Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2014., 11:43   #321
povodom odlaska na GO pitam se kako spasiti neko kućno bilje u teglama. gledala sam neka rješenja sa bocama, čepovima..

al ako je izvedivo ja bi najradije napravila sljedeće: u kadu ulila 1 pedalj vode i unutra uronila tih par tegli. i sve bi mi stalo, a trošak nula kuna.
ne bi li korijenje i zemlja jednostavno povuklo tu vodu iz kade?

molim cijenjeno mišljenje. i isprika ako je pitanje glupo. nemam baš iskustva s tim..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 12:10   #322
Ne znam koliko dugo ostaješ na GO, ali možda ti ovaj "strip" da pokoju ideju

http://img.wonderhowto.com/img/34/98...ation.w654.jpg

I još nešto poprilično jednostavno: https://www.youtube.com/watch?v=w0M0CAKxb1c
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 12:27   #323
zapravo..već sam (u međuvremenu) odlučila kako ću: slično špagici. samo deblja traka, komad tkanine čiji jedan kraj ide u kantu vode (koja stoji na povišenom) a drugi u teglu... i tako...

imam raznog bilja, nešto će biti u teglama u vrtu gdje je kap na kap. al ovo kućno ne može tamo.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 15:04   #324
Zelim posaditi matovilac na balkonu

Molim pomoc!!!! Nemam pojma nista o tome, sta mi treba,kako, gdje....
Hvala
zima303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:41   #325
Quote:
zima303 kaže: Pogledaj post
Molim pomoc!!!! Nemam pojma nista o tome, sta mi treba,kako, gdje....
Hvala
Nisam stručnjak, al pa uzmeš željene teglice (bolje one duguljaste ili tako neke veće), neku zemlju, malo gnojiva i posiješ sjeme koje malo prekriješ zemljom. Uz povremeno zalijevanje, matovilac naraste

Ja sam ga sijal negdje u kolovozu u vrtu i dobro mi je narasel (možda malo pregusto) al meni se on ne da baš čistit pa ga rijetko jedem...
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 13:19   #326
E pa to me zanima, u kakvu posudu najbolje zasaditi, koju zemlju uzeti (ili je svejedno), jeli potrebno gnojivo, koliko cesto zalijevati...nova sam u svemu tome a voljela bi nauciti i zasaditi pokoje povrce ..
zima303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:03   #327
u posudu koja je najprikladnija za tvoj balkon, jedino da ima neke rupice na dnu da višak vode može otjecat. ja sam za svoje povrće na balkonu (rajčice, začinsko bilje) kupil običnu zemlju u dućanu i ono organsko gnojivo u briketima i čisto mi je dobro sve naraslo. zalijeva se koliko treba, to jednostavno znaš, ako je zemlja suha zaliješ..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:56   #328
Quote:
zima303 kaže: Pogledaj post
Molim pomoc!!!! Nemam pojma nista o tome, sta mi treba,kako, gdje....
Hvala
sve ovisi sto zelis sadit, rajcica i paprika trebaju vece tegle jer traze mnogo vlage... sve tegle moraju imat na dnu rupicu da visak vode moze oteci.... korjenasto bilje ( mrkva, persin itd) traze duboke tegle... kupi onaj najjeftiniji bauhausov supstrat i bit ce ti super, a ako zelis zadrzat vlagu na vrh tegle stavi izrezani karton ili piljevinu .

Imas mnogo linkova po intrnetu o sacjetima kako uzgojit pvrce na balkonu
http://www.koval.hr/blogeky/savjeti/mini-vrt.html
http://alternativa-za-vas.com/index....le/eko-rajcice
http://dobarzivot.net/dom-vrt/povrtn...ti-na-balkonu/
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:01   #329
Pocela bi sa matovilcem(dobila sam sjeme) pa ako to uspije bi nastavila mozda da uzmem duzu posudu sa rupicama i i spod tanjurice da drzi vodu?
I jel bolje da je na direktnom suncu ili?
zima303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 13:25   #330
Ja o sadnji povrća nemam pojma, ali sam se odlučio probati par stvari. Nisam se posebno informirao, pokušao sam se voditi zdravim razumom Samo sam uzeo univerzalni supstrat, sjeme u trgovini i posadio rikulu i radič za salatu. Doma sam imao sjeme za dvije vrste ljutih papričica koje sam posadio, a baka mi je dala sjeme i upute za cherry rajčice. Danas mi je rikula niknula, a za nju bi najviše od svega htio da uspije

http://i.imgur.com/QXlCP8k.jpg

Na balkonu će sad preko ljeta veći dio dana biti sunce, a natkriven je, tako da imam pod kontrolom zalijevanje. Znam da neće sve uspjeti pa idem metodom pokušaja i pogreške
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:36   #331
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ja o sadnji povrća nemam pojma, ali sam se odlučio probati par stvari. Nisam se posebno informirao, pokušao sam se voditi zdravim razumom Samo sam uzeo univerzalni supstrat, sjeme u trgovini i posadio rikulu i radič za salatu. Doma sam imao sjeme za dvije vrste ljutih papričica koje sam posadio, a baka mi je dala sjeme i upute za cherry rajčice. Danas mi je rikula niknula, a za nju bi najviše od svega htio da uspije

http://i.imgur.com/QXlCP8k.jpg

Na balkonu će sad preko ljeta veći dio dana biti sunce, a natkriven je, tako da imam pod kontrolom zalijevanje. Znam da neće sve uspjeti pa idem metodom pokušaja i pogreške
Rikula će ti se vrlo brzo razrasti da ćeš se ugodno iznenaditi. Gotovo je neuništiva.
Ako si već posijao ljute papričice i rajčice, posude drži u zatvorenom jer im treba više topline. Preko dana mogu biti na otvorenom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 19:39   #332
Gdje kupiti sjeme? Mislim, koja je najbolja ponuda?
Kupila sam već iznikli bosiljak u Lidlu i propao je. I prošle godine sam pokušala, ali izdura par dana, iskoristim listove koji su već iznikli i to je to..ne znam je li do mene ili uvjeta, ali pokušat ću možda sama svoj zasaditi..Imate još koji prijedlog za začine tipa timijan ili korijandar?

Inače, koliko iskustvo je potrebno za sadnju rikule i cherry rajčica? Nemam vrt, samo balkon sa puno sunca
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 22:21   #333
Kupi sjeme u nekom vrtnom centru ili poljoapoteci.
Nakon nicanja mlade biljke nemoj odmah držati na jakom suncu dok malo ne ojačaju.
Timijan i korijandar bez problema možeš uzgajati u teglama, kao i rikulu i cherry rajčice.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 21:50   #334
Zakon! Pošaljite ako imate koju sliku, da si vizualiziram kako to otprilike izgleda Kad se sadi i koliko često zalijeva? Hvala puno
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:05   #335
https://www.pinterest.com/search/?q=...inks_searchbox

, vidim imaš volju, možeš na netu naći puno sličica i ideja ali najvažnije je da shvatiš osnove i isprobavaš sama...više varijanti, više godina, tako ćeš naći najbolje za tebe i tvoj balkon....
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:23   #336
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
https://www.pinterest.com/search/?q=...inks_searchbox

, vidim imaš volju, možeš na netu naći puno sličica i ideja ali najvažnije je da shvatiš osnove i isprobavaš sama...više varijanti, više godina, tako ćeš naći najbolje za tebe i tvoj balkon....
Odličan mi je ovaj prvi balkon! Taman gledam na IKEA-inoj stranici stalke, zaljubila sam se Hvala puno na pomoći
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:43   #337
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Zakon! Pošaljite ako imate koju sliku, da si vizualiziram kako to otprilike izgleda Kad se sadi i koliko često zalijeva? Hvala puno
Začinsko bilje možeš odmah posijati u teglu u kojoj će rasti. Rajčice posiješ u neku posudu pa kad izniknu i ojačaju presadi svaku zasebno u veći lonac, Kupovna zemlja bit če dovoljno dobra. Samo na dno tegle stavi kamenčiće ili šljunak za drenažu. I tegla obavezno mora imati rupe za otjecanje vode.

Zalijevaš prema potrebi, najbolje da zemlja uvijek bude vlažna ali ne i mokra.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 23:04   #338
Smile

ne znam koliko biljaka planiraš posaditi ali za uzgoj rajčice iz sjemena ti je sad malo kasno, imaš na tržnicama za kupiti rasadu i cherry rajčice samo pazi, imaš visoku , uz koju ti treba potporanj i nisku grmastu baš za tegle gdje ti potporanj ne treba..
ja sama sijem uglavnom sve za vrt, ali se sjećam da sam pršle godine na sajmu u samoboru vidjela baš veliki izbor i začinskog bilja (samo bosiljka 3 vrste) i sveg ostalog, a ništa nije skupo...
pripremi posude za sadnju i uskoro kreni u kupnju...ako imaš visoku cherry rajčicu, u njeno podnožje posadi par sadnica bosiljka , rajčica će imati hlad a i inače se te dvije biljke slažu...kupiš jednu žutu i jednu crvenu rajčicu i više vrsta bosiljka (obični, pa sitnolisni, limunski..) ...
usput pikneš između i jednu kadificu ili neven i uživaš )
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:39   #339
Nije kasno za sijanje, u dobrim uvjetima vrlo brzo će se razvijati.
Ja ću tek danas zasijati rajčice i paprike, u plasteniku rastu kao lude i za mjesec dana spremne su za rasađivanje u vrt.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 11:22   #340
stvarno? ja ih pikiram ovih dana, a vidim da su oko mene žene to već napravile, inače sadim najčešće nakon 1 svibnja...voljela bih imati raniji paradajz a osim toga imam ga do kasno pa ne stigne dozrijeti...to mi je baš šmrc za gledati, puno ga propadne...
istina da razveseljavam susjede koje se još čude odakle mi paradajz ali...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.