Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 16:25   #21
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
To je potpuno kriva primjena logike. Znanost nije dogmatska... uostalom, ima već tema ovdje o razlici između znanosti i pseudoznanosti, kao i o "česticama bržim od svjetlosti" (još uvijek se treba tu stavljati navodnike)... otići ćemo previše u širinu i opet ništa reći...

A znanstveno definirani životni ciklus zvijezda teško da je nagađanje, pošto se uklapa u sve ostale znanstvene teorije, i nalaze se potvrde i u praksi (npr. isti fizikalni zakoni vrijede i u zvijezdama i u nuklearnim reaktorima koje smo izradili, dakle znanstvena predviđanja su točna). Nebeska mehanika isto tako...

Ukratko, po svim znanstvenim slijedovima, "dva sunca na nebu" (i to samo nad Kinom?!) mogu biti jedino optička varka... to što netko želi vjerovati u nešto drugo, nema veze sa stvarnosti... tu se opet povlači pitanje u čemu svatko individualno želi živjeti: svojim iluzijama - ili stvarnosti ?
Ja se obraćam onima koji su se odlučili za ovo drugo...
koliko sam ja shvatio, začetnik teme je povukao paralelu s mogućnosti da kroz naš sustav treba proći tzv. nibiru (u što iskreno ne vjerujem). s obzirom na to smatram da ako je moguće da taj planet treba proći onda je i moguće da budu dva sunca na nebu. ništa više nisam htio reći ni da vjerujem u to ni da ne vjerujem, no da ostavljam prostora za dokazivanje istog, da. isto tako je sasvim moguće da se jednoga dana budeš mogao sunčati i u ponoć
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:55   #22
Quote:
. s obzirom na to smatram da ako je moguće da taj planet treba proći onda je i moguće da budu dva sunca na nebu.
... da se vide samo na Kineskom nebu (i to zimskom - a otprije postoji objašnjenje za taj optički fenomen), a na našem ne ?... Ne, nemoguće je, i bez imalo većeg znanja od onoga da je zemlja okrugla, okreće se oko svoje osi i oko sunca (premda će se na ovom podforumu naći netko tko će i to osporiti )... a tu se onda umiješalo i nerazumijevanje izjave jednog astronoma u vezi Betelgeza...
i o Nibiruu ima dobro razrađena tema, pa neću ovdje...

Quote:
isto tako je sasvim moguće da se jednoga dana budeš mogao sunčati i u ponoć
ni jedna supernova se ne može percipirati kao drugo Sunce, koliko god sjajna bila... Sunce na nebu možemo vidjeti kao disk (zatamnjen atmosferom ili staklom), a udaljenu supernovu samo kao više ili manje sjajnu točku... zvijezde su jednostavno predaleko da bi ih drugačije vidjeli, koliko god da su većeg promjera...

kad smo kod veličine zvijezda, jedan zgodan klipić :
http://www.youtube.com/watch?v=HEheh1BH34Q
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:18   #23
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Kad smo kod sunca, jel normalno da ono zalazi na jugo-zapadu ? Ili je to tako u ovo doba godine ?
Tako je
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:35   #24
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... da se vide samo na Kineskom nebu (i to zimskom - a otprije postoji objašnjenje za taj optički fenomen), a na našem ne ?... Ne, nemoguće je, i bez imalo većeg znanja od onoga da je zemlja okrugla, okreće se oko svoje osi i oko sunca (premda će se na ovom podforumu naći netko tko će i to osporiti )... a tu se onda umiješalo i nerazumijevanje izjave jednog astronoma u vezi Betelgeza...
i o Nibiruu ima dobro razrađena tema, pa neću ovdje...



ni jedna supernova se ne može percipirati kao drugo Sunce, koliko god sjajna bila... Sunce na nebu možemo vidjeti kao disk (zatamnjen atmosferom ili staklom), a udaljenu supernovu samo kao više ili manje sjajnu točku... zvijezde su jednostavno predaleko da bi ih drugačije vidjeli, koliko god da su većeg promjera...

kad smo kod veličine zvijezda, jedan zgodan klipić :
http://www.youtube.com/watch?v=HEheh1BH34Q
nije samo u kini već po cijelome svijetu
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 21:22   #25
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
nije samo u kini već po cijelome svijetu
... na filmićima s blogova/sajtova/profila koji sugeriraju zna se već šta...

Napiši mi, molim te: kako danas u Kini može biti vidljivo dva Sunca, a sedam/osam sati kasnije (kod nas) samo je jedno ?
U slučaju da je to "drugo sunce" u geostacionarnoj orbiti pa se vidi samo iz nekih krajeva, u prividnoj blizini Sunca bilo bi kratko vrijeme, a ostatak dana/noći vidljivo na istom mjestu na nebu (dok su drugi objekti pomični)... ili ako bi godina (okretaj Zemlje oko Sunca) trajala 24 sata - ali onda bi i "drugo sunce" bilo svugdje i stalno vidljivo...

... ili ako je "sad ga vidiš - sad ga ne vidiš" (što je jedna od karakteristika optičkih varki)

razmislite
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 22:45   #26
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... na filmićima s blogova/sajtova/profila koji sugeriraju zna se već šta...

Napiši mi, molim te: kako danas u Kini može biti vidljivo dva Sunca, a sedam/osam sati kasnije (kod nas) samo je jedno ?
U slučaju da je to "drugo sunce" u geostacionarnoj orbiti pa se vidi samo iz nekih krajeva, u prividnoj blizini Sunca bilo bi kratko vrijeme, a ostatak dana/noći vidljivo na istom mjestu na nebu (dok su drugi objekti pomični)... ili ako bi godina (okretaj Zemlje oko Sunca) trajala 24 sata - ali onda bi i "drugo sunce" bilo svugdje i stalno vidljivo...

... ili ako je "sad ga vidiš - sad ga ne vidiš" (što je jedna od karakteristika optičkih varki)

razmislite
ja nisam ni rekao da se vide dva sunca bilo gdje. samo kao inteligentno biće ostavljam prostor za takvu mogućnost. opusti se malo baš se zapali.

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Da, pošto je jučer bio zimski solsticij, pa je samim tim je ovih dana i putanja Sunca najniža.
ovo je najlogičniji odgovor koji sam čuo

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.12.2011. at 18:43.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 00:42   #27
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
ja nisam ni rekao da se vide dva sunca bilo gdje. samo kao inteligentno biće ostavljam prostor za takvu mogućnost. opusti se malo baš se zapali.
Oprosti, ali inteligentno biće može ostaviti prostor za takvu mogućnost kao i za pečene piceke koji padaju s neba...
ja sam savršeno opušten... kao Šeks ... a stil pisanja mi je takav, šta mogu
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 12:10   #28
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali inteligentno biće može ostaviti prostor za takvu mogućnost kao i za pečene piceke koji padaju s neba...
ja sam savršeno opušten... kao Šeks ... a stil pisanja mi je takav, šta mogu
autor se može zahvaliti ovakvim sudionicima rasprave za zatvaranje teme svojim komentarima koji nemaju veze s istom.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 02:12   #29
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
autor se može zahvaliti ovakvim sudionicima rasprave za zatvaranje teme svojim komentarima koji nemaju veze s istom.
... dok je ovo komentar koji fenomenalno pridonosi rasvjetljavanju ove pojave :

Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
gledao sam taj snimak i mogu ti reći da vrlo neobično izgleda. neki govore da je to tzv. nibiru, dok drugi govore da je to privid. no tko će ga znati. ako je ovo prvo ne piše nam se dobro, a ako je drugo ni tada nam se ne piše dobro.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 09:49   #30
Postojao je neki filmić na jubitu o blizancu našeg Sunca ali nema ga tamo više. Riječ je bila o tome da ćemo u neko doba 2012 moći vidjeti tu zvijezdu golim okom jer će se naš solarni sustav dovoljno približiti tome. I naravno, opet se svodi na to da NASA drži u tajnosti takav podatak. Ne znam baš.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 15:03   #31
imam ja jednu sliku sasvim slucajnu snimljeno
na lijevoj strani sunce a na drugoj neki krug izgleda kao planet ili nesto ...
pomislio sam mjesec al nisam bas siguran
~Razor~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 23:49   #32
Koliko vike oko optičkih pojava na stratocirusima.

http://www.meteosrbija.rs/meteomagazin2/9.html
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 01:54   #33
Dolaze scene iz filma '' melancholia'' , tek sad nastaje pravi r'n'r.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 18:08   #34
Evo odgovora:
http://www.youtube.com/watch?v=5ygQqQgBFn0

A ovo je jebeno interesantno, možda je malo off topic ali u jednom aspektu nije, a o tome možemo kasnije, uglavnom poslušajte do kraja pa mi dajte svoje mišljenje:
http://www.youtube.com/watch?v=042rh...eature=related

Voditelj u svakom slučaju tvrdi da mu se tako sveopći prekid signala nikad u cijeloj karijeri nije dogodio...

Znači, ove masončine nešto spremaju, ali se postavlja pitanje dolazi li opasnost od nekakvog ljudskog djelovanja ili od kozmičkog djelovanja?

Vidio sam i poslušao masu materijala i o fema kampovima i o polar shift scenariju i o nibiru planeti i sad mi ništa više nije jasno...

Al ako i direktor NASA agencije upozorava na potrebu djelovanja u pravcu pripremanja za doomsday scenarij onda se nešto očito trese iza brda, samo što točno?
http://www.youtube.com/watch?v=zyKopmPV0PQ

Evropa doomsday preparing:
http://www.youtube.com/watch?v=pNenVOrIrD0


????????????????????
pusićmikitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 00:25   #35
Sve o čemu govoriš je davno obrađivano u pripadajućim temama. Nema smisla sad sve vraćati opet na početak.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 06:34   #36
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Sve o čemu govoriš je davno obrađivano u pripadajućim temama. Nema smisla sad sve vraćati opet na početak.
Pa vi sve možete "obraditi" druže kamarad KGB Staljine!
U to ne sumnjamo...
Samo je pitanje što narod više može svariti od te vaše obrade....
Ne puno...sve stege pucaju....
U naš sustav ušao je smeđi patuljak iz paralelnog svijeta i to je to!
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:27   #37
Sve mi više smrdi na harp iako nisam ni u to 100 posto sigurna!To je možda i cilj zbuniti osvještene kako bi neosvještene još zadojili, zavadi pa vladaj...nešto smrdi i nešto je u zraku to kaže i moja baka od 85 koja nije toliko upućena!Ljudi jednostavno osjete, kolektivna svijest je čudo, no bojim se da presporo otvaramo oči.
Malo sam off, ali možda i nisam, sve mi se to čini jako povezano....

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ity-China.html



I ovo je čudno, može biti povezano ako nije priroda u pitanju, a ovdje teško da je!!!!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 02.02.2012. at 16:15.
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 18:36   #38
Quote:
GABYSOLIS kaže: Pogledaj post
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ity-China.html



I ovo je čudno, može biti povezano ako nije priroda u pitanju, a ovdje teško da je!!!!
Ovo je pogrešno preveden video bio ("bio" - jer ga više nema), radi se o običnoj magli i dijelu grada koji je oduvijek bio tamo, samo što ga je netko nadobudan "preveo" na engleski i brdo se ljudi upecalo na to. Naivni ljudi, povjeruju svemu što vide, i eto što se dogodi.
Scythe is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 19:12   #39
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Pa vi sve možete "obraditi" druže kamarad KGB Staljine!
U to ne sumnjamo...
Samo je pitanje što narod više može svariti od te vaše obrade....
Ne puno...sve stege pucaju....
U naš sustav ušao je smeđi patuljak iz paralelnog svijeta i to je to!

Vaša visosti, mislio sam, da se ne drlja o svemu i svačemu u jednoj temi, već u pripadajućim. Bilježim se...
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 20:27   #40
Quote:
GABYSOLIS kaže: Pogledaj post
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ity-China.html



I ovo je čudno, može biti povezano ako nije priroda u pitanju, a ovdje teško da je!!!!
Vidim da su se već portali iz viših dimenzija počeli otvarati.Ipak postoje određene točke na planetu koje služe kao višedimenzionalni portali od vanzemaljaca.Sve je to povezano sa događajima u bliskoj budućnosti...
Sve polako dobiva smisao i savršeno se uklapa (krugovi u žitu,sve brojnija viđenja vanzemaljskih floti,orbovi,prisutnost zvijezde Nibiru i planeta Anu,kraj majanskog kalendara,svjetski ekonomski i energetski kolaps,pokušaji uspostave Novog Svjetskog Poretka od strane Bilderberg grupe i Trilateralne komisije,objava Treće Fatimske Tajne).Priča se polako ali sigurno slaže u jednu cjelinu...

http://youtu.be/_vALG4B1Erc
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.