Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2006., 14:46   #1
The Hum

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hum
"The Hum is a phenomenon involving a persistent and invasive low-frequency noise of a humming character and unknown origin, not audible to all people, reported in various geographical locations. The Hum is most often described as sounding somewhat like a distant idling diesel engine."

Dakle, godinama čujem tihe, niskofrekventne vibracije kad sam u tihoj okolini. Živim na mirnom mjestu, tako da svaku noč mogu čuti ovo. Sumjao sam u veliki ventilator kod kondenzatora parne turbine (na nekih 7 km udaljenosti stoji spalionica smeća). Pa na dalekovod, koji je nekih 500 m od kuće. Međutim, čujem to i na drugim lokacijama gdje nema ni jednog ni drugog u blizini.

Nije da patim od toga, navikao sam se. Svejedno bi me zanimalo ima li nas još takvih.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 14:59   #2
cujem i ja to. ne uvijek, tak da sam mislio da svi to cuju
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 15:58   #3
Meni se zna desiti da "čujem" jako visoke frekvencije pod nekim okolnostima, npr. prilikom naglog sniženja razine buke. Taj ton je tako visoki da ga jedva čujem.

Ali čini mi se da to dolazi "iznutra", kao što se sve vidi u plavijoj nijansi nakon gledanja intezivno žutog ili naranđastog.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 16:17   #4
Visoke su tinitus, to je objašnjeno.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 23:00   #5
ja sam jedan od rijetkih koji moze u ovim godinama čuti ono što djeca zovu "zvuk struje".

testirao sam se sam prije nekoliko godina i prag se suzio vrlo malo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 23:29   #6
Quote:
Endimion17 kaže:
ja sam jedan od rijetkih koji moze u ovim godinama čuti ono što djeca zovu "zvuk struje".

testirao sam se sam prije nekoliko godina i prag se suzio vrlo malo.
Zvuk struje? Mislis kao ono nekakvo zujanje kod neispravnih instalacija ili nesto drugo?
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 07:28   #7
Ja na primjer mogu cuti zvuk katodne cijevi televizora,... kroz zatvorena vrata,.. ili prozor,... ili kad prolazim pored neke kuce,... naravno i kad sam u istoj sobi sa televizorom,... oce me izluditi,... isto tako,... cujem perfektno dobro kad se upali pozadinsko osvjetljenje nekih uredjaja poput mog Palma, rucnog sata ili mobitela,..
Svi ti visokofrekventni zvukovi stvaraju fizicku reakciju na mojoj kozi naime sav se najezim,... prije desetak godina sam primjetio da postoji dio visokofrekventnih zvukova koje necujem ali se ipak najezim kad su u blizini,...
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 07:31   #8
Quote:
Secundo kaže:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hum
"The Hum is a phenomenon involving a persistent and invasive low-frequency noise of a humming character and unknown origin, not audible to all people, reported in various geographical locations. The Hum is most often described as sounding somewhat like a distant idling diesel engine."

Dakle, godinama čujem tihe, niskofrekventne vibracije kad sam u tihoj okolini. Živim na mirnom mjestu, tako da svaku noč mogu čuti ovo. Sumjao sam u veliki ventilator kod kondenzatora parne turbine (na nekih 7 km udaljenosti stoji spalionica smeća). Pa na dalekovod, koji je nekih 500 m od kuće. Međutim, čujem to i na drugim lokacijama gdje nema ni jednog ni drugog u blizini.

Nije da patim od toga, navikao sam se. Svejedno bi me zanimalo ima li nas još takvih.
Poznato je da dalekovodi mogu izazvati tumor mozga (dugotrajna izlozenost magnetskom polju),... isto tako je poznato da tumor mozga moze izazvati odredjene "extraoridinalne percepcije"
Dakle pogledaj se s doktorom.....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 10:51   #9
Quote:
Ja na primjer mogu cuti zvuk katodne cijevi televizora,... kroz zatvorena vrata,.. ili prozor,... ili kad prolazim pored neke kuce,... naravno i kad sam u istoj sobi sa televizorom,... oce me izluditi,... isto tako,... cujem perfektno dobro kad se upali pozadinsko osvjetljenje nekih uredjaja poput mog Palma, rucnog sata ili mobitela,..
i ja takodjer, nekad poludim zbog tih zujanja
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 11:21   #10
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Dakle pogledaj se s doktorom.....
"Dobar dan, kad je vrlo tiho, čujem niskofrekventno brujanje. Dajte pogledajte dali imam tumor na mozgu". Onda bi tek počele pretrage ... psihijatrijske, bojim se, i u najboljem slučaju bi dobio dijagnozu hipohonder.

Osim toga je to dosta česta pojava prema wikipediji, pa bi ljudi umirali kao muhe od tumora na mozgu. Teško mi povjerovati takvo što.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:42   #11
Vis ja katodnu cijev jedva cujem, onak ko neki ful tihi sum na pragu mojih slusnih mogucnosti pa mi i ne smeta previse..

Inace kaj se huma tice, jel iko ikad probao raditi nekakva ozbiljna mjerenja s njim u svezi? Kao recimo testiranje praga cujnosti osoba koji ga cuju, postavljanje nekakvih mikrofona koji bi mogli detektirati niskofrekventne zvukove, detaljni pregledi uha i slusnih zivaca tih ljudi, itd.?

Edit: ah bas citam na wikipediji, bilo je mjerenja ali ne nekih pretjerano detaljnih i dubokih..ali kad smo vec na ovoj temi, ovo je isto dosta zanimljivo: http://en.wikipedia.org/wiki/Microwave_auditory_effect
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 22:48   #12
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Ja na primjer mogu cuti zvuk katodne cijevi televizora,... kroz zatvorena vrata,.. ili prozor,... ili kad prolazim pored neke kuce,... naravno i kad sam u istoj sobi sa televizorom,... oce me izluditi,... isto tako,... cujem perfektno dobro kad se upali pozadinsko osvjetljenje nekih uredjaja poput mog Palma, rucnog sata ili mobitela,..
Svi ti visokofrekventni zvukovi stvaraju fizicku reakciju na mojoj kozi naime sav se najezim,... prije desetak godina sam primjetio da postoji dio visokofrekventnih zvukova koje necujem ali se ipak najezim kad su u blizini,...
da, na to sam mislio. ali mene ne iritira, čak mi je fora. neko vrijeme.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:17   #13
Quote:
Secundo kaže:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hum
"The Hum is a phenomenon involving a persistent and invasive low-frequency noise of a humming character and unknown origin, not audible to all people, reported in various geographical locations. The Hum is most often described as sounding somewhat like a distant idling diesel engine."

Dakle, godinama čujem tihe, niskofrekventne vibracije kad sam u tihoj okolini. Živim na mirnom mjestu, tako da svaku noč mogu čuti ovo. Sumjao sam u veliki ventilator kod kondenzatora parne turbine (na nekih 7 km udaljenosti stoji spalionica smeća). Pa na dalekovod, koji je nekih 500 m od kuće. Međutim, čujem to i na drugim lokacijama gdje nema ni jednog ni drugog u blizini.

Nije da patim od toga, navikao sam se. Svejedno bi me zanimalo ima li nas još takvih.
I meni se događaju te stvari i puno drugih zanimljivijih događaja ,al mogu reč da sam na stranici www.indigo-svijet.hr našao brdo odgovora i spoznaja o tom mom doživljaju pa ti preporučam da pročitaš na toj stranici u arhivi članaka pod ; Duhovnost,metafizika, članak ;KRETANJE KA VIŠOJ VIBRACIJI.
Jako zanimljivo,i ja sam mislio da je nešt u krivu sa mnom i tako dalje,al vidim da ima sve više ljudi koji to doživljavaju.Indigo ljudi da tako kažem,jako zanimljivo i interesantno za nas koji to doživljavamo.A opet čudno i bedasto za one koji nemaju doživljaja takve vrste.
Obavezno po svim člancim prekopaj i pročitaj,nači češ odgovore.
Forum je dobar da se družimo,a trebala bi i bit udruga da se mogu ljudi i vidjet!
Pozdrav!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 00:31   #14
o ideji indigo djece mislim sve najgore. a i kad sam vidio kako piše "sajt" na tom siteu, zgadilo mi se još i više.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 00:47   #15
I ja isto ponekad cujem..recimo kad sam u sobi i otvorim mobitel (preklopni) cujem zujanje....i tako sve dok ga ne sklopim...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 01:05   #16
ma nemoguće. mobitel u sebi nema jakih struja, niti stvara visoki ton. nešto ti nije u redu s mobitelu. to što mi opisujemo nije zujanje. bolje pregledaj mobitel...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 01:15   #17
http://www.eskimo.com/~billb/hum/hum.html
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.