Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2014., 17:18   #4081
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
postupak ČEGA!? pa ne čitam ja misli, kvragu! napiši TOČNO što ne znaš a ne ovako. jel imaš u tabletu sim utor? jel imaš 3g stick? jel imaš pametni telefon? napiši što više podataka i što si do sada radila ili pokušala a ne ovako.
Probat ću sve boje pojasniti.

Dakle u tabletu nema sim utor.
Imam 3g stick
imam pametan telefon

Do sada nisam ništa pokušavala jer tablet imam tek par dana.

Znači zanima me koje stvari moram napraviti na kojem uređaju da bi imala internet na tabletu???

A što se tiče tipkovnice, dobila sam (ne znam hoću li dobro objasniti) nešto kao stalak za tablet koji je kao knjiga i na jednu stranu ide tablet, a s donje je tastatuta koja se preko nekog malog konektora (izgleda ko punjač za tablet) spaja u tablet.

E dok ja to spojim, mislila sam da ću moći korisitit tu tipkovinicu, ali ne mogu. Možda moram nešto na tabletu posložiti..

Eto ti bi valjda bilo to.
bailarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 18:04   #4082
vidiš kako se može.
dakle. nema sim utora, morat ćeš na drugi način.
3g stick - jesi ga probala spojiti na tablet? da li je stick prepoznat ili ne od tableta? kako nisi napisala koji je tablet u pitanju, tj. koji model, ali, mislim da je na svim GT3 micro usb port, treba ti kabel-adapter muški micro usb<->ženski standardni usb.
nešto kao ovo: ili

ako ti tablet prepozna stick, onda je to to. ako ne, ideš na sljedeću varijantu. stick spoji na adapter (možda je došao uz tablet), isključi wifi u postavkama i restartaj tablet (nekada mora, nekada ne, ali je poželjno). ako se upali lampica na sticku, na pol si puta. no, još uvijek ne mora značiti da će raditi. to ćeš vidjeti ako se u statusnoj traci pojavi ona ikona kao i na mobitelu, sa tri do pet "stupića".
ako to ne proradi, a može ne proraditi iz dva jednostavna razloga - tablet ne podržava NIKAKAV 3g stick ili tablet podržava samo neke određene 3g stickove.

ako ovo ne proradi, onda ti ostaje opcija sa pametnim telefonom. za iPhone ne znam gdje se dolazi do toga, ali treba uključiti dijeljenje interneta, a na androidu je "postavke-bežični prijenos-tethering-prijenosni wifi hot spot". TO uključi, i pričekaj da se wifi aktivira. naravno, ta pristupna točka, tj. dijeljena veza može i ne mora imati zaštitu (šifru za pristup). u svakom slučaju je dobro da ju ima. kakva ona god bila. zašto da ti netko drugi cucla promet, a pogotovo jer si na bonovima.

to je za internet preko 3G veze (ili LTE, ako imaš takav mobitel). kućni internet valjda ne moram objašnjavati?

tipkovnica. to je ovo?
tipkovnicu spajaš u usb port. to je valjda jasno. da ne bi bilo zabune, ne prepoznaju SVI tableti i sve verzije androida te vanjske tipkovnice. češće to ovisi o tipkovnici nego o tabletu, ali...
ugl, kada ju spojiš, otvori browser ili notepad ili u kojem već programu pišeš, i u postavkama tipkovnice odaberi "način unosa". to bi trebalo izgledati nešto poput ovoga: .
slika je samo kao primjer, tebi bi trebalo pisati "usb keyboard" ili nešto tako. nisam ja crtao ovu strelicu!

osobno ne volim te vrste tipkovnica jer uglavnom ne prepoznaju naše znakove, vezan si sa kablom i gubiš usb port na tabletu, a ni tipkanje nije posebno ugodno. radije, ako baš baš treba nešto pisati, onda neka BT tipkovnica. no, kad ju već imaš, koristi ju.

eto, za sada toliko, nadam se da ćeš uspjeti riješiti probleme. javi.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:25   #4083
Hej,

hvala na pomoći.... Uspjela sam se spojiti preko pametnog telefona i sve dobro radi...
Nemam još onaj muški-ženski adapter za stick.

a što se tipkovnice tiče, imam točno takvu kakvu si stavio na slici, ali u postavkama mog samsung tableta tab 3, jednostavno mi ne da promijeniti postavke. Samo je moguče imati samsungovu.

Hvala puno na pomoći....
bailarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:36   #4084
Hej,

hvala na pomoći.... Uspjela sam se spojiti preko pametnog telefona i sve dobro radi...
Nemam još onaj muški-ženski adapter za stick.

a što se tipkovnice tiče, imam točno takvu kakvu si stavio na slici, ali u postavkama mog samsung tableta tab 3, jednostavno mi ne da promijeniti postavke. Samo je moguče imati samsungovu.

Hvala puno na pomoći....
bailarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:57   #4085
pogledaj u postavke-jezik i pisanje-i što imaš pod "keyboard & input methods". da li se tu javlja ili ne? nadalje, probaj otvoriti nekakav tekst ili browser ili bilo što gdje se treba nešto upisati, pa kada se otvori virtualna tipkovnica, klikni na postavke tipkovnice, NE postavke-postavke, od androida. možda se tu da.

GT2 je imao posebni konektor koji je bio multifunkcionalni. mislim da trojka to nema. pa kada budeš tražila ovaj adapter, traži da je OTG!! mislim da su danas uglavnom svi OTG, ali, da ti ne proda nešto stao. ne znam od kuda si, pa ako imaš čipoteku u svom gradu ili neku trgovinu sa inf. robom, odi zajedno sa tabletom i tom tipkovnicom u trgovinu i probaj na licu mjesta. to ti je najsigurnije. a taj isti OTG kabel/adapter će ti ionako trebati za 3g stick. barem da probaš, pa da znaš na čemu si.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:30   #4086
samo mi recite da li valja Prestigio tablet?
točnije mislim na ovaj
http://www.ekupi.hr/PRESTIGIO-MultiP...et-437386.aspx
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 11:38   #4087
gle, već sam par puta napisao i spominjao taj uređaj - da ima 2gb rama umjesto jednog, bio bi skoro pa idealan. ovako je pristojan model. no, to je što se hardvera tiče. ali da li je nešto napravljeno po pitanju optimizacije sustava - to ne znam, kao ni razlog zašto ga odmah nisu dali sa KitKat androidom, kad ga već 10" model ima. naravno, u prestigiu se prave grbavi i govore kako nemaju podatak da li će i kada doći nadogradnja. pretpostavljam da će sve ovisiti o broju prodanih primjeraka.
no, gps, nfc, 3g, ips sa pristojnom rezolucijom... po meni - isplati se.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 13:27   #4088
hvala hvala.
teško mi je izabrati tablet jer sam neuka ženska i ne dam više od 1500kn

bitno mi je da je rezolucija ok, čista, da ima 3g i može na wifi i ekran bar 8.
i da ima bar 16gb memorije
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 21:07   #4089
onda si "tu negdje" sa željama i odabranim modelom.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:54   #4090
vec sam se skoro odlucio za iconiu 830 i sad se pojavi ovaj prestigio 8 colour
da li je prstigio bolji - vidim da je cijena tu negdje
ne pucam na sim karticu kao obavezno, i znam da prestigio ne prati bas najbolja reputacija - zato sam ga i preskakao do sada
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 00:57   #4091
imho, color 8 je kompletniji uređaj i ako ništa drugo, ima veću rezoluciju i slika je definitivno bolja.
inače je 830, koliko god je noviji uređaj, nešto lošiji po testovima i hardveru od starijeg modela 810.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 13:58   #4092
Moze preporuka nekog tableta za djecaka od 7 godina, nije bitno da je nabrijan, bitno je da moze pokrenut poneke igre, koristit youtube. Cijena, ako je moguce da bude do nekih 500-600 kn... Znam da je to minimum minimuma, al ako cu vec uzimat, da uzmem neki najbolji u tom cjenovnom rangu. Bolje uzeti neki preko njuskala ili? Hvala unaprijed!
zizou5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 15:21   #4093
mada bi se dječak trebao više igrati sa svojim vršnjacima a ne sa tabletima, pogledaj samsung t2xx, 7".
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 23:13   #4094
trebam pomoc trazim tablet do nekih 1300 kn da mu je ekran 8 ili 9 3g je pozeljan , nasla sam My tab M92D-3G i Lenovo IdeaTab A5500 MTK-8121 pa ako netko ima neko misljenje o njima i neku preporuku nekog drugog modela bila bih zahvalna

Zadnje uređivanje dija07 : 11.08.2014. at 23:23.
dija07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 23:21   #4095
pipo ut7, samsung t311, lenovo 5500. plus citanje foruma nekoliko stranica unatrag.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 23:49   #4096
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
pipo ut7, samsung t311, lenovo 5500. plus citanje foruma nekoliko stranica unatrag.
ma citala sam ja predhodne stranice pa su mi dos odmogle vidim da se pipo i prestigio vecinom preporucuju ali s prestigiovim mobom sam imala losa iskustva a za pipo 1 put cujem pa zato pitam
ok samsung je ipak malo skuplji a usporedujem pipo i lenovo i razlika im je 3g ... koliko je taj pipo siguran
dija07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 12:32   #4097
kakva razlika "3G" između pipa i lenova!? oba imaju 3g. tražila si 3G, zato sam ti i napisao te modele.
samsung je puno skuplji ako se kupuje u slobodnoj prodaji,ali na njuškalu se model t311 da naći za te novce s koliko računaš.

koliko je pipo siguran? 24mjeseca garancije su sasvim dovoljna. a siguran je toliko koliko i svaki drugi tablet iz hiperprodukcije. s time da ćeš za lenovo, koji je, kao, ime, _možda_ naći neku širu podršku od korisnika, ali za pipo će ti na googlu iskočiti deseci stranica sa forumima, uputama, pomoći itd.

pretigio jest poznat kao nepouzdan brend, tj, da postoje primjerci telefona koji su više na servisu nego kod korisnika, no, i to se po malo popravlja. ako se želiš još malo kockati sa prestigiom, onda za 1300kn imaš 8" 3G model iz color serije, koji je od svih ovih najkompletniji tablet. ako si čitala, onda si trebala naći gdje sam napisao da je tom tabletu samo još giga rama, da bi definitivno bio best buy.


no, ti si od SVIH mogućih tableta, marki, veličina, oblika i boja izabrala H18, od firme koja nije u stanju odgovoriti na mail o uputama ili nadogradnjama za svoje uređaje, a kamoli da ti pruže kvalitetnu korisničku postprodajnu podršku.

a ako ti je za oko zapela mireo navigacija, samo da ti olakšam posao, TA navigacija je besplatna na google playu, a karte kupuješ po potrebi za onaj dio svijeta gdje želiš ići. a ne moraš platiti za mozambik, a ideš u mađarsku, kako to neke karte rade. a ako ti treba samo karta hrvatske, koja je najtočnija i najdetaljnija od svih trenutno ponuđenih karata i navigacijskih softvera, ona ti košta niti 50kn, a imaš doživotnu nadogradnju i mogućnost instalacije na više uređaja sa istom licencom.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:03   #4098
nisam isla na navigaciju nego na ekran 9.... da kasnije sam kuzila da postoje 2 lenova a5500 i da jedan ima 3g a drugi nema i razlika je sam 100kn cijene ma ne bih se kockala s prestigiom jel sam imala mob koji me izludio tako da cu si razmislit izmedu pipa i lenova... hvala na pomoći
dija07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:39   #4099
ekran od 9", sa onako malom rezolucijom je promašen. imaš još acera a1-811 (7.9" i cijena cca 1300) kao i veći ekran A3.811, ali on je dosta preko 2000kn. mislim negdje oko 2300-2500kn.

pa sad - pipo, lenovo ili acer.... iskreno, ne znam. ja bih uzeo pipa, jer volim prčkati po romu i raditi neke prilagodbe. ako ti se to ne radi, onda možda najprije lenovo, zbog rezolucije ekrana, a acer nije uopće loš takav kakav jest, no, kod njega je rezolucija manja. a ako misliš dosta čitati, onda to i nije baš najpametniji izbor.

ako možeš, probaj ih naći u trgovini, uzmi u ruku, ocjeni težine, izgled, završnu obradu. a ako ti još dozvole da ga upališ...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:19   #4100
pa da vecinom bi mi sluzio za citanje sad gledam malo i samsung na njuskalu tako da sam sad u nedoumici ... budem otisla do chipoteke pogledati pipa... jelda samsung tab 3.8" je najbolji od ova 3??
dija07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.