Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 16:07   #181
Quote:
velouria kaže: Pogledaj post
Eto.. i ti si otišla (iz škole).

Žalosno je što se svemu tome ne nazire rješenje. Mislim da je svima jasno je da je posao težak i da nije adekvatno plaćen. Sustav temeljen na entuzijazmu nema budućnosti. I dok se god kvalitetan kadar ne stimulira da dođe i ostane u prosvjeti, stvari će biti ovakve kakve jesu. I gore, bojim se.
Dobro, ja sam otišla jer sam ovo drugo voljela više, no da nisam ostala bih profa. Ali ovo što sam boldala je ključno i potpuno si u pravu. Entuzijazam ne nadoknađuje račune, bolesti, svu potrošenost u bilo kojem poslu. Nego - adekvatna plaćenost. Plaćenost jednostavno djeluje i na tvoj osjećaj vrijednosti. To nam je svima jasno.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:57   #182
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
E, sad moram prije nego odem na posao malo stati u obranu profesora. Ljudi, ulazak u razred je ulazak u ARENU. Ne biste vjerovali kakvi su to skeneri, kakav je to izazov i TEŽINA i borba. Taj posao zaista nije lako raditi, kao ni svaki drugi full tempom, jer izgoriš brzo. Stoga, nemojmo sve profesore stavljati u kategoriju ludih baba, koje su u taj poziv "zalutale".
Nekima ulazak u arenu predstavlja i televizor s daljinskim upravljačem. Nijedan posao nije lako raditi ako si lijen i nesposoban.

Rudar, e to je baš teško zanimanje. Lučki radnik, e sad govorimo...

Ali profesor?

Ajde pliiiiiiiiz
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:03   #183
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Rudar, e to je baš teško zanimanje. Lučki radnik, e sad govorimo...

Ali profesor?
Pa tu su negdje po primanjima, ne?
velouria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:12   #184
Quote:
velouria kaže: Pogledaj post
Pa tu su negdje po primanjima, ne?
Pa normalno da nisu. Pa profesorima čak ni sat ne traje 60 minuta, njima traje četvrtinu manje. Koje pičkice...

Da ne govorim o školskim praznicima.

Okej, jednom tjedno trebaju ispraviti testove, prve godine trebaju si pripremiti predavanja...

Nisam čuo da je nekom ruka otpala...
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:36   #185
Quote:
velouria kaže: Pogledaj post
Pa tu su negdje po primanjima, ne?
Mislim da je čak i manja profesorska.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:41   #186
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
Mislim da je čak i manja profesorska.
Manja je za najmanje duplo, raspitaj se malo šta lučki radnici RADE.
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 23:48   #187
Voze viljuškare?
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 23:16   #188
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
Želim reći da potpuno podržavam disciplinu (jer je neophodna u protivnom klinci te gaze), ali u onoj mjeri, u kojoj ona ne zakida kreaciju.
I da ne bi bilo zabune - ne da su me se bojali i poštovali me - nego su se zasrali kada bi ih samo pogledala. No, istovremeno, znali su da ih neću kazniti za svaki odmak od uobičajenog.
Profesor je bitan tip, poglavito kada je takav predmet u pitanju - putem tebe oni doživljavaju puno toga što, će im za život kasnije biti potrebno u njihovom psihološkom profilu, stoga treba s tim biti vrlo oprezan.
Kreacija se ne smije zatirati preoštrim odgojnim mjerama. Treba prepoznati tu finu nijansu kada moraš (p)ostati umjetnik, a ne biti strogi kontrolor.
No, puno je toga na individui samoga profesora, koji, u krajnjoj liniji, u određenom postotku ima pravo kreirati svoj pristup programu i učenicima.


Eto, vrlo dobro i pametno sročeno.

r.

Što se tiče težine profesorskog posla, mislim da stvarno je zajebano. Ali zajebano je retardiranim ljudima koji ne posjeduju svoje ja. Kako u komunikaciji s učenicima, tako i u komunikaciji s kolegama. Hoću reć, ak im nemreš svima jebat mater i radit po svojem, a da te učenici uvažavaju kao strogu, ali fer osobu, nemoj se time bavit.

Imao sam ja jednog učitelja u osnovnoj, iz matematike i fizike je bio lik. Totalni bolesnik, isto tako najkreativniji učitelj kojeg sam ikada upoznao.
Na informacijama ga je jednom mama jednog od dno učenika pitala dal može njen sin k njemu na instrukcije, pa joj je rekao da njenom sinu matematički isus na vatrenoj kočiji ne može pomoć il tak nekaj.

U sedmom razredu me srušio na popravni, jer nije imao sistem ocjenjivanja prema ocjenama, nego je on pisao nekakve plusiće i sranja. I nisam bio sretan. I onda me ostavio SOLO sa još 9 idiota koje sam JA onda morao učit matematiku, a nisam imao pojma. I rekao mi je da padam, ako i jedan od njih neće znat matematiku do kraja tjedna. I ja sam štrebao tih tjedan dana matematiku ko jebeni idiot i svi oni su do kraja tjedna znali osnove potrebne za 2. Mislim da sam bio jedini koji je na kraju popravnog imao 4 iz matematike.

I bojao sam ga se pun kurac, jer je bio nekonvencionalan i jebeno lud, tipa dok je na fizici pitao najveću ulizicu u razredu kaj je gravitacija, na što ga je ovaj gledao ko debil, ne bi li mu potom spustio uteg od 25 deka na glavu s udaljenosti od pol metra. Naučio je kaj je gravitacija te sekunde.

Al eto, njega ću pamtit ko apsoludno najboljeg profesora IKAD. Najstroži i najfer tip kojeg sam ikad vidio kroz obrazovanje. Najluđi isto tako. I nevjerojatan je filing dok se nekog toliko bojiš zapravo, a respektiraš ga da nije istina, jer znaš da je to kaj radi stvarno ok.

Za razliku od retardiranih profesora koji nisu znali di im je glava, a di guzica, al su bili uvjereni da su nevjerojatno pametni, stručni i odlični pedagozi. My ass.
Mislim, bilo je još odličnih profa, al ovaj mi definitivno ostaje u sjećanju kao THE profesor.

Zadnje uređivanje rompepe : 23.02.2007. at 11:07.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 00:03   #189
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post

I bojao sam ga se pun kurac, jer je bio nekonvencionalan i jebeno lud, tipa dok je na fizici pitao najveću ulizicu u razredu kaj je gravitacija, na što ga je ovaj gledao ko debil, ne bi li mu potom spustio uteg od 25 deka na glavu s udaljenosti od pol metra. Naučio je kaj je gravitacija te sekunde.

Al eto, njega ću pamtit ko apsoludno najboljeg profesora IKAD. Najstroži i najfer tip kojeg sam ikad vidio kroz obrazovanje. Najluđi isto tako. I nevjerojatan je filing dok se nekog toliko bojiš zapravo, a respektiraš ga da nije istina, jer znaš da je to kaj radi stvarno ok.

Za razliku od retardiranih profesora koji nisu znali di im je glava, a di guzica, al su bili uvjereni da su nevjerojatno pametni, stručni i odlični pedagozi. My ass.
Mislim, bilo je još odličnih profa, al ovaj mi definitivno ostaje u sjećanju kao THE profesor.
To je to.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 00:27   #190
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post


Imao sam ja jednog učitelja u osnovnoj, iz matematike i fizike je bio lik. Totalni bolesnik, isto tako najkreativniji učitelj kojeg sam ikada upoznao.
Na informacijama ga je jednom mama jednog od dno učenika pitala dal može njen sin k njemu na instrukcije, pa joj je rekao da njenom sinu matematički isus na vatrenoj kočiji ne može pomoć il tak nekaj.

U sedmom razredu me srušio na popravni, jer nije imao sistem ocjenjivanja prema ocjenama, nego je on pisao nekakve plusiće i sranja. I nisam bio sretan. I onda me ostavio SOLO sa još 9 idiota koje sam JA onda morao učit matematiku, a nisam imao pojma. I rekao mi je da padam, ako i jedan od njih neće znat matematiku do kraja tjedna. I ja sam štrebao tih tjedan dana matematiku ko jebeni idiot i svi oni su do kraja tjedna znali osnove potrebne za 2. Mislim da sam bio jedini koji je na kraju popravnog imao 4 iz matematike.

I bojao sam ga se pun kurac, jer je bio nekonvencionalan i jebeno lud, tipa dok je na fizici pitao najveću ulizicu u razredu kaj je gravitacija, na što ga je ovaj gledao ko debil, ne bi li mu potom spustio uteg od 25 deka na glavu s udaljenosti od pol metra. Naučio je kaj je gravitacija te sekunde.

Al eto, njega ću pamtit ko apsoludno najboljeg profesora IKAD. Najstroži i najfer tip kojeg sam ikad vidio kroz obrazovanje. Najluđi isto tako. I nevjerojatan je filing dok se nekog toliko bojiš zapravo, a respektiraš ga da nije istina, jer znaš da je to kaj radi stvarno ok.

Za razliku od retardiranih profesora koji nisu znali di im je glava, a di guzica, al su bili uvjereni da su nevjerojatno pametni, stručni i odlični pedagozi. My ass.
Mislim, bilo je još odličnih profa, al ovaj mi definitivno ostaje u sjećanju kao THE profesor.
... long shot, ali jel to mozda profesor Leljak, jer on je predavao u mojoj osnovnoj fiziku, informatiku i to sto si opisao je definitivno nesto sto bi on napravio.
Znao je natjerat cijeli razred da se primi za ruke i stvore jedan veliki krug i onda im pustio blazu struju
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 01:06   #191
Quote:
banky kaže: Pogledaj post
... long shot, ali jel to mozda profesor Leljak, jer on je predavao u mojoj osnovnoj fiziku, informatiku i to sto si opisao je definitivno nesto sto bi on napravio.
Znao je natjerat cijeli razred da se primi za ruke i stvore jedan veliki krug i onda im pustio blazu struju
Nije, al sad si me podsjetio na to da sam ja išao u osnovnu školu sa Žacom, koji se prezivao Leljak i bio mi je susjed, a onda se odselio. Njega se dugo nisam sjetio. Njegovi nisu bili sretni kaj se družimo. :cri:
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:26   #192
Ponekad mi se čini da podcjenjujemo sposobnost klinaca da prosude kvalitetnog nastavnika/profesora/pedagoga. Oni to doduše ne čine svjesno, niti analiziraju na školskim odmorima pedagoške vrline i mane pojedinog profesora, ali imaju onaj dječji instinkt koji im još nismo potpuno ubili u toj dobi (recimo, 7. ili 8. razred osnovne), pa ma koliko se trudili.
Imam friško iskustvo. Mali mi ide u 8. razred. E pa, cijeli njegov razred je "nemoguć, agresivan, nekulturan, bezobrazan" na satovima vjeronauka. Međutim, na satovima matematike, opet cijeli razred "aktivno prati, sluša, nema ispada niti sukoba, sa nastavnikom niti međusobno".
Kako to ? Osluškivala sam priče i komentare na temu vjeroučitelja. Djeca kažu da im se tip obraća sa" Šta je bando?? Nemirni ste, a?! Ček, ček, smirit ću ja vas, smirio sam i GORE od vas!!!" To je samo jedan od mnogobrojnih bisera...Ono "gori od vas" se odnosi na činjenicu da je neko vrijeme radio u ZATVORU. On ih dakle tretira kao delikvente i kriminalce, pa se klinci, valjda da ga ne razočaraju u njegovim očekivanjima, upravo tako i ponašaju na njegovim satovima.
Nasuprot njemu, nastavnik iz matematike je strogi, mrtvo ozbiljni tip koji nikad, ali nikad ne povisuje ton, ne prijeti, i ne vrijeđa. Jako strog, da, ali NIKAD nepravedan. Jako ozbiljan, ali nikad bezrazložno i a priori ljut. Klinci osjećaju strahopoštovanje prema njemu, do te mjere da mi je sin jednom rekao da mu je tri puta gore kad se zamjeri NJEMU nego MENI. Nije samo da ga poštuju i pomalo strepe od njega, nego ga uz to još i VOLE.
Takvih učitelja u svakoj generaciji bude komada 1. (jedan). To su ljudi kojih se sjećaš cijelog života. Uče, i odgajaju. I vole to što rade. Za koju god bijednu plaću. Ima ih, i bilo ih je, i bit će ih. Rijetki kao rijetke ptice. Blagoslov svakoj učeničkoj duši...
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:56   #193
Pa,iskreno:
da su pismeni-nisu,
da su maštoviti i donekle duhoviti-jesu,
da im je profa histerična i neuračunljiva žena-je,barem ostavlja takav dojam,
da je sastavak "Uzori.." zaslužio 4-nije,
da su trebali dobiti 1-nisu,
ali isto tako ne bi im dala više od 3 i to ne zbog pljuvanja Jesenjina,dapače,izražavanje mišljenja drugačijeg od stereotipa je uvijek dobrodošlo,već zbog same činjenice, da ovi sastavci zaista ni pod kojim uvjetom nisu na razini jedne 5-ice koja se dobiva u 4.razredu Srednje škole..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:15   #194
Quote:
Emo§ion:D kaže: Pogledaj post
Pa,iskreno:
da su pismeni-nisu,
da su maštoviti i donekle duhoviti-jesu,
da im je profa histerična i neuračunljiva žena-je,barem ostavlja takav dojam,
da je sastavak "Uzori.." zaslužio 4-nije,
da su trebali dobiti 1-nisu,
ali isto tako ne bi im dala više od 3 i to ne zbog pljuvanja Jesenjina,dapače,izražavanje mišljenja drugačijeg od stereotipa je uvijek dobrodošlo,već zbog same činjenice, da ovi sastavci zaista ni pod kojim uvjetom nisu na razini jedne 5-ice koja se dobiva u 4.razredu Srednje škole..
Pa eto. Ne bi im ni ja dao 5, daleko od toga, nepismeni su. Dao bi im 3 i 5 iz zalaganja.
Ali su maštoviti i duhoviti kako si i napisala, te su zaslužili barem tu trojku, iako se ta trojka ne da objasnit nekakvim standardima.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:03   #195
upozorenje

maslina i drito konj, ovo vam je upozorenje.

hvala na razumijevanju
r.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:06   #196
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
maslina i drito konj, ovo vam je upozorenje.
Ajoj. Baš sam si ostavio za pročitati kasnije.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:25   #197
Prijateljičin nećak ide u prvi razred osnovne škole i dobili su za domaću zadaću dovršiti priču o princezi koju je oteo zmaj i tata kralj je poslao vitezove da ju pronađu...Mali je napisao da su vitezovi tražili i tražili zmajevu spilju, ali je nisu mogli naći i kad su napokon došli već je bilo kasno i vitezovi su našli napola pojedenu princezu u lokvi krvi a zmaja više nije bilo. Dobio je bukvicu i morao je napisati novu priču. Malom ništa nije bilo jasno jer je zmaj zao, a bio je i gladan, muškarci nikad na vrijeme ne stižu obaviti po što ih se pošalje i nije shvatio zbog čega njegova priča nije dobra. Ali je po naređenju napisao novi kraj u kojem se zmaj zaljubio u princezu i nije ju pojeo nego oženio. Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.
nesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:10   #198
Quote:
nesta kaže: Pogledaj post
Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.
Za ovo bih mu ja spičila peticu. Vjeruj mi.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:16   #199
Quote:
nesta kaže: Pogledaj post
Prijateljičin nećak ide u prvi razred osnovne škole i dobili su za domaću zadaću dovršiti priču o princezi koju je oteo zmaj i tata kralj je poslao vitezove da ju pronađu...Mali je napisao da su vitezovi tražili i tražili zmajevu spilju, ali je nisu mogli naći i kad su napokon došli već je bilo kasno i vitezovi su našli napola pojedenu princezu u lokvi krvi a zmaja više nije bilo. Dobio je bukvicu i morao je napisati novu priču. Malom ništa nije bilo jasno jer je zmaj zao, a bio je i gladan, muškarci nikad na vrijeme ne stižu obaviti po što ih se pošalje i nije shvatio zbog čega njegova priča nije dobra. Ali je po naređenju napisao novi kraj u kojem se zmaj zaljubio u princezu i nije ju pojeo nego oženio. Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.
Učiteljica koja na takvo što djetetu očitava bukvicu je ograničena kokoš. Podsjeća me na incident s roditeljima u jednom vrtiću koji su od odgajatelja tražili da pozove na red roditelje jednog dečkića koji je svojim frendovima objasnio da on ne vjeruje u Djeda Mraza jer da je to samo striček koji se oblači u zanimljivu uniformu, ali da im daje poklone koje kupuju mama i tata. I onda svi ostali roditelji popizdili i tražili da taj dečkić to prestane pričati jer "uništava nevino djetinjstvo njihove djece". A kretenski ih odgajatelji poslušali te roditelje pozvali na red. Pedagogija za superdebile. Vidim da je i u školama aktualna. Blago nama.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 21:20   #200
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
Učiteljica koja na takvo što djetetu očitava bukvicu je ograničena kokoš. Podsjeća me na incident s roditeljima u jednom vrtiću koji su od odgajatelja tražili da pozove na red roditelje jednog dečkića koji je svojim frendovima objasnio da on ne vjeruje u Djeda Mraza jer da je to samo striček koji se oblači u zanimljivu uniformu, ali da im daje poklone koje kupuju mama i tata. I onda svi ostali roditelji popizdili i tražili da taj dečkić to prestane pričati jer "uništava nevino djetinjstvo njihove djece". A kretenski ih odgajatelji poslušali te roditelje pozvali na red. Pedagogija za superdebile. Vidim da je i u školama aktualna. Blago nama.
Ne zaboravi da živimo u katoličkoj državi u kojoj se devedeset posto pučanstva izjašnjava da vjeruje u Djeda Mraza.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.