Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 15:54   #1101
Hvala na savjetima! Ako se kupuje od neke auto kuće (na primjer ovaj) koja nudi probnu vožnju, što ona točno podrazumijeva? Ono tipa krug oko zgrade ili stvarno par dana korištenja?

E da, u tom cijenovnom rangu koju kilometražu je optimalno razmatrati?
Samoprolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:17   #1102
Probna voznja ti je na licu mjesta s prodavacem na suvozackom mjestu. Sjednete u auto i odete se provozati po gradu ili gdje vec. Nitko ti nece dati svoj auto na koristenje nekoliko dana. Zar bi ti dao svoj da ti netko dodje i kaze ja bih auto na par dana da ga malo isprobam?

Neka ga za tebe isproba netko tko se kuzi u aute. Ako zadovoljava taj dio, otpeljas auto provjerenom majstoru da ga digne i pregleda i ako zadovoljava kupuj.
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 12:36   #1103
Zašto bi prodavatelj trebao dati kupcu auto na probnu vožnju , odakle ja znam njegove vozačke sposobnosti ,znam za slučaj kad mi je poznanik na sajmu vozila dao kupcu da on vozi i kao isproba auto u vožnji ovaj je u toj vožnji kod kočenja zabio se u jedan drvored auto je bio ispravan i nije htio priznati krivnju došla policija i znate što je rekla prodavatelju i vlasniku auta " a što ste mu dali auto u ruke vi ste vlasnik i preuzeli ste rizik na sebe sad se možete dogovoriti ili ga tužiti sudu " poanta moj poznanik je popušio ku......u ,odvjetnik mu je rekao da ništa od toga neka odustane i da nikada ne dozvoli vožnju nepoznatoj osobi , auto možes pregledati koliko god hoćeš ali ga voziti sam nećeš dok ga ne platiš i ne prepišeš na sebe.
Poanta razmišljaj glavom a ne guzicom.
__________________
Mlajo
mlajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 13:41   #1104
Da prodavac neda probnu voznju, samo bi se okrenuo i otisao.
Druga stvar ako ti prodajes auto od 30t eura i dode ti balavac od 18g u razgledavanje, a vidi se iz aviona da nece kupit.
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 15:11   #1105
No da definitivno nema smisla dati nekome da sam vozi tvoj auto dok ga nije kupio, ali probna vožnja je ipak neki minimum
Samoprolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 16:09   #1106
Probna vožnja da, ja na suvozaćevom pa nek vozi. Ali kratko, ne sad vožnja pola dana preko cijelog grada.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 04:25   #1107
Situacija je sljedeca znaci kupio sam Opel Insigniu 2.0 2010. Godina sa svom mogucom opremom putnim racunalom, Bi-xenonima,parking senzorima naprijed nazad itd... Uglavnom prodavac (privatna osoba) je na K.P. napisala da je auto 118 kw (u sto sam bio uvjeren do danas) a u prometnoj knjizici se jasno vidi da je auto 96 kw.Porez nisam jos platio, registriracija je njegova ali je istekla, sada mene zanima samo kolika je cjenovna razlika izmedu 96kw i 118 kw, ne trebate mi pisati da mi se to ne isplati sudski tuziti itd jer na to ni ne pomisljam samo me znaci zanima cjenovna razlika istog auta s istom opremom s 30 konja manje nego je napisano na K.P.
Hvala unaprijed!
__________________
Forza Bastia!
sisilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:50   #1108
Evo tražim par tjedana automobile i šaljem upite. (konkretno scenic).
Iznenadila me lijenost fizičkih prodavača na njuškalu.
Postavim 4 jednostavna pitanja (na koliko km je mijenjao ulje, što je imao od izvanrednih popravaka, koji je razlog prodaje automobila i je li napravljen veliki servis).

Svi oglasi su jako šturi s opisima, svi kao kupuju stan, renoviraju stan, pa trebaju love.
Jedna autokuća ajde malo opširinije odgovorila, ali nitko neće napismeno.
Pola ih uopće ne odgovori, a neki samo kažu neka ih telefonski nazovem za sva pitanja.

Razočaran. Trebao bh valjda potoršiti 2 sata vožnje do auta, pa da onda saznam da nije dobra kupovina?!?!

Ako je auto tip top nemaš šta skrivati, a ako ti je stalo da prodaš onda ćeš se valjda potruditi tih par minuta da natipkaš što je sve s autom bilo.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 11:14   #1109
@marek
A zašto bi se ljudi zahebavali, obično takvi ne kupe ništa ili nakon puno biranja kupe najgori auto.Moje iskustvo kod prodaje je barem takvo.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 12:37   #1110
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Evo tražim par tjedana automobile i šaljem upite. (konkretno scenic).
Iznenadila me lijenost fizičkih prodavača na njuškalu.
saljes upite? hoces reci, saljes sms-ove? nema mi gore nego kad mi netko posalje sms i pita me nesto. ako si ozbiljan kupac, nazvat ces i popricat cemo... meni je krajnje neozbiljno i rekao bih, nekulturno, slati sms.
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 13:24   #1111
Vjerojatno posalje upit mailom ili drito u njuskalo sanducic za kojeg 99% korisnika niti ne zna da postoji.

Vecina korisnika je navela mail kod registracije zato jer mora, a zapravo ne provjeravaju mailove, a mozda cak ni ne znaju da im netko i tamo moze poslat upit.

Kako god bilo, kod prodaje i kupovine preferiram poziv. Zasto da ocekujem od prodavaca da trosi novac na mene odgovarajuci mi na sms-ova kad ja s druge strane glumim ciciju i necu zvat da ne trosim svoj novac.
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:48   #1112
Što se tiče insignije sa 96/118kw, postoje dvije mogućnosti. Jedna je da je čipan, pa napisana ova druga, kakti, pretpostavljena snaga. Druga je da je tehnička karakteristika krivo upisana. Pokušaj s vin decoderom vidjeti pravu situaciju, jer sam imao priliku, dok sam bio u osiguranju, raditi izračun za p307 1.6 16v s 55kW u prometnoj. Auto ima 80kW, i to je jedina 1,6 16v verzija u to doba(nisam siguran je li jači od 88kw išao u facelift, ali opet, nije 55 )
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:22   #1113
Pozdrav svima, zeleo bih da cujem vase misljenje oko izbora polovnog automobila.
Posto su na vecim srpskim portalima moderatori podforuma uglavnom preprodavci vozila, nije moguce procitati iskren i normalan savet.
Uglavnom imam oko 6000e za kupovinu polovnjaka - Prethodni automobil Golf IV 110ks koji me je ekonomski osakatio - Zamajac i set kvacila, dizne i turbina i sve to je otislo u kratkom vremenskom roku.
Zbog toga sam se zakleo da polovnog dizela vise u zivotu necu uzeti, ali evo vec treca nedelja kako listam oglase i vidim da je mnogo veci izbor dizelasa nego benzinaca..
Uglavnom, zapalo mi je par modela za oko - Megan 3 (09-10) 1.6 benzin ili 1.5 DCI. Bio sam vrlo blizu kupovine istog ali sam posle citao komentare kako je treca generacija losa - Nepregledan, neudoban, kako nije pouzdan..
Onda sam poceo da gledam Seat Leon-a 2 i mogu se naci za 6-6.5k 1.9 dizelasi sa oko 150k, 2006-2007god.
Trenutno se lomim oko ta dva i ne znam sta da radim. Da li je bolje uzeti starijeg Leona sa vise KM ili mladjeg Megana?
Prelazim oko 15k godisnje - Posao uglavnom i mozda 2-3x duze relacije.. Imam 27 god, nemam porodicu i automobil bih uzeo iskljucivo za sebe.
Takodje u igri su jos neki modeli, npr. Astra H GTC.
Ne bih uzimao Fiat-a.
DaleCooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 12:58   #1114
Quote:
DaleCooper kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zeleo bih da cujem vase misljenje oko izbora polovnog automobila.
Posto su na vecim srpskim portalima moderatori podforuma uglavnom preprodavci vozila, nije moguce procitati iskren i normalan savet.
Uglavnom imam oko 6000e za kupovinu polovnjaka - Prethodni automobil Golf IV 110ks koji me je ekonomski osakatio - Zamajac i set kvacila, dizne i turbina i sve to je otislo u kratkom vremenskom roku.
Zbog toga sam se zakleo da polovnog dizela vise u zivotu necu uzeti, ali evo vec treca nedelja kako listam oglase i vidim da je mnogo veci izbor dizelasa nego benzinaca..
Uglavnom, zapalo mi je par modela za oko - Megan 3 (09-10) 1.6 benzin ili 1.5 DCI. Bio sam vrlo blizu kupovine istog ali sam posle citao komentare kako je treca generacija losa - Nepregledan, neudoban, kako nije pouzdan..
Onda sam poceo da gledam Seat Leon-a 2 i mogu se naci za 6-6.5k 1.9 dizelasi sa oko 150k, 2006-2007god.
Trenutno se lomim oko ta dva i ne znam sta da radim. Da li je bolje uzeti starijeg Leona sa vise KM ili mladjeg Megana?
Prelazim oko 15k godisnje - Posao uglavnom i mozda 2-3x duze relacije.. Imam 27 god, nemam porodicu i automobil bih uzeo iskljucivo za sebe.
Takodje u igri su jos neki modeli, npr. Astra H GTC.
Ne bih uzimao Fiat-a.
najjednostavniji savjet - uzmi onog koji je u boljem stanju.

što se megana 3 tiče, možda nije najudobniji, ali pouzdan je. s tim benzincem ne bi trebalo biti nikakvih problema, a i dizelaš se pokazao dobrim koliko znam. s time da imaš dvije verzije 1.5dci, s 90 i 110ks. iako je ovog slabijeg lakše naći, svakako bi bilo preporučljivo potražiti jaču verziju, ne samo zbog boljih performansi, nego i zato što ima 6 brzina naspram 5 sa slabijim motorom.

leon s takvom kilometražom isto nije loš izbor, ali računaj da je ipak tu riječ o autu koji će već imati 10 godina iza sebe, čeka te veliki servis ako još nije napravljen, itd. kad postaviš stvari ovako kako si ih ti postavio (stariji leon s više km i mlađi megan s manje km), megan je puno bolji izbor. no kod odluke o rabljenom puno ovisi i o konkretnom primjerku na kojeg si se namjerio.
fribix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:17   #1115
Moze li mi netko reci je li ovo realna cijena za ovaj auto?
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 18:36   #1116
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko reci je li ovo realna cijena za ovaj auto?
Ne znam koliko vrijedi ali ti je oglas bezveze.

Balkan, Audi, Golf, Gay..... ne moraju potencijalni kupci znati za tvoje moguće komplekse......

Sastavi ozbiljan oglas sa potrebnim i bitnim podacima i onda ako ne zovu snižavaš cijenu za koju stotku eura svakih dva tjedna.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 22:46   #1117
pa nije nužno on prodavač nego interesent za auto, daphne usporedi malo cijene sa sličnim citraćima i konkurencijom pa vidi kako ti se čini, auto je uredan i ako je održavan i utrošeno kako piše u malo ovog normalnog teksta može biti solidan izbor usprkos malo većoj km..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 01:51   #1118
@Doze Hvala na doprinosu, ali auto nije moj, zato i pitam je li realna cijena, u protivnom bih pitala koliko da trazim za to.

@Lujo, to i ja mislim. Ma ne mislim ga kupovati, ali me cisto zanimalo. Zahvaljujem se na konstruktivnom odgovoru.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 10:04   #1119
Pozdrav! Iako sam dosta pretraživao forum nisam uspio naći odgovor na ono što me zanima, stoga molim za pomoć.


Situacija je sljedeća;
za koji dan kupujem polovni auto, a trenutno vozim svoj stari kojega još ne planiram prodavati a koji je registriran i osiguran do 10 mj. (na tatino ime!)

Meni je u cilju da oba dva mogu voziti još neko vrijeme ali mi nije jasna situacija oko police osiguranja
da li ja prenosim policu osiguranja sa svog starog na taj "novi" auto ili moram kupiti novu policu? Dali je polica vezana za automobil ili vozača i može li se polica prenjeti sa tatinog na moje ime??

Ako netko zna molim da mi odgovori!!

Zanima me najednostavnije i najeftinije riješenje
UnknownSoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 10:15   #1120
Polica je vezana za automobil. Ne plaćaš isti iznos osiguranja za svako vozilo.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.