Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2011., 18:10   #601
svi vi koji imate raznorazne bolove uputite se liječniku, ne igrajte se, evo jučer je jedna mlada cura završila u bolnici zbog bolova u trbuhu, još nisu ništ našli, naime nisu još neke pretrage gotove, ali nije baš ni bezazleno, nešto je ipak dr natuknuo, tak da ostavite se savjeta na forumu, nije kod svakog isto, može biti svašta, može ništa
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:58   #602
ide se kod doktora naravno, ali kad je ultrazvuk tek u 4 mj.. i tako sve sporo onda se traze savjeti s foruma
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 00:07   #603
Jel slijepo crijevo s desne ili lijeve strane ??? uvijek se bunim ??? šta je onda u onoj "šupljini " sa lijeve strane???
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 00:09   #604
mislim da je slijepo crijevo s desne strane i jetra i žuć, neznam kaj je s lijeve
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 00:34   #605
ima li promjena na stolici? boli li kod odredjene hrane? rili li se bol negdje? kakav je ciklus? kakva je stolica? ima li problema? redovita? koje boje? kakav je urin, boja? imas li promjena na mandulama? osjecas li umor vise nego inace? ovo je doslovno trazenje igle u plastu sijena.

sto kaze krv? jesi li vadila?

okej, ako je desno slijepo crijevo (koje moze biti i na drugim mjestima u trbuhu...ali to su manje ceste lokalizacije),
no nije slijepo crijevo, tj. nije akutni apendicitis
jel imas kakvih promjena na kozi?
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 01:08   #606
Quote:
lamy kaže: Pogledaj post
ima li promjena na stolici? boli li kod odredjene hrane? rili li se bol negdje? kakav je ciklus? kakva je stolica? ima li problema? redovita? koje boje? kakav je urin, boja? imas li promjena na mandulama? osjecas li umor vise nego inace? ovo je doslovno trazenje igle u plastu sijena.

sto kaze krv? jesi li vadila?

okej, ako je desno slijepo crijevo (koje moze biti i na drugim mjestima u trbuhu...ali to su manje ceste lokalizacije),
no nije slijepo crijevo, tj. nije akutni apendicitis
jel imas kakvih promjena na kozi?
ne radi se o meni nego o baki, ima 65 godina, dakle ciklusa nema. promjena

na stolici nema, mandule su ok, urin je dobar bila je na pretgarama i doktorica

je rekla da je urin ok, ja sam malo gledala taj nalaz i ima krvi u tragovima, pa

sam pomislila da se radi o kamencu, dalje ju je doktorica poslala na ultrazvuk i

rekla da se pripremi na 100 pretraga jer je kao što kažeš traženje igle u

plastu sijena, ali ja se nekako nadam da neće godinu dana tražit uzrok.

ponekad čak osijeća bol i u bubregu isto desnom, bar ona kaže da je bubreg..

ali najprisutniji simptomi su dakle, temperatura 37 svaki dan, ne tokom cijelog

dana, uglavnom navečer i bol u desnoj strani trbuha u razini pupka-desno.

mučnina se javi ali ne svaki dan, ponekad se požali recimo svaka3-4 dana. na ultrazvuk ide tek krajem trećeg mjeseca, krv još nije vadila, sad se boji ić u gužve zbog svinjske gripe, ali dobro to je neka druga tema..
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 01:08   #607
i nema nikakvih promjena na koži
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 14:08   #608
uf... ovo ce stvarno biti dijagnoza iskljucenja na zalost morate biti strpljivi.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:30   #609
Quote:
lamy kaže: Pogledaj post
uf... ovo ce stvarno biti dijagnoza iskljucenja na zalost morate biti strpljivi.
da to je najgore čekanje...

i krivo sam rekla sto se tiće stolice. nije normalna već je češća i rijeđa.
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 11:45   #610
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
Meni se to isto zna dogoditi.
Tupa bol koja se pojačava i smanjuje bez nekog posebnog razloga u području luka ispod lijevog rebra. To traje određen broj dana, pa prođe. Pusti me ne miru neko vrijeme pa se opet vrati.
Naučio sam se živjeti s tim.
Pitam doktoricu kaj se tu nalazi, a ona veli ništa. Znaći boli me NIŠTA.
Ja isto ima problem, sa ljeve strane. Doktor mi je rekao da je vjerojatno upala mišića koji je napuko , postoji mogućnost bruha a tu je i slezena. Uglavnom nema pojma kao ni vaši doktori
gfc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 17:43   #611
Meni se ova bol prvi put pojavila. Dakle isto me boli ispod lijevog rebra tj. s lijeve strane. Nekako tupa bol,boli pa onda popusti pa opet ispočetka.Ponekad me zna boliti malo i na sredini.Imam osjećaj da me nekad i zaboli nakon što nešto pojedem. Nisam nikad imala problema sa slezenom niti općenito tim dijelom Pitala sam doktoricu da li postoji mogućnost da bol dolazi zbog problema s kičmom na što je ona rekla da se vrlo vjerojatno radi o želucu :/ Ja sam odgađala piti tablete jer ih ne volim unositi u sebe. Ali izgleda da ću ipak morati jer me nikako ne popušta. Ima li netko sa ovakvim simptomima?
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 17:51   #612
Opet ja

Znači...
-tupa bol ispod ljevog rebra,peckanje na mjestu gdje bi bio bruh (hernija), tupa bol ispod ljevog rebra leđa, lagana natečenost mišića koji prelazi preko kuka
.....UPRAVO DOŠAO SA ULTRAZVUKA ABDOMENA sve ok , svi organi ok mišićno tkivo nije probijeno znači nije ni hernija (bruh)
- doktorica kaže da idem slikati kičmu da je možda neki živac.
Inače tuda se proteža jedan veliki mišić preko kuka ispod rebra pa dole
gfc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 18:09   #613
Quote:
gfc kaže: Pogledaj post
Znači...
-tupa bol ispod ljevog rebra,peckanje na mjestu gdje bi bio bruh (hernija), tupa bol ispod ljevog rebra leđa, lagana natečenost mišića koji prelazi preko kuka
.....UPRAVO DOŠAO SA ULTRAZVUKA ABDOMENA sve ok , svi organi ok mišićno tkivo nije probijeno znači nije ni hernija (bruh)
- doktorica kaže da idem slikati kičmu da je možda neki živac.
Inače tuda se proteža jedan veliki mišić preko kuka ispod rebra pa dole
Ja sam čak krenula sumnjati(kod sebe) na mononukleozu jer kažu da se slezena poveća kad ju imaš.A opet,nemam nijedan simptom mononukl.(ni temperaturu ni umor ni limfne čvorove plus jedem normalno,nemam gubitak apetita). Meni je doktorica rekla da je moguće da je u želucu problem i dala mi je neke tablete.Od sutra cu krenut to piti. I da,postoji ti i šansa da je od kičme. Ja recimo imam skoliozu tako da i za to postoji vjerojatnost kod mene...
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:21   #614
iste muke

Bok svima, prvi put sam ovdje ali imam iste probleme, vec me par mjeseci muci pritisak ispod lijevog rebra, nije bol nego bas osjecaj pritiska, i taj mi pritisak zna "setati", ode u ledja, pa ponovo ispod rebara, nekad prodju dani da nista ne osjecam a nekad osjecam stalno, e sad me zanima dali su vama sta pametno doktori rekli, meni se ne ide kod njih radi toga, jer sam ionako cest gost s ginekoloske strane?
nana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 20:54   #615
Bavim se Teretanom vec mozda 2-3 mjeseca prije par dana sam radio noge i malo povecao tezine,nakon toga pri tusiranju sam slucajno otkrio da imam malu kvrzicu na donjem dijelu stomaka s malo desne strane iznad penisa kao grasak ne boli me niti sta slicno malo osjecam neki nelagodan osjecaj.Kada to napipam kao zlijezda je krece se s kozom , nema nikakve supljine . Citao sam po forumima nista mi nije puklo radio sam nalaze krvi i urina sve mi je ok nemam povecane leukocite niti eritrocite sve uredno.Znaci nemam bolova samo neki nelagodan osjecaj na tom mjestu i mozda malicuk na desnom testisu.Bio sam kod doktora kaze da pratim stanje da se malo stedim itd...Molim vas pomoc o kakvom se stanju radi ?????Zna

Pisao sam na drugim forumima ali nisam dobio nikakav odgovor nadam se da ce te mi pomoci utvrditi o cemu je rijec.....Hvala unaprijed !!!


Molim vas za pomoc...
godfather_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:16   #616
Interesuje me dali postoji neki polozaj ili vjezba ako imam bruh da me zaboli ili ti sta slicno
godfather_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:43   #617
ne znam, ali ako misliš na područje iznad penisa i ispod stomaka, onda imam i ja tu neke kvržice koje asociraju na limfne čvorove i ukoliko ponekad imam problem sa učestalim mokrenjem tada mi s ečine malo uvećanim, doduše, nisam obraćao pozornost previše... tko je tebi rekao da to može biti bruh?

btw. nešto na tu temu
http://www.ordinacija.hr/halo-doktor...e-zrna-graska/
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:13   #618
Ma nije mi niko rekao nego onako bavim se teretanom pa ponekad pogledam jeli sta napregnuto pazim se i za vrijeme tusiranja sam nesto napipkao otisao doktoru uradio nalaze sve super pa zbog toga pitam da nastavim s teretanom..A koliko kod tebe to dugo ima ??
godfather_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:42   #619
znači nisam jedini! meni je to bio velik problem prošle godine i trajalo je skoro godinu dana... poludio sam od brige jer je dolazilo u fazama koje su trajale po dva mjeseca baš jake boli... i sada se povremeno dogodi i traje dan dva tri ali se ne obazirem više na to jer sam prošao sve pretrage i prestalo je kad sam redovno počeo ići na bazen i plivati... ali ne odmah nego se postepeno smanjivalo. ugl. kirurg mi je rekao da su to rebra, pa sam ja zaključio da je zbog krivog držanja i sjedenja, tupa bol ispod lijevih rebara koja se širi prema leđima i naprijed prema pupku uz rub rebara, vrlo teško naći točno mjesto. u najgoroj fazi me baš jako boljelo i to više prema leđima. e sad... nedugo nakon toga, kad se to smirilo i ja bio sretan i opušten nakon sto godina su se javili problemi s želucem koji sad traju isto skoro godinu dana, gastritis koji nikako da se smiri, ja to osobno nisam povezivao niti mi je itko od liječnika spomenuo tu mogućnost... i potpuno je drugačiji osjećaj. sad bih mijenjao bol u želucu za ovu prošlu odmah!
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:15   #620
Dali neko ima slican problem kao ja pise gore u navedenom postu ????
godfather_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.