Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 08:02   #10101
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Prvo, ograđujem se ako sam nešto krivo razumjela, to je lako moguće jer je moj engleski dosta loš a i anatomija i funkcije mozga su teme koje sam samo zagrebla po površini.

Ovo što si citirao, ako sam dobro razumjela kaže da su MR-om dokazali da oni koji meditiraju imaju povećanu gustoću sive tvari na mjestima koje su važne za učenje, memoriju, introspekciju, samosvijest, suosjećanje ....

Zna li se što točno povećana gustoća sive tvari znači? Koji su njeni efekti?

Da li druge aktivnosti dovode do povećanje gustoće sive tvari, recimi da li će učenje čitanja ili stranog jezika ili matematike .... dovesti do povećanja gustoće sive tvari?

U kontekstu onoga čega smo se dotakli vezano za povećanje sposobnosti mozga onda to "podržava".

The volume of gray matter tissue - a measure you will see cited in various reports - is a measure of the density of brain cells in a particular region.

Recently, the most comprehensive structural brain-scan study of intelligence to date has supported an association between general intelligence and the volume of gray matter tissue in specific regions of the brain.


izvor: http://www.memory-key.com/research/topic/grey-matter (tamo je link na references na ovo iznad ako je potrebno)
samting is offline  
Old 21.05.2017., 16:51   #10102
Mafijaske spike:

Stabilnost Agrokora znači i stabilnost vaše zemlje, a nama je stabilnost RH iznimno važna, zato se nadam da će ruske banke nastaviti pomagati Agrokoru

addx is offline  
Old 21.05.2017., 19:05   #10103
http://splitskidnevnik.rtl.hr/galeri...-krivu-kutiju/
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 21.05.2017., 19:50   #10104
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ili čak odmah, bez umivanja i pišanja, direktno iz kreveta, s mobitela?
A mozda je mozgao do 6 ujutro, jer to su, ipak, teska pitanja
addx is offline  
Old 21.05.2017., 20:42   #10105
Da.

Parsifal negdje pije i jede janjetinu danas.
Sutra će stavljati slike Keruma.
Bijeli-Druid is offline  
Old 21.05.2017., 20:57   #10106
Kako je ovaj Banac iritantan, LOL.
Bijeli-Druid is offline  
Old 21.05.2017., 23:56   #10107
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Da.

Parsifal negdje pije i jede janjetinu danas.
Sutra će stavljati slike Keruma.
U komisiji nema janjetine nego sendviči i capy soka

A slike moga favorita Željka odmah večeras.
Očekujem nestrpljivo komentar našeg korisnika nitko drugi koji je najbolji politički komentator ali je ipak pogriješio za Rumkea.
Kako on tumači svoju pogrešku

Ja bih rekao da su na INDIVIDUALNOJ RAZINI najugodnija iznenađenja
ŽELJKO KERUM i BRUNA ESIH .
Žele je dokazao da se žute kese vraćaju a Bruna Esih dokazuje da ona i Hasan stiču povjerenje ljudi .


__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 22.05.2017., 00:10   #10108
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
U komisiji nema janjetine nego sendviči i capy soka
Šta si bio u izbornom povjerenstvu ili nadgledatelj?
Bijeli-Druid is offline  
Old 22.05.2017., 00:24   #10109
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Šta si bio u izbornom povjerenstvu ili nadgledatelj?
u izbornom povjerenstvu.

narod me zamolio za pomoć zbog mojih postova na forumu i ja se odazvao

kao i obično uvijek griješim kada procjenjujem godine ženama.
sada znam zašto ih kriju.

izgledaju kao da imaju 40-45 , a piše u biračkom spisku 33-35
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 22.05.2017., 01:56   #10110
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
izgledaju kao da imaju 40-45 , a piše u biračkom spisku 33-35
Sad govoriš kao da sve tako, a to baš nije slučaj.
Osim toga, ako izgledaju kao da imaju 40-45, a imaju 33, vjerojatno bi naglašavale da imaju 33. Valjda.
Bijeli-Druid is offline  
Old 22.05.2017., 08:45   #10111
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
I za to te plaćaju na poslu?
dobro djelo je samo sebi nagrada.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 22.05.2017., 08:48   #10112
Samo se veliki vraćaju kao što su Muhamed Ali i Željko ali Rumke

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...o-je-moj-teren
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 22.05.2017., 08:52   #10113
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Očekujem nestrpljivo komentar našeg korisnika nitko drugi koji je najbolji politički komentator ali je ipak pogriješio za Rumkea.
Kako on tumači svoju pogrešku
Ne da mi se tražiti, ali koliko se sjećam, tek ako Kerum pobijedi u drugom krugu onda sam pogriješio.
nitko drugi is offline  
Old 22.05.2017., 09:03   #10114
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Samo se veliki vraćaju kao što su Muhamed Ali i Željko ali Rumke
Je, baš je onako...retro.

Vi ste dolje u Splitu fakat otišli "u kvasinu".
medonaodmoru is offline  
Old 22.05.2017., 09:05   #10115
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Je, baš je onako...retro.

Vi ste dolje u Splitu fakat otišli "u kvasinu".
dok Rijeka s Obersnelom, Zagreb s Bandićem i Varaždin sa Čehokom nisu otišli na kvasinu?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 22.05.2017., 09:33   #10116
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Je, baš je onako...retro.

Vi ste dolje u Splitu fakat otišli "u kvasinu".
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Nego...jesi li ti glasao?
Pa zar bi naš žele imao sjajne rezultate da ga ne podržava narod i fini intelektualci sa foruma kao moja neznatnost.

Pogledajte PR stručnjaka Krešimira Macana.
On je Kerumu predviđao 1-2% glasova.

E to su vam ti urbani jugoslaveni tj fini kistihant intelektualci

Oni nemaju pojma što je emocionalna inteligencija i vlaška mutrija.
On samo vidi pršut na čelu ..
da su to vidjeli kao zajebanciju a ne kao kistihant skandal možda bi dao kerumu 10% glasova.

a da su među narodom kao i parsifal onda bi znali da će Kerum pobijediti.

Intelektualci i liberali i ljevičari u biti ništa ne kuže.
Oni mogu shvaćati uzaludne stvari kao što su Hegel ili transići , ali nikada neće shvatiti svakodnevni život koji je osnova svega.
Intelektualci žive u glavi i u salonima i u partijima ,ali ne u srcu i na pazaru i među narodom.

Jer njima to nije niveau

Njima je niveau Hegel, Frljić, internacionala, pametnjakovići kao Markovina ili Ivančić , ili puljakica , transići i žlbgtf udruge i tobožnja ''pravedna raspodjela bogatstva''( čitaj to kao -oduzimanje love od onog koji ju je stekao da daš onom koji se bave s pizdarijama,ali je politički podoban jer je neka avangarda koju nitko ne razumije )

Za shvatiti Keruma i tajnu njegovog uspjeha koji je od vozača bagera postao gradonačelnik treba biti multidimenzionalan ka parsifal
odnosno treba znat tko je Nisargadatta Maharaj ali i tko je Žila koji čisti ribu na peškariji i kako je njemu Kerum pomogao .

A samo Cheri osim parsifala ovdje zna tko je nisargadatta maharaj.

Njen problem je što ona nikada nije čula tko je taj Žila koji čisti ribu na peškariji.
Jer Žila nije niveau liberala i finih kistihant ljevičara i umjetnika.

Za shvatiti ljevičarstvo i liberalizam dovoljno se fino obuć,pročitat nekoliko bestselera, i rugat se svemu s čim se ne slažeš i što nije napredno kao ti ,a svakome davat svaka prava tuđim novcem ili kako je rekla teta Margarita Tačer

PROBLEM INTELEKTUALACA I LJEVIČARA I LIBERALA JE U TOME ŠTO SE JAKO BRZO OSTANE BEZ TUĐEG NOVCA KOJIM TREBA FINANCIRATI NJIHOVE KISTIHANT ''avangardne '' IDEJE I PLANOVE I APETIT.

Ah kako je lako potcjenjivati Keruma, a kako je teško od vozača bagera postati
gradonačelnik

Da čovjek nije ništa učinio nego taj pothvat trebalo bi mu se diviti.

Oholi mu se rugaju.

Bolje bi bilo da se sebi rugaju i svom horizontalnom,redukcionističkom razumijevanju , ali onda ne bi bili oholi već bi pored razuma imali i mrvu srca.

A nije li sveti franjo asiški reka da više vridi kućarin srca nego maštil razuma.
E to !! nikada Markovina, i Frljić i Uvančić i Gall i Pavičići Tomići i Puljakica neće nikada shvatiti iako im je razum čudovišno razvijen i nije tajna da su pametnjakovići

Zato je Kerumov uspjeh njihov poraz

(naravno ohol će čovjek to pripisat neznanju kerumovih glasača koji nikada nisu čuli za žižeka i ne razumiju frljićevu umjetnost i ne dive se tomićevom ruganju kroz humor ili vrhunskom stilu viktora Uvančića

Ali što će Frljić i Uvančić i gall i pavičić i tomić i oholi forumaš koji se ruga kerumu reć parsifalu koji čita i njih i žižeka i sv franju i koji govori 4 jezika i ima 2805knjiga i bio je u 27 država i koji je opet glasa za keruma

jer da bi se ovo shvatilo treba razumit bager i bageristu , treba susrest žilu i nisargadatu maharaja i živit u malomen mistu i u gradu od 2 miljuna stanovnika i shvatiti sv franju i margaritu tačer i čitati feral i shvatiti da ono što frljić radi nije umjetnost..nego provokacija.
A ono što Kerum radi ostat će dok će Split postojat.
Jer di je bio fanag sada je riva di jahte mogu doć.

I za 400 godina će se govoriti da je bija neki vlaj iz ogorja koji je od bageriste posta gradonačelnik i ka dotur vice pomaga strikana i netjaka i Žilu na peškariji ali i stvorio zapadnu obalu.

za 400 godina nitko neće znat za ljevičare koji su mu se rugali


iden ća

težak je ovo bio govor za shvatiti

nemaju svi smjesu koja traži kućarin srca i maštil razuma za shvatiti parsifala.
ustvari-ima barem 30% splićana koji su glasali za Rumkea




__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 22.05.2017. at 09:45.
parsifal is offline  
Old 22.05.2017., 11:09   #10117
nitko drugi is offline  
Old 22.05.2017., 11:25   #10118
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
evo konačno da je netko shvatio

Ali pitam se kako će ovu ''karikaturu'' protumačiti naša mravac8 puhovski
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 22.05.2017., 19:01   #10119
addx, Wand_1 ili netko treći?

Koliko bi vremena trebalo da se napravi bot koji bi generirao postove kakve piše parsifal?
Bijeli-Druid is offline  
Old 22.05.2017., 20:35   #10120
plonk...plonk kr kr kr bot active and kicking
trying to imitate the art of parsifal
without using unknown words like kućarin,fanag i maštil

Quote:
frabos kaže: Pogledaj post

Iako se puno puta ne slazem sa Tomicevim razmislanjem i provokativnim tekstovima, mislim da je u ovom doljnjem tekstu ono sta se kaze ''pogodija u sridu''.
Prije par postova sam i ja pisa o Keromovim bahatim prometnim prekrsajima, ne dolasku na posal dok vecina ostalih gradana po cile dane rirta za sicu, pustim dugovima, itd, itd.
Mislim da bi u bilo kojoj razvijenoj europskoj drzavi takav lik bio zauvijek potjeran iz politike, a vjerovatno bi bio i na optuzenickoj klupi radi pustih dogova, te radi razno raznih pogodovanja. Samo u nasoj nazovimo ju sada slobodno ''banana country'' takve likove narod bira za gradonacelnike, a ne zaboravimo da je do nedavno bio i saborski zastupnik



http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-postaje-jasno
Ljudima nikako nije jasno da postoje razni načini procjenjivanja ljudi.
Oni koji ne vole Keruma govore s pozicije razuma. Iako je naš razum naš najjači alat za snalaženje u svijetu , razum ima neke fundamentalne nedostatke

oni glavni su
nedostatak empatije(suosjećanja ,ljubavi) i kalkulanstvo, sumnja.
U ekstremnim slučajevima razum(inteligencija) vodi u cinizam,ironiju ,oholost i mržnju a toga najviše ima u postovima istaknutih pametnjakovića bez mrvu srca, kao što su npr tomić, gall, pavičić itd
Zato dobro Luther kaže da je razum u svojoj biti kurva tj svakome će doći i svašta će prditi samo da mu bude dobro.

Zato su mudraci davno rekli
više vrijedi kućarin srca od maštila razuma

a sv Franjo na svoj ljupki način

više vrijedi mrvica ljubavi(koju učini Kerum malim ljudima) nego tona znanja
(koju napišu Tomić,Gall Pavičić i Ivanišević i forumaši skupa)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.