Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 18:01   #7721
Nikad nisam probudila ni jedno ni drugo dijete radi obroka. Znali su odspavati sa mjesec dana po 6-7 sati pa bi onda slijedeća dva-tri obroka pojeli sa manjim razmakom.

Sa nepunih 2 su spavali cijelu noć, nije mi padalo napamet prekidat idilu.

Patronažna koja mi je dolazila sa starijim mi je rekla da ga ne budim, ova s mlađim me uvjeravala koliko kila toliko smije proći između obroka, kimala sam glavom i po svome.

Kad mi je mlađi sa 2 mjeseca završio u bolnici, tamo su svi bili stava, dok dijete uredno dobija, ne treba ga budit. Tako da mi ga ni tamo nisu dirali po noći dok mene ne bi bilo. Ja bi ga nahranila oko 10, ostala s njim dok ne zaspe oko 11. Ujutro bi došla oko 6 i obično čekala 7, 7 i po da se sam probudi. Nitko me nije gnjavio, jer je usprkos antibiotiku u 8 dana bolnice dobio 300 gr.

Stariji je dobijao ccca 800 grama mjesečno prvih mjeseci, mlađi po kilo. Obojica na hippu.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:30   #7722
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ali to pedijatar savjetuje onda
Garf
ovo je ključno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:41   #7723
Naravno. Ako dijete ne dobija koliko bi trebalo ili ima nekih zdravstvenih problema onda ovo moje ne vrijedi. Ovo sam pisala samo zato jer mnoge patronazne čak inzistiraju da se sve bebe bude za obroke.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 13:07   #7724
Koliko smije biti otvoreno adaptirano mlijeko a da se nenpokvari. Na kutiji pise 3 tjedna ali mislim da se ne bi pokvarilo jos??
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 14:40   #7725
dok je moja redovito pila ad bez problema bi potrošili pakiranje za manje od tri tjedna, ali zadnjih par miseci pije neredovito i u manjoj militraži nego prije, pa nam nekad traje i po 4-5 tjedana. mislim da to nije neka velika razlika. držim ga dobro zatvoreno, na suhom, temperatura nam doma u ovo vrime ne prilazi 20-ak stupnjeva, i mislim da ne bi tribalo bit problema ako se otvoreni ad potroši unutar 5-6 tjedana. duže od toga ga ipak ne bi držala.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:32   #7726
Kako vi pripremate ad? Prokuhate pa cekate da malo ohladi?glupo pitanje ali zanima me . Kako vi to radite najbrze?
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 22:44   #7727
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
Kako vi pripremate ad? Prokuhate pa cekate da malo ohladi?glupo pitanje ali zanima me . Kako vi to radite najbrze?
Prokuham vodu, izlijem u bocicu u kojoj je prah, izmuckam.

Bocicu stavim u zdjelicu (onu iz koje jedem tipa zitarice i to) s hladnom vodom da se brze ohladi. Kak je veca i pije vecu kolicinu trebam sad nakon par minuta promijenit vodu u zdjelici.



Edit: kupi kuhalo! najbolja stvar ikad. Za minutu prokuha vodu.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 22:46   #7728
Dok sam pobozno pazila na sve - u jednoj flasi sam imala hladnu prokuhanu vodu, u termosici vrucu - pomijesala bi te dve vode, dodala prah et voila. 15 sec posla

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:06   #7729
Kao i Nykas - termosica s vrućom vodom, posuda s hladnom vodom, i već sam znala koliko ml koje moram staviti da bude mlijeko odmah za piti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:18   #7730
Mislila sam ovako kao i snow i nykass. Nego jel kuhalo dobro za to? Neki kazu da nije dovoljno kao kad se prokuha
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:35   #7731
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
Kako vi pripremate ad? Prokuhate pa cekate da malo ohladi?glupo pitanje ali zanima me . Kako vi to radite najbrze?
Nikad ti se neće tako ohladit, a dok beba urla i sekunde djeluju ko sati. Ja sam radio kao što su i drugi već napisali, imao bi u jednoj termosici vruću vodu, a u drugoj prokuhanu i ohlađenu, nekad bi stavio ohlađenu iz kuhala, ali rjeđe jer tamo ima dosta kamenca. Najčešće je mix između 1/5 ili 1/4.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:33   #7732
A ja sam prvo prokuhavala u dzezvi, onda sam presla na kuhalo, a na kraju i u mikrovalnoj.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:43   #7733
Evo kako sam ja....ja bi navečer prokuhala da imam za dvije jutarnje doze i onda to čuvala u staklenoj boci i prema potrebi podgrijavala. Dok je spavala bi prokuhala sljedeću litru i tako si čuvala u bocama koje sam naravno redovito prala i održavala i nikad nije bilo problema i samo bi podgrijala u đezvici kada bi mi trebalo

Vjerujte puunoooo je jednostavnije i tu mi je ideju dao pedijatar tako da ne mislite da nešto nije higijenski ili da se ne smije voda prokuhana čuvati dugo i slično
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 11:22   #7734
Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Evo kako sam ja....ja bi navečer prokuhala da imam za dvije jutarnje doze i onda to čuvala u staklenoj boci i prema potrebi podgrijavala. Dok je spavala bi prokuhala sljedeću litru i tako si čuvala u bocama koje sam naravno redovito prala i održavala i nikad nije bilo problema i samo bi podgrijala u đezvici kada bi mi trebalo

Vjerujte puunoooo je jednostavnije i tu mi je ideju dao pedijatar tako da ne mislite da nešto nije higijenski ili da se ne smije voda prokuhana čuvati dugo i slično
Isto tako sam radila.
U pocetku prokuhavala pa svaki put hladila al to traje i traje
A kasnije sam si olaksala zivot i prokuhala vodu. Kad se ohladila ponovno ju malo ugrijala kolko je trebalo u ranjglici

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:13   #7735
E da i još jedna napomena koju sam dobila od pedijatra...

Iz 7 mj sam joj počela barem svaki drugi dan jednostavno to AD mlijeko raditi sa neprokuhanom vodom iz slavine, nekad sam sa janom nekad sa onom dječjom humanom. Rekao mi pedijatar da je dobro i da se dijete navikava na običnu vodu iz slavine a ne da stalno sve prokuhavam i cijedim iz te vode i sve minerale do nemilosti.

Uvijek sam imala onaj tetrapak humana vode u kući za slučaj da mi se ne da prokuhati ili slično i jednostavno je ta voda prilagođena djeci pa sam ponekad i to davala
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 23:21   #7736
ja u kuhalu prekuham vodu
i ulijem u britu kad se ohladi (imamo očajno puno kamenca)
i onda hladno držim u flašici u grijaču, uvijek na 40C
i radim kad treba, po noći najviše, uvijek mi je voda spremna

a u bolnici sam kupovala flaširanu vodu, janu mislim, ili tak nešto, i isto držala u grijaču

mm nekad iz pipe natoči direktno u flašicu


inače, mislim cure da se ad ne smije miješati sa kipućom vodom, to si dobro provjerite
nego sa vodom temperature za korištenje, 37C
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:03   #7737
meni je voda doma totalni shit, kamenca ko u prici
tak da vecinom kupujem vodu za bebe(u kozmu je npr ponedeljkom akcija - 15 % na te proizvode ili u dm-u kupim njihovu, ta je dosta povoljna, omno kombiniram kak znam i umijem), zagrijem je do neke granice(znam vec svoje kuhalo) i to ubacim u flasicu.
Inace pise da se ne smije prah mijesati s tek prokuhanom vodom(ona je kao 100 stupnjeva) jerbo kao unistava hranjive tvari, itd....mislim da se treba ohladiti na cca 40 stupnjeva(e sad ak imate termometar sterilan jos i za to, super)
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:03   #7738
i da-nikad nisam malog budila za obrok. Ako dijete uredno dobiva na masi, zaista ne vidim potrebu budenja iz sna, ipak je sam zakon
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:14   #7739
Kod nas isto kamenca kao u priči... Kako ste čistili termosice od kamenca?
__________________
3.9.2011.
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:28   #7740
Ulijes ocat i pustis par sati. Najbolje prek noci ili prek dana - ja sam prek dana jer mi se preko noci nije dalo extra podrijavati vodu, lakse mi je tl bilo preko dana jel. I onda dobro isperes.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.