Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2011., 19:39   #1221
nemojte mi se smijati sramota me je...
koji sam ja baksuz

ja sebi napravim jači čaj od kamilice i unutra stavim 2-3 jušne žlice jabučnog octa i držim to u maloj flašici s rasprsivačem....ali kad stavljam pazim da špricam po tjemenu ali i po cijeloj kosi
djevojke koje su ofarbane ne koristiti kamilicu već koprivu,majčinu dušicu ili neven (kamilica daje jak sjak kosi ali na suncu može posvijetliti kosu)
ma kad se sjetim koliko su mi koštali oni silni šamponi pa to kao da sam išla ulicom i ispred sebe bacala novac ali doslovno....preskup mi je bio taj sport bio...
dermatologu sam bila ali nije znao reči šta mi je,pa više nisam ni išla....
frendica koja pije kamilicu od čaja kaže da joj je dermatolog rekao da zato ima tako čisto lice jer kamilica malo isušuje kožu,nakon toga sam završno pranje prala uvijek u kamilici koja je smirila vlasište ali s octom se osjeti da je stvarno čisto tjeme koje nije onako iziritirno kakvo je bilo prije 2godine
kome jako smeta miris octa može si ubaciti i hidrolat nekog bilja...ja imam od lavande pa stavim i to nekad...
što je najbolje od svega mater mi kaže kako izmišljam i da mi je to na psihičkoj bazi...tako da uopće ne pričam o tome s nikim, već sam na internetu naletila na stranicu o tome tako ja sam sada sigurna da imam seboreju vlasišta samo mi je neki doktor mora potvrditi...
kosa mi je jako oslabila o tih svakojakih šampona pa sad koristim neki za jačanje kose uz to moram si kupiti neke tablete za jačanje kose.
tako da želim vam reći da se vratite što prirodnijoj kozmetici.....
iva230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 09:37   #1222
uf, raspisale se vi

samo ukratko, imam dugu, gustu, svilenkastu kosu koja se mrsi i rade mi se čvorovi, ali na neku nevjerojatnu forum mi ne treba regenerator kad radim ovo s octem
nije ni meni jasno!

i miris me ne smeta, volim ga čak, a ionako ishlapi kad se kosa osuši
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:27   #1223
Jučer mi je gospođa u ljekarni preporučila EUTEN kremu koja košta 430kn, a na bazi je ekstrakta biljaka. Rekla mi je da dobiva izvrsne povratne informacije o toj kremi. Ima tko kakva saznanja o ovoj kremi?
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:28   #1224
Mislim da ti se ta krema spominjala na temi o psorijazi, zadnjih par stranice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:38   #1225
Da, tamo je svi hvale, a ovdje je samo jedamput spominjana. Ne znam da li bi bila učinkovita i za seboreju. Izgleda da ću morati isprobati.
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:29   #1226
Quote:
megyy kaže: Pogledaj post
ok mejan , samo sam iznijela ono što je meni pomoglo, nakon što sam muku mučila s time od 7.godine, a u biti sama si tražila da ti kažem sastav kreme (i to sva tri sastojka budu pomiješana u jednoj kutijici - da ne bi mislila da posebno svaki utrljavam). pa da, ako bi slučajno ostala koja ljuskica još jednom ponoviš mazanje i nemaš tu više nikakve filozofije i za 20kn mi naprave dosta, a ova 2 šampona koristim jer ja hoću i jer su mi super, a elocom znam da je kortić al i tak je na recept i koristim ga svake prijestupne . a kad pogledam, nakon što sam se prije godinu dana malo jače razboljela i dobila drugu opasniju bolest taj seboroič.dermatitis po licu i glavi mi uopće više nije važan.
ma znam... rekla sam da se nadam da tebi pomaze ali ja sam izgubila povjerenje u te kremice "za seboreju" jer, kad malo bolje pogledam, isti ucinak imam s tim mazickanjem svaki dan i obicnim samponom protiv peruti pa zasto se onda muciti i trositi silne novce (da ne kazem da sam 'pala' i na silne sampone protiv seboreje koji su mi samo pogorsali stanje )
ali imala sam potrebu s nekim podijeliti svoje iskustvo od prije jer svaki put kad se toga sjetim poludim na te "lijecnike" koji su nam to podvalili


Quote:
defs kaže: Pogledaj post
Jučer mi je gospođa u ljekarni preporučila EUTEN kremu koja košta 430kn, a na bazi je ekstrakta biljaka. Rekla mi je da dobiva izvrsne povratne informacije o toj kremi. Ima tko kakva saznanja o ovoj kremi?
uf,za te novce treba izlijeciti i seboreju i psorijazu jednom zauvijek!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:45   #1227
hehe,sad tek kuzim da sam popljuvala krivi sampon
ovaj dolje post se ne odnosi na Kerium od La Roche-Posay nego na Ducoray Kelual sampon...
moje isprike!

Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ne znam kakva je fora s tim samponom. preporucili su mi ga svi dermatolozi kod kojih sam bila pa cak i tete u ljekarni.. sampon mi nije nista posebno i treba ga nanesti vise jer se slabo pjeni. meni je to bacanje novca.
ja se drzim dobrih starih sampona protiv peruti (trenutno mi je najbolji fructis) i vise ne padam na proizvode "za seboreju" jer sam se masu puta uvjerila kako mi se od njih samo pogorsa a ja bacim 100kn u vjetar
jedna zena u ljekarni (kojoj vjerujem jer joj nije bilo u cilju podvaliti mi nesto samo da proda) mi je rekla da ako mi pase obican sampon protiv peruti neka korisitm njega jer da su ovi samponi bas za one kojima nista drugo ne pase...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 13:11   #1228
Meni su ga je jedna isto preporucila (dermatologinja) zajedno s kremom u kojoj je bilo kortikosteroida tako da joj nista ne vjerujem. Sampon mi je bio ok, nista posebno, ali mi je druga dermatologinja rekla (njoj apsolutno vjerujem) da je preagresivan i kad se vlasiste jednom na njega navikne opet ce poceti svrabez, ali onda nece znati sto ce mi preporuciti. Zato je bolje poceti s nekim blazim.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 18:28   #1229
da li je bar neko počeo liječenje s kremom koju sam preporučio?
đorđiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 19:38   #1230
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
uf, raspisale se vi

samo ukratko, imam dugu, gustu, svilenkastu kosu koja se mrsi i rade mi se čvorovi, ali na neku nevjerojatnu forum mi ne treba regenerator kad radim ovo s octem
nije ni meni jasno!

i miris me ne smeta, volim ga čak, a ionako ishlapi kad se kosa osuši
ja imam dosta tanku i svilenu kosu ali bez COSMEL-ovog balzama ne bih mogla nikako,njega stavim i na vlasište i ne smeta mi
iva230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 12:04   #1231
Prije 10tak dana sam postavio pitanje o prunaks losionu, pa evo da kažem svoja iskustva sa korištenjem istoga. Koristio sam ga nekih 5 dana, mazao ujutro i navečer zahvaćena mjesta seboreje. Malo jest peckalo (više što sam ja znao da mora peckat nego što je za stvarno to peckalo ), nakon 2-3 minute koža se odmah krene sušit, ljuskice se stvaraju, a drugo jutro budeš bijel ko djeda mraz od ljuskica na licu. Odmah umiješ lice, skineš ljuskice, i namažeš ponovno. Sa vremenom i te ljuskice su se krenule smanjivat, još uvijek se je perutalo ali koža je već 3-4 dan iako isprerutana izgledala nekako - zdravije. Koža jest bila isperutana (čisto zbog reakcije na taj proizvod jer užasno isušuje te dijelove) ali nije bilo više onih crvenih flekica, svrabi i slično. Koža je zaista izgledala drugačije nego prije. E onda neki 5 dan sam silom prilika morao zaustaviti terapiju jer sam imao neke obveze i moralo mi je lice biti ok (iako tamo piše da se mora mazati minimalno 7 pa do 14 dana), i krenuo jednostavno mazati sa kremama za seboreju koje sam do tada koristio - i suprise, suprise, one su napokon krenule djelovati. Naglašavam da prije terapije prunaksom koža na licu mi je bila katastrofalna i niti jedna krema za seboreju odjednom nije dala nikakvog učinka (unatoč tome što do tada pa unazad 2-3 godine te ISTE KREME cijelo vrijeme bile jako dobre, ODJEDNOM SU PRESTALE DJELOVATI). Tada sam kažem krenuo sa pronuksom, on je valjda toliko isperutao/izgrizao tu bolesnu kožu na licu koje se nikako nisam mogao riješit kremama i običnim čišćenjem kože, i sad kad sam ponovno krenuo sa starim kremama za seboreju mazati lice koža mi je ponovno glatka na licu. Pipkam ove dijelove oko nosa gdje mi je oduvijek bilo najgore stanje i tu je koža tako glatka da ne mogu vjerovati da je takva. Točno druga koža.. nova, zdravija.

I da, jedan dio lica nisam mazao prunaksom, namjerno da vidim što će biti, i na njemu svako jutro primijetim ponovno ljuštenje kože, crvenilo, hrapavost. Sad preko vikenda planiram i tu stavljat taj losion. Zeznuto je jedino što preko dana onda izgledaš sav nagrižen pa bi bilo dobro da si kod kuće tih dana da te svijet ne gleda takvoga.. lol .. ili da samo mažeš noću ali ne znam hoće li onda jednako velik učinak sve to imati

Eto, to su moja iskustva sa ovim losionom..

Zadnje uređivanje lacalut : 13.08.2011. at 12:14.
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 12:23   #1232
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
kakvu mjesavinu?
Mislim da ovo što megyy priča da je riječ o uljnoj kapi. Jako dobra stvar i ja sam je koristio, samo što je problem što bi se trebala stavljati 3 dana zaredom na kosu (bez pranja između) a malo je problem sklopiti 3 dana kad si stalno doma. Jer ne možeš ići okolo sa kosom natopljenom uljem. isto tako malo je neugodno spavat sa time na kosi, moraš omotat nečime da ulje ostane na glavi pa te sve žulja.. no rezultati budu skroz ok

Imam recept za tu uljnu kapu od dermatologa, napisao bi ga ovdje ali ne znam ga pročitati od silnog krasopisa .. znam samo da ide maslinovo ulje unutra

Ugl, košta 20kn jedna bočica. Jedna dermatologica mi je rekla da je to "skroz ok i zdravo" i da mogu mazati kad god hoću jer mi to uz to što liječi seboreju dodatno hrani i kosu bla bla, druga je rekla da se ne smije mazati često da tu ima razno raznih kemikalija (al dobro, ta je možda mislila da ja to 6x dnevno stavljam na kosu lol) .. tako da nezz kome da vjerujem no ja ga koristim jednom u 2mj
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 17:12   #1233
koristila sam uljnu kapu ona bude u bočici, al ovo mi je bolje bude baš kao "krema" od 70ml, ovo mogu jedino i nazvat kao "mješavina" ili "krema" zato što je jako gusto, tj.glavni sastojak i najviše ga ima je svinjska mast. al u pravu si problem je biti 3 dana mastan
megyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 23:44   #1234
bila sam na provjeri vitaminsko-mineralnog statusa u tijelu jako mi fali B vitamna i to svih vrsta (cijeli kompleks) i cink
a tip je rekao da manjak tih vitamina može dovesti do raznih dermatitisa uz stres se stanje pogoršava...tako da ,opskrbila sam se kompleksom vitamina B i vitaminom C
iva230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:18   #1235
Di si bila na tom pregledu? Koliko to košta?
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:20   #1236
Quote:
iva230 kaže: Pogledaj post
bila sam na provjeri vitaminsko-mineralnog statusa u tijelu jako mi fali B vitamna i to svih vrsta (cijeli kompleks) i cink
a tip je rekao da manjak tih vitamina može dovesti do raznih dermatitisa uz stres se stanje pogoršava...tako da ,opskrbila sam se kompleksom vitamina B i vitaminom C
bila sam i ja na tome. nije mi falilo niceg a seboreju sam imala normalno...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 17:58   #1237
Pozdrav, dijagnosticiran mi je seboroični dermatitis na licu. Zanima me da li ste nakon ove dijagnoze provjerili vašu krvnu sliku ( mislim na detaljniju provjeru )? Ako jeste, je li sve bilo u granicama normale ili... ? Da li ste isključili mogućnost alergije, nedostatak vitamina i minerala ili pak višak nečega u organizmu? Možda promijenjenost ph kože ili je promijenjeni ph tek posljedica seboreje?! Ne znam. Evo čitam po netu i nailazim stalno na isto: "seboreja nije izlječiva". Pa kako je to moguće? Do sada je nije bilo, a onda je najednom tu. Sigurno se u organizmu nešto promijenilo, pa je reakcija seboreja. Hvala
Mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 10:44   #1238
Quote:
Mobile kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dijagnosticiran mi je seboroični dermatitis na licu. Zanima me da li ste nakon ove dijagnoze provjerili vašu krvnu sliku ( mislim na detaljniju provjeru )? Ako jeste, je li sve bilo u granicama normale ili... ? Da li ste isključili mogućnost alergije, nedostatak vitamina i minerala ili pak višak nečega u organizmu? Možda promijenjenost ph kože ili je promijenjeni ph tek posljedica seboreje?! Ne znam. Evo čitam po netu i nailazim stalno na isto: "seboreja nije izlječiva". Pa kako je to moguće? Do sada je nije bilo, a onda je najednom tu. Sigurno se u organizmu nešto promijenilo, pa je reakcija seboreja. Hvala
koliko godina imas?
seboreja nije izljeciva ali se moze drzati pod kontrolom. vjeruje se da seboreja nastaje izbacivanjem "toksina" ili previse loja ili je pak uzrokovana gljivicom. mnoga su stajalista i jos nije nadjen tocan uzrok.
neki vjeruju da pravilna prehrana i zivot bez stresa (ili sa sto manje stresa) mogu umanjiti znakove seboreje ali nitko jos nije pronasao 'carobni lijek'. svi trazimo neke kremice ili losione koji bi nam ublazili simptome, neki mijenjaju prehranu, neki cesce peru podrucje gdje se seboreja javlja (pr.kosa ili lice) itd. no,svima nam je zajednicko da ju nitko nije uspio izlijeciti
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 14:50   #1239
Samo da mi je znati kako zivjeti bez stresa
Za sada je drzim pod kontrolom (kraj nosa, blizu uha i pri pocetku tjemena, ali maleno je jos podrucje-sva sreca!). Bila sam kod svoje dermatologinje ne u vezi seboreje, ali sam se sjetila pitati i za jednu kremu koju znam da se ima nabaviti u Srbiji, a u nas u samo rijetkim ljekarnama. Ne znam kako se zove, ali mi je rekla da je mnogima jako pomogla. Kaze da je jedna curica imala velikih problema sa seborejom, pocela je koristiti ovu kremu i pomogla joj je. Nije ju izlijecila (jer je bolest neizljeciva), ali ju je stavila pod kontrolu.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 00:22   #1240
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Samo da mi je znati kako zivjeti bez stresa
Za sada je drzim pod kontrolom (kraj nosa, blizu uha i pri pocetku tjemena, ali maleno je jos podrucje-sva sreca!). Bila sam kod svoje dermatologinje ne u vezi seboreje, ali sam se sjetila pitati i za jednu kremu koju znam da se ima nabaviti u Srbiji, a u nas u samo rijetkim ljekarnama. Ne znam kako se zove, ali mi je rekla da je mnogima jako pomogla. Kaze da je jedna curica imala velikih problema sa seborejom, pocela je koristiti ovu kremu i pomogla joj je. Nije ju izlijecila (jer je bolest neizljeciva), ali ju je stavila pod kontrolu.
kako ne znas kak se zove? kak si ju onda pitala za kremu?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.