Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 22:18   #281
ma izdajalicu ti može mužić kupiti tj. donijeti ako ti bude zatrebala.......a kako smo krenule još ćemo zvati ovu ekipu za selidbe
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:28   #282
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
e baš zato...a po tuš sam znala u japankama...tak je bilo ogavno...nisu baš sve žene čiste i uredne...a wc...neke i uloške bacaju,pa svako malo bude poplava...a kaj će ti krema protiv strija nakon poroda...kaj je bilo bilo je...kaj ne...
ja sam čula da je dobro nastaviti se mazati kremom protiv strija i nakon poroda jer su neke baš tada popucale...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:39   #283
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja sam čula da je dobro nastaviti se mazati kremom protiv strija i nakon poroda jer su neke baš tada popucale...
To je istina...Osobno dobila samo jednu strijicu na stomaku pred kraj trudnoće,ali ima jedna mama koja nije dobila niti jednu u trudnoći,ali nakon poroda sva popucala.
Stvarno se ne sjećam koja...Valjda će se javiti..
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 06:39   #284
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja sam čula da je dobro nastaviti se mazati kremom protiv strija i nakon poroda jer su neke baš tada popucale...
jooooj...pravite se da me nema...očito me vrijeme pregazilo...a strije sam ionak sa prvom dobila (i nilski bi ih konj dobio da je dobio toliko kg ko ja) tak da mi spasa nema... ja uopće n znam kak bum sa tim svojim budućim djetetom...totalno sam ishlapila...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 09:09   #285
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja sam čula da je dobro nastaviti se mazati kremom protiv strija i nakon poroda jer su neke baš tada popucale...
Istina, strije se mogu dobit kako kod debljanja tako i kod mrsavljenja ...... curke nikuda bez hidratantnih ( citaj: masnih ) krema
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 09:11   #286
ja ću to ovako napisati..

Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
moj popisić za bolnicu (nije po važnosti nego po prethodnim postovima):

upijajući jastučići za dojke - ja imam maramice za cice (koje mogu biti i jastučići ako se ostave..) od chicca.. (20 kn) preporučam više od jastučića jerbo imaju u sebi i kremu..
grudnjaci za dojenje - obavezno
spavaćica - obavezno
kućni ogrtač - ako baš netko hoće
voda - obavezno
jednokratne gaćice - jedno 3 paketa.. super stvar
ulošci VIR 80 - ne ne i ne... VIR 90.. jedno 2 paketa da se perživi do prve posjete(recimo sljedeći dan) i svakako pripremit za donjet još jedno 3 paketa.. vjerujte mi na riječ
noćni ulošci ALWAYS - nepotrebno.. pogotovo prvih dana (rana se mora osušiti).. poslije je ok..
šlape i japanke - obavezno
bivacin sprej za rane (nismo još kupili...???) - 0 bodova
papirnate i vlažne maramice - obavezno
krema za ruke -obavezno
toalet papir - obavezno
sapun ili gel za intimnu njegu - obavezno,mada prisjest će vam tuširanje..
deodorant - obavezno
češalj, ogledalce - obavezno
četkica i pasta za zube - obavezno
gel za tuširanje - obavezno
ručnici - mali -obavezno + jedan veliki
zdravstvena, osobna i med. dokumentacija -kad dođeš..poslije ti to ne treba..
steznik (to će mužić kupiti poslije porođaja - tako nam savjetovali u "aniti")
mobitel+punjač - obavezno
krema protivu strija - tek kad dođeš doma..
labelo - obavezno
bonboni - meni 0 bodova
čarapice - obavezno
zagrebački melem - obavezno
pelena - ne treba.. to ti mogu donijeti kasnije..
krekeri, čaša - ja nisam mogla niš jest bar 12h.. lupao me adrenalin, ali.. kaj ja znam
fali vam krema za cice.. preporučam babylove..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..

Zadnje uređivanje nyn@ : 25.04.2007. at 10:56.
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 09:22   #287
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
...
e, a izdajalice - da s tim pričekam poslije poroda?
ja sam svoju nosila sa sobom.. (zaboravila vam reći na popisu... )
6. -7. dana mi je trebala.. ali i to vam mogu donijeti na prvoj posjeti...
inače..
sa mnom u sobi je bila cura koja je roila djevojčicu (2. dijete).. njoj je mlijeko već 2. dan curilo u slapovima.. zato toplo preporućam..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..

Zadnje uređivanje nyn@ : 25.04.2007. at 10:54.
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 09:26   #288
i moja torba je spremna za merkur.....ja sam izdajalicu kupila, sterilizirala i spremila u torbu, zlu ne trebalo.... stvarčice sa Tashinog popisa su sve manje-više iste...još sam si uzela 3 veće gazice kad će bebač bit samnom u sobi pa ak mi bljucne ili nekaj,makar valjda tam nekaj daju, ne znam..... hmmm kolko velika torba može bit? meni samo šlafrug zauzima cijelu jednu manju ''školsku torbu'' tako da mi je torba veličine ko dvije školske torbe,možda malo veća ...
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 09:32   #289
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja ću ići roditi na merkur, pa sam potaknuta tvojim postom išla pretražiti rodinu stranicu, ali nisam našla tu informaciju...pod kojim podnaslovom si ti to pronašla?
ja već kupila ogrtač, spavaćicu i pidžamu za bolnicu!


http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=136&Show=294

sorry, tek sam sad malo prošvrljala po historyu postova....evo ti link

rekla mi jedna cura koja je nedavno tam rodila da je normalno imala svoje papuče i ogrtač a spavaćice da su morali nosit njihove.....eh sad....
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:13   #290
nyna - super si
mimma - ja sam čak za to da se nose njihove spavaćice zbog krvarenja
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:48   #291
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
e baš zato...a po tuš sam znala u japankama...tak je bilo ogavno...nisu baš sve žene čiste i uredne...a wc...neke i uloške bacaju,pa svako malo bude poplava...a kaj će ti krema protiv strija nakon poroda...kaj je bilo bilo je...kaj ne...
računajte da ćete japanke i papuče baciti - ja jesam sa zadovoljstvom :-)
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:06   #292
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
računajte da ćete japanke i papuče baciti - ja jesam sa zadovoljstvom :-)
Kad si već tu, da te pitam dal trebaš u bolnicu donesti i odjeću i pelene za bebu ili ti to treba tek kad idete doma?
Pretpostavljam da ga tam oblaće u njihove krpice i to one iste koje nose i mali cigančići kojih tu ima preeeeviše
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:12   #293
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Kad si već tu, da te pitam dal trebaš u bolnicu donesti i odjeću i pelene za bebu ili ti to treba tek kad idete doma?
Pretpostavljam da ga tam oblaće u njihove krpice i to one iste koje nose i mali cigančići kojih tu ima preeeeviše
pelene da, odjecu ne, sve dok ne ide doma - to tati pripremi...

e da, VEO ulošci su najbolji, puno mekši ok vira. nikakve always jer će vam se p. usaftati...
obavezno vlažne maramice za dezinfekciju wc daske - ima u dm-u...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:55   #294
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
e da, VEO ulošci su najbolji, puno mekši ok vira. nikakve always jer će vam se p. usaftati...
obavezno vlažne maramice za dezinfekciju wc daske - ima u dm-u...
ja sam čitala da always se stavi ispod ovih...baš na ovom topicu...znači - nij treba???
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:36   #295
Ja sam stavljala Always na gaćice,pa onda na njega još Veo-čak i dva komada...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 17:17   #296
e, pa iz tog razloga sam mislila na always noćne uloške..jer i veo i vir propuštaju...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:56   #297
nyn@ draga, daj molim te pojasni ovu kremu za grudi (babylove) - za koje je to slučajeve? upravo spremam torbu....
još jedno pitanje ako znaš odgovor: šta može u rađaonu. od onog što sam do sada pročitala to su samo labelo i kriške limuna? jel još nešto može?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 00:59   #298
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
nyn@ draga, daj molim te pojasni ovu kremu za grudi (babylove) - za koje je to slučajeve? upravo spremam torbu....
to ti je krema za bradavice sa lanolinom i vitaminom E.. za nakon dojenja, za održavanje kože (dakle bradavica) nakon dojenja ili izdajanja.. možeš ju koristiti u svrhu prevencije ili kao pomoć kod ispucalih ili izranjavanih bradavica.. ja ju nisam imala.. nego jedna cura u sobi pa mi je posudila i na kraju sam si kupila svoju..

Quote:
još jedno pitanje ako znaš odgovor: šta može u rađaonu. od onog što sam do sada pročitala to su samo labelo i kriške limuna? jel još nešto može?
to ti zavisi od doka koji je dežuran.. mislim da možeš još imati i mp3 ili nekaj takvoga.. moby mislim..
ak se sjetim još nečega nastavit ću niz..
ali vjeruj mi niš ti od toga nebu na pameti tamo.. samo ćeš gledati kak da đšto prije izađeš sa smotuljkom i da sve bude ok..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 09:33   #299
nyn@ - thx. znam da to ništa nije važno, ali ako si u predrađaoni 10 sati, nešto (voda ili limun) možda malo mogu ublažiti svu bol...možda....
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 10:31   #300
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
još jedno pitanje ako znaš odgovor: šta može u rađaonu. od onog što sam do sada pročitala to su samo labelo i kriške limuna? jel još nešto može?
mislim da ti u rađaoni neće ništa trebati, samo ćeš misliti na to da beba što prije izađe. a u predrađaoni možeš imati što god hoćeš, tak je bar na SD
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.