Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 12:37   #61
Quote:
Pejker kaže: Pogledaj post
Čemu to prikazivanje, repriziranje starih sapunica?
Općenito ne volim meksičke serije i nikad ih nisam voljela.
Ako nemaju za kupit neke nove, onda neka se okrenu drugim sapunicama - npr. njemačkim, talijanskim... puno su bolje od latinoameričkih.
Gle, to je tvoje mišljenje
Ak ih ti ne voliš i ne gledaš, ima ljudi (hvala bogu puno više njih) koji ih vole i kojima ne smeta repriziranje serija, jer ih neki možda nisu gledali prvi put, a neki bi ih voljeli ponovo pogledati
Quote:
Pejker kaže: Pogledaj post
Mene su oduševile turske serije, snimane su puno kvalitetnije, glumci uvjerljivo glume, zapleti su zanimljivi.
Likovi u turskim serijama imaju puno snažnije karaktere.
Ma, po svemu su bolje.
Čak su u turskim serijama i glumci i glumice puno ljepši nego u latinoameričkim.
Ajde, ne generaliziraj, molim te

Meni su npr. turski glumci tak ružni (ali to je opet moje mišljenje)
A ni jezik nije ništa bolji, to je jedan od glavnih razloga koji me odbija od gledanaja turskih serija, ma koliko god dobre bile

Eto, neko voli turske, a neko meksičke, i to je tak
__________________
*"Hombres van y hombres vienen,pero las amigas de verdad siempre quedan!"#Jimena#Pasion❤/❤#Irene&Alonso❤#DQTQTQ❤*/"Antes que LA SOMBRA DE nuestro PASADO intente cambiar el destino y separarnos,créeme que estaré a tu lado..."
sweet ivi is offline  
Old 22.05.2012., 14:25   #62
meni ne smeta šta repriziraju ako ima ljudi koji te reprize gledaju.ja ih ne gledam, ali kad bi reprizirali neku od onih divnih brazilskih koje su svojevremeno išle,to bi gledala sigurno.
Plavi kaputić is offline  
Old 22.05.2012., 14:41   #63
Quote:
sweet ivi kaže: Pogledaj post
Gle, to je tvoje mišljenje
Ak ih ti ne voliš i ne gledaš, ima ljudi (hvala bogu puno više njih) koji ih vole i kojima ne smeta repriziranje serija, jer ih neki možda nisu gledali prvi put, a neki bi ih voljeli ponovo pogledati

Ajde, ne generaliziraj, molim te

Meni su npr. turski glumci tak ružni (ali to je opet moje mišljenje)
A ni jezik nije ništa bolji, to je jedan od glavnih razloga koji me odbija od gledanaja turskih serija, ma koliko god dobre bile

Eto, neko voli turske, a neko meksičke, i to je tak
Ja samo pišem svoje mišljenje. Ako i generaliziram, to je moje mišljenje.

Nitko me neće uvjerit ni nagovorit da počnem pratit latinoameričke serije, jer meni one ne valjaju.

Kao što su tebi odlične, meni nisu. Tebi se ne sviđa turski jezik, meni se sviđa. To je pitanje ukusa.

Meni u meksičkim serijama glumci djeluju neuvjerljivo, kad je neka malo burnija scena djeluju mi histerično, previše gestikuliraju. Kad se zapričaju i počnu malo brže govoriti, onda mi španjolski grozno zvuči (isto kao i talijanski, koji mi je lijep samo u pjesmama, a kad govore, onda mi se ne sviđa). Ne odgovara mi taj južnoamerički temperament i sve to me odbija od njihovih serija, koje su za moj ukus užasno loše i nekvalitetne.

Al to je moje mišljenje, ja ga nikom ne namećem. Tko voli te serije, neka ih slobodno gleda i uživa u njima. Ja uživam u turskim serijama.

Zadnje uređivanje Pejker : 22.05.2012. at 14:47.
Pejker is offline  
Old 22.05.2012., 15:15   #64
Quote:
Pejker kaže: Pogledaj post
Nitko me neće uvjerit ni nagovorit da počnem pratit latinoameričke serije, jer meni one ne valjaju.
Nitko to nije ni rekao

Quote:
Kao što su tebi odlične, meni nisu.
Tebi se ne sviđa turski jezik, meni se sviđa. To je pitanje ukusa.
Di sam ja to rekla da su odlične

To što ih gledam ne mora automatski značiti i da mislim tako (a pogotovo ne da su sve odlične).

"O ukusima se ne raspravlja."

Quote:
Meni u meksičkim serijama glumci djeluju neuvjerljivo, kad je neka malo burnija scena djeluju mi histerično, previše gestikuliraju.
Kad se zapričaju i počnu malo brže govoriti, onda mi španjolski grozno zvuči (isto kao i talijanski, koji mi je lijep samo u pjesmama, a kad govore, onda mi se ne sviđa).
Ne odgovara mi taj južnoamerički temperament i sve to me odbija od njihovih serija, koje su za moj ukus užasno loše i nekvalitetne.
Uf, što volim generaliziranje

Gle, to što su tebi sve meksičke užasno loše i nekvalitetne, ne znači da je u stvarnosti tako, tj. ne mora samo zato što je neka serija meksička odmah imati negativni predznak
Hvala bogu, ima ih i dobrih (to što su takve rijetke je drugi par čarapa sad)

Isto tako, zar su sve turske dobre samo zato što su turske

How-yes-no

"U svakom žitu ima kukolja."

Quote:
Al to je moje mišljenje, ja ga nikom ne namećem.
Ja imam drugačiji dojam.
Vi koji gledate turske serije odmah nastupate napadački naspram nas koji gledamo meksičke, tj. imate stav da ste vi kao bolji od nas.

Quote:
Tko voli te serije, neka ih slobodno gleda i uživa u njima.
Ja uživam u turskim serijama.
__________________
*"Hombres van y hombres vienen,pero las amigas de verdad siempre quedan!"#Jimena#Pasion❤/❤#Irene&Alonso❤#DQTQTQ❤*/"Antes que LA SOMBRA DE nuestro PASADO intente cambiar el destino y separarnos,créeme que estaré a tu lado..."
sweet ivi is offline  
Old 22.05.2012., 15:26   #65
Quote:
Pejker kaže: Pogledaj post
Nitko me neće uvjerit ni nagovorit da počnem pratit latinoameričke serije, jer meni one ne valjaju.
A kako neko te nagovara ovdje jeli

Turci uvjerljivo glume? Zapleti zanimljiviji?
Ja ih svrštavam među najamaternijim glumicma viđenim u svijetu.
Nemogu se mirit s meksikancima. Govorite što oćete, ali meksičke serije su jedne i jedine. Oni su s njima prvi počeli, najbolje to odrađuju od svih, i Meksiko je kolijevka telenovela. Asi que ..
Poncho23 is offline  
Old 22.05.2012., 15:38   #66
sweet ivi potpisujem sve što si navela za turske serije

Quote:
PONCHO_23 kaže: Pogledaj post

Turci uvjerljivo glume? Zapleti zanimljiviji?
Ja ih svrštavam među najamaternijim glumicma viđenim u svijetu.
Nemogu se mirit s meksikancima. Govorite što oćete, ali meksičke serije su jedne i jedine. Oni su s njima prvi počeli, najbolje to odrađuju od svih, i Meksiko je kolijevka telenovela. Asi que ..
u potpunosti se slažem, Meksičke serije su jedne , jedine i najbolje, s njima se nitko ne može mjeriti ni Hrvati, ni Turci, ni nitko!!!!!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc

Zadnje uređivanje plavusaxxxxxx : 22.05.2012. at 16:27.
plavusaxxxxxx is offline  
Old 22.05.2012., 16:23   #67
I slovačka Doma pušta izlazne špice tako da je naša jedina crna ovca u obitelji.
deni44 is offline  
Old 22.05.2012., 16:54   #68
Quote:
deni44 kaže: Pogledaj post
I slovačka Doma pušta izlazne špice tako da je naša jedina crna ovca u obitelji.
Uvijek mi posebni.
Što reći , mislin da je tu bezpotrebno komentiranje
Poncho23 is offline  
Old 22.05.2012., 17:54   #69
Ja volim sapunice, mnoge sam pratila, ali u zadnje vrijeme meksičke serije su se jako pokvarile, pogotovo ove koje nam Telemundo servira, tipa El rostro de Analia, Aurora, Victorinos, Elena... Sve jedna gora od druge.

Valjda su mi zato turske serije došle kao neko osvježenje. Trenutno pratim dvije turske i niti jednu meksičku. Ima meksičkih koje bih rado opet pogledala, ali to su sve starije serije: Corason salvaje, Mi destino eres tu, El manantial, Asi son ellas...
Maria Soledad is offline  
Old 22.05.2012., 22:34   #70
Ma ja pratim i turske i meksičke, svaka ima svoje i nisu za uspoređivati, meksičke uza sve njihove mane i nebuloze su u mom srcu i uvijek će ostati iako varira intenzitet moga gledanja, trenutano sam u da fazi LQNPA me totalno oduševila pa želim pratiti i druge

Netko je spomenuo ljepotu glumca, ma to je relativno, glavni glumci u svim serijama su u pravilu i fizički atraktivni, ja imam svojiih miceka s obje strane Atlantika

A jezik, ma španjolski je moja ljubav, ali turski mi fascinantan i jako mi se sviđa jer je drukčiji od jezika koje govorim i nov, mislim nov zvuk, nema nekih poveznica s ostalim jezicima i super mi je čuti koje sve turcizme mi koristimo u našem jeziku, a da toga nismo ni svjesni
cielo1 is offline  
Old 22.05.2012., 22:41   #71
Kad smo već kod svjetskih novela i novih, zanimljivih jezika, jel postoje albanske telenovela? Otkako san čua Mark Markua na albanskom zaljubia san se u taj jezik, skroz mi je zanimljiv i nebi bilo loše da koju albansku vidin
Poncho23 is offline  
Old 23.05.2012., 10:17   #72
Quote:
plavusaxxxxxx kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slažem, Meksičke serije su jedne , jedine i najbolje, s njima se nitko ne može mjeriti ni Hrvati, ni Turci, ni nitko!!!!!
Apsolutno se slažem, i mislim da je apsurdno pričati o tome...
Meksičke serije su kolijevka,početak početka sapunica.
I Meksikanci imaju lijepeee i zgodne glumcee..tu nema šta da se pišeee...i ženskih i muških
Svi to znamo

Turci su recimo jedan prolazan hir,kad tad će prestati se prikazivati na našim tv ekranima. U to sam sigurna...A Meksičke su već 20 godina i to svakom programu..ZAŠTO? Odgovor je očingledan..jer LJUDI GLEDAJUUU!
__________________
"Na putovanje na koje bi najviše volio otici. Bilo bi putovanje s tobom, da mi pokazes. Ono naljepše što imaš. Svoju dušu" (Rogelio) LQNPA <3
Matilde is offline  
Old 23.05.2012., 15:43   #73
Quote:
Matilde kaže: Pogledaj post

Turci su recimo jedan prolazan hir,kad tad će prestati se prikazivati na našim tv ekranima. U to sam sigurna...A Meksičke su već 20 godina i to svakom programu..ZAŠTO? Odgovor je očingledan..jer LJUDI GLEDAJUUU!
u potpunosti se slažem amiga!!!! 100% sam sigurna da SE primjerice za 10, a kamoli za 20 godina nitko neće ni sjetiti Turskih i sličnih dramsklih serija
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc
plavusaxxxxxx is offline  
Old 23.05.2012., 20:20   #74
ne bi se složila s vama glede amnezije turskih ser ija
cielo1 is offline  
Old 23.05.2012., 20:48   #75
Quote:
cielo1 kaže: Pogledaj post
ne bi se složila s vama glede amnezije turskih ser ija
nebi ni ja,meksičke su imale ogromnu gledanost kod nas u 90-ima,imaju i sad gledanost nebi ih puštali da nemaju ali Turci su napravili odličan marketing sa svojim serijama i vjerujem da će bit jako dugo na tv-u.
Možda će jedino za par godina se tolika oduševljenost spustit ko i kako je sa latinoameričkim

ma gle meni glupo ovo zašto ove serije puštaju zašto one,gledajte kaj vam paše.Eto meni je od Turskih jedino Ezel savršena serija,Strasti Orijenta su mi isto ok radi glavnog para ali Ezel je ipak vrh ostale me nisu privukle nekom radnjom i prilično su mi dosadne.

a ove latinoameriče ehhh njih ima puno više tako da ima ih jako jako puno extra debilnih za moj ukus ali eto neđe se tu i tamo dosta njih meni dragih koje volim pogledat

i da nema ništa protiv da se stare repriziraju bilo bi se ljepo prisjetit Divljeg srca,Acapulca,Laži....ja sam odrasla uz to zašto ne ove nove negledam pa neznam jer kaj valjaju
x files agent is offline  
Old 23.05.2012., 20:55   #76
Dobro, ali turci nikad nisu doživili tu kod nas toliki uspjeh ka što su meksikanci! Mislin, recimo ti početci meksičkih telenovela kod nas su imali puuuuuuuuuuno veći uspjeh nego turci sad. Pa jbt. bile su gledanije od Dnevnika. I po meni su meksičke telenovele na neki način postale "svjetski fenomen". Jer kad god neko spomene rič sapunica/telenovela prvo što ti padne na pamet je: Yo soy tu madreee! Nooo! Dakle, Meksiko.
Poncho23 is offline  
Old 23.05.2012., 21:08   #77
Quote:
PONCHO_23 kaže: Pogledaj post
Dobro, ali turci nikad nisu doživili tu kod nas toliki uspjeh ka što su meksikanci! Mislin, recimo ti početci meksičkih telenovela kod nas su imali puuuuuuuuuuno veći uspjeh nego turci sad. Pa jbt. bile su gledanije od Dnevnika. I po meni su meksičke telenovele na neki način postale "svjetski fenomen". Jer kad god neko spomene rič sapunica/telenovela prvo što ti padne na pamet je: Yo soy tu madreee! Nooo! Dakle, Meksiko.
dobro to je istina ali mislim da su Šeherezada i Ezel rušili sad gledanost kad su se prikazivali a imam i dojam da ova izgubljena čast dobro kotira

definitivno meksiko je stvorio taj neki brend ali bogami su i Turci.Ali opet kad se ja sjetim mi klinci iz 90-ih tad nismo imali ni internet ni ništa gdje bi saznali bar nešta o seriji i glumcima,imali smo samo pika bodljića petkom u jutarnjem i telefon na koji si mogo saznat kaj će se desit sljedeći dan u seriji
ajmo reč samo da nam je tv sve značio,gledo si pa i da je iz krova curilo jer tad nije bilo ko sad oyo.hr,youtube,downlaod stranice...Ma serije su tad još više bile popularnije jer nisu bile dostupne nigdje
x files agent is offline  
Old 24.05.2012., 01:22   #78
Kako je ova entrada odlicna, muzika je prelijepa.
Definitvno sto prije moram pogledati Cuna de lobos.
Je li se ona uopste prikazivala na ovim prostorima?

http://www.youtube.com/watch?v=WB8HGzAfkY0
JimmyB is offline  
Old 24.05.2012., 11:51   #79
Kada će se znati koja telenovela ide nakon Amar sin limites?
Ima još 15 epki do kraja..
ezel00 is offline  
Old 24.05.2012., 12:30   #80
Quote:
JimmyB kaže: Pogledaj post
Kako je ova entrada odlicna, muzika je prelijepa.
Definitvno sto prije moram pogledati Cuna de lobos.
Je li se ona uopste prikazivala na ovim prostorima?

http://www.youtube.com/watch?v=WB8HGzAfkY0
Genijalna je entrada! Sasvim drugačija, ne bih nikad rekao da se radi o telenoveli.

Nadam se da će Doma uskoro otkupit ovo! Citao sam da je najuspješnija meksička telenovela.

Ima li na forumu tema o Cuni? Baš me zanima sinopsis, glumci i sve ostalo...
passionfan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.