Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 21:40   #2061
Bugarska i Slovacka, obadvije su dobile nove Vlade(i predsjednika u bugarskom slucaju ako se ne varam).

Botswana je odustala od nabave
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 20.02.2018., 22:21   #2062
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Bugarska i Slovacka, obadvije su dobile nove Vlade(i predsjednika u bugarskom slucaju ako se ne varam).

Botswana je odustala od nabave
Slovačka je odgodila do daljnjega.
Bugarska ponavlja sve od početka
Samo su jedni (zna se koji) rekli "odluka do kraja (prošle) godine", a onda je povučena "politička ručna kočnica".

Prema tome preostajemo samo mi. Ili Bocvana. A kako je izgleda i ona odustala ...
VFA-125 is offline  
Old 20.02.2018., 22:45   #2063
Ma stvarno to nije u redu.
Evo pošaljemo im Ramljaka, sada kada je uspješno završio ovo sa Ivicom.
HRZ i Zmaj su sitna boranija, ali jedan SAAB bi procvjetao pod njime.
9aplus is offline  
Old 21.02.2018., 01:48   #2064
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Slovačka je odgodila do daljnjega.
Bugarska ponavlja sve od početka
Samo su jedni (zna se koji) rekli "odluka do kraja (prošle) godine", a onda je povučena "politička ručna kočnica".

Prema tome preostajemo samo mi. Ili Bocvana. A kako je izgleda i ona odustala ...
Odličan si i uživam u struci koju nam daješ, ali nije ti struka odluka. u tom komentaru si najobičniji građanin. u svakom slučaju i dalje te pratim, dobar si.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 21.02.2018., 02:30   #2065
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ej stari, stavio sam te pod ad acta, pa ne znam u kojem obimu da ti odgovorim, jer nemam pojma na što se referiraš u mom postu, ali neka.
Ti uopće nisi shvatio poantu mog pisanja, ja sam rekao kako je nedopustivo da se od tri komponente HRZ i PZO doslovce krajnjom indolentnošću i neznanjem uništilo sustav zemaljske tehnike PZO, pa smo na kraju došli u apsurdnu situaciju da nemamo rakete srednjeg dometa, postavljene radare ZMIN-a itd. Jel itko ikada izradio bilo kakvu studiju strateškog razmještaja, kapaciteta, optimalne količine vozila, lansirnih rampi, broja raketa u pričuvi, sustav fizičke zaštite jedinica, logistiku za PZO? Ha? Nisam neki stručnjak za PZO, ali ovo znam čak i ja, to je zdrav razum. A jeli zdrav razum ako pustimo da nam sva avijacija zastari, da helikopterima isteknu resursi pa je flota prizemljena, nema kontrole nad remontom Migova, nema nikakvog planiranja? Plaćam janjetinu ako to negdje piše, čak i tebi. Tragedija ovog društva je u tome što strateško planiranje ovisi o tome koja je politika na vlasti, tko će ga kome metnut, kako ćemo sjebat ovog lika ili onog i slično. Moja poanta je u tome da umjesto razrađenog sustava u strateškom smislu mi imamo ručne lansere protuavionskih raketica dometa kilometar-dva. Hello??? Ring a bell?
Ok, sada si daleko od struke na koju si stavljaš privilegiju da komentiraš na ovoj temi i konačno si normalan. I ti svakao znaš da struka ne bira tehnički najbolje već je to kompleksnije pitanje koje nema veze sa letom ili onim čime se ti baviš. Dakle, mi nemamo nikakav pzo ali imasmo tračak tradicije koju održavamo najskuplji i najelitniji segment oružanih snaga i nikako nemožemo krenuti redoslijedom kojega si naveo. Zašto; pa upravo zato jer zanemariti kadar borbenog zrakoplovstva koji imamo a siromašan je brojem kvalitete i upravo ti kvalitetni ljudi opdržavaju poštovanje sposobnosti OSRH. Ajmo to zanemariti i krenuti od početka kako kažeš i prioritet staviti na PZO. Upsss,.....osrh gubi sve sposobnosti suvremene obrane koja je diktirana tehnologijom i sposobnošču obrane djelovanjem u van teritorije RH. Mi smo jednostavno u prioritetu osuvremeniti borbeno zrakoplovstvo a tek onda razvijati defanzivni PZO. Ovdje na podforumu i ovoj temi postoje prekrasni ljudi, koji se i ne petljaju u politizaciju ali su vrlo konkretni sa činjenicama i situacijom. Alo,...ja niti ne želim izgubiti te ljude a najmanje sposobnost koju nosi borbeni zrakoplovi u obrambenom i vrlo ofenzivnom smislu sa neophodnim suvremeno tehnološkim borbenim zrakoplovima. Dakle,... jedan barak, hipotetski i neki dečki ( naši vitezovi) koji su aktivni na ovom forumu, ili nisu, uz adekavatnu obuku su špica i opasnost za bilo koga. Upravo je to sigurnost. PZO staviti u prioritet, ... bojim se da to nema veze sa situacijom i realnošću u kojom se nalazimo. Ok, možda da smo na nekom početku, ali nismo, na početku smo isključivo građenja suvremenog pzo. Borbeno zrakoplovstvo je prioritet sa višenamjenskim zrakoplovima koji imaju mogučnost i defanzivnoga kao i ofenzivnoga djelovanja do jaja potencijonalnoj ugrozi. Svakako razmišljamo o pzo i biti će. Čuvajmo naše dečke i sustav koji živi i dajmo si najbolje što možemo i čuvajmo to. To je prioritet.Suvremeno borbeno zrakoplovstvo je vrlo opasno i zaokružuje strateški sve. Oš dubinu, preciznost...kopnenu, mornaričku, zračnu,..... o čemu govorimo. okruženje niti ekonomski niti vojno a najmanje kulturom i intelektom nam nije ugroza da zanemarimo borbeno zrakoplovstvoi i stavimo prioritet u suvremeni prosječni PZO. To je obrana i time bi izgubili sve ono što može, recimo, hipotetski F 16 barak sa našim vitezovima, ma mi smo u jajima svim ugrozama naokolo usprkos 5. članka sjevernoatlanske povelje.

btw; pun kurac mi je više tih migova koje imamo a niko ih više nema niti se proizvode dijelovi. Alooooo, naši lete i da ga jebeš, usprkos, kako pljuješ na sve u sustavu. Da, opasno je i sve što ide ali jebeno lete. Kakvi jebeni helikopteri???? Pa najjači smo u debelom okruženju u tom segmentu. Ma đšta bo mađari rekli, Austrijanci, Srbi.....???? da eshevi su spona politička koja je takva ali na kraju je krenuo remont. Alo, hračkat mogu i po mopjim roditeljima jer mislim da su mi mogli dati više. Ti kom,entiraš ali pojma ne,maš šta se dešava politički i van tebi vrlo bitne strukle koja nije i neče odlučivati već političko obrambeni faktor. Na kraju, NATO je vojno politički savez i sa time počni a onda u tom fokusu pokušaj shvatiti našu problematiku. Ljudski faktor? Tko je ikada rekao da ljudski faktor kod nas nije Ok. Ja nikada nisam vitezove smatrao da neznaju raditi svoj posao ili bilo koga koji je u toj struci.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 21.02.2018., 08:32   #2066
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Ma stvarno to nije u redu.
Evo pošaljemo im Ramljaka, sada kada je uspješno završio ovo sa Ivicom.
HRZ i Zmaj su sitna boranija, ali jedan SAAB bi procvjetao pod njime.
Ma pošaljemo im njega i Strmotu da napuče onu njihovu ledenu pustoš i još na kraju Šketa da ih razvije ko Pevec!

Gledaj kolega Black Point, ja u "isti koš" ne trpam struku na pisti, u hangaru i depou koju iznimno poštujem i cijenim, jer sam i sam osobno nekad bio "djelić" te struke (ali vani), sa onom "strukom" koja sjedi u uredima i foteljama i vedri i oblači zajedno sa onom još većom i najvidljivijom "strukom" (političarima) svima ovima dolje, a posjete ih i pitaju za junačko zdravlje jednom u 10 godina, ako i toliko.

Ovi "moji" dolje rade čuda i čudesa sa onime što su im ovi gore nabavili i sa sredstvima koja im oni odobre i osiguraju.

Ne nabavljaju "moji" sredstva, nego im samo predlažu. Tako su i prošli put predložili: 14 komada, kacige sa HMS i projektile i sustav samozaštite. Što su dobili od svega? 12 komada i NIŠTA od navedenog. Još su "odgovorni" rekli da im je i to previše!?!

Da, imamo super brojčanu helikoptersku flotu, koja u predviđenom vremenskom periodu eksploatacije po proizvođaču u trajanju od 10 godina, od predviđene satnice naleti samo dio iste!!! A i ta satnica (mislim da su upućeniji kolege naveli oko trećine) većinom je "spucana" na HEMS letove koji uopće ne bi trebali biti u njihovom opisu djelovanja. Što da se ti letovi ne računaju? Kolika bi tek onda bila iskoristivost istih?

I tko je onda kriv za to? Ova "moja" struka koja to izravno održava, koristi i mora izvršavati postavljene zadaće sa onime što ima i dobije na raspolaganje, ili ova na višim razinama koja to sve "planira i zapovjeda"?

Evo, dam ja Tebi 30 000 kuna, nabavi mi novu limuzinu srednje ili visoke klase i hoću da me s njom voziš oko 3 000 kilometara mjesečno. Jel to može tako? Može, ali sa 7 umjesto 3 i još jednom 0 više, pa bi onda sa 700 000 to možda i išlo kako treba!

I onda ti isti meni guraju "prst u oko" izjavama da oni "neki" 30+ godina stari mogu letjet još 30 i da će raspoloživost na njima biti sjajnih i bajnih 75 i više posto, a satnica naleta 85 sati godišnje po pilotu i da ćemo sa 12 komada moći raditi SEAD misije, jer su oni "opremljni i bolje nego što su naše potrebe", a IOC glede AP-a ćemo dostići 2030. godine!?!

Ove izjave su u rangu tipa: Muško sam, ali sam trudan!!!
VFA-125 is offline  
Old 21.02.2018., 09:24   #2067
Evo kolega nastavlja, sasvim konkretno...
Quote:
Strmota je pokazao još nešto – dužnost je znanstvenika, dužnost je pravih poduzetnika, ali naravno i svih drugih stručnjaka javno i glasno neukim i nesposobnim političarima reći da su upravo to što jesu, neuki i nesposobni. Politička korektnost gdje se nitko političaru ne usuđuje reći da ne zna, da nema pojma i da se makne od onoga što ne zna – već nam je previše puta došla glave.

Dobar politički potez, evo kakav je početak učlanjivanja u Europsku svemirsku agenciju, hrvatski znanstvenici i intelektualci trebaju pozdraviti, ali za glupe poteze treba jasno reći da su glupi. To je odgovornost onih preostalih obrazovanih u ovoj zemlji, akademske zajednice posebno. Šutnja i tolerancija glupog nas je dovde dovela.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...e/1027383.aspx

Ostavke su u điru.... ajmo Krste & društvo, vrijeme je...
9aplus is offline  
Old 21.02.2018., 09:30   #2068
Quote:
Black Point kaže: Pogledaj post
Ok, sada si daleko od struke na koju si stavljaš privilegiju da komentiraš na ovoj temi i konačno si normalan. I ti svakao znaš da struka ne bira tehnički najbolje već je to kompleksnije pitanje koje nema veze sa letom ili onim čime se ti baviš. Dakle, mi nemamo nikakav pzo ali imasmo tračak tradicije koju održavamo najskuplji i najelitniji segment oružanih snaga i nikako nemožemo krenuti redoslijedom kojega si naveo. Zašto; pa upravo zato jer zanemariti kadar borbenog zrakoplovstva koji imamo a siromašan je brojem kvalitete i upravo ti kvalitetni ljudi opdržavaju poštovanje sposobnosti OSRH. Ajmo to zanemariti i krenuti od početka kako kažeš i prioritet staviti na PZO. Upsss,.....osrh gubi sve sposobnosti suvremene obrane koja je diktirana tehnologijom i sposobnošču obrane djelovanjem u van teritorije RH. Mi smo jednostavno u prioritetu osuvremeniti borbeno zrakoplovstvo a tek onda razvijati defanzivni PZO. Ovdje na podforumu i ovoj temi postoje prekrasni ljudi, koji se i ne petljaju u politizaciju ali su vrlo konkretni sa činjenicama i situacijom. Alo,...ja niti ne želim izgubiti te ljude a najmanje sposobnost koju nosi borbeni zrakoplovi u obrambenom i vrlo ofenzivnom smislu sa neophodnim suvremeno tehnološkim borbenim zrakoplovima. Dakle,... jedan barak, hipotetski i neki dečki ( naši vitezovi) koji su aktivni na ovom forumu, ili nisu, uz adekavatnu obuku su špica i opasnost za bilo koga. Upravo je to sigurnost. PZO staviti u prioritet, ... bojim se da to nema veze sa situacijom i realnošću u kojom se nalazimo. Ok, možda da smo na nekom početku, ali nismo, na početku smo isključivo građenja suvremenog pzo. Borbeno zrakoplovstvo je prioritet sa višenamjenskim zrakoplovima koji imaju mogučnost i defanzivnoga kao i ofenzivnoga djelovanja do jaja potencijonalnoj ugrozi. Svakako razmišljamo o pzo i biti će. Čuvajmo naše dečke i sustav koji živi i dajmo si najbolje što možemo i čuvajmo to. To je prioritet.Suvremeno borbeno zrakoplovstvo je vrlo opasno i zaokružuje strateški sve. Oš dubinu, preciznost...kopnenu, mornaričku, zračnu,..... o čemu govorimo. okruženje niti ekonomski niti vojno a najmanje kulturom i intelektom nam nije ugroza da zanemarimo borbeno zrakoplovstvoi i stavimo prioritet u suvremeni prosječni PZO. To je obrana i time bi izgubili sve ono što može, recimo, hipotetski F 16 barak sa našim vitezovima, ma mi smo u jajima svim ugrozama naokolo usprkos 5. članka sjevernoatlanske povelje.

btw; pun kurac mi je više tih migova koje imamo a niko ih više nema niti se proizvode dijelovi. Alooooo, naši lete i da ga jebeš, usprkos, kako pljuješ na sve u sustavu. Da, opasno je i sve što ide ali jebeno lete. Kakvi jebeni helikopteri???? Pa najjači smo u debelom okruženju u tom segmentu. Ma đšta bo mađari rekli, Austrijanci, Srbi.....???? da eshevi su spona politička koja je takva ali na kraju je krenuo remont. Alo, hračkat mogu i po mopjim roditeljima jer mislim da su mi mogli dati više. Ti kom,entiraš ali pojma ne,maš šta se dešava politički i van tebi vrlo bitne strukle koja nije i neče odlučivati već političko obrambeni faktor. Na kraju, NATO je vojno politički savez i sa time počni a onda u tom fokusu pokušaj shvatiti našu problematiku. Ljudski faktor? Tko je ikada rekao da ljudski faktor kod nas nije Ok. Ja nikada nisam vitezove smatrao da neznaju raditi svoj posao ili bilo koga koji je u toj struci.
Rekao sam ti da sam te stavio AD ACTA. No dobro, ako ne znaš što to znači malo ću prokomentirati ovaj tvoj prozni doprinos općoj raspravi na forumu. Kako sam već nekoliko puta rekao, svako kritiziranje, ako je potkrijepljeno razumom i faktima je produktivno u smislu boljitka, jer onaj tko zna što ne zna (tj di je šupalj), može napredovati u svemu, a onaj tko ne zna ili ne priznaje da ne zna, donosi propast. Problem s tobom i takvima je u tome što ne želite da se javno kaže di smo šuplji. Čega se pobogu bojiš ili sramiš? Šta smo mi neka velesila iza željezne zavjese pa se ne smije znati gdje ne valjamo, odnosno gdje nam tehnika i sustav ne funkcioniraju kako treba? Da nismo možda malo preumišljeni kao nacija? Kako da ti i takvi poput tebe doprinesu razvoju društva ako nemate takav mentalni sklop priznavanja vlastitih nedostataka i pogrešaka? To je jako zajebano, jer onda niti tvoj šef ne može doprinijeti razvoju sustava jer nema ljude koji misle realno. Prijatelju, ŠTA JEST JEST, od toga se ne može pobjeći i stigne te kad-tad.
Nešto mi spominješ i politiku, kao ne znam ja ništa o njoj. Vjeruj mi, o svjetskoj politici znam više od 90% naših vođa, koji eto vode cijela ministarstva a ne znaju pravilno reći ni helikopter. Kad već ne znam ništa o politici, kako ti naravno smatraš, ne bih u tom smislu trebao ništa ni komentirati? Ma nemoj, ti ćeš da mi kažeš? A što ako znam više od tebe?
A što se tiče struke, pa ti očito ne kopčaš da su djelovanje struke i politika usko povezani, ali uvijek najebe struka, jer javna politika uvijek ima i onu svoju tamnu stranu za koju javnost ne zna, a tiče se isključivo osobnih interesa. Te tamne politike bilo bi puno manje da nam funkcionira pravosuđe, ovako, na dnu smo dna europskih standarda. I to je tebi sasvim OK, kako se čini, ti vjeruješ u našu politiku i vođe...
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 21.02.2018., 09:56   #2069
I u Izraelu Netanyahu u problemima...

https://www.timesofisrael.com/netany...-in-case-4000/

Sve se urotilo.
agentRico is offline  
Old 21.02.2018., 10:27   #2070
Glede širenja dezinformacija, trollanja i bulažnjenja gluposti o nedostatku novca za nove avione : Ostavka Ante Ramljaka.

Čovo je 10 mjeseci "rekonstruiso", podijelio svojim frendovima 500 milja kuna (kolko se zna), pokazao poreznim obveznicima srednji prst, i, rekao da odlazi.
Ovo je, brat-bratu, jedan nov novcat F-16V. A rasplet se još niti ne nazire...

My point, mislim da je vrijeme da učesnici diskusije prestanu lupetati o nedostatku novaca (kao imamo druge prioritete , bla, bla, bla...) jer je to bulažnjenje postalo krajnje degutantno.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 21.02.2018., 10:35   #2071
Pare nisu problem, para nema.
A sustav?!
Sustava ima, u SSVZP je kao na autobusnoj stanici.
https://www.youtube.com/watch?v=u81BFMr1qFk
9aplus is offline  
Old 21.02.2018., 10:37   #2072
Kako se u kuloarima na Dolcu uvelike govori o centru za obuku pilota u sklopu vojarne u Zemuniku i 93.ZB

podsjetimo se kako je izgledalo lice mjesta 1960tih godina kad se uvelike ovladalo zapadnim lovcem bombarderom

s preko 10 tona MTOWa ...

__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 21.02.2018., 10:42   #2073
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Glede širenja dezinformacija, trollanja i bulažnjenja gluposti o nedostatku novca za nove avione : Ostavka Ante Ramljaka.

Čovo je 10 mjeseci "rekonstruiso", podijelio svojim frendovima 500 milja kuna (kolko se zna), pokazao poreznim obveznicima srednji prst, i, rekao da odlazi.
Ovo je, brat-bratu, jedan nov novcat F-16V. A rasplet se još niti ne nazire...

My point, mislim da je vrijeme da učesnici diskusije prestanu lupetati o nedostatku novaca (kao imamo druge prioritete , bla, bla, bla...) jer je to bulažnjenje postalo krajnje degutantno.
Ili neslužbeno ovo:
"Prema neslužbenim informacijama, SAAB je spreman dati ponudu koja bi godišnje hrvatski proračun opteretila s oko 400 milijuna kuna, ovisno o tome koje bi naoružanje Hrvatska odabrala."

Dakle 12 novih barem minimalno opremljenih za AP.
VFA-125 is offline  
Old 21.02.2018., 10:47   #2074
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Ili neslužbeno ovo:
"Prema neslužbenim informacijama, SAAB je spreman dati ponudu koja bi godišnje hrvatski proračun opteretila s oko 400 milijuna kuna, ovisno o tome koje bi naoružanje Hrvatska odabrala."

Dakle 12 novih barem minimalno opremljenih za AP.
Nije ni to loše ako su avioni novi i naši.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 21.02.2018., 11:05   #2075
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
...podsjetimo se kako je izgledalo lice mjesta 1960tih godina kad se uvelike ovladalo zapadnim lovcem bombarderom
Ima tu u filmu zanimljivih likova
http://www.imdb.com/name/nm0707375/
9aplus is offline  
Old 21.02.2018., 11:22   #2076
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Nije ni to loše ako su avioni novi i naši.
Opet kažem NAVODNO, Švedi nude slijedeće:

Ukupni program (avioni, infrastruktura, obuka, oprema za AP, ...) za oko 800 milijuna Eura.

Kredit (NE leasing!) na 15 godina uz 3 godine počeka. To je 800 / 15 = 53.3 milijuna godišnje, odnosno oko 400 milijuna kuna.

Navodno nude i 4 komada ODMAH u NATO standardu na korištenje (mi plaćamo samo tekuće troškove eksploatacije, znači gorivo, mazivo, potrošni dijelovi i materijal, ... i švedske "šarafljivaće") dok ne dođu naši prvi novi iz tvornice i naravno "šnelkus" u Linkopingu po programu 50 + 15 na FMS i avionima za 4-6 iskusnih pilota.

Znači TEORETSKI nakon odrađenog pilotskog "šnelkursa" i dobivanja certifikata, već nakon nekoliko mjeseci od potpisivanja ugovora, 2-4 bi bila na Plesu sa našim (privremenim) oznakama do dolaska novih.
VFA-125 is offline  
Old 21.02.2018., 11:51   #2077
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
A USS br.1 i dalje ima rabljeni ILS a br.2 nema ni noćni prilaz ni ILS
Rabljeni ILS iz Zagreba sasvim dobro radi a da staza br2 nema noćni prilaz nije istina. Trenutno postoje VOR i RNAV (GNSS) prilazi a staza ima rubna svjetla na 50 m razmaka, 420 m prilaznih svjetala i PAPI s lijeve strane tako da oni operateri koji uvježbavaju svoje pilote za noćno letenje, već više od deset godina sasvim normalno koriste stazu br. 2 noću.

Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
<Rojs je 96. buldožerom i sajlama raskomadao Dakotu 212
Neistina. Dakotu je dao raskomadati tadšnji šef tehnike OU a posao je obavila civilna firma.

Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
pitanje
koji je avion livo od našeg UM-a?
Francuski Alpha Jet u tuponosoj, E varijanti. Kad pitomci francuske vojnozrakoplovne akademije idu na maršrute, ni prelet do Zadra nije problem.

Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Glede širenja dezinformacija, trollanja i bulažnjenja gluposti o nedostatku novca za nove avione : Ostavka Ante Ramljaka.

Čovo je 10 mjeseci "rekonstruiso", podijelio svojim frendovima 500 milja kuna (kolko se zna), pokazao poreznim obveznicima srednji prst, i, rekao da odlazi.
Ovo je, brat-bratu, jedan nov novcat F-16V. A rasplet se još niti ne nazire...

My point, mislim da je vrijeme da učesnici diskusije prestanu lupetati o nedostatku novaca (kao imamo druge prioritete , bla, bla, bla...) jer je to bulažnjenje postalo krajnje degutantno.
Hrvatska barata dovoljnom lovom za nekoliko eskadrila modernih te novih borbenih aviona ali neka samo pokuša tu lovu usmjeriti u nabavu pa makar i Baraka umjesto u vraćanje starih kreditima lovom od novih, drugi dan će bankrotirati. O tome pričam kad velim da nema love. Za Ramljaka ima dovoljno da se i njegovi unuci mogu odmah umiroviti. Za nove avione niti ima niti bi sva lova svijeta mogla pomoći da se kupi nepovratno izgubljeno vrijeme.

Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
podsjetimo se kako je izgledalo lice mjesta 1960tih godina kad se uvelike ovladalo zapadnim lovcem bombarderom
SFRJ je imala potpuno drugačiju politiku prema zrakoplovstvu od RH.

Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Zaboravio je spomenuti Perisa, a objašnjenje o pok. Mejaškom koji je ovdje proglšen ni kriv ni dužan -maltene Rambom ,bolje ne komentirati.
Radi se o reciklaži tekstova iz Globusa ranih te srednjih 1990ih a Mejaški je proglašavan pilotom-Rambom još za života.
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
No ne vidim kakve veze to sve skupa ima sa izborom VBA?
Postoji opravdana sumnja o jakoj korelaciji prošlosti, sadašnjosti te budućnosti nadzvučne komponente HRZ-a.
Sova77 is offline  
Old 21.02.2018., 12:04   #2078
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Opet kažem NAVODNO, Švedi nude slijedeće:

Ukupni program (avioni, infrastruktura, obuka, oprema za AP, ...) za oko 800 milijuna Eura.

Kredit (NE leasing!) na 15 godina uz 3 godine počeka. To je 800 / 15 = 53.3 milijuna godišnje, odnosno oko 400 milijuna kuna.

Navodno nude i 4 komada ODMAH u NATO standardu na korištenje (mi plaćamo samo tekuće troškove eksploatacije, znači gorivo, mazivo, potrošni dijelovi i materijal, ... i švedske "šarafljivaće") dok ne dođu naši prvi novi iz tvornice i naravno "šnelkus" u Linkopingu po programu 50 + 15 na FMS i avionima za 4-6 iskusnih pilota.

Znači TEORETSKI nakon odrađenog pilotskog "šnelkursa" i dobivanja certifikata, već nakon nekoliko mjeseci od potpisivanja ugovora, 2-4 bi bila na Plesu sa našim (privremenim) oznakama do dolaska novih.
Ovo mi bolje zvuči od do sada dostupnih "neslužbenih" informacija o izraelskim F16.
Loxhr is offline  
Old 21.02.2018., 12:06   #2079
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Glede širenja dezinformacija, trollanja i bulažnjenja gluposti o nedostatku novca za nove avione : Ostavka Ante Ramljaka.

Čovo je 10 mjeseci "rekonstruiso", podijelio svojim frendovima 500 milja kuna (kolko se zna), pokazao poreznim obveznicima srednji prst, i, rekao da odlazi.
Ovo je, brat-bratu, jedan nov novcat F-16V. A rasplet se još niti ne nazire...

My point, mislim da je vrijeme da učesnici diskusije prestanu lupetati o nedostatku novaca (kao imamo druge prioritete , bla, bla, bla...) jer je to bulažnjenje postalo krajnje degutantno.

Fakat.
I jesi kupio avione kad već ima novaca?
Jer ja sam provjerio, i ne vidim nigdje nove avione a ima novaca.
Ne kužim.
Jesu ti novi avioni koje smo kupili jer ima novaca sakriveni negdje u podzemnom bunkeru?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Old 21.02.2018., 12:06   #2080
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
...
Pa jesi i ti smiješan.
Domoljubi nisu odobrili tu ponudu, a znamo da ima samo jedan zub, ovaj, krug ponuda. Nemož' 'rvacka prođe jeftinije, ako Domoljubi to ne dozvolu.
U svakom slučaju, DoDu je trebao bit poslan upit, specifično, za B.50 pa da vidimo gdje bi prepucavanje na kraju završilo.
Ovako se natječu kruške i jabuke pa bude dosta odokativnog vrednovanja, ali dobro...u svakom slučaju bolje od ovog kaj smo imali do sada.

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Hrvatska barata dovoljnom lovom za nekoliko eskadrila modernih te novih borbenih aviona ali neka samo pokuša tu lovu usmjeriti u nabavu pa makar i Baraka umjesto u vraćanje starih kreditima lovom od novih, drugi dan će bankrotirati...
Ko i Grčka?
U 'rvata opće nije u tom problem, nego je problem kaj su sve hrvatske Vlade, zapravo strane (nehrvatske) Vlade, za razliku od grčkih.
Cola1973 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.