Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 01:06   #2021
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
Naslijedila sam tatin auto kojeg namjeravam odmah prodati. Jucer je bila ostavinska rasprava, ovih dana cekam rjesenje i s time bih trebala u mup promijeniti tablice i vlasnika (tata je kr, ja zg). Je li moguce zaobici prebacivanje na mene pa na kupca, moze li se to odjednom napraviti? Vjerojatno ne zbog kupoprodajnug ugovora, ali mozda na neku foru moze?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
Ako auto ne misliš voziti i misliš ga odmah prodati sačekaj pravomoćno rješenje od ostavinske rasprave i prodaj auto direktno na kupca, ne moraš ti auto staviti prvo na sebe pa onda prodati dalje.


Kad ti dođe kupac napravite KPU i uz KPU mu moraš dati rješenje ostavinske kako bi on mogao prepisati auto.

Ako ti nije hitno za prodaju i ne misliš se sa autom voziti, možeš ga odjaviti i lagano prodavati.

I da, u slučaju da ne stavljaš auto na sebe, kad nađeš kupca otiđi u poreznu i izvadi rješenje koje potvrđuje da si temeljem ostavinske rasprave i nasljeđa automobila oslobođena platiti 5% poreza.
Negdje na MUP-u to traže, a negdje ne pa je bolje ukoliko auto ne staviš na sebe da i to izvadiš za novog vlasnika.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 08:43   #2022
Super! Htjela bih ga hitno prodati.
A, recimo, potencijalni kupac je u probnoj voznji, zaustavi nas policija. Jel to legalno?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 09:09   #2023
Pa legalno je jedino ako je auto registriran i ima obavezno osiguranje. Ako to nemas onda nije legalno.

btw koji auto je u pitanju?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 09:31   #2024
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
Naslijedila sam tatin auto kojeg namjeravam odmah prodati. Jucer je bila ostavinska rasprava, ovih dana cekam rjesenje i s time bih trebala u mup promijeniti tablice i vlasnika (tata je kr, ja zg). Je li moguce zaobici prebacivanje na mene pa na kupca, moze li se to odjednom napraviti? Vjerojatno ne zbog kupoprodajnug ugovora, ali mozda na neku foru moze?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
Jedan bratić je prošli mjesec kupovao auto koji je nasljeđen preko ostavinske ( u ugovoru je bila navedena žena kao nasljednik ). Kad je bio ugovor gotov, osim rješenja je morao priložit i potvrdu da je plaćen porez na nasljedstvo što prije nije dobio tako da se prijepis odužio na više dana al' je ipak na kraju uspio.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 10:05   #2025
Registriran je do 4.7.
Seat ibiza 1.0 2001.g, 115tkm. 1.vlasnik.

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 10:32   #2026
Onda imas nesto vise od mjesec dana da ga prodas, tj da ga kupac moze provozat.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:14   #2027
primio sam neku dnevnu parking kartu naslovljenu na moje ime pocinjenu proslim automobilom, drugi vlasnik ocito vec pola godine nije obavio prijepis. karta je u medjuvremenu placena no sto da je pocinjeno neko teze kazneno djelo automobilom? kupoprodajni ugovor je obavljen i dostupan, tada kod javnog biljeznika sam dobio informaciju da sam poslije ovog koraka miran, te da u slucaju bilo kakvog spora ugovor je dokaz da automobil nije bio kod mene, no opet pitam. sto da nije platio kartu, jel bi jedan scan kupoprodajnog ugovora i slanje emailom rijesilo stvar za mene...
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:56   #2028
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
primio sam neku dnevnu parking kartu naslovljenu na moje ime pocinjenu proslim automobilom, drugi vlasnik ocito vec pola godine nije obavio prijepis. karta je u medjuvremenu placena no sto da je pocinjeno neko teze kazneno djelo automobilom? kupoprodajni ugovor je obavljen i dostupan, tada kod javnog biljeznika sam dobio informaciju da sam poslije ovog koraka miran, te da u slucaju bilo kakvog spora ugovor je dokaz da automobil nije bio kod mene, no opet pitam. sto da nije platio kartu, jel bi jedan scan kupoprodajnog ugovora i slanje emailom rijesilo stvar za mene...
Morao bi priloziti kpu i kazna bi isla vlasniku, odnodno onom od kog si ti kupio.

Za tebe je najbitnije da imas ovjeren kpu, jer ako radis kpu kod JB onda treba traziti da se ovjeri i kopija koja ide prodavatelju. To se placa dodatno 23.50 kn.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:36   #2029
Eto, ako nekome treba:
http://www.index.hr/oglasi/seat-ibiz...nik/oid/551829



Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 11:25   #2030
Arrow

Kupujem A5 2.0tfsi, redizajn po mogucnosti, ful oprema, navigacija, xenon, koza, automatik je must (ali da NIJE multitronic), do cca 150k km (moguce i nesto vise, al ne puno), u odlicnom stanju (bit ce provjera u ovlastenom servisu).

I S5 dolazi u obzir, ali po cijeni ispod 20k.

Sve upite i ponude u inbox.

Hvala
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:10   #2031
Automatik ako nije multitronic onda je ujedno i quattro?
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:36   #2032
Mislim da je prednji pogon bio oko 180 konja, a quattro 210, iako ne znam jesam li ikada vidio taj auto sa 2.0 quattrom na njuskalu. Nisam siguran kako je to rasporedeno po mjenjacima, samo znam da necu multitronic drlog.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:12   #2033
U slučaju da tražiš auto mjenjač i želiš S-tronic tada gledaj quattro modele.
Multitronic dolazi samo u FWD varijantama, dok s-tronic dolazi samo u quattro varijanti.

Znači ako tražiš automatik i ne želiš MT, tada se baziraj samo na Quattro modele.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 09:04   #2034
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
U slučaju da tražiš auto mjenjač i želiš S-tronic tada gledaj quattro modele.
Multitronic dolazi samo u FWD varijantama, dok s-tronic dolazi samo u quattro varijanti.

Znači ako tražiš automatik i ne želiš MT, tada se baziraj samo na Quattro modele.
Auf, znaci nije ni bila fwd verzija sa drugim autimatikom. To komplicira potragu... Sve mi se cini da ce biti lakse naci podobniji S5.

Imas vise iskustva, jel mi mozes okvirno reci koliko bi kostao uvoz ovoga recimo, mijenjali su te propise x puta, tako da sumnjam da je ijedan od kalkulatora na netu dobar.

Thanks!
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:35   #2035
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
Auf, znaci nije ni bila fwd verzija sa drugim autimatikom. To komplicira potragu... Sve mi se cini da ce biti lakse naci podobniji S5.

Imas vise iskustva, jel mi mozes okvirno reci koliko bi kostao uvoz ovoga recimo, mijenjali su te propise x puta, tako da sumnjam da je ijedan od kalkulatora na netu dobar.

Thanks!
Ne, s-tronic dolazi samo u quattro verziji.


Mogu ti samo reći da možeš zaboraviti tu priču. 2.0 tfsi se ni u kojoj kombinaciji ne isplati uvesti, osim naravno kada ti lova ne bi bila nikakav problem i želio bi baš taj auto sa tim motorom pošto ih kod nas baš i nema.

Po ET cijena takvoga je bila oko 509 000 kn, ako bi išao po kalulatori trošarina bi bila 51,546.56 kn.

Primjerice za A4 2.0 tfsi iz 2011. bi bilo oko 35 000 kn, frend se raspitivao.

Tako da kao što sam i rekao, zaboravi uvoz takvog benzinca.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:57   #2036
tražim auto za sestru, cijena od 3-4000 eur. Uglavnom sviđa joj se grande punto i clio. Da li može preporuka koji od motora je pouzdan u tim autima? DNevno bi prelazila cca 50km pa računam da prije dizel nego benzinac ,,, hvala
Krotitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:25   #2037
Kuzim, hvala Josipe.

A nista, cekat cu da se nesto zanimljivo pojavi kod nas...
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:58   #2038
Quote:
martincius kaže: Pogledaj post
Eto, ako nekome treba:
http://www.index.hr/oglasi/seat-ibiz...nik/oid/551829



Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
Pretpostavljam da ti, kak se veli,nije hitno, moje saucesce zbog situacije, al auto star 16 godina, bez klime, 3 vrata, ističe rega...
Ova cifra nije realna
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:40   #2039
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ti, kak se veli,nije hitno, moje saucesce zbog situacije, al auto star 16 godina, bez klime, 3 vrata, ističe rega...
Ova cifra nije realna
Moram reci nesto, ja sam prodao 18 godina star auto nize klase, 3 vrata, bez klime, doduse regan za malo vise od 10k kn.

Moze se, ali stvar je srece i trenutka. Ako se hoce brzo rijesiti toga, cijena svakako treba ici dolje.
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 10:35   #2040
Nemrem se sjetiti, ima li bankomata u Heinzelovoj u mupu?

Kakve su gužve oko 5?


I na kraju, ima li nade da Opel Astru iz 1996., 85000 km samo, prodam za 1500 eura?
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.