Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2010., 01:19   #81
Komplimenat i zahvalnost koju sam primila od moje kceri ( zato sam i to stavila u post) time sto sam odlucila provesti ovo vrijeme samo sa njom ( bez drama sa kojekakvim muskarcem ili muskarcima ) prije no sto ode i nastavi svoj zivot je samo pohvalno nikako stetno . Ideja da bih ta odluka donijela vrstu kajanja kada konacno ostanem sama je oprostite bizarna, . Ponavljam iako je to uzalud jer par vas udanih "teta sa hladnim trajnama" kako Balasevic kaze jednostavno nezelite vidjeti point moga pisanja. Nikada se necemo razumiti i hvala Bogu na tome
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 15:59   #82
da još odgovorim na uvodno pitanje,kad sam već uletila na topic
svatko si izabere način života koji mu najviše paše.kao soler,u vezi bez djece, u braku sa klincima..kombinacija ima dosta.isto tako,poslije nekog perioda,to se mijenja,pa se ovaj soler odluči na vezu,netko na dijete,netko na razvod.
svi si mi uređujemo život da nas ispunjava,čini sretnim i zadovoljnim,kako bi imali onu pokretačku snagu s kojom ćemo stvoriti neke nove vrijednosti i ostaviti nešto iza sebe.u tom slučaju nemam vremena analizirati što dotični pero perić misli o tome..i iskreno,jebe mi se za to (kao da on uopće razmišlja o tome )
a što se tiče ovog odnosa majka-kći..
smatram da je to najzajebaniji odnos koji postoji (al to je neka druga tema)
tako da svaka majka,koja je pronašla način da stvori uvjete koji će pomoći njenoj kćeri, da ova izraste u osobu koja zna tko je,što hoće od života i da to onda uspije ostvariti (bez da to radi iz osjećaja krivnje i uz stalno izigravanje žrtve) ima moje iskreno divljenje i respect.
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:34   #83
sarah9 kcer u potpunosti ima? meni to malo vuce na perverziju. nekako je uobicajenije da partner ili partnerica onog drugog u "potpunosti ima". sa djecom se to zove malo drugacije. a i zakon tu ima nekih primjedbica.

inace, ja sam se uspjela posvetiti i sinu i kceri i kurcu (premda ja svojeg supruga tako ne bi nazvala ni kad me izludi do daske, cak i tada postoji jedna banalna kocnica - pstovanje). posvetila sam se i hobiju i prijeteljima (mozda u nesto manjoj mjeri nego bi voljela, ali tesko je zadovoljiti tu potrebu na zeljeni nacin, kad su prijatelji miljama udaljeni). posvetila sam se i "poslu". ovo zadnje je pod navodnicima, jer ja ne radim, onako kako se to smatra pravovaljanim. pa sam se odlucila sudjelovati u suprugovom poslu, koliko zelim, koliko mi se da, ponekad koliko je potrebno, bez obzira na to da li mi se ili ne.

a na to sam se odlucila zato jer se nisam mogla prilagoditi "normama" koje su mi nalagale da dolazim na posao u ono vrijeme (i na vrijeme) koje je netko drugi odredio, da odlazim s posla kad to netko drugi odredi. da su mi slobodni samo vikendi, da na godisnji idem onda kad to pase firmi i/ili ostalim zaposlenim. da imam godisnjeg samo mjesec dana, a ja zelim na moru biti barem dva.

stoga sam ja odabrala slijediti neke druge kalupe. i time se opet sve svodi na to da je netko spreman prihvatiti one ili ove norme i kalupe u vecoj ili manjoj mjeri da bi pokusao ostvariti neki svoj "idealan zivot". nametati takav obrazac drugima je vise nego blesavo. a blesavo je i brinuti se postoji li dezurna budala koja pokusava tebi nametnuti svoj obrazac zivota
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 22:14   #84
Što se događa s forumom da je u zadnje vrijeme poplavljen temama ovakvog tipa? Da nije došlo do kolektivnog ludila zbog duge zime...?

Uglavnom, na sve ovo mogu reći da mi na neku stvar idu i mediokriteti/malograđani/babe tračare, kao i forsirani alternativci/moderni hipiji. Osim kad ih ne moram gledati niti slušati, onda su mi dragi - jer su daleko od mene i ne trebam trpjeti njihova izlaganja cijele filozofije na temu "kako treba živjeti" te kako su oni super i kul i u pravu, a oni "drugi" ne.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 22:38   #85
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Ako zaista tako gledas stvari onda nisi stvorena za majku - oprosti .... Malo bolesno sugerirati da mi je ona fiksacija i da time sto ce mi djete otici i odrasti trebam imati u glavi mrvicu kajanja sto sam se njoj posvetila a ne nekon "kurcu" samo da nisam sama . Ovo me misljenje uzasnulo i naljutilo
kad ga na razumiješ

to ti je ko u onoj...đaba smrdelju da kraj njega ruža cvijeta, on se sveudilj vlastitim mirisom opija.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:16   #86
sad te "ima u potpunosti", a onda će "otići i nastaviti svoj život".

nije li to malo ili-ili situacija - i jedno i drugo ekstremno tj. dovedeno do krajnosti? kao da sad ne živi svoj život, tj. ovo joj je kao neka pauza u životu, a nastavit će ga kad "ode".
a sad samo 'upija' tebe da te "ima u potpunosti".

a vjeruj, ako si se tako bacila na nju, da joj se "u potpunosti posvetiš", kad ode - bit će ti potop... koji će prijetiti gomilom izuzetno neurotičnih situacija među vama u budućnosti.

nemoj se toliko fiksirati na to da je to što ti je rekla 'kompliment' i 'zahvalnost'. jednog dana moglo bi ispasti posve drugačije.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:01   #87
pa ako je ona odlucila prvo potpuno imati, a zatim pustiti kcer to je njen izbor. valjda se vec pripremila za situaciju.

druga stvar je malo zanimljivija - kcer koja potpuno ima mamu je osoba koja je odrastala u okolini u kojoj se njoj udovoljavalo, nju se poticalo, nju se ohrabrivalo, oko nje se bavilo itd. itd. u svijetu izvan sarine kuce to se zove odgajalo se razmazenu i sebicnu osobu. cak i kada to nije bila prvotna namjeraö. jednostavno je nacin zivota vodio ka tome.

a takve osobe u stvarnome svijetu imaju problema. ljudi ih bas ne vole, idu im na zivce. dok su u nekom odnosu negativno utjecu (da ne nazovemo to bas unistavanjem tudjih zivota) na partnere, prijatelje, suradnike - zele samo dobivati i primati, nisu navikle na kompromise i davanja. na kraju zavrsavaju "razocarano, a bez ikakve svoje krivice".

dakle, pitanje je koliko je odnos "potpuno se posvetiti djetetu" zaqpravo medvjedja usluga.
peso meso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:23   #88
Peso meso, ovo je fantastično rečeno .
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:06   #89
hm,što sam starija to me manje brine tko je šta rekao,misli o meni..jednostavno neke stvari sam si posložila u svojoj glavi i odlučila da budem sama svoja.Glupo mi je pretvarati se nešto što ja nisam.Ja sam ovakava kakva ja doista jesam,ako ti se sviđam super,ako ne nikome ništa...Jednostavno su me počela umarati ta neka preseravanja,ulizivanje..ako ja odlučim da neću biti nesretna onda i neću,mislim da je sve stvar pozitive i nekih odluka koje mi sami donosimo...Prihvatila sam sebe takvu kakva ja jesam sa svim svojim manama i vrlinamaSama sebi sam najveći kritičar,i ja griješim naravno,nitko nije savršen..ali sve je to ljudski.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:37   #90
Quote:
peso meso kaže: Pogledaj post
pa ako je ona odlucila prvo potpuno imati, a zatim pustiti kcer to je njen izbor. valjda se vec pripremila za situaciju.

druga stvar je malo zanimljivija - kcer koja potpuno ima mamu je osoba koja je odrastala u okolini u kojoj se njoj udovoljavalo, nju se poticalo, nju se ohrabrivalo, oko nje se bavilo itd. itd. u svijetu izvan sarine kuce to se zove odgajalo se razmazenu i sebicnu osobu. cak i kada to nije bila prvotna namjeraö. jednostavno je nacin zivota vodio ka tome.

a takve osobe u stvarnome svijetu imaju problema. ljudi ih bas ne vole, idu im na zivce. dok su u nekom odnosu negativno utjecu (da ne nazovemo to bas unistavanjem tudjih zivota) na partnere, prijatelje, suradnike - zele samo dobivati i primati, nisu navikle na kompromise i davanja. na kraju zavrsavaju "razocarano, a bez ikakve svoje krivice".

dakle, pitanje je koliko je odnos "potpuno se posvetiti djetetu" zaqpravo

medvjedja usluga.

Za razliku od drugih koji me kritiziraju ovdje tvoja mi se cini najiskrenija i nainteligentnija, stoga uzet cu to u obzir . Za nijednu verziju odgajanja
ili puta u zivotu nema garancije da ce uspjeti. Ja sam djete kao i milioni djece roditelja koji su bili u domu roditelja koji su jos uvjek u braku ali sto smo se nagledali i naslusali su vec druge teme. Osobno bih oduzela djecu zenama koje dovode muskarce doma (cast sretnim i zdravim brakovima) i sirota djeca slusaju svade i promatraju mamu u stresu . U takvim situacijama zene moraju birati djeca ili pimpek
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 18:05   #91
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Za razliku od drugih koji me kritiziraju ovdje tvoja mi se cini najiskrenija i nainteligentnija, stoga uzet cu to u obzir . Za nijednu verziju odgajanja
ili puta u zivotu nema garancije da ce uspjeti. Ja sam djete kao i milioni djece roditelja koji su bili u domu roditelja koji su jos uvjek u braku ali sto smo se nagledali i naslusali su vec druge teme. Osobno bih oduzela djecu zenama koje dovode muskarce doma (cast sretnim i zdravim brakovima) i sirota djeca slusaju svade i promatraju mamu u stresu . U takvim situacijama zene moraju birati djeca ili pimpek
I samoj mi se dešavalo da, nakon što sam doživjela nešto teško i neugodno, sam loše raspoložena - , moral na nuli a prema ljudima sam bila defanzivna . Ali, srećom to bude i prođe.
Ako sam dobro shvatila, tebe je na otvaranje ove teme potaknulo to što si morala izaći iz braka koji je bio loš (nije baš da bilo ko od nas sam sebi želi loš brak i razvod) a nisi baš naišla na podršku i razumijevanje bliskih ženskih osoba (majke i još ponekog).

Iskreno se nadam da bih bila dovoljno snažna i hrabra da izađem iz nečeg takvog. Tako da da, bolje mi je izabrati život bez nekog ko me vuče dolje i bez odnosa koji me čini lošijom osobom. Ovo mislim i za žene i za muškarce.
A ponekad je indikator toga da se stvari odvijaju dobro - osuda okoline (pogotovo ako je u pitanju patrijarhalna sredina ). Zabrinula bih se da me sažalijevaju : sačuvajmebože : ili da saosjećaju. Nije to nekako u prirodi širokih narodnih masa .
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 18:48   #92
Quote:
Marge Simpson kaže: Pogledaj post
I samoj mi se dešavalo da, nakon što sam doživjela nešto teško i neugodno, sam loše raspoložena - , moral na nuli a prema ljudima sam bila defanzivna . Ali, srećom to bude i prođe.
Ako sam dobro shvatila, tebe je na otvaranje ove teme potaknulo to što si morala izaći iz braka koji je bio loš (nije baš da bilo ko od nas sam sebi želi loš brak i razvod) a nisi baš naišla na podršku i razumijevanje bliskih ženskih osoba (majke i još ponekog).

Iskreno se nadam da bih bila dovoljno snažna i hrabra da izađem iz nečeg takvog. Tako da da, bolje mi je izabrati život bez nekog ko me vuče dolje i bez odnosa koji me čini lošijom osobom. Ovo mislim i za žene i za muškarce.
A ponekad je indikator toga da se stvari odvijaju dobro - osuda okoline (pogotovo ako je u pitanju patrijarhalna sredina ). Zabrinula bih se da me sažalijevaju : sačuvajmebože : ili da saosjećaju. Nije to nekako u prirodi širokih narodnih masa .

Hvala Marge
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:35   #93
[QUOTE=Sarah_9;25479678]Sve ima svoju cijenu. Mene je brak gusio , konstantno udovoljavanje i focus na njega. Propustene prilike za dobar posao na daljinu jer u braku moras biti sa muzem (koliko god volis njega volis i sebe), zbog njega i njegove karijere ostavljas svoju jer dobra zena to ce uciniti. Zena se itekako moze izgubiti u braku (posebno ako je jaca individua) dok drugim zenama osjecaj da je u biti ionako samo polovica cijeline i njen muzic je druga polovica je u biti prekrasna stvar za njih. Ja nisam pola. Svi smo mi cijeline .

QUOTE]

Ako je žena individua, ona se ne može izgubiti u braku. svaka je osoba za sebe individua, te zajedno sa svojim vrlinama i manama čini jednu cjelinu,al lijepo je imati pored sebe nekog s kim možeš podijeliti dobre i loše strane života . A primjećujem sarkazam sa tvoje strane prema ženama koje vole biti u braku, te koje su u njemu sretne i u tome uživaju. Ne vidim zašto bi to bilo loše ili staromodno. Danas je kao cool biti sam i sretan. Meni je tek to robovanje nekim ''standardima'' . Naravno nema ništa loše u tome ako je osoba sretna bez partnera, nek u tome uživa. Al pod svaku cijenu biti ''moderan'' , ''iskakati iz kalupa'' i zbog toga biti sam ... to mi je neshvatljivo.

A opet, ako si osjetila da te brak guši, da u tome ne možeš vidjeti sebe, svaka čast da si iz njega izašla i zato se ne osvrći na to što je bilo prije, nego živi u sadašnjosti. Život je pred tobom. A to dal te ko žali jer si se razvela, dal te tko prijeko gleda zbog toga, trača... ma ko ih jebe, nek tračaju, ti živiš za sebe , ne za druge.
__________________
The Love Machine

Zadnje uređivanje Jessica Love : 16.03.2010. at 21:51.
Jessica Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:38   #94
Nitko ne može(osim ako sama dopustiš ) "kreirati" tvoj život osim tebe.
Najsretniji ljudi su po mojem mišljenju oni koji uspjevaju živjeti u skladu sa SVOJIM željama i snovima.(Pritom ne mislim na neke ekstreme naravno kada su želje i snovi u pitanju )
U životu čovjeka postoji prilično velik dio života kada razmišlja o tome kako će društvo reagirati na neke njegove postupke,kako će bližnji reagirati ako ne ispuni neka očekivanja. Svi smo barem jednim dijelom prošli kroz to.
Neki će priznati da jesu drugi će negirati.
Od kad znamo za sebe dio smo društva. Ono se kroz povijest mjenjalo,od krajnje primitivnog do onog u kojem živimo danas.Ljudi rođeni prije 40,50 i više godina su bili "potlačeni" obrascima života koji su tada postojali. Danas postoje neki možda malo drugačiji obrasci življenja. Neki ih prihvaćaju,drugi još žive u onima od prije 50 godina a treći se pokušavaju buntovnički oduprijeti.
Svaki čovjek je prvenstveno individua i kada je u pitanju način života ne može se odrediti što je ispravno a što ne. Ne doživljavamo svi sve na isti način.Mislim da je najbitnije zadržati sebe tj. "sačuvati" svoj osobni identitet.
Svatko neka živi onako kako misli da je najbolje. Naposlijetku,ono što je najbitnije je osjećaj ispunjenosti i sreće.

Postoji jedna jako mi draga izreka: "Najveća sreća od svega je sreća, da sebe formirate."
Good luck.
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:31   #95
Želite li biti posebni, ili samo raditi ono što želite? Znate li što želite i bojite li se otkrića toga što želite? To su pitanja koja se treba pitati prije nego prestanete "robovati normama". Nekad je lakše kopirati druge.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 14:26   #96
Treba svako malo odjebati takav tip pritiska i propištati, inače će čovjek u 33. godini života napustiti kuću i posao i otputovati s cirkusom. A nije ni to loše.

A i istina, što Lyla reče, ne znam koliko je pritisak osoban, a koliko društven. Evo, sad sjedim na faksu na kompjuteru i pišem po Ženskom kutku, frajer preko puta mene sluša neku gay disco glazbu, a žena pokraj se čoha po sisama. Meni se čini da je pritisak nešto manji ovdje, da.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.