Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2014., 14:10   #721
Jedino su likovi plakali kad je Laerte pao k'o pokošen, niko od gledaoca plakao nije, a na samom kraju epizode: kao da se ništa nije ni desilo, život ide dalje.

Gabriel: http://instagram.com/p/qmdyt-hiUA/.

Laerte leva um tiro na porta da igreja

Laerte não resiste ao tiro de Lívia e morre diante das mulheres de sua vida
Bruna Marquezine je odlično odglumila u ovoj sceni.
Selma: "Quem é!?"
Inače, odlično je napravljen ovaj detalj kad se Laerte prisjeća das mulheres de sua vida.

Selma kad se pojavila na Chicinom rođendanu, pa rekla "eto i Itamara, samo da auto parkira", dok ostali baš i ne reaguju, već se navikli na njene ekscese.

Ana Beatriz Nogueira (Selma): divna, divna glumica.

André se baš odlično nagovorio Branci: "Eu só queria saber quem era minha mãe, mas graças a Deus que não é você. Antes uma mãe morta!"

Divna je bila odjavna špica, kad su prikazivali fotografije likova iz novele.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 16:08   #722
Završila se i EF. Moram priznati da mi je vreme emitovanja veoma brzo prošlo, nemam utisak da je vreme ovako brzo proletelo. Ovih 143 epizoda je sasvim dovoljno za jednu ovakvu priču. Da su morali da guraju do onog broja blizu 200, bespotrebno bi pravili cirkus. Ovako je taman.

Kraj me nije iznenadio, pošto su se pojavili spoileri ranije. Moram reći da mi se veoma dopalo što je Laerte ubijen. Odličan potez pošto je odvratan lik bio. Ovako se završilo najbolje moguće. Pogotovu je dobar efekat kada su na jednom mestu sve žene koje su u nekom periodu obeležile Laerteov život: Helena, Shirley, Veronica, Luiza.



Branca ipak jeste Andreova majka, ali je lagala da je on dete njene bivše služavke.

Shirley u svom stilu kad sazna da je Rafaela opet trudna. "Nem lembro os nomes dos gêmeos e já vem outro?"



Očekivani parovi, Luiza ostala sama, vremenom će doći nova ljubav u njen život, možda opet muzičar. History repeating itself?



Poslednja scena divna. Leto svira uz Veronicu, isto kao i Laerte na svojim koncertima.

Najveći plusevi i minusi:

+

• Pre svega odlična gluma cele ekipe. Zaista su svi bili na visini zadatka, osim Felipea. On mi je baš bio naporan i onaj deo kada je bio pijanica mi je bio preisforsiran. Očaj od glumca.
• Juliana – definitivno jedan od najboljih likova. Ioako se njena priča uglavnom ticala Bije i toga da li je ili nije ubila Gorete, Vanessa Gerbelli je odlično iznela lik.
• Shirley, još jedan od od najboljih likova. Njene izjave neću prepričavati, ali ona i Serafina Njena najveća mana je što je celu novelu jurila Laertea.
• Cadu - jedan od najboljih muških likova u noveli. Iako mi ceo onaj deo sa transplantacijom bio malo prebrz, Reynaldo je odlično izneo lik.
• Branca – dovoljno je reći „Seja menos oriental“. I ona je bila „villana“, a ustvari hodajuća komedija. Iako su je po portalima uglavnom kritikovali, meni je ona genijalna. Šteta što se advokat Japanac više nije pojavljivao.
• Nebitno za kvalitet same novele, ali svakako plus, odlična muzička podloga.

-

• Izuzetno zapostavljena Helena. Da se razumemo, Julia Lemmertz je odradila odličan posao, ali je lik Helene bio kao sporedan. Toliko su se skoncentrisali na njenu mržnju prema Laerteu i njenom opsesijom prošlošću da konkretnu radnju nije ni imala. Trebali su više prostora da daju njenom liku. Da je više približe gledaocima. Ovako je većina komentarisala kao histeričnu ženu koja i dalje voli Laertea, što nije tačno. Ono što mi se najviše dopalo kod Helene što je CELU seriju (od kada je radnja u sadašnjosti), mrzela Laertea. Dakle, od 7 do 143 epizode, ona je Laerte prezirala, vređala i nijednom sa njim nije imala normalan dijalog. Njih dvoje su imali izuzetno mali broj zajedničkih scena tokom novele, voleo bih da ih je bilo više. Veliki plus je to što je ni u jednom trenutku nisu spojili sa njim. Verujem da je to bila prvobitna namera, ali ovako je mnogo bolje ispalo i njen lik je bar bio dosledan sebi. Još kada je pucala u njega, dokazala je da je ipak moćan lik. Kasno su je razbudili. Da li je volela Laertea i dalje, ja sam ubeđen da nije. Čuvanje feniksa i venčanice je čisto bio njen način da se ne zaboravi prošlost i da se ne opeče dva puta.
• Potpuno nepotrebni likovi poput Miss Lauren, Leta, Neidinhe... Nisu ni trebali da postoje. Miss Lauren je bila kvazi villana, a realno nije bila ni v od villane; Leto potpuno glup i neprimentan lik; Neidinha se tak sad pred kraj malo aktivirala, pre toga je celu novelu provela kao nameštaj.
• Nando je verdadero padre od Bije. Glupost, glupost, glupost. Još najgore od svega, Juliana mu oprašta. Lik koji je na početku novele mrzeo decu, nije ni hteo da ih ima i onda odjednom postaje otac iz bajke. How yes no. Ne sviđa mi se kraj Jaira, Juliane i Nanda. Ona sad bira ko je bolji za nju.
• Silvia i Felipe ostali zajedno. Onoliko je ludela za Caduom, a posle ispade smrtno zaljubljena u Felipea. Mnogo bi bolji bio utisak da su njihov odnos ostavili nedorečen. Da nisu zvanično postali par, već da se daje naznaka da bi se u budućnosti moglo nešto desiti među njima.

Što se tiče celokuog utiska, EF je ispunila moja očekivanja. Radnja je imala lep kontinuitet. Nije tu bilo ne znam kakvih događaja, ali gluma i dijalozi su bili na nivou. Drago mi je što sam je pratio.

I ekipo, bilo je zadovoljstvo pisati sa vama.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:47   #723
Lilia Cabral, kao i uvijek dosad, iznimno profesionalna.

http://rd1.ig.com.br/atriz-de-imperi...manoel-carlos/
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:02   #724
Izgleda da vjerovatno nema ništa od Falha Nossa (Bloopers) "EF". Šteta, baš bi super bilo vidjeti greške sa snimanja novele, reakcije glumačke ekipe na greške.

Quote:
Olá @marixareal. Tudo bem? Você por acaso sabe se existe Falha Nossa da saudosa #EmFamilia, para passar no #Vídeoshow? Obrigada.
Quote:
@..... Não sei... na verdade o #falhanossa não tem passado com frequência. Uma pena! Porque acho um quadro ótimo!
Inače, Mariana Xavier je dio ekipe emisije "Vídeo Show".
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:15   #725
Nando (Leonardo Medeiros): "A gente bebê, e dá vexame, e conta com esquecimento. Viva amnésia alcoólica!"

Ricardo (Herson Capri): "Quem ameaça, é quem costuma fazer isso quando não tem argumentos."

Ricardo: "A tolerância é uma coisa muito boa, mas as vezes o excesso de tolerância pode criar a gente trunculenta e covarde."

Rafaela (Aline Fanju): "Lembra de outro dia quando eu...?"
Shirley (Vivianne Pasmanter): "Não lembro. Eu apago convivência com você!"


Rafaela: "E nós mulheres envelhecemos mais rapido do que os homens."
Shirley: "Não é meu caso!"


Andre (Bruno Gissoni): "O que você quer?"
Heloísa (Maria Helena Pader): "Dinheiro. Não é isso o remédio para tudo nessa vida?"

Que saudades da #EM. Que saudades!
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 18:52   #726
Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Lokacije snimanja:
Der Stephansdom (Catedral de San Esteban)
Museum moderner Kunst Stiftung Ludwig (Museu de Arte Moderna)
Das Parlamentsgebäude (o Parlamento)
Schloss Schönbrunn (o Palácio De Schonbrunn)
Das Marktamt (o Mercado Municipal)
Das Hundertwasserhaus
Der Stadtpark (o Jardim de Stadtpark)
Sigmund Freud Museum (o Museu do Freud)
Wiener Prater (o Parque Prater)
+ još oko 15-tak gradskih (turističkih) znamenitosti.
Sutra putujem u Beč na par dana. Biće lepo videti neku od ovih lokacija uživo.

"A tolerância é uma coisa muito boa, mas as vezes o excesso de tolerância pode criar a gente trunculenta e covarde."
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 23:11   #727
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Sutra putujem u Beč na par dana. Biće lepo videti neku od ovih lokacija uživo.


Sretan put i lijep provod u Beču!

(Prilikom posjeta nekih od znamenitosti koje su bile u "EF", možda da tamo okačiš logo ili neki natpis "EF", pa uslikaš. )

Jedna od najupečatljivijih scena (slika) iz Beča, kada Laerte hoda gradom, a u pozadini se vidi Schloss Schönbrunn.

Još malo podsjetnika na set novele iz Beča:
http://oglobo.globo.com/estilo/boa-v...viena-11044096
http://noticias.bol.uol.com.br/fotos....htm#fotoNav=1

Inače, ovdje piše da Globo nije produžio ugovor Louisi D’Tuani (Lívia).
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 23:56   #728
Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Que saudades da #EM. Que saudades!
Navike ne treba menjati

Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Sretan put i lijep provod u Beču!
Hvala!

Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
(Prilikom posjeta nekih od znamenitosti koje su bile u "EF", možda da tamo okačiš logo ili neki natpis "EF", pa uslikaš.
Ako bude izvodljivo, što da ne.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 19:35   #729
http://ispovesti.com/ispovest/930460

Inače, evo sadržaj epizode koje će sljedeće sedmice biti emitirane na portugalskom SIC-u: http://sic.sapo.pt/Programas/emfamil...a-03-de-agosto

Uma trama onde não existem vilões ou mocinhos, mas pessoas que erram, amam e perdoam. Manoel Carlos escreve uma crônica da vida real, onde as certezas e as incertezas do coração são constantemente colocadas em prova.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:39   #730
Intervju sa Aline Fanju (Rafaela) / časopis "Quem".

Malo zanimljivosti:
Marcello Melo Jr. (Jairo) & Taís Araújo (Helena @ "VAV") su rođaci.
Gabriela Carneiro da Cunha (Juliana, 1ª e 2ª Fase) & Mateus Solano (Jorge/Miguel @ "VAV") su rođaci.
Miguel Thiré (Gabriel) & Carol Fanju (sestra od Aline) su u vezi. (Miguel & Aline na setu novele)

Tudo em família.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 01:21   #731
Ispravite me ako griješim, ali "EF" uopšte nije imala Chamadas de elenco (completo) (kao npr. što je "Império" imao).
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:47   #732
Vrato se. Da ne spamujem temu previše, Beč je predivan grad. Toliko lepih zgrada, ulica, zelenila... zaista sam oduševljen. Između ostalog, posetio sam Schönbrunn (unutra takođe; to su takođe posetili Luiza i ekipa, kada je rekla Virgiliju da je Sisi lik iz filma LOL), Neptune Fontanu i Gloriette-u (to izdanje se vidi u sceni kada se Laerte probudi na klupi posle jurnjave Luize po gradu, a u pozadini se vidi Schönbrunn i pogled na ceo Beč). U tom velelepnom vrtu je i lavirint u kome je Bruna trčala na početku snimanja. Postavila je na instagramu to. I hotel "Imperial" u kome su odseli Laerte i Veronica itd...

Quote:
Ispravite me ako griješim, ali "EF" uopšte nije imala Chamadas de elenco (completo).
Imala je, ali je nema više ni na jednom serveru. Poslaću ti poruku, pošto je imam skinutu.

Zadnje uređivanje friend : 28.07.2014. at 16:04.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:17   #733
Nikada nisam ni vidjela tu Chamadu de Elenco, čak ni prije premijere "EF". Hvala na poslanoj CdE "EF"!
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 00:04   #734
Još jedna zanimljivost.

Herson Capri (Ricardo) i Ângela Vieira (Branca) su već glumili par u nekoj noveli, i to "Cobras & Lagartos" ("novela das sete" / 2006.).

Otaviano i Celina, njihovi likovi tamo, su bili u braku.

Kao i u "EF"; njegov lik je i tamo varao, sa Milu (Marília Pêra).

Celina vs. Milu/Otaviano: http://www.youtube.com/watch?v=GPwh7UjaeXo
Uf, kakva šamarčina i otimanje ogrlice: "Vagabunda, foi comprado com o meu dinheiro!"

Júlia (Luiza Mariani) prati svog oca Otaviana i saznaje da on ima ljubavnicu: http://www.youtube.com/watch?v=sAeSa-dCgS4


Ângela i Cláudia Mauro (Ana) neki dan na premijeri neke pozorišne predstave: http://ego.globo.com/noite/noticia/2...a-de-peca.html
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 01:01   #735
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Završio i kompletirao Em familia, tako da sad gledam:

A viagem - 5/167
Guapas - 70/170
Señores papis - 115/150

A od ponedjeljka stiže Boogie oogie.
Povodom toga, hoće li ovdje biti neki komentar na "EF"?
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 17:02   #736
Vivianne Pasmanter & Ana Beatriz Nogueira: http://instagram.com/p/qmTZK9qh3u/

Shirley šokirana kad je saznala da Rafaela nosi blizance, pita Viriata kako je mogao dozvoliti tako nešto. Shirley rekla da će spakovati kofere i što dalje otputovati.

Shirley: "Preciso saber quem vai cuidar da minha filhota, enquanto eu estarei fora?"
Selma: "A Bárbara? Precisa? Já não tá enorme?"
Shirley: "Não. A Serafina! Não poderia levar ela."
Selma: "Se você quizer, eu posso cuidar. Na distância, mais cuido."



Shirley se zahvalila Selmi, ali kaže da Rafaela biti zadužena za brigu o Serafini.

Shirley: "Em fim, acho que vou ter que contar com a boa vontade da Rafaela. Vai ser uma locura, cuidar dos dois bebês, um velho e uma cobra. Mas, acho que vai dar conta, né Rafaela!"

Rafaela: "Do, claro! Tem outro jeito?

Shirley: "Não, só esse! Se você não dá conta, eu acabo com você!"



Shirley kraljica! / Vivianne P.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 11:59   #737
Nigdje drugdje nema ove vijesti za #Clarinu, kao ni te Manecove izjave.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 18:27   #738
#Clarina su tako izvikane, ima bar 10 interesantnijih likova od njih dve u EF.

Naiđoh na jedan interesantan članak (Os maiores "furos" de Manoel Carlos na novela Em Família):

Quote:
- A mudança de comportamento de Helena (Júlia Lemmertz) adolescente para a fase adulta acabou descaracterizando a personagem. Ousada e temperamental no início da novela, ela virou uma mulher amarga e apagada, sempre às voltas com os problemas da família. De protagonista, virou uma mera figurante na história.
S ovim se slažem u delu da je kasnije bila nameštaj i potpuno sporedni lik.

Quote:
- O grande amor que unia Helena e Laerte (Gabriel Braga Nunes) tinha tudo para voltar à tona com força total vinte anos depois. No reencontro entre os dois, rolaram tapas e acusações, mas parecia haver uma chama maior que os unia, levando o público a esperar pela retomada dessa paixão. Não aconteceu. O flautista se apaixonou por Luiza (Bruna Marquezine) e nem cogitou reviver a história de amor com a primeira namorada.
Ovo mi je naprimer odlično. Baš zato jer ga je mrzela celu treću fazu i što je stalno ponavljala koliko joj je on naudio.

Quote:
- Não foi a primeira vez que Manoel Carlos se esqueceu de alguns personagens durante a história. Apesar de ter atores já escalados, não vimos nem sombra da mãe de Shirley, do pai de Neidinha ou do tio de Helena que mora no exterior. O que houve com essa gente? Morreram todos? ()
Kada se pominjao otac od Neidinhe? Ja se sećam da je rečeno da ona i Virgilio nemaju istog oca (Benjamin je otac od Virgilija), ali se ne sećam da je otac od Neidinhe trebao da se pojavi. Što se tiče Shirleyne mame i brata od Chice i Selme, stvarno je šteta što ih nismo videli. I Suzanu, Brancinu sestru, koja je samo spomenuta u jednoj rečenici da dolazi, a nikad nije došla. abogado oriental, Vlad i Sandro su takođe samo isparili, kada se ova spetljala sa Gabrielom.

Quote:
- Afinal, foi Juliana (Vanessa Gerbelli) quem matou Gorete (Carol Macedo)? A não ser que haja alguma cena secreta para ir ao ar hoje, não ficaremos sabendo se a empregada morreu de forma natural ou se foi assassinada. Maneco poderia ter explorado melhor esse mistério, mas acabou transformando a maluca com instinto assassino em uma mãe de família exemplar e disputada pelos homens.
I sa ovim se slažem. Ja sam navijao da ispadne da je Juliana ubila Gorete. To bi bio šokantano i odlično saznanje. Njen kraj sa decom i Nandom i Jairom je previše sladunjav.

Quote:
- Alguns erros de escalação deixaram o público confuso. Até hoje, conheço gente que acha que Juliana é irmã de Helena, quando na verdade é tia. Natural, já que Vanessa Gerbelli não aparenta ser mais velha do que Júlia Lemmertz (na história, seria uma diferença de uns cinco anos). Isso sem falar em Natália do Vale, bem mais conservada do que sua filha mais velha na ficção. Ana Beatriz Nogueira, por mais que se esforce para parecer uma senhora de 60 anos, não convence, é claro.
Godine smo apsolvirali.

Quote:
- Muito maduro da parte da Luiza dizer “vou morar sozinha, casar com quem eu quiser, porque sou adulta e ninguém manda na minha vida”. Detalhe: papai e mamãe pagam aluguel e contas do apartamento, pagavam a faculdade (que ela nem avisou que iria trancar), gasolina do carro, roupinhas de marca e até a ração do gato. Assim é fácil ser independente.
Upravo

Quote:
- Por fim, mas não menos importante, de que vivem os personagens de Em Família? A Casa de Leilões da família Fernandes deve dar um lucro enorme, para sustentar tanta gente desocupada…
LOL
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 19:52   #739
"EF" je imala svojih vrlina i mana, ali je meni (uprkos tim nekim manama) zaista odlična novela.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 17:18   #740
Na današnji dan, prije godinu dana, pokrenuta je ova tema ovdje.
Kkako vrijeme prebrzo prolazi, kao da je tek jučer bilo kad su krenule novosti u vezi "EF".

Neke od najupečatljivijih scena iz novele (IMO, at least ()):

- Laerte i Virgílio se sukobljavaju zbog Helene; Laerte obori Virgílija na pod, koji se ne pokreće. Laerte misli da je ubio Virgílija, pa ga zakopa na nekoj poljani. Virgílijev pas ljubimac (njemački ovčar) ga pronalazi. Virgílio je spašen, ali je ostao ožiljak na njegovom licu.
Maria odlazi u crkvu i prekida vjenčanje Laertea/Helene, optužuje Laertea da je assassino.
- Ponovni susret Laerte i Helene u Goiâniji, kad su ošamarili jedno drugo.
- Helena prijeti da će pucati u Laertea.
- Helena ošamari Luizu, zbog njenog komentara u vezi Laertea/Helene.
- Helena i Luiza se sreću na plaži, ali se Helena se pravi kao da nije ni vidjela Luizu, samo ustaje i odlazi.
- Chica govori Luizi da se drži podalje od Laertea, da ne bi povrijedila Helenu.
- Helena spali sve svoje uspomene (pisma, slike, itd.) [osim vjenčanice i ogrlice sa privjeskom u obliku Feniksa], koje je podsjećaju na Laertea
+ scena kad na vjenčanju vidi kako Laerte daje tu ogrlicu Luizi.
- Helena ugleda Luizu u vjenčanici sličnu njenoj, njih dvije razgovaraju, pa se konačno pomire.
- Verônica se "doziva pameti" i napušta Laertea.
- Lívia puca u Laertea, koji ne preživi.

- Shirley posmatra Helenu kako se davi u jezeru, ali ništa ne čini da joj pomogne, niti zove nekog da pomogne. 20 godina kasnije ista situacija, isto mjesto, samo ovaj put je Luiza u pitanju.
Na Luizino pitanje zašto joj nije pomogla, Shirley odgovara: "Fiquei paralisada porque nunca vi ninguém morrer. E queria saber como era!"

- Juliana, na koljenima, moli Gorete da ne odlazi i ne odvodi Biju; te se zatim posvađa sa Nandom.

- Cadú upoznaje udovicu i sina donora, čije je srce dobio
+ scena kada su Cadú i Clara saznali da će on morati na transplantaciju srca.
- Chica slučajno čuje razgovor #Clarine, te joj Clara zatim priznaje da podjednako voli Cadúa i Marinu.
- Chica želi da joj Felipe obeća da će se okaniti alkoholizma.
- Prvi poljubac #Chicarda.

- André saznaje da je Branca njegova biološka majka, konfrontira je.
"Eu só queria saber quem era minha mãe, mas graças a Deus que não é você. Antes uma mãe morta!"
- André govori Dulce da je ona jedina njegova prava majka.

- Posljednja scena posljednje epizode: Verônica (svira klavir) i Leto (svira flautu) na nastupu u Parizu, u čast njegovog pokojnog oca Laertea.

Baš su potresne bile scene Neidinhinog silovanja i kada na isti taj dan Helena doživi spontani pobačaj (bila je trudna sa Laerteom).
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.