Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2008., 20:02   #21
Quote:
Marcus deKrieg kaže: Pogledaj post
koliko ja znam ako si komercijalist ili bilo koja druga strucna srednja bio morao si imati taj ispit na prvoj ili drugoj godini.

neznam zasto se mora polagati taj ispit ponovno i to jos kod poslodavca kad ga se vec jednom pisalo i zavrsilo.
ako si bio gimnazijalac u srednjoj tada ces tu zastitu na radu morati pisati za svaku sljedecu firmu u kojoj budes radio.
Pa da.Zašto ga stalno polagati.
Mislim da to nije točno i da ovo što sam čuo nije istina.
Shvačam da je potrebno se malo podsjetit,ali to sa polaganjem ne drži im vodu.
Naime to je priča kod poslodavaca.Da li se netko sreo sa drukčijom praksom.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:25   #22
Kako li je samo izmjenjen naslov?

Ja napišem diploma,a netko izmjeni u potvrdu.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:48   #23
Da se ne radi možda o magisteriju?
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:26   #24
Thumbs down

tecaj prve pomoci i tecaj zastite od pozora su tecajevi koji vaze za sve programe i tvrtke.zavrsena obuka u zastiti na radu vazi za radna mjesta za koja si osposobljen i sastoji se od teoretsko dijela koji moze obaviti i vanjska tvrtka i prakticnog koji obavlja se sa poslovodjom i strucnjakom zastite na radu sa jden strane i ako nema tvrka strucnu osobu sa strucnjako iz vanjske firme. za svako radno mkjesto treba napraviti program iprovesti ga. jedan radnik moze biti osposobljen i za nekoliko razlicitih poslova , npr vilicar , mehanicar i zavarivac .u drugoj firmi mou biti drugi alatni strojevi sa drugim opasnostima. odgovor na pitanje je NE
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:54   #25
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Zanima me dali firma treba izdati diplomu o položenoj zaštiti na radu,
npr. Ledo
Rečeno je da pri svakom novom zapošljavanju u proizvodnji treba polagati zaštitu na radu.Ta diploma,priznanica se u pravilu ne dobiva.
Zna li netko nešto više o tome i dali je istina da se svaki puta to mora polagati?Mislim da u otvorenim tržištima postoji diploma.

to ti je samo uvjerenje, nikakva diploma ne dramatiziraj . Ideš to polagat kad te pošalju. Mislim, ono i moja firma ima referenta zaštite na radu a vjerovatno i tvoja ako je malo veća no ti samo čekaš da te pošalju i to je to. U biti, ako si ikad to polagao to bi ti trebalo vrijediti bar je meni moj tako rekao a kako se ja ne sjećam da sam u školi to polagao a mislim da 4 godišnje strukovne to nisu ni imale onda ću morat ić. Mene puno više "zabrinjava" tj ide mi na živce tečaj higijenskog minimuma tj tjedan dana pranja mozga za ništa kao da ne znam da nakon WC-a moram prat ruke il nosit onu glupu kapu kud god idem a samo mi smeta u radu
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:16   #26
Šta će ti uopće ta potvrda, bitno je za poslodavca da si položio i da imaš ako se nešto nedaj Bože dogodi...
Ja to imam u svojoj firmi i rečeno mi je da vrijedi vremenski neograničeno, ali uz procjenu opasnosti na radnom mjestu koje može/ne mora provesti ista firma za zaštitu na radu, ALI da vrijedi samo za tu firmu u kojoj radiš i nijednu drugu jer svaka ima svoju procjenu opasnosti i naravno svoje opasnosti...
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:50   #27
Ta potvrda će mi zato da ne moram više puta ili barem jednom godišnje polagati tu zaštitu.
Donesem papir novom poslodavcu,možda odslušam predavanje,ali ne polažem.
Na zapadu postoje neke kartice.
Zašto bi tu zaštitu trebalo stalno polagati?Gdje ima sličnih primjera?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:04   #28
Ne znam zašto, ali kažem meni su tako rekli u firmi koja se bavi zaštitom na radu.. Mi smo građevinska firma i pretežno imamo električare i rekli su mi da im to uvjerenje vrijedi dok ne promijene poslodavca..
Ti se raspitaj kod neke stručne firme koja to obavlja u tvom gradu, pusti što poslodavac kaže, možda nema točne podatke.
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:44   #29
Diploma,original naslov

Nije li to neobično,koji to ispit još moraš stalno polagat pri promjeni poslodavca.Hm...
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:14   #30
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Nije li to neobično,koji to ispit još moraš stalno polagat pri promjeni poslodavca.Hm...
da a isto tako i sanitarna: ona je kod njih a ti si možda friško dobio al je nećeš dobit jer je oni i plaćaju. Tj vrate ti lovu tako da se moš oprostit s njom ako odeš drugdje
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 00:14   #31
Diploma,original naslov

Sanitarna je zdrastveni pregled i ne treba ti ako ne radiš u prehranbenoj industriji,ugostiteljstvu,šta ti ja znam i sl.
Zaštita na radu je univerzalna i vrijedi možda svagdje.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:27   #32
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Sanitarna je zdrastveni pregled i ne treba ti ako ne radiš u prehranbenoj industriji,ugostiteljstvu,šta ti ja znam i sl.
Zaštita na radu je univerzalna i vrijedi možda svagdje.
Kako moze biti univerzalna, kada sva radna mjesta nisu ista?
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:55   #33
Diploma,original naslov

Nisu ista,ali zaštita na radu pokriva različite vrste opasnosti koje ne moraju uvjek biti zastupljene na svakom radnom mjestu.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:04   #34
Hm...Da, tako mi i treba kad sam htjela pomoći...Nisam htjela nikome soliti pamet jer sam po struci zapravo ekonomist, ali radim u građevinskoj firmi i vodim sve poslove oko svojih djelatnika i informaciju sam dobila od poduzeća koje je u tome stručno, stoga, ako odgovor znaš i savjete ne prihvaćaš, nemoj ni postavljati pitanja ako ti toliko smeta proturječnost vlastitome mišljenju...

P.S. Zidar, pitur i električar spadaju u istu vrstu posla, ali nemaju IDENTIČNE vrste opasnosti, stoga, može se i ne mora priznati taj atest, a s druge strane ne možeš jedan dan biti zidar, a drugi električar samo zato što si građevinar, zar ne?
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:44   #35
Diploma,original naslov

Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Hm...Da, tako mi i treba kad sam htjela pomoći...Nisam htjela nikome soliti pamet jer sam po struci zapravo ekonomist, ali radim u građevinskoj firmi i vodim sve poslove oko svojih djelatnika i informaciju sam dobila od poduzeća koje je u tome stručno, stoga, ako odgovor znaš i savjete ne prihvaćaš, nemoj ni postavljati pitanja ako ti toliko smeta proturječnost vlastitome mišljenju...

P.S. Zidar, pitur i električar spadaju u istu vrstu posla, ali nemaju IDENTIČNE vrste opasnosti, stoga, može se i ne mora priznati taj atest, a s druge strane ne možeš jedan dan biti zidar, a drugi električar samo zato što si građevinar, zar ne?
Daj malo razmisli.
Ako zaštita na radu pokriva sve vrste opasnosti i štetnosti,
zašto bi se onada stalno trebala polagati?
Jel se tebi nešto tu proturječi?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:46   #36
Diploma,original naslov

Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Hm...Da, tako mi i treba kad sam htjela pomoći...Nisam htjela nikome soliti pamet jer sam po struci zapravo ekonomist, ali radim u građevinskoj firmi i vodim sve poslove oko svojih djelatnika i informaciju sam dobila od poduzeća koje je u tome stručno, stoga, ako odgovor znaš i savjete ne prihvaćaš, nemoj ni postavljati pitanja ako ti toliko smeta proturječnost vlastitome mišljenju...

P.S. Zidar, pitur i električar spadaju u istu vrstu posla, ali nemaju IDENTIČNE vrste opasnosti, stoga, može se i ne mora priznati taj atest, a s druge strane ne možeš jedan dan biti zidar, a drugi električar samo zato što si građevinar, zar ne?
Daj malo razmisli.
Ako zaštita na radu pokriva sve vrste opasnosti i štetnosti,
zašto bi se onada stalno trebala polagati?
Jel se tebi nešto tu proturječi?
Jesi ti kada polagala zaštitu?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:47   #37
Diploma,original naslov

Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Hm...Da, tako mi i treba kad sam htjela pomoći...Nisam htjela nikome soliti pamet jer sam po struci zapravo ekonomist, ali radim u građevinskoj firmi i vodim sve poslove oko svojih djelatnika i informaciju sam dobila od poduzeća koje je u tome stručno, stoga, ako odgovor znaš i savjete ne prihvaćaš, nemoj ni postavljati pitanja ako ti toliko smeta proturječnost vlastitome mišljenju...

P.S. Zidar, pitur i električar spadaju u istu vrstu posla, ali nemaju IDENTIČNE vrste opasnosti, stoga, može se i ne mora priznati taj atest, a s druge strane ne možeš jedan dan biti zidar, a drugi električar samo zato što si građevinar, zar ne?
Daj malo razmisli.
Ako zaštita na radu pokriva sve vrste opasnosti i štetnosti,
zašto bi se onada stalno trebala polagati?
Jel se tebi nešto tu proturječi?
Jesi ti kada polagala zaštitu?
Čini se da si na nekom odgovornom mjestu,pitala si još odgovornije od sebe i što su rekli?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:16   #38
Položila jer sad bi navodno svi trebali imati ZNR.
Pitala, po treći put, firmu koja se bavi ZNR.
Mnogo je stvari u životu dvosmisleno.
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:36   #39
Što su rekli, o čemu pričaju ZNRovci?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 14:45   #40
Jel ti to mene zajebaješ ili ti moji prethodni postovi STVARNO ništa ne govore Zacky jbt?


Ma ustvari....

P.S. Da, mora ti poslodavac dati potvrdu
P.S. na P.S. Da, ta je potvrda univerzalna i vrijedi svugdje, bio ti frizer ili kemičar, zidar ili strojar, informatičar ili kuhar...

Živio!!
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.