Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2004., 12:33   #41
Quote:
lucija kaže:
LIfe-style je lijepo sročen termin. Ono, ak je život sa deprom zbog posla life-style, onda sigurno moram
Ne, nego obratno, lifestyle bi trebao biti zivot bez depre zbog posla. But, in fact, lifestyle se najcesce odnosi kada das otkaz i odes na put oko svijeta potrositi sve sto imas, (prva kombinacija), a druga kombinacija je ako si u zivotu vec zaradio dovoljno para tako da bas i ne moras raditi vise, onda kazes, zbog promjene lifestyla dajem otkaz.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 12:35   #42
Zato što sam na posao odlazila sa knedlom u grlu. I totalnom nedostatku motivacije. I zato što su me pošuktavali sim-tam i obećavali brda i doline, da bi na kraju završila u pripizdini, jer sam previše toga imala za reć.

Sad sam se preporodila - a gle čuda, zovu me nazad i obećavaju brda i doline....
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 12:59   #43
Nisam nikad radio za nekoga. Tako nisam bio u prilici razmisljati o otkazu.
Sam , kao poslodavac rijetko kad dajem otkaze. Žao mi obitelji tih jadnika. Ako netko baš zajebava, zabušava, ne dolazi redovito, pije na poslu, il je drzak, istučem ga.

To je kod svih do sada pomoglo. Pazljiv sam i gledam kako tučem, da ne umanjim radnu sposobnost.
U zadnje vrijeme rijetko, skoro da nikog ne moram vaspitati. Tu i tamo po neka pljuska il' noga u guzicu.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 13:20   #44
Quote:
DEBEL***** kaže:
Nisam nikad radio za nekoga. Tako nisam bio u prilici razmisljati o otkazu.
Sam , kao poslodavac rijetko kad dajem otkaze. Žao mi obitelji tih jadnika. Ako netko baš zajebava, zabušava, ne dolazi redovito, pije na poslu, il je drzak, istučem ga.

To je kod svih do sada pomoglo. Pazljiv sam i gledam kako tučem, da ne umanjim radnu sposobnost.
U zadnje vrijeme rijetko, skoro da nikog ne moram vaspitati. Tu i tamo po neka pljuska il' noga u guzicu.


mora da se šališ??

(šteta vremena koje sam na drugom topicu provela raspravljajući s tobom...iako sam sumnjala s kim zapravo debatiram, sad su sumnje 100% potvrđene)
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 14:10   #45
Nije ni sala losa stvar.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 14:23   #46
Quote:
plavva kaže:
lucija, ako osjecas da zelis ici i da ne mozes dalje, idi. nitko od nas ne moze ti reci sto te ceka. mozda ispadne super pa kao moj frend nadjes posao jos u krugu stare firme (zazvonio mu mob dok je izlazio razmisljajuci kak ce sad hranit golubove na zrinjevcu). mozda nadjes neki bezvezni posao. mozda se napatis ko ja. ne plasim te sad, al sve se moze desit.

e sad, ja znam zasto se ja za tebe ne bojim, a nadam se da si i ti toga svjesna (sad na tvoje ljudske i intelektualne kvalitete ciljam, nemam kristalnu kuglu). znam i da sve mozes. i unaprijed se ponosim tobom

Plavva, razumijemo se

Ma ja ovdje tražim protuotrov od mojih bliskih - svi me gledaju u strahu, misle da sam luda i neuračunljiva, svima se gaće tresu pred budućnosti - osim meni.

Jeboihja, kad sve prođe, kad se skrasim KRV ĆU IM POPIT.

lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 14:29   #47
Quote:
lucija kaže:
Plavva, razumijemo se

Ma ja ovdje tražim protuotrov od mojih bliskih - svi me gledaju u strahu, misle da sam luda i neuračunljiva, svima se gaće tresu pred budućnosti - osim meni.

Jeboihja, kad sve prođe, kad se skrasim KRV ĆU IM POPIT.

Nemaj straha draga , još tol'ko propila se nisi...

Mlada , zgodna, pametna.....
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 14:35   #48
Otkaz dajem kada pronađem bolje plačen posao....i pritom me nezanima jel sam poslodavcu zabio nož u leđa ili nisam!
Prokleti buržuj ionako ima previše love!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 14:41   #49
Quote:
gospa Noris kaže:


mora da se šališ??

(šteta vremena koje sam na drugom topicu provela raspravljajući s tobom...iako sam sumnjala s kim zapravo debatiram, sad su sumnje 100% potvrđene)
Šta se ti tu licemjerno zgražaš?










Svi znaju da imaš kameno srce, kamenu dušu.

Ti bi nemilice davala otkaze, ne gledajući kako je toj porodici. Na prvom mistu treba biti čovik.

Je li ti poznato značenje riječi , humanost.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 16:18   #50
Quote:
DEBEL***** kaže:
Nemaj straha draga , još tol'ko propila se nisi...

Mlada , zgodna, pametna.....
Nisam se propila, još, a za ovo drugo - pa hvala, debeli
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 16:37   #51
otkaz, naravno, na vrhuncu

nekih 6 i pol ljeta vec delam, pocel sem f podrumu, jednog ljeta, mislil sem da nabum zdrzal jedno ljeto..i dogural do chief-developera...iznad mene imam samo jednoga shefa, cija je i firma. ima puno toga kaj je ok, posel nije tak bed, projekti su jako zanimljivi, internacionalni sad vec, nije tak tesko, nemam nikog iznad mene pa se morem zajebavati uvjetno kad kak ocem..
s druge strane odnos sa sefom mi zna puno put iti na zifce, dok on zgubi zifce i pocne sefovati, to ne trpim dok mi se petlja u moje podrucje, jer nemam takvu vrstu ugovora s njim.
inace se onda vecinu vremena trudi da se ulizuje i sve, al sve je to jako licemjerno i zamorno i neproduktivno. puno toga mi se ne svidja.
iskal bum nekaj bolje il bum pocel nekaj samostalno. a i vreme je, imam dovoljno iskustva. no prvo duugi godisnji..neplaceni naravno. tak da josh spremam otkaz, sve se to fino planira, timing...bit ce velikog placha i svega, al jebiga..trebal je prije misliti na to.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 17:13   #52
lucija - ja nisam nikad igrala "na sigurno" -

prvi put sam otkaz dala u Zagrebu u jednoj maloj privatnoj firmi kad vishe nisam mogla podnijeti kako se vlasnik odnosi prema nama - kao da smo zadnje smece a ne ljudi

nisam imala ni zdravstveno ni kune u dzepu a ni posao

bila bolesna dva tjedna i onda nashla drugi posao

sve su to neki privremeni poslici bili jer sam bila u tranzitu

ovdje sam imala srecu s prvim pravim poslom u struci -ali - prije skoro dvije godine doshlo je do promjene managera i ona i ja se nikako ne slazemo oko pogleda na posao pa sam otishla njenom sefu i rekla stio je na stvari (jer sam prije toga njoj rekla 16 miliona puta da postoji problem - al njoj il govorio il pas laj'o) i rekla sam da ako se nista ne promjeu ja dajem otkaz

na srecu on je skuzio u cemu je problem i sve je opet OK

ali definitivno kad mi pukne - pukne mi - pa da je sto puta dobar posao
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 12:54   #53
Quote:
DEBEL***** kaže:
Šta se ti tu licemjerno zgražaš?



Svi znaju da imaš kameno srce, kamenu dušu.

Ti bi nemilice davala otkaze, ne gledajući kako je toj porodici. Na prvom mistu treba biti čovik.

Je li ti poznato značenje riječi , humanost.
Nehumano je dati otkaz, ali je tući ljude humano?
Pa ti si obični zlostavljač.

A tko su to "svi koji znaju da imam kameno srce"?
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:45   #54
radio sam 5 mjeseci u firmi i 30.12. sam rekao da radim do 1.1.

napravili smo sporazumni raskid ugovora i to je to.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:13   #55
Ja bih im obično rekao da sam isuviše loše plačen i da - ako to ne poprave - odlazim.

I kako obično ne poprave, kada nađem nešto drugo, javim se da sam našao nešto drugo i da mi je žao što nisu više cijenili moje sposobnosti.

Jedan od bivših poslodavaca se godinu dana kasnije složio sa mnom, jer je na moje radno mjesto morao dvojicu zaposliti i rekao da - ako ikada zaželim - da me kod njega čeka radno mjesto.

Stoga, ako se odlučim vratiti u Split i bavit turizmom, imam spremno radno mjesto.

Moram priznati da me nešto takvo - mada se ne mislim vraćat doli - izrazito veseli. Rjetka privilegija u Hrvatskoj.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:23   #56
Quote:
gospa Noris kaže:
Nehumano je dati otkaz, ali je tući ljude humano?
Pa ti si obični zlostavljač.

A tko su to "svi koji znaju da imam kameno srce"?
Ja od tebe nisam još ništa ljudsko , toplo pročitao. Samo led ledeni i brojke , beskonačne brojke. Život nisu brojevi.Ljudi naime imaju srce, dušu. Al ti to ionako ne možes shvatiti. Ti si u svom kamenom svijetu, bez obzira sto više nije kameno doba, no za tebe kao da nikad nije prestalo.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:28   #57
Quote:
papa štrumf kaže:
radio sam 5 mjeseci u firmi i 30.12. sam rekao da radim do 1.1.

napravili smo sporazumni raskid ugovora i to je to.
Ti misliš da je to pošteno, da je to fer, jako kul. Ja bi te za tu gestu polomio, ono rebra, noge, ruke.... OK , OK platio bih ti odstetu, al bi išao četveronoške godinu dana.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 23:04   #58
DK, osnuj drustvo ugnjetenih poslodavaca.

Napravite SOS-telefon, gdje se poslodavce odgovara od samoubojstva na koja ih navode zli i pokvareni radnici.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 23:19   #59
Quote:
Gazda kaže:
DK, osnuj drustvo ugnjetenih poslodavaca.

Napravite SOS-telefon, gdje se poslodavce odgovara od samoubojstva na koja ih navode zli i pokvareni radnici.
Gazda moj dobri, jedino me ti razumiješ. Ganut sam...
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 23:31   #60
Osveti se. Postani jedan od svojih zaposlenih i onda im radi pakosti. Kao sef to ne smijes, kao ravnopravni kolega smijes.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.