Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 13:32   #61
periferna neuropatija

bok! zanima me da li mi netko može reći nešto više o ovoj bolesti jer mi je google nešto škrt.....nema baš previše informacija a zaista mi je bitno....
unaprijed hvala!
melody m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 15:10   #62
kod polineuropatije kada se javlja bol u stopalima i potkoljenicama isprobano djeluju medicinske čarape s Celliantom.

Imam tatu s diabetesom i polineuropatijom i otkada nosi te čarape čovjek se preporodio. preporučili su mi ih prijatelji iz amerike gdje se koriste već 10-ak godina i klinički su testirane da Celliant uklanja bolove i poboljšava cirkulaciju u tkivima.

Preporučujem!
alka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 23:40   #63
Quote:
alka1 kaže: Pogledaj post
kod polineuropatije kada se javlja bol u stopalima i potkoljenicama isprobano djeluju medicinske čarape s Celliantom.

Imam tatu s diabetesom i polineuropatijom i otkada nosi te čarape čovjek se preporodio. preporučili su mi ih prijatelji iz amerike gdje se koriste već 10-ak godina i klinički su testirane da Celliant uklanja bolove i poboljšava cirkulaciju u tkivima.

Preporučujem!
moja mama ima diabetes i polineuropatiju, daj mi reci di si kupila te čarape, ja sam u par apoteka pitala i nemaju pojma di bi se to moglo kupiti, ja sam još prošle godine tražila te čarape, onda sam zaboravila na to i sad vidim tvoj topic
mamu ne bole noge stalno, ali više da nego ne maže sa svim i svačim, pa joj lakše koliko toliko, baš bi joj probala kupiti to
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 17:14   #64
Exclamation

Imam brata od skora je pao sa nogu nemože da hoda nikako
lekari ga odpustaju kući nema daljeg lečenja.Dijagnoza je Polyneušropatija. G 62.9.Paraplegio inf.Šta preduzeti jel se to nečim leči i kako ili je osudjen da ostane invalid do kraja čivota.Dosta je mlad rodjen 1960 godine.
jaguar1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:23   #65
polineuropatija

Pozdrav:Imam 24 godine i bolujem od blage polineuropatije već 6 mjeseci. Jako neugodna bol na dijelu tabana koja iritira grč kada uhvati na tom dijelu tada mišić tabana zauzme jako neugodan položaj koji traje najmanje 5 sati uz trnjenje,žarenje i strujanje koji prolazi od prsta tabana do podkoljenice gdje se zaustavi. U bolnici u Splitu su mi radili punkciju na kralježnici da bi izvukli likvor iz leđne moždine i poslali ga na analizu u Zagreb da budu sigurni da možda nije koji virus bio u kralježnici. Pročitao sam dosta literatura u gradskoj knjižnici o toj jako neugodnoj bolesti koja još nije istražena, a u Engleskoj se traži lijek protiv te neugodne bolesti. Na pregledu EMNG-nađjena mi je mala provdljivost živaca u desnoj nogi koja je pokazala da mi izumiru živci u kralježnici. Zanima me da li se ta bolest može ikako izliječiti i koliko stoje ti lijekovi.
manjerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 17:08   #66
Quote:
manjerka kaže: Pogledaj post
Pozdrav:Imam 24 godine i bolujem od blage polineuropatije već 6 mjeseci. Jako neugodna bol na dijelu tabana koja iritira grč kada uhvati na tom dijelu tada mišić tabana zauzme jako neugodan položaj koji traje najmanje 5 sati uz trnjenje,žarenje i strujanje koji prolazi od prsta tabana do podkoljenice gdje se zaustavi. U bolnici u Splitu su mi radili punkciju na kralježnici da bi izvukli likvor iz leđne moždine i poslali ga na analizu u Zagreb da budu sigurni da možda nije koji virus bio u kralježnici. Pročitao sam dosta literatura u gradskoj knjižnici o toj jako neugodnoj bolesti koja još nije istražena, a u Engleskoj se traži lijek protiv te neugodne bolesti. Na pregledu EMNG-nađjena mi je mala provdljivost živaca u desnoj nogi koja je pokazala da mi izumiru živci u kralježnici. Zanima me da li se ta bolest može ikako izliječiti i koliko stoje ti lijekovi.
Možete se javiti neurologu da probate Lyrica,koliko čujem daje dobre rezultate.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:08   #67
Da li žarenje dlana ima veze sa polineuropatijom i da li znate gdje se nalazi poliklinika za polineuropatiju ako postoji.
manjerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:33   #68
Normast, dodatak prehrani koji daje dobre rezultate u liječenju polineuropatije kod značajnog broja pacijenata, bez nuspojava koje imaju Neurontin, Lyrica, Amyzol, itd. Nemam osobno iskustvo, ali dosta ozbiljno razmišljam da probam. Evo, možda će ovo nekome pomoći:

http://pain.groupsite.com/discussion...06.html?page=1

Može se naručiti iz Nizozemske na:

http://www.ergomaxsupplements.com (stranica ne radi uvijek)
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:40   #69
Quote:
manjerka kaže: Pogledaj post
Da li žarenje dlana ima veze sa polineuropatijom i da li znate gdje se nalazi poliklinika za polineuropatiju ako postoji.
Obratitie se neurologu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:40   #70
Zadnjih 17g bolujem od HMSN tip 1 ,a od svoje 11godine od scoliose koju smo uz puno žrtve i odricanja od strane mojih roditelja i mene izvukli bez operacije ,pa ipak posljedice su se odražavaju na smanjen kapacitet pluća ,tahikardiju i gro manjih problemčića.
No ,ova polineuropatija se zbilja pogoršala toliko da sam umirovljena ali još sam vrlo aktivna i ne predajem se tako lako .
Unatoč svemu tome kako mi godine cure želja za majčinstvom je sve veća no moj partner i ja želimo prethodno skupiti sve moguće informacije i ne želimo nipošto riskirati moje zdravlje pa sam odlučila savjet i neko iskustvo iz prve ruke po mogućnosti potražiti ovdje od žena koje su i same bile u sličnoj situaciji .
hvala na pomoći!
pagli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 13:21   #71
polineuropatija

da li žarenje leđa ima veze sa polineropatijom?
manjerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 13:28   #72
Quote:
manjerka kaže: Pogledaj post
da li žarenje leđa ima veze sa polineropatijom?
Prije ima veze sa kičmom nego sa ovime. Koliko sam ja skontala ovdje ti uglavnom kreće trnjenje, peckanje, grčenje u ekstremitetima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:04   #73
Quote:
manjerka kaže: Pogledaj post
da li žarenje leđa ima veze sa polineropatijom?
Jedan od mogućih uzroka žarenja (pečenja) u predjelu leđa, napose ako se radi o jednostranim senzacijama, mogao bi biti i znak preherpetičke neuralgije, dakle, početnog stadija herpes zostera. Tada se četiri do pet dana prije pojave mjehurića na navedenom predjelu zapažaju ovakve promjene.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 21:19   #74
danas prije terapi su mi se ukočili mišići tabana jedan je bio plave boje a drugi je žario desna noga je bila oduzeta ,a poslije se pribacilo na lijevu ruke su poprimile boju kao da su bile u zamrzivaču može li mi tko objasnit što da radim na tome mjestu .Dijagnoza mi je polineuropatija molim vas pomozite mi ako znate.
manjerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:51   #75
što znači kada vidim sve žile na dlanu ????????????????????????????
manjerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 11:21   #76
Quote:
manjerka kaže: Pogledaj post
što znači kada vidim sve žile na dlanu ????????????????????????????
znači da imaš oko sokolovo i da te na Višnjanu mogu zaposliti umjesto teleskopa da tražiš crne rupe po Mliječnoj stazi......

Prevedeno - tvoj upis ovdje nema nikakvog smisla na postojećoj temi. Pogotovo s toliko upitnika. Ubuduće formiraj post suvislo i na razumljiv način.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 17:18   #77
imam dijabetičku polineuropatiju već dobrih 20-ak godina. čujem, čitam puno o neuropatskoj boli. ja za sad, nemam nekih jačih bolova (ponekad žarenje, grčenje listova uz bol - češće pred spavanje, hipersenzibilnost u stopalima - npr. malo se lupim negdi usput, a zaboli kao da sam čekićem tresnula).
kao suportivna terapija je alfa lipoična kiselina dokazano dobar izbor (Thioctacid 600 ili sad i Berlithion - njega se ne treba naručivati izvana) + vit. ACE.
dali su mi i antidepresiv cymbalta-u (http://www.cymbalta.com/Pages/painimpacttool.aspx), jer je kakti dokazano da mnogi antidepresivi pomažu i kod neuropatske boli i općenito kod neuropatija. prestala sam ga uzimati, nuspojave mi nisu sjele, a bol mi nije takva da se dodatno kljukam s nečim.
iiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:11   #78
demijelinizacijska neuropatija

Kaj se tiče neropatije ja znam za demijelinizacijsku. I meni trnu stopala, potkoljenice i šake. Na tabanima imam izraženu jaku bol, kao da hodam po vrućim kamenčićima, a na potkoljenicama kao da imam čarape(sekundarni osjet).Bio sam u bolnici na svim pretragam ali uglavnom je to sve u redu osim EMNG.Terapija kortikostereoidima trajala je deset mjeseci i došlo je do nekog poboljšanja ali odmah nakon prestanka uzimanja ljekova stanje se vratilo u normalu i još pogoršalo. nakon toga odlazim ponovno u bolnicu te dobivam
intravenozno Methylprednisol. Za sada stanje tek tolko malo bolje ali budemo
vidjeli još za neko vrijeme. Eto to bi bilo ukratko o mojoj neuropatiji. I Ja se naravno bojim budućnosti pa čitam sve kaj ima veze s tom boleštinom
dragecgubec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 00:03   #79
Quote:
alka1 kaže: Pogledaj post
kod polineuropatije kada se javlja bol u stopalima i potkoljenicama isprobano djeluju medicinske čarape s Celliantom.

Imam tatu s diabetesom i polineuropatijom i otkada nosi te čarape čovjek se preporodio. preporučili su mi ih prijatelji iz amerike gdje se koriste već 10-ak godina i klinički su testirane da Celliant uklanja bolove i poboljšava cirkulaciju u tkivima.

Preporučujem!
mojoj mami te čarape apsolutno ne pomažu, nego joj je još gore bilo dok ih je nosila, bolovi u nogama su se pojačali, tabani presuhi, na peti joj se napravila ranica i još drugih gluposti, dr joj rekla da ih prestane nositi, dala joj neku kremu i fala bogu sad joj se stanje popravilo, tak da baš ne pomažu svima

ja sam ih kupila na Trgu, reflexa čarape i nisu baš niti jeftine
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 21:30   #80
Pozdrav...Imam par pitanja u vezi polineuropatije pa ako biste mi mogli pomoci. Imam 19 godina te prije par mjeseci negdje u 10 mj. sam pocela otežano hodati na lijevu nogu kao da mi iskace,ta lijeva noga mi je malo naglašena vise prema unutra...Zatim mi se javila sad nedavno u lijevoj nozi do listova sa gornje strane kao utrnulost,ne znam kako da tocno opisem,kad dodirnem tu nogu drugaciji imam osjet nego recimo na rukama ili bilo kojem drugom dijelu tijela.Imam osjecaj da mi je palac te noge utrnut vise,neugodan mi je osjecaj na dodir.Sto se tice desne noge na njoj isto unazad par mjeseci imam problem toplo-hladno.Osjecam jako toplo i jako hladno ali ono izmedu samo osjetim dodir( recimo kad se tusiram vodu osjet ali ne i temperaturu). Bila sam prije mj. dana na pregledu za zivce gdje su me pikali i doktorica mi je rekla da imam kao urođenu polineuropatiju,ali nikada nisam imala tavih problema sve do nedugo. Nije mi nista rekla za lijecenje toga,obavila sam vadenje krvi i cijela krvna slika mi je uredu osim vitamina B12 to mi fali,pa mi je rekla da uzimam Immun 44 i Neurobion. Molim vas recite mi ako netko zna da li ima pomoci?Da li je to opasno? Te da li postoji sansa da mi to sve prestane,da opet imam normalan hod i osjet i osjet na temperaturu? LP
Aly003 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.