Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 21:52   #1
Azijske serije

Provjerila sam, i vidjela da nisu nigdje spomenute, ako jesu onda izbrisite topic.
S obzirom da sad televizije idu na to da daju nesto drukcije od standardnog (toliko da je i to drukcije vec postalo standardno), a kako je malo vjerojatno da cemo ikada vidjeti neku azijsku sapunicu ili dramsku seriju u skorije vrijeme, mislim da zasluzuju spomen ovdje.

Necu puno razglabati, dati cu vam linkove na kojima mozete malo istraziti za sebe, no reci cu da je glavna razlika u broju epizoda - korejski standard je 16 epizoda po 1h. Ponekad ako je serija jako popularna zna se produljiti do 20-24. Nakon sto odgledate odredjen broj serija poceti cete uocavati formulaicnost i kliseje (kao i kod ostalih sapunica), no to ne umanjuje cinjenicu da postoji mnostvo izvrsnih naslova. Najpopularniji zanrovi su povijesne, romanticne komedije i melodrame.

Ono sto je zanimljivo je da azijati slove kao hladni ljudi koji ne pokazuju osjecaje, no (i to posebice vazi za korejce) jos uvijek nisam naisla na neki zapadnjacki uradak koji je sposoban izazvati toliko emocija i tako uspjesno manipulirati njima kao sto to njima uspijeva. Znam da je puno ljudi plakalo i na 1001 noc, i na Ezela, pa i na mnoge latino telenovele, no recimo mene su jedino rijetki trenuci u Ezelu uspjeli dodirnuti, i cak i to ne previse. S druge strane za korejske uratke uvijek moram imati maramice pri ruci. A gledam u pravilu samo komedije. I da, i komedije im sadrze trenutke na koje cete roniti suze (ili pak plakati od smijeha ). Isto tako, posjeduju jedan toliko prirodan i zaista smijesan smisao za humor koji je u masi vulgarnosti/toilet-humora na zapadu prakticki nestao (barem kada se gleda mainstream). Melodrame se ne usudim gledati jer vjerujem da bih zavrsila oporavljajuci se poduzi period.
Kako su strasno popularne, produkcije su obicno vrlo raskosne, glumci su u pravilu jako dobri osim kad se radi o "idol" seriji gdje glume popularni pjevaci/modeli. U tom slucaju gluma moze biti losa do jako dobra. I ako vam je to vazno, glumci u pravilu super izgledaju.

Sto se ostalih azijskih serija tice, japanske su zaista strasno raznolike, i njima nije mjesto u ovom podforumu, a o kineskim/tajvanskim ne znam puno - one koje su sapunice su mi se uvijek cinile previse intrigasticne da bih ih isla gledati, i opcenito su smatrane inferiornijim korejskima, i po produkciji i glumi. Ako zelite mozete sami istraziti.

Najbolji izvori za informacije o serijama (i linkove/torrente) su
http://www.d-addicts.com/forum/ (naci cete puno preporuka)
http://www.soompi.com/forums/

A ovdje mozete pronaci mnostvo i korejskih, i kineskih, i japanskih serija (i filmova) sa megaupload linkovima
http://silentregrets.com/

Ili gledati online:
http://www.dramacrazy.net/
http://www.viki.com/

Mozete poceti sa
http://wiki.d-addicts.com/Dal_Ja's_Spring
http://wiki.d-addicts.com/The_1st_Shop_of_Coffee_Prince
http://wiki.d-addicts.com/My_Lovely_Sam-Soon (poznatije kao My name is Kim Sam Soon)
http://wiki.d-addicts.com/Sorry_I_Love_You
http://wiki.d-addicts.com/Hong_Gil_Dong
http://wiki.d-addicts.com/Soulmate
http://wiki.d-addicts.com/Resurrection
http://wiki.d-addicts.com/You're_Beautiful

(prve dvije se moraju pogledati, iako moram priznati da i nisam neki veliki fan druge, no znam koliko se svima svidja, i zrelija je od prosjeka)

Na d-addicts cete naci puno puno preporuka i poznatih serija, da ne kopiram linkove...Od navedenih jedina je melodrama I'm sorry I love you, ako vas zanimaju melodrame evo preporuka http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_89406.htm
Liang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:15   #2
još nam sam i takve fale
iako, da fejspalmiram sama sebe, bila sam ja gledala jedno 20 epizoda neke, mislim da je bila tajvanska, di je ona neka kakti pobre ribarica a on neki bogato razmaženo derište i onda se upoznaju pa on nju isprdava pa ona njega mrzi al nakraju se zavole, pa on dobije tumor na mozgu, e tu sam shvatila da su čak i tajvanske iste ko i mehikanske i odustala. al nemrem se sad nikak sjetit kak se zove. al znam da glumi neki vanness nešto koji je tamo kao neki superstar, i pjeva i glumi i štatijaznam
eto
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 22:45   #3
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
još nam sam i takve fale
iako, da fejspalmiram sama sebe, bila sam ja gledala jedno 20 epizoda neke, mislim da je bila tajvanska, di je ona neka kakti pobre ribarica a on neki bogato razmaženo derište i onda se upoznaju pa on nju isprdava pa ona njega mrzi al nakraju se zavole, pa on dobije tumor na mozgu, e tu sam shvatila da su čak i tajvanske iste ko i mehikanske i odustala. al nemrem se sad nikak sjetit kak se zove. al znam da glumi neki vanness nešto koji je tamo kao neki superstar, i pjeva i glumi i štatijaznam
eto
Victor Manuel će dobiti tumor na mozgu?!

inače, ne daj Bože da mi ovakvo što donesu na naše televizije, da moram gledati one japanske/kineske/korejske/čije-već oči, izgledaju kao svemirci
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:05   #4
Quote:
Liang kaže: Pogledaj post
Provjerila sam, i vidjela da nisu nigdje spomenute, ako jesu onda izbrisite topic.
S obzirom da sad televizije idu na to da daju nesto drukcije od standardnog (toliko da je i to drukcije vec postalo standardno), a kako je malo vjerojatno da cemo ikada vidjeti neku azijsku sapunicu ili dramsku seriju u skorije vrijeme, mislim da zasluzuju spomen ovdje.
Napokon pa je netko otvorio temu i o korejskim serijama!

Obično izbjegavam sve slične proizvode (bož' me sačuvaj meksičkih i turskih sapunica - ono što sam vidio od Šeherezade je jednostavno užasno), ali sam nakon pogledane izvrsne serije Dae Jang Geum (u Srba prevedene kao "Dragulj u carskoj palati" ) pogledao još nekoliko serija. Nažalost, zbog trajanja epizode od 60 minuta ne mogu si često priuštiti takvo nešto, ali za takve stvari imamo blagdane, zar ne?

Serije koje sam pogledao:

Full House - limunada s Rainom u glavnoj ulozi. Iskreno, da Song Hye Gyo nije bila toliko dobra u glavnoj ulozi (savršeno je odglumila odraslu ženu koja je ustvari kao jedno veliko dijete), nisam siguran da bih imao snage odgledati do kraja. A opet, i tako razvučena i blesava serija (s vjerojatno najrepetitivnijim soundtrackom ikad) imala je nekoliko predivnih scena koje su mi je na kraju ostavile u lijepom sjećanju.

Coffee Prince - uz Dae Jang Geum zasad najbolja korejska serija koju sam gledao. Sapunastih elemenata gotovo da i nema, karakterizacija likova je vrlo dobra i mislim da bi se svidjela većini gledatelja.

Damo - zanimljiva, iako mrvicu razvučena povijesna serija koja pati od užasne montaže akcijskih scena i prevelike ozbiljnosti. Čak je comic-relief lik na kraju ispao jedan od tragičnijih likova.

A Man Called God - smeće od serije koje sam prestao gledati nakon 6 epizoda. Počne kao dobar trash, a kasnije se pretvori u nešto negledljivo.

Od poznatijih naslova nisam gledao IRIS, navodno je ta najskuplja korejska serija must-see, morat ću provjeriti preko blagdana

Zadnje uređivanje Vepar : 20.12.2010. at 23:12.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:06   #5
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
Victor Manuel će dobiti tumor na mozgu?!

inače, ne daj Bože da mi ovakvo što donesu na naše televizije, da moram gledati one japanske/kineske/korejske/čije-već oči, izgledaju kao svemirci
ahahaha vid stvarno
nebih znala za VM, negledam taj treš. al nebi se ni začudila, iskreno
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:15   #6
ma neće VM dobiti tumor, to se ja zaj**avam jer sam skontao sličnosti s ovom spomenutom serijom
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:18   #7
Nemrem ti opisat kolko sam sretna da je ova tema otvorena!! Obožavam Koreju,obožavam korejski pop i korejski ko jezik a drame pogotovo
U zadnjih nekolko mjeseci sam užasno ovisna o njima,sad sam japanske i tajvanske stavila na stranu. Hm, pogledala sam:
Boys over flowers - remek djelo! mislim to mora pogledat svako ko se zanima za gledanje korejskih drama. Predobra je. Lee Min Ho odličan glumac,simpatičan je i onako zrači nečim posebnim u drami. Kim Hyun Joong (band SS501) ajme BOF me na jedan način tako emocionalno dirnuo,baš sam dosta puta plakala. Fantastičan uradak.

Princess hours/ Goong - kako se sve razvija između princa i obične građanke.. baš su bili slatki,priča je skroz interesantna jedino što u onim srednjim epizodama može bit dosadna dok se prikazuju odnosi među njima. al sam zadovoljna tom dramom!

Oh!my lady - Siwon iz K-pop benda Super Junior ( ) je po meni jedan od razloga zaš bi to trebalo vidit. Preslatka je drama.

Heading to the ground - Yunho iz DBSK (za one koji ne znaju najpoznatiji korejski band) i drama mi je ful simpatična,smješna u nekim djelovima,iako su mi scene poljubaca totalno razočaravajuće jer se Korejke drže inače ko mile majke kad je o poljupcima riječ.

trenutno sam u fazi gledanja Personal taste i sl.stvari,u biti tražim što bih mogla. za sad ih nisam puno odgledala jer sam inače na japanskim dramama,kak bih rekla znaju imat puno bolju glumačku postavu.
al svejedno baš se veselim ovoj temi!!! ^^ *clap clap*
BeastOfBlood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:21   #8
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
ma neće VM dobiti tumor, to se ja zaj**avam jer sam skontao sličnosti s ovom spomenutom serijom
ma zajebavam se i ja

enivej, našla!
ova je bila:
http://en.wikipedia.org/wiki/Autumn%27s_Concerto

mislim, u principu nije ni loša, al kažem taj tumor me dotukao i nije mi se dalo. lako se navući u svakom slučaju. a jbg, ko i na svaku drugu
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:29   #9
ma ja sam na Youtubeu jednom vidio isječke iz neke 90 days time to love, OMG možda priča ne bi bila dosadna, ali te njihove oči stvarno ne mogu probaviti... inače stvarno nisam rasist, ali da su ružni, jbg ružni su mi i serija ima nesretan kraj, zbog čega je vjerojatno ne bih gledao ni da su glumci najljepši na svijetu ne volim unhappy endove
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 01:03   #10
*phew* vidjevsi prva 2 komentara prije vec sam pomislila zalibozetruda...oh i btw belinda fan ukusi su razliciti, meni su azijati, i posebice korejci, fizicki predivni.

da budem iskrena, seh sam gledala prvu sezonu, i ezel mi je vec manje zanimljiv, ostalo sam prestala gledati jos u srednjoj :P (iznimka evo tu i tamo pdg iz nostalgicnih razloga) ovaj sam podforum otkrila slucajno, i registrirala se samo zbog ovoga XD

@boys over flowers - pretpostaviti cu da si gledala jdoramu hana yori dango? procitaj mangu ako nisi, manga je vrhunac! amneziju na kraju selektivno pobrises iz pamcenja nekako se bojim pogledati k-verziju jer sam citala da je jako nategnuta, a worshipam mangu. znas da je goong radjen po manhwi? ja sam ju citala daaaavno davno, seriju isto gledala davno pa se vise ne sjecam koje mi je bilo bolje. no sjecam se da sam pomislila kako ju ne bih gledala opet, no kako mi je drago da ju jesam pogledala/zavrsila.

one koje apsolutno preporucam su dal ja's spring - serija je prekrasna, obuhvaca vise segmenata zivota glavne junakinje - posao, prijateljstva, ljubav, prepuna je parodija na od kill bill do in the mood for love, i ono sto je najljepse, svi su likovi razradjeni tako da ces one i najgore zavoljeti.
onda you're beautiful , od hong sisters (my girl, hong gil dong, fantasy couple, my girlfriend is a gumiho) - fluffy romance, presmijesna i bolesno adiktivna. i sto je najbolje onaj dramatican dio se brzo razrijesi. i da, gl lik u pocetku djeluje malo koma ali brzo ga se zavoli (i poprave mu friz!), i glumac je *odlican*. malo je kao hana yori dango, malo kao hana kimi
i moja posljednja opsesija - sungkyunkwan scandal! mozda cak i moja najdraza kdrama. prekrasna serija o prijateljstvu, snovima i borbi za iste. btw glumi micky yoochun mali spojleric ali prefun scena http://www.youtube.com/watch?v=d8aqCvY4WCA

trenutno gledam evasive inquiry agency, vrlo zanimljiva, smijesna i netipicna serija - comedy, mystery, crime, adventure, sve pomalo (i glumi lee min ki <3).

@vepar - ne sjecam se bas najbolje, no znam da mi je najveci problem u full house bio bi/rainov lik koji je vecinu vremena bio preodvratan. ali kao i obicno korejci te izmanipuliraju da ti je na kraju lijepo. a za coffee prince se apsolutno slazem, serija je pomalo slice-of-life, nema zlih likova, svi su normalni ljudi s problemima, zbog cega je realisticnija od vecine ostalih. A jewel in the palace cu isprobati Vidjela sam da su misljenja podvojena. Navodno je painter of the wind jako dobra od povijesnih, i The king and I.

Zadnje uređivanje Jay Bluebell : 21.12.2010. at 02:37. Reason: zabranjeno postavljanje download linkova
Liang is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.12.2010., 01:18   #11
inače, ne daj Bože da mi ovakvo što donesu na naše televizije, da moram gledati one japanske/kineske/korejske/čije-već oči, izgledaju kao svemirci [/QUOTE]

I ja isto mislim samo nam jos korejske sapunice trebaju da zaokruzimo krug ovo mi je jos gore nego turske....
__________________
Ximena Navarrete & William Levy for People En Español ♥♥♥

When calls the Heart - Jack proposes Elizabeth ♥♥♥
pipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 01:28   #12
Po korejskim pljuju isti oni koji svršavaju na meksičke (koje su kao veliko mjerilo kvalitete, jel).

Nisam gledao dosad nijednu korejsku, iako ih ima dosta po stranim forumima i internetu općenito. Možda bacim pogled na neku ako se zainteresiram. Jesu li dobre ili loše, neću procjenjivati dok ne vidim.

A tužni krajevi su samo plus. Klasične, sretne završetke ima valjda 99% filmova, serija, sapunica i ostalih tv formata. Ne ide mi u glavu da je nekima odlično istu stvar nakon jedno 1000 puta, gledati i 1001. put. Votevr.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 01:35   #13
Ooo svakako sam pogledala Hana Yori Dango i stvarno je dobra (i na nju sam plakala) al nešto mi je u njoj odbojnije,možda to.. možda ono bahaćenje od Juna Matsumota,ne sjed ami taj čovjek nikak, pa mi je pokvrio cijeli dojam,a korejska je ofc od 25 epizoda ali stvarno vrijedi pogledat ( 5 puta ju odgledah *fp*) i onak je više romantike i ljubavi.
puno hvala na prijedlozima, sad po praznicima ću definitivno uhvatit vremena za pogledat neke od njih,s obzirom da jednu završim u 2 dana. ovu koju si spomenula da je ko HYD i Hana Kimi sigurno ću pogledat jer obožavam Hana Kimi u obje jap.i tajvanske verzije i ajme
i da, baš bih voljela pogledat ovu s yoochunom (zagriženi DBSK fan, fatalno zaljubljena u Jaejoonga) tako da ajme jedva čekam!
_________________________________________________

a vi koji očito IMATE PROBLEMA sa Azijatima i volite govorit da nikako ne želite njihove stvari na TV-u nemojte pričat bezvezne stvari ako nikad niste ni vidjeli dotično, rađe se maknite s ove teme,ne gledajte ju ni išta slično jer tema je otvorena za one koji gledaju ovo i ne,definitivno nikog ne zanimaju vaši rasistički komentari.
BeastOfBlood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 02:11   #14
konačno nešto i o korejskim serijama!

kao i svugdje, ima ih od odličnih do negledljivih.

od onih koje pamtim kao vrijedne gledanja su Boys over flowers i Kingdom of the winds, koja je zapravo povijesna drama. uz prve sam se smijala nekoliko noći zaredom, uz drugu sam se i smijala i plakala.

korejske serije (i filmovi) su Emocionalni, imaju na prvi pogled dječji humor, ali upravo je to ono što osvježava neke teške teme, zgodne glumce, dobro su razrađene... standardno su od 16 ili 24 epizode, makar sam vidjela i 90 epizoda nekih sapunica (ali to ne gledam). i najbitnije, može ih se skinuti sa interneta ili gledati online. obožavam korejsku produkciju, pogotovo povijesnu!

(japanci nisu loši, ali svi su malecki kao klinci neki. korejci su tu u prednosti, visoki i zgodni )
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 02:35   #15
Quote:
pipa kaže: Pogledaj post
inače, ne daj Bože da mi ovakvo što donesu na naše televizije, da moram gledati one japanske/kineske/korejske/čije-već oči, izgledaju kao svemirci
I ja isto mislim samo nam jos korejske sapunice trebaju da zaokruzimo krug ovo mi je jos gore nego turske....[/QUOTE]


pustimo sada sapunice sa strane (i iskreno, sapunicama u onom smislu rijeci u kojem ih vi poznajete se mogu smatrati samo njihove melodrame), kao i nase tv postaje koje u nedostatku kreativnosti imaju potrebu abjuzati nova otkrica do krajnjih granica. sto fali raznovrsnosti? sto fali tome da se malo upozna i kakva drugacija kultura? i uvidi sarolikost ovoga svijeta pa i time razvije tolerancija spram drugacijeg? okej nisam ni ja odusevljena idejom da ce hrt davati indijsku sapunicu od 200+ nastavaka (i opet cu naglasiti korejske serije imaju obicno 16 epizoda), jer umjesto toga su mogli otkupiti puno kvalitetnih indijskih (i europskih i azijskih) filmova od kojih bih neke zasigurno pogledala.

zar vam je zaista super kada tv postaja daje americke filmove/serije i nista drugo? nase drustvo je postalo dekadentno jer su ljudima mozgovi previse isprani americkim vrijednostima i standardima, da ne govorim o tome kako su mnogi i odgojeni tako. znate kako u americi ljudi reagiraju na filmove koji nisu na engleskom ili dolaze s titlovima? "wtf to nije na engleskom sto cu ja to gledat" ili "*kolutanje ocima* ah 'those' movies". savjetovala bih vam da prije no sto postate neke totalno nepotrebne komentare malo razmislite o ovome sto sam napisala. no naravno, radite sto hocete, sramota je vasa ne moja :P

@beast of blood - obozavat ces ga do kraja serije makar cure u principu pate na dugokosog moon jae shina, kojeg glumi Yoo Ah In. btw cetvorka iz skkscandala je prozvana joseon f4 vidim da volis shoujo pa probaj i my girl, moja prva kdrama pa bih ju trebala ponovno pogledati za neko objektivno misljenje, no svima kojima sam ju snimila se jako svidjela.
Liang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 14:18   #16
Quote:
Liang kaže: Pogledaj post

pustimo sada sapunice sa strane (i iskreno, sapunicama u onom smislu rijeci u kojem ih vi poznajete se mogu smatrati samo njihove melodrame), kao i nase tv postaje koje u nedostatku kreativnosti imaju potrebu abjuzati nova otkrica do krajnjih granica. sto fali raznovrsnosti? sto fali tome da se malo upozna i kakva drugacija kultura? i uvidi sarolikost ovoga svijeta pa i time razvije tolerancija spram drugacijeg? okej nisam ni ja odusevljena idejom da ce hrt davati indijsku sapunicu od 200+ nastavaka (i opet cu naglasiti korejske serije imaju obicno 16 epizoda), jer umjesto toga su mogli otkupiti puno kvalitetnih indijskih (i europskih i azijskih) filmova od kojih bih neke zasigurno pogledala.

zar vam je zaista super kada tv postaja daje americke filmove/serije i nista drugo? nase drustvo je postalo dekadentno jer su ljudima mozgovi previse isprani americkim vrijednostima i standardima, da ne govorim o tome kako su mnogi i odgojeni tako. znate kako u americi ljudi reagiraju na filmove koji nisu na engleskom ili dolaze s titlovima? "wtf to nije na engleskom sto cu ja to gledat" ili "*kolutanje ocima* ah 'those' movies". savjetovala bih vam da prije no sto postate neke totalno nepotrebne komentare malo razmislite o ovome sto sam napisala. no naravno, radite sto hocete, sramota je vasa ne moja :P
potpisujem ovaj post!

ne shvaćam zašto ljudi imaju nešto protiv svega što nije američko. npr. kućanice su obična sapunica pa se nitko ne buni na njih. svi se bune na nešto na što nisu navikli, tj. nije američko ili meksičko. ima super francuskih, engleskih, turskih, korejskih, indijskih, ruskih, australskih, belgijskih... serija i filmova. zašto se ograničavati? super je upoznavati drugačije kulture i mentalitet i prepoznavati sličnosti među svim ljudima.

bilo bi smislenije da se počnemo buniti na nekvalitetu toga što se prikazuje. meni se recimo gadi selo i grad, nad lipom, najbolje godine, more ljubavi, repriziranje opre, tv bingo, lijepom našom, in magazin, ekskluziv, eksploziv, rtl-ovo repriziranje istih serija 2x godišnje unatrag 10 g...
bilo bi mi draže da je umjesto gumus otkupljena neka kvalitetna dramska serija, nebitno iz koje države, da je umjesto mex. smeća otkupljen neki dobar mex. ili španjolski ili argentinski film, da umjesto 20e sezone neke američke serije otkupe bbcijev dokumentarac...

forsiranje američkog i mexičkog mi je kao kada bi knjižare prevodile samo američke pisce, a ostalu književnost proglasile bezvrijednom samo zbog jezika.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 16:03   #17
Quote:
mat333 kaže: Pogledaj post
Po korejskim pljuju isti oni koji svršavaju na meksičke (koje su kao veliko mjerilo kvalitete, jel).

Nisam gledao dosad nijednu korejsku, iako ih ima dosta po stranim forumima i internetu općenito. Možda bacim pogled na neku ako se zainteresiram. Jesu li dobre ili loše, neću procjenjivati dok ne vidim.

A tužni krajevi su samo plus. Klasične, sretne završetke ima valjda 99% filmova, serija, sapunica i ostalih tv formata. Ne ide mi u glavu da je nekima odlično istu stvar nakon jedno 1000 puta, gledati i 1001. put. Votevr.
Barem svršavam na LIJEPE glumice

Ne volim nesretne završetke, i to je to. Ja volim pogledati film/seriju (ili pročitati knjigu) tako da na kraju budem zadovoljan s ishodom priče. Kad je nesretan kraj, toga nema.

Quote:
BeastOfBlood kaže: Pogledaj post
a vi koji očito IMATE PROBLEMA sa Azijatima i volite govorit da nikako ne želite njihove stvari na TV-u nemojte pričat bezvezne stvari ako nikad niste ni vidjeli dotično, rađe se maknite s ove teme,ne gledajte ju ni išta slično jer tema je otvorena za one koji gledaju ovo i ne,definitivno nikog ne zanimaju vaši rasistički komentari.
Da imaš blagog pojma što znači pojam rasizam, ne bi mene zbog mog komentara nazvala rasistom Rasizam uključuje diskriminaciju, rasisti su oni koji druge rase smatraju manje vrijednima. Ja ne smatram da Azijati vrijede manje od nas, samo smatram da su ružni nisam rasist zato što nisam slijep. Svatko ima pravo na svoj ukus kad se radi o ljepoti, a meni one njihove očurde izgledaju kao fizička mana. I da je priča ne znam kako dobra, užitak gledanja bio bi mi reduciran na maksimalno 50% kad su svi likovi koje gledam gadni (a uz to im i jezici zvuče da se izbljuješ) A vi koji me nazivate rasistom, malo se raspitajte o pravom značenju pojma rasizam, pa se onda javite
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:12   #18
Ja osobno volim otkrivati nove kulture i jezike i ne vidim ništa loše u tome da se kod nas prikaže neka korejska serija, ne kužim vas kojima je najbitnije da su glumci lijepi i da je jezik lijep itd... Bio bi vam bilo koji jezik lijep da ste ga se naslušali od djetinjstva kao i španjolski.
Obožavam jezike i mislim da je svaki lijep na svoj način i da im samo treba dati šansu mada ne vidim smisla u tome da netko ne želi gledati neku sapunicu, dramu, film whatever zbog jezika.
Istina da naši pretjeruju sad s kupnjom turskih sapunica ali eto zbog njih je turski jezik kog većina nisu imali prilike čuti u životu sad postao dosta popularniji i mene kao studenta jezika to raduje. Voljela bih da se kod nas kupuju šarolike sapunica iz raznih zemalja da upoznamo što više kultura možemo.
__________________
Если бы Вы сейчас вошли и сказали: “Я уезжаю надолго, навсегда”, — или: “Мне кажется, я Вас больше не люблю”, — я бы, кажется, не почувствовала ничего нового: каждый раз, когда Вы уезжаете, каждый час, когда Вас нет — Вас нет навсегда и Вы меня не любите.
ever dreamer is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 20:36   #19
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
Barem svršavam na LIJEPE glumice
Tebi baš i nije mjesto odgovarati na moje postove smajlićem , pogotovo kad ne razumiješ što je pisac htio reći.

Ono što sam htio reći jest da isti oni koji mogu gledati retardirane (doslovno rečeno) meksičke sapunice, usude se popljuvati korejske koje nisu ni pogledali.

Jad i čemer. K'o i cijeli ovaj podforum. Bolje da i ovo malo svog komentiranja smanjim na nulu. Nema smisla raspravljati se s klincima.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 01:11   #20
Quote:
mat333 kaže: Pogledaj post
Tebi baš i nije mjesto odgovarati na moje postove smajlićem , pogotovo kad ne razumiješ što je pisac htio reći.

Ono što sam htio reći jest da isti oni koji mogu gledati retardirane (doslovno rečeno) meksičke sapunice, usude se popljuvati korejske koje nisu ni pogledali.

Jad i čemer. K'o i cijeli ovaj podforum. Bolje da i ovo malo svog komentiranja smanjim na nulu. Nema smisla raspravljati se s klincima.
ako ti je ovaj podforum jad i čemer, što si na njemu? slobodno smanji svoje komentiranje na nulu.

rekao sam ti, pogledao sam par scena iz jedne korejske serije i nije me se dojmila, naveo sam razloge
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.