Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 11:30   #1581
imam neke dvojbe oko ovih usisavaca..
Gorenje Usisavač VCK1802WF
http://www.i-mall.hr/dom-vrt-i-kucni...k1802wf-123321

i ovoga
Usisavač Zanussi ZAN1800EL
https://www.svijet-medija.hr/art/usi...an1800el/61626
KILERIUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:37   #1582
Veliki usisavač rješen, idemo dalje...
Sada nam treba nešto malo što je uvijek pri ruci. Da pokupi mrvice, malo pepela, isl. Uglavnom kada mi se ne vadi teško oružje. Kako tu stvari stoje? Idu li na kabel u struju ili na baterije? Šta je bolje? iKoji model će obaviti osnovni posao, a da je jeftin?
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 10:05   #1583
Kakvi su oni okomiti usisavači? Razmatram ih zbog uštede prostora
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:15   #1584
Pomoć oko izbora

http://www.ekupi.hr/Rowenta-usisavac...OA-600846.aspx

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...ENTA-RO5353EA/

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...OLUX-SCORIGIN/

Vidim da vas ima dosta koji ste maheri pa molim savjet oko izbora novog usisavača, a dobro su došli i prijedlozi.
Važno da nema vrećicu i da ne prelazi cijenu od oko 800kn...
random003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:05   #1585
Što mislite o ovom usisavaču?

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...UX-ZCS2260CEL/

Postoji i 200 kn jeftinija varijanta koja se mislim razlikuje samo u tome da nema posebnih četki za parket (tvrde podove) i turbo četku.
Meni su najvažniji cijena, efikasnost usisavanja tepiha i kvaliteta filtriranja.
Manje bitni su mi energetska efikasnost i razina buke.
Može li se u ovom cjenovnom rangu naći neki usisavač koji ima B razinu efikasnosti usisavanja tepiha i filtriranja?
soliitho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 09:00   #1586
molim pomoć
htjela bi kupiti štapni usisavač (mali stan) ali me zanima da li se može ona četka sa dna skidati? to pitam jer mi je bitno uštekati u njega dječji nosni aspirator. jer to moguće kod takvih usisavača uopće?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 18:25   #1587
Unhappy

Ovdje nitko ništa ne odgovara, svi samo pitaju :-)
Na topicu o sokovnicima npr. ima svakom loncu poklopac koji će odgovoriti na ono što zna i što ne zna...
Ovdje samo pitanja :-(
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 00:18   #1588
Kärcher Foam Stop

Da li je netko nasao zamjenu za ovo preskupo čudo?
Nesto sam nasao da zamjena za "defoaming agent" moze biti omekšivač, sol ili detergent za perilicu suđa. Netko probao?
tomios is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:48   #1589
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, nadam se da netko prati ovu temu pa evo jedno pitanje.

Naime, počele su se naveliko lijepit EU energetske naljepnice na usisivače koje (barem meni) tek sad stvaraju totalnu konfuziju.
Primjer,

Electrolux ZCS2220BEL --> 799kn u Elipsu, zanemarimo na sekundu snagu i ostalo
Razred re-emisije prašine: A
Usisavanje na tepihu: C
Usisavanje na tvrdoj podlozi: A
Buka: 71 dB

Miele Complete C3 Parquet EcoLine --> 1999kn u Elipsu
Razred re-emisije prašine: B
Usisavanje na tepihu: E
Usisavanje na tvrdoj podlozi: D
Buka: 76 dB


Znači nije mi jasno, da li je moguće da je mali Electrolux po njihovim mjerenjima bolji od Mielea? Ima još puno takvih primjera...
Ako sam dobro shvatio to se odnosi na energetske razrede?

Nisam siguran koliko je to relevantno van profesionalne upotrebe kada usisac nije satima u danu upaljen. Kod nas se koristi negdje jednom tjedno i nije bitna stvaka u potrsnji.

Ipak se ne radi o izolaciji stambenog prostra pa da energetski razred bude kljucan kriterij, osobno mi je jedino bitno kako radi posao, kolika je usisna snaga, kolika je pozdanost izrade itd i ako ima neki aparat za kojeg ne bih uzimao previse u obzir stedlivost to bi bio usisac.

Mene vise zanima je li im pala usisna snaga (ona nominalna za samohvalu ionako nije kljucna pretpostavljam) sa ovim novim standardima, sto uopce znaci taj "equivalent".
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:47   #1590
Quote:
horrortatoo kaže: Pogledaj post
Možete li mi dati kakve preporuke za usisavač do nekih 300-350kn? Znam da nije mnogo ali pošto sam student ne mogu si ništa više priuštiti. Mali je stan, bez tepiha, samo parket i pločice. + imam mačku kojoj ne pada pretjerano dlaka, ali opet bilo bi dobro da može usisat dobro dlake s kreveta ili eventualno odjeće.
Zanima me koji tip usisavač bi za to bio najpovoljniji. Našao sam neke dosta jake i jeftine, ali mi se čini da je teško nabaviti vrećice za njih, a opet ima i nekih bez vrećica, ali to mi nije baš jasno kako funkcionira točno.
Zaista svaki komentar je dobro došao!
Quote:
evilche kaže: Pogledaj post
Možda ovakav od Gorenja za 299,99kn

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...615g-usisavac/

Specifikacije

330w usisne snage nije loše a pošto si student uštedjet ćeš i na vrećicama jer 90% krupnije prašine ide u ovaj spremnik na usisnoj cijevi!
Za te pare nema boljeg, ja mislim.
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Imali smo Philipsov Fc9174 animal care, jako zadovoljni. I sad mi rikne/pregori prilikom ciscenja nosa klincu a Arianna nosnim aspiratorom kaj ide na usisavac! :-(
Ne kuzim zasto? Jel ti aspiratori unistavaju usisavace?

Ja tražim usisavač za mali stan bez tepiha, dakle da je što manji i lakši.
Imamo bebu pa ćemo isto vjerojatno kupiti aspirator za nos za nju, pa onda ne bi neki preskup (ako ga uništi aspirator da ne bude prevelika šteta)
Ovaj od gorenja sam našla jedino ovdje: http://www.centartehnike.hr/product....9#.Va4dILWH-3l , al je cijena 500 kn + dostava sad.
Pa me zanima da li se može naći nešto te cijene a bolje? Ili povoljnije ali da ipak šljaka pošteno, a ne samo da razbacuje prašinu kak je prošli radio.

Hvala puno!

Ps. snaga zbog aspiratora treba biti:
"Nosni aspirator radi uz pomoć usisivača za prašinu(800-1400 W), ali koristi samo potrebnu snagu."
I da se može podešavati jačina i da je (ovo nije uvjet) ne preglasan
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:06   #1591
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio to se odnosi na energetske razrede?
Ako si ti dobro shvatio, onda ja nisam. Postoji na naljepnici i oznaka energetskog razreda ali to ni mene ne zanima previše.
Ove druge slovčane oznake se odnose na efikasnost usisavanja i filtriranja. U slučaju usisavanja (na tvrdoj podlozi i tepihu) to znači da prospu neke čestice na podlogu pa mjere postotak koji usisavač uspije usisati. U slučaju filtriranja mjere koliko usisanih čestica usisavač vrati u prostor.
Ta mjerenja bi trebali raditi nezavisni laboratoriji, a ne sami proizvođači pa bi mogla predstavljati ozbiljnu pomoć pri kupnji.
Ako netko zna za neku stranicu koja ima usporedni pregled različitih marki i tipova usisavača po ovim kriterijima, molim da nam da link.
soliitho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 23:27   #1592
Odlicno ako je to u pitanju, pa da napokon imamo objektivne kriterije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 21:23   #1593
ja imam ovaj vec cca pola godine i nikako nisam zadovoljan. po karakteristikama mi djeluje ok ali u stvarnosti ne vuce bas previse. zelim usisavac da ocisti prasinu pod cijelom duzinom cetke ,a ne samo pod sredinom. da ne pricam kako se jako ugrije nakon 20min usisavanja....
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 12:12   #1594
Pozdrav svima, Ima li tko iskustva sa Samsung usisavačima? U emmezeti je ovaj: http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...dc6b-usisavac/ na akciji, pa evo ako itko ima iskustva sa tim ili sličnim modelom bio bih zahvalan
skroby17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 21:56   #1595
Ja imam ovaj usisavač od Gorenja i dosta sam zadovoljan. I na najmanjoj snazi se zalijepi za tepih. Ma sustav usisavanja u vrećice je najbolji.
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:57   #1596
Ima li netko iskustva sa Miele usisavacima?
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:53   #1597
Quote:
evilche kaže: Pogledaj post
Ja imam ovaj usisavač od Gorenja i dosta sam zadovoljan. I na najmanjoj snazi se zalijepi za tepih. Ma sustav usisavanja u vrećice je najbolji.
Gdje je kupljen i po kojoj cijeni?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 17:22   #1598
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Gdje je kupljen i po kojoj cijeni?

Kupio sam ga prije par mjeseci online na Frigo&Co, 569kn je koštao. Buđet je bio 600kn i ovaj mi je nekako po karakteristikama bio best buy.
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 10:31   #1599
Moze odgovor.
U subotu idem u Osijek, i gdje mogu pogledat usisivace?
Emezeta, ili ima nesto povoljnije.
Naime, treba nam usisivac, nista posebno, samo da nije na vrecice, nego ona kutija, i da eto ima bar 350 usissne snage.
Naravno i ako moze preporuka.
I da, pozeljno bi bilo da moze povracaj poreza.
hemija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:47   #1600
Pozdrav svima!
Zanima me nekakav best-buy mokro-suhog usisavača danas na tržištu. Glavna namjena bi mu uglavnom bila čišćenje tepiha, kutne-garniture i unutrašnjosti auta.
Raizo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.