Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 01:46   #1
BIOS

Ne znam jesam li na dobrom podforumu, ali trebam pomoc oko postavljanja postavki u biosu.
Procesor je i5 3570K, a maticna Asus P8Z77 M.
Problem je u zagrijavanju; na 1.224V, 4300Mhz je trenutno. Na prime 95 testu je jucer presao 80C (sa starim postavkama); sad opet vrti test i trenutno je max na 74C. To je navodno puno (vodeno hladjenje, relativno staro pa je to moguci problem, pasta je promijenjena). Sta god mu se narihta ili se zagrijava ili nije stabilan.
Ima netko ideju u cem je stvar? Mozda postavke ne valjaju (kako ih slozit a da su optimalne?)
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:04   #2
krivi podforum, pravi je https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=79

sam cu rec da 70 i nes stupnjeva nije previse, meni je lap radio godinama na 80-100, ljudi se previse opterecuju, ak prime ne baca errore 24 sata nakon pokretanja testova onda je sustav stabilan tj. bar CPU, obicno se u prvih pol sata vidi dal je stabilan, al vrtis 24 ak zelis siguran bit
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 10:53   #3
Ma kojih 80-100C... imaš par sekundi rada pri tim temperaturama i zatim cold reboot.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:28   #4
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ma kojih 80-100C... imaš par sekundi rada pri tim temperaturama i zatim cold reboot.
lol ne znam kak je onda meni laptop stabilno 24/7 se vrtio na povecanim temperaturama, silicij moze izdrzati debelo preko 100 stupnjeva prije nego li nastanu ireverzibilna ostecenja, proucit malo fiziku poluvodica pa onda pisat o ovim stvarima
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.