Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2006., 10:11   #1
Prije svoga vremena - astroloske predikcije Guliverovih putovanja

/Jonathan Swift u Gulliverovim putovanjima spominje Phobos i Deimos, dva mjeseca Marsa i navodi njihovu točnu veličinu i brzinu rotacije. Bilo je to 100 godina prije nego su ti mjeseci bili otkriveni. /

Kako?

Mislite li da postoji univerzalna svijest i znanje? Da li vam se često događa da pomislite na nekoga i onda vas ta osoba nazove? Znaju li ljudi više nego što znaju da znaju?
golfska struja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 11:30   #2
Quote:
golfska struja kaže:
/Jonathan Swift u Gulliverovim putovanjima spominje Phobos i Deimos, dva mjeseca Marsa i navodi njihovu točnu veličinu i brzinu rotacije. Bilo je to 100 godina prije nego su ti mjeseci bili otkriveni. /

Kako?

Mislite li da postoji univerzalna svijest i znanje? Da li vam se često događa da pomislite na nekoga i onda vas ta osoba nazove? Znaju li ljudi više nego što znaju da znaju?
Ima dosta primjera... jedan sam na Religiji naveo (opis Sudnjeg dana od Petra apostola, te tekst iz knjige Kozmos, C. Sagana)....
Tu je još i "Iapetovo oko" od Arthura Clarkea (tko je čitao 2001. Odiseju u svemiru - ponavljam, čitao, a ne gledao - zna o čemu se radi), a koje je na neki način potvrđeno snimkom s Voyagera 1 1980. godine.... i slično...
Ima svakojakih podudarnosti, samo je pitanje koliko je to zbilja podudarnost, a koliko je zapravo nešto više...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 11:54   #3
Quote:
golfska struja kaže:
/Jonathan Swift u Gulliverovim putovanjima spominje Phobos i Deimos, dva mjeseca Marsa i navodi njihovu točnu veličinu i brzinu rotacije. Bilo je to 100 godina prije nego su ti mjeseci bili otkriveni. /

Kako?

Mislite li da postoji univerzalna svijest i znanje? Da li vam se često događa da pomislite na nekoga i onda vas ta osoba nazove? Znaju li ljudi više nego što znaju da znaju?
Ovo nisam znao, ali sličnih primjera je puno. Naravno da postoji univerzalna svijest, to nemoj ni u jednom trenutku posumnjat. Univerzalna svijest je pojam poznat od davnina ali pod različitim imenima. U Kršćanstvu to je sv Duh, duh koji je u svima nama, poput sunca, samo je jedan ali svi ga osjećamo, neki više neki manje. Jednom kad ti se oslobodi intuicija i kad se otvoriš prema ovom izvoru informacija gledat ćeš svijet sasvim drugim očima i vrlo brzo ćeš shvatiti uzaludnost klasičnog obrazovanja.
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 12:30   #4
Quote:
golfska struja kaže:
/Jonathan Swift u Gulliverovim putovanjima spominje Phobos i Deimos, dva mjeseca Marsa i navodi njihovu točnu veličinu i brzinu rotacije. Bilo je to 100 godina prije nego su ti mjeseci bili otkriveni. /

Kako?

Mislite li da postoji univerzalna svijest i znanje? Da li vam se često događa da pomislite na nekoga i onda vas ta osoba nazove? Znaju li ljudi više nego što znaju da znaju?
logika te navodi na to da postoji ta "univerzalna sila " jer sve bez nje gubi svoju konacni smisao. postoji sila ili energija koja je protkana kroz sve sto postoji,ama bas sve!!!
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 12:33   #5
Quote:
Danny_boy kaže:
Ovo nisam znao, ali sličnih primjera je puno. Naravno da postoji univerzalna svijest, to nemoj ni u jednom trenutku posumnjat. Univerzalna svijest je pojam poznat od davnina ali pod različitim imenima. U Kršćanstvu to je sv Duh, duh koji je u svima nama, poput sunca, samo je jedan ali svi ga osjećamo, neki više neki manje. Jednom kad ti se oslobodi intuicija i kad se otvoriš prema ovom izvoru informacija gledat ćeš svijet sasvim drugim očima i vrlo brzo ćeš shvatiti uzaludnost klasičnog obrazovanja.
slazem se s tobom ali nebih rekao da smo spoznali tu univezalnu energiju jer i nauka treba da je dokaze a ne da samo vjerujemo iako je matematicki nedokazano.
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 13:10   #6
Quote:
pasovski kaže:
slazem se s tobom ali nebih rekao da smo spoznali tu univezalnu energiju jer i nauka treba da je dokaze a ne da samo vjerujemo iako je matematicki nedokazano.
Znači za tebe znanost mora nešto dokazati da bi to nešto postalo istina. Ja sam takav stav napustio prilično davno.
S takvim stavom si bliži ovim tzv. debunkerima. To je uzaludan stav jer je znanost užasno spora. Osim toga rađeni su pokusi sa vidovnjacima koji su opisivali slike u sjednoj sobi i sl. sa velikim postotkom uspješnosti. Tako da znanost zna da postoji NEŠTO, ali kako za to nešto ne može dati definiciju, to službeno ne postoji. Razmisli o tome.
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 15:33   #7
Unaprijed se ispričavam onima koje će uvrijediti moje mišljenje, ali znate kako ja ono kažem:"Mišljenje je k'o i šupak, svatko ga ima"! Dakle, ispričavam se onima koji misle da banaliziram zanimljivu temu, ali meni se ponekad dogodi podudarnost iliti tzv. slučajnost, a budući da ja vjerujem u reinkarnaciju, takve mi podudarnosti služe kao znak da idem u skladu sa svojim dogovorom. Inače, čitala sam da su neki ljudi smislili neke uređaje, ne baš smislili, ali ono, palo im je na pamet tako nešto izumiti, i uskoro bi se tako nešto pojavilo na tržištu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 21:58   #8
Quote:
Danny_boy kaže:
Tako da znanost zna da postoji NEŠTO, ali kako za to nešto ne može dati definiciju, to službeno ne postoji.
ne. ako je to slučaj, onda znanost kaže da nešto postoji, ali se još nije dokazalo.

kaže se da nešto ne postoji, da je pseudoznanost i da je glupost onda kad krši temelje logike i fizikalnih zakona.
malo stvari to krši, ali ih imamo ovdje na podforumu fino skupljene
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 22:09   #9
Quote:
Endimion17 kaže:
ne. ako je to slučaj, onda znanost kaže da nešto postoji, ali se još nije dokazalo.

kaže se da nešto ne postoji, da je pseudoznanost i da je glupost onda kad krši temelje logike i fizikalnih zakona.
malo stvari to krši, ali ih imamo ovdje na podforumu fino skupljene
Hoćeš reći da znanost priznaje da npr. ESP postoji ali se nije dokazalo
Pa upravo je obratno - dokaza ima a znanost i dalje tupi svoje
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 22:45   #10
Quote:
Danny_boy kaže:
Hoćeš reći da znanost priznaje da npr. ESP postoji ali se nije dokazalo
Pa upravo je obratno - dokaza ima a znanost i dalje tupi svoje
ne bih rekao da ima dokaza. ima naznaka. to je bitno drukčije.
problem je što se te stvari dokazuju po kojekakvim lijevim institutima flaširane magle i mutne vode.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 22:52   #11
Quote:
Endimion17 kaže:
ne bih rekao da ima dokaza. ima naznaka. to je bitno drukčije.
problem je što se te stvari dokazuju po kojekakvim lijevim institutima flaširane magle i mutne vode.
Po lijevim institucijama - točno. A zašto je to tako? Zato jer u "pravim" institucijama pokuse vode skeptici, a vidovnjak koji je u kontroliranim uvjetima i još okružen skepticima biva blokiran. Oni to ne shvaćaju jer se to ne može prikazati brojkama. I tu dolazimo do ograničenosti znanosti.
A ako pokus kojim slučajem uspije, rezultat se pripisuje slučajnosti, ili se oni koji su vodili pokus diskreditiraju kao "lijevi". I to je tako, pa ti pričaj što hoćeš.
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 22:57   #12
Quote:
Danny_boy kaže:
Po lijevim institucijama - točno. A zašto je to tako? Zato jer u "pravim" institucijama pokuse vode skeptici, a vidovnjak koji je u kontroliranim uvjetima i još okružen skepticima biva blokiran. Oni to ne shvaćaju jer se to ne može prikazati brojkama. I tu dolazimo do ograničenosti znanosti.
A ako pokus kojim slučajem uspije, rezultat se pripisuje slučajnosti, ili se oni koji su vodili pokus diskreditiraju kao "lijevi". I to je tako, pa ti pričaj što hoćeš.
Naravno da se rezultat pripisuje slučajnosti, jer to i je slučajnost. A priča da vidovnjak biva blokiran u prisustvu skeptika je najveća glupost koja se može izreći, te sredstvo za mazanje očiju lakovjernim budalama.

Koliko sam ja upućen u stvari (a to nije baš malo, no ne pada mi na pamet iznositi reference, jer nisu za ovo mjesto), biti vidovnjak jest spontana sposobnost, jednako kao i voziti bicikl. Pa sad zamisli mene u situaciji da pokušavam voziti bicikl, a ne mogu jer je kraj mene jedan skeptik koji ne vjeruje da znam voziti bicikl.....


Tako da takve blesave izjave definitivno diskreditiraju i one tračke istine koje se nalaze u pričama o vidovnjacima....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 23:08   #13
Quote:
Galileo kaže:
Naravno da se rezultat pripisuje slučajnosti, jer to i je slučajnost. A priča da vidovnjak biva blokiran u prisustvu skeptika je najveća glupost koja se može izreći, te sredstvo za mazanje očiju lakovjernim budalama.

Koliko sam ja upućen u stvari (a to nije baš malo, no ne pada mi na pamet iznositi reference, jer nisu za ovo mjesto), biti vidovnjak jest spontana sposobnost, jednako kao i voziti bicikl. Pa sad zamisli mene u situaciji da pokušavam voziti bicikl, a ne mogu jer je kraj mene jedan skeptik koji ne vjeruje da znam voziti bicikl.....


Tako da takve blesave izjave definitivno diskreditiraju i one tračke istine koje se nalaze u pričama o vidovnjacima....
Potpuno si u krivu. Ti to uspoređuješ sa fizičkom aktivnošću što nema nikakve veze. Ispravna ANALOGIJA u ovom slučaju bi bila da ti pokušavaš voziti biciklu dok te trojica oko tebe pokušavaju srušit šakama.

A što se slučajnosti tiče... vidim da ti je ovo strana tema. Rađeni su pokusi u kojima je vidovnjak u više od 75% (!!) slučajeva pogađao nasumično kompjuterski generirane slike u susjednoj sobi. S obzirom na broj generiranih slika, očekivani broj pogodaka bio je 5% s marginom pogreške 2%. Razlika je prevelika! Ti pokusi postoje, a sad ti vjeruj što hoćeš.
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 23:10   #14
Quote:
Danny_boy kaže:
Potpuno si u krivu. Ti to uspoređuješ sa fizičkom aktivnošću što nema nikakve veze. Ispravna ANALOGIJA u ovom slučaju bi bila da ti pokušavaš voziti biciklu dok te trojica oko tebe pokušavaju srušit šakama.

A što se slučajnosti tiče... vidim da ti je ovo strana tema. Rađeni su pokusi u kojima je vidovnjak u više od 75% (!!) slučajeva pogađao nasumično kompjuterski generirane slike u susjednoj sobi. S obzirom na broj generiranih slika, očekivani broj pogodaka bio je 5% s marginom pogreške 2%. Razlika je prevelika! Ti pokusi postoje, a sad ti vjeruj što hoćeš.
Isto je također istina da su ti pokusi, kad su izvođeni u kontroliranim uvjetima, žalosno podbacili... Čak dosta ispod tih 5% očekivanih nasumičnih pogodaka...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 23:13   #15
Quote:
Galileo kaže:
Isto je također istina da su ti pokusi, kad su izvođeni u kontroliranim uvjetima, žalosno podbacili... Čak dosta ispod tih 5% očekivanih nasumičnih pogodaka...
I sad se opet vraćamo na moj prethodni post...
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 23:18   #16
Quote:
Danny_boy kaže:
I sad se opet vraćamo na moj prethodni post...
Da, smiješno, bez argumenata.... Tako i ja mogu reći da sam Veliki Vrač, Mag od Traktata ili tako nešto, a da će testiranje mojih sposobnosti uspjeti samo ako u ispitnoj komisiji budu Endimion, Diki i Salvador, jer oni nisu skeptični prema mojim mogućnostima... Što misliš, zašto?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 23:49   #17
galileo ima pravo. svi tako možemo reći svoje "teorije" koje će "raditi" u "nekom našem svijetu".

eto geza za primjer. čovjek je stvorio paralelni svemir u glavi i tamo njegove hipoteze i teorije vrijede. no izvan njegovog mozga, to su samo kilometarski postovi koji traju već par godina (koliko sam shvatio) i neće tako skoro prestati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 15:22   #18
tema je interesantna ali se bojim da ćete je opet silovati.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:51   #19
Quote:
golfska struja kaže:
/Jonathan Swift u Gulliverovim putovanjima spominje Phobos i Deimos, dva mjeseca Marsa i navodi njihovu točnu veličinu i brzinu rotacije. Bilo je to 100 godina prije nego su ti mjeseci bili otkriveni. /

Kako?
Meni je još misterioznije kako je Swift uopće znao da će ti mjeseci,100 godina poslije,dobiti baš ta imena - Phobos i Deimos!
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:29   #20
Quote:
golfska struja kaže:
/Jonathan Swift u Gulliverovim putovanjima spominje Phobos i Deimos, dva mjeseca Marsa i navodi njihovu točnu veličinu i brzinu rotacije. Bilo je to 100 godina prije nego su ti mjeseci bili otkriveni. /
Jel' netko provjerio da li je ovo istina?
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.