Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 15:54   #1
Thumbs up Gradska Ljekarna Zagreb

Drage cure,

Već neko vrijeme po našem forumu kruži niz preporuka o kremicama koje izrađuje vrijedni tim magistri po Gradskim ljekarnama Zagreb, pa je vrijeme da pohvale i dojmove objedinimo na istome mjestu.

Vjerujem da će i njima to biti dodatan poticaj da nas još više uveseljavaju svojim finim kreacijama


Za sve vas koji još niste čuli ništa o tome, radi se o liniji kozmetike koja se izrađuje u ljekarnama. Asortiman obuhvaća niz kremica za njegu lica, te proizvode za njegu usana, tijela i kose. Svim proizvodima je karakterističan kvalitetan sastav sa minimalnom količinom konzervansa, kako bi bili prihvatljivi i osjetljivim tipovima kože.

Slobodno pišite recenzije, preporuke, dojmove
S obzirom na to da se receptura može razlikovati po pojedinim poslovnicama, kod recenzija uključite i info o poslovnici u kojoj je proizvod kupljen.

Temu imamo, ajmo na mazanje
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:56   #2
Moj top proizvod iz GLJZ je trenutno krema Ruža i Hijaluron iz ljekarnje sa Trešnjevačkog placa. Detaljnu recenziju sam pisala u ovom postu.

Stvari koje trenutno isprobavam su tu.

I prijavljujem još i balzam za usne i serum sa vitaminom C iz Ozaljske.

Stavim dojmove kad još malo isprobam
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:59   #3
Tally nam je na temi Sve o kremama za lice stavila i neke sastave, pa radim c/p nek' se i tu nađe. Sastavi su iz ljekarne na Trešnjevačkom placu.

Hidratantna za suhu kožu 64 kn,
sastav:
ulje marelice, ulje argana, olivoil avenat, glycoderm, glycerol, tiare, geogard 221, xanthan gum

S kolagenom i Elastinom 55kn
sastav:
Ulje slatke naranče, ulje jojobe, kolagen, elastin, cremor basalis, Vitamin A, palmitat, Vitamin E,tokeferol acetat

Krema s ružom i ceramidom 74kn
Sastav:
Ulje čileanske ruže, ulje pulpe vučjeg trna, ulje američke brusnice, ulje kokosa, kakao maslac, ceramidi, hidrolat bugarske ruže, phytocream, cetiol c5, glicerol, geogard 221

Anti age serum sa smiljem, 108kn
sastav:

Ulje argana, ulje marelice, ulje makadamije, CO2 ribiz, cetiol c5, eterično ulje smilja, vitamin E, ružmarin, ylang ylang.
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:14   #4
Nema previše veze sa kozmetikom, ali žena mi je ponudila njihovu kremu protiv bolova za 20 kn, umjesto svih onih deep heatova, polar iceova. Krema je odlična! Na kraj pameti mi nije bilo da oni imaju alternativu. Pratim temu dalje i čitam!
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 13:03   #5
Ima li novih utisaka o serumu s Vitaminom C koji se spominjao na totalno fantastičnom proizvodu?
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 16:05   #6
Ja ga koristim, ali ne vidim neki poseban sjaj kože sa njim. Čak mi se čini i da mi se vidi dehidracija na obrazima dok ga koristim redovito. Mislim da je hijaluronska kiselina ono što mi u njemu baš ne paše. Najviše mi se sviđa miris po narančama i samo zato ga još nisam proslijedila dalje
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 16:17   #7
Moram pohvaliti hidratantnu kremu sa uljem marelice i grožđa iz ljekarne Zrinjevac.

Stvarno je nježna i dovoljno bogata krema koja ne masti kožu, lijepo njeguje, ne čepi pore i dobra je podloga za puder.
Ne znam cijenu, pri kraju sam teglice pa mogu napisati kada uzmem novu.

Fantastičan mi je i balzam za usne iz Ozaljske. Pakiran je u jajčeko kao i Eos. Jako dobro njeguje i hrani. Usne su mi bile top i po najvećim minusima. Cijena je oko 40kn i ima 3 okusa (imam jagodu, ali okus i miris jagode se uopće ne osjeti).
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 07:32   #8
Jucer sam bila u GLJZ pa sam malo pogledala sto nude. Prvenstveno sam htjela kupiti onu mast protiv prehlade za malog, ali bas nisu imali, a inace kosta 35 kn.
Na kraju nisam odolila i uzela sam hijaluronsku kremu s ruzom za 80 kn. Kaze mi magistra da po zakonu moraju pisati da je RV 3 mjeseca, ali da je krema sigurno dobra 6 mj., ako ju drzim na tamnom i sad po ljeti na hladnom.
Uslikala sam popis krema koje prodaju, evo da vidite sto nude:


Nadam se da vidite jer je bilo visoko i svjetlo je smetalo. Ovo prvo je hidratantna krema s elastinom i kolagenom.
Inace ljekarna je siget.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 21:09   #9
Ja ne kuzim zasto se recepture razlikuju od ljekarne do ljekarne.
Ako su to kreme gradskih ljekarni zagreb, kako onda moze biti razlicita krema u dvije poslovnice?
To mi je kao da je slanac u pekari dubravica na maksimirskoj razlicit od slanca u dubravici na remizi.

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:05   #10
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim zasto se recepture razlikuju od ljekarne do ljekarne.
Ako su to kreme gradskih ljekarni zagreb, kako onda moze biti razlicita krema u dvije poslovnice?
To mi je kao da je slanac u pekari dubravica na maksimirskoj razlicit od slanca u dubravici na remizi.

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
bas si me nasmijala s usporedbom!super si to predočila!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
euphoriah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:35   #11
Quote:
euphoriah kaže: Pogledaj post
bas si me nasmijala s usporedbom!super si to predočila!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Al baš mi dižu tlak s tim....
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 12:09   #12
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim zasto se recepture razlikuju od ljekarne do ljekarne.
Ako su to kreme gradskih ljekarni zagreb, kako onda moze biti razlicita krema u dvije poslovnice?
To mi je kao da je slanac u pekari dubravica na maksimirskoj razlicit od slanca u dubravici na remizi.

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
A svaka magistra stavlja nečeg malo svog.

Ja sam isprobala kremu iz Ozaljske kod Trešnjevačkog placa ruža i ceramidi i meni je super. Koristim ju kao sleeping pack. Lijepo mi pogura ostale proizvode u kožu, osobito TO 2% retinoid u skvalanu. Fino miriši, iako je masnjikava super se upija.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 12:26   #13
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
A svaka magistra stavlja nečeg malo svog.

Ja sam isprobala kremu iz Ozaljske kod Trešnjevačkog placa ruža i ceramidi i meni je super. Koristim ju kao sleeping pack. Lijepo mi pogura ostale proizvode u kožu, osobito TO 2% retinoid u skvalanu. Fino miriši, iako je masnjikava super se upija.
E kuzis, upravo o tome govorim. I sad ja npr zbog ove preporuke odem u ljekarnu u dubravi i ta krema nije ista.
Meni je to totalni

Poslano sa mog SM-N9100 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 18:39   #14
super tema, baš su me zanimala iskustva s tim kremama iz GLJZ. I meni je čudno što nemaju svi jednake kreme ali ako su oni najvažniji sastojci isti, onda valjda može proći

svi njihovi galenski pripravci su mi vrlo dobri, zasad sam uzimala kremu divljeg kestena, sprej za nos i tako neke stvarčice, no vidjela sam da imaju nekakav beauty milk, to bih htjela probati, ali nemam pojma o čemu se radi

I zanima me ovaj gel protiv podočnjaka, tako da ako neko bude koristio, javite kakav je
Eileri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 19:09   #15
Ja kad idem u Zg opskrbim se redovito njihovim bezreceptnim lijekovima, kremama protiv ovog i onog...bademovo ulje u spreju mislim da je 20-tak kn i tako...
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 19:55   #16
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
A svaka magistra stavlja nečeg malo svog.

Ja sam isprobala kremu iz Ozaljske kod Trešnjevačkog placa ruža i ceramidi i meni je super. Koristim ju kao sleeping pack. Lijepo mi pogura ostale proizvode u kožu, osobito TO 2% retinoid u skvalanu. Fino miriši, iako je masnjikava super se upija.
Znaci da sastav krema nije isti? Kako onda mogu biti gradske ljekarne u potpisu, neka se zove krema ta i ta od te i te magistre pa da se posten puk ne zbunjuje i da se zna sto se trazi
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 20:04   #17
Pa ne treba nosit naziv te i te magistre jer nema istih krema niti nazivom na različitim lokacijama. Odnosno specifične su nazivom i samo se na toj lokaciji mogu pronaći.
Npr onog seruma s vitaminom c ima samo kod džamije, nema ga u ozaljskoj.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 20:29   #18
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Pa ne treba nosit naziv te i te magistre jer nema istih krema niti nazivom na različitim lokacijama. Odnosno specifične su nazivom i samo se na toj lokaciji mogu pronaći.
Npr onog seruma s vitaminom c ima samo kod džamije, nema ga u ozaljskoj.
pozdrav! samo bi se tu ubacila i rekla da sam ja serum s vitaminom C nabavila u šestinskoj ljekarni, nakon sto sam na forumu proicitala da je hvaljen. dakle ima i dalje...
s time da nije bio gotov proizvod tamo nego su rekli da pričekamo dan jer ga moraju napraviti
ravenclaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 21:46   #19
Quote:
ravenclaw kaže: Pogledaj post
pozdrav! samo bi se tu ubacila i rekla da sam ja serum s vitaminom C nabavila u šestinskoj ljekarni, nakon sto sam na forumu proicitala da je hvaljen. dakle ima i dalje...
s time da nije bio gotov proizvod tamo nego su rekli da pričekamo dan jer ga moraju napraviti
dok nazovu 'kod džamije' za šalabahter 'krema iz ozaljske' eto do čega je došlo, do kvartovskih receptura!
__________________
'Emotikoni i spominjanje likova poput Isusa nisu argumenti, a kamoli dokumenti.'
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 07:54   #20
ja sam svoj serum s c vitaminom kupila u ozaljskoj

piše anti age s vitaminom c
__________________
she wants to see with your eyes, she wants to smile with your smile, she wants a nice surprise, every once in a while
stacy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.