prokuhane vode za kikiča na plaži ( tko zna kakva je na tuševima, nama dobra...) Treba tražiti plažu sa puno drveća radi hlada i treba ići u rano jutro zauzeti mjesto, jer se takva mjesta prva razgrabe. Ne bi bilozgorega i onaj šatorić protiv UV zraka. Krema za sunčanje, krema protiv komaraca za po vani ( pazi na dob dijeteta ). Standardna apoteka, obleka i nešto ako bude loše vrijeme koji dan. Klopu ponesi minimalno, možeš je i dolje kupiti u velikim trg.centrima po istoj cijeni
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 18:55   #59
tu mač informejšn...mislim ipak da je čovjek pitao koja je plaža -znači položaj,grad,selo,pijesak,šljunak i tak to a ne oprema za bebača...
po mom mišljenju najbolje je sitni šljunak da ima dosta hlada i naravno da je pri ruci nekakav doktor
KAZIRAGI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 20:30   #60
pa kaj, budi sretna ili sretan da nismo došli do sexa na plaži
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.