Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 13:35   #1
Adam i Ehva u Africi

Navodno se još davno prije nego je postojalo pisma i pera ili klina u Afričkim plemenima pričala poučna priča o ženi, drvetu i zmiji. Izvor: knjiga iz knjižnice: Mitovi i mitologija
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:44   #2
Ma kvaka je da su Židovi u svoju Toru i ono poslije zapisali većinu stvari koje su se vrtjele po onodobnom kuloarima. Dođe Biblija ko neki zbornik narodne predaje starog vijeka.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:46   #3
Pa jbt to su Židovi nasrali,
a čuj i Novi zavjet je skraćen i prekrajavan.
No dobro......
Imam problema kad mi neko uleti da je Isus odletio u nebo, a moraš šutit.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:49   #4
Quote:
sal_mirabilis kaže:
Ma kvaka je da su Židovi u svoju Toru i ono poslije zapisali većinu stvari koje su se vrtjele po onodobnom kuloarima. Dođe Biblija ko neki zbornik narodne predaje starog vijeka.


počevši od priče o nastanku...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:59   #5
A i ja sam isto pamet!
Drvo je muškarac, zmija penis, a žena žena šipu.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 17:44   #6
Quote:
outoftheblue kaže:
Pa jbt to su Židovi nasrali,
a čuj i Novi zavjet je skraćen i prekrajavan.
No dobro......
Imam problema kad mi neko uleti da je Isus odletio u nebo, a moraš šutit.
nemoj šutiti, po nekim istraživanjima uopče nije uskrsnuo nego se probudija iz kome,putevi ga dalje vode do indije gdje mu se nalazi grob.toliko o uskrsnuću njegovom.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:11   #7
Quote:
shakti9 kaže:
nemoj šutiti, po nekim istraživanjima uopče nije uskrsnuo nego se probudija iz kome,putevi ga dalje vode do indije gdje mu se nalazi grob.toliko o uskrsnuću njegovom.
Ja bih rekla da je Đizs Krajst bio sklon promijenjenim stanjima svijesti

Zadnje uređivanje diki : 08.01.2007. at 19:44.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:16   #8
Quote:
diki kaže:
Ja bih rekla da je Đizs Krajst bio sklon promjenjenim stanjima svijesti
Ma da kaj znas / mislis o tome?
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:43   #9
Quote:
outoftheblue kaže:
Ma da kaj znas / mislis o tome?
Đizs je moj najdraži židov.
A čuj...čitajući NZ (kao metaforu), dobila sam dojam o Isusu kao osobi netipičnoj za svoje vrijeme. Bio je revolucionar jer je otvoreno, ne skrivajući se iza licemjerstva i laži, govorio o problemima svoga vremena. Mislim da je bio izuzetno osjećajna osoba, rekla bih čak hipersenzibilna i mislim da je imao pristup znanju, dakle, da je bio pismen i načitan i da mu je stječeno znanje otvorilo mogućnosti spoznaje sebe i Boga. Mislim i da je poznavao tehnike meditacije i da je preko njih dolazio do nesvjesnih dijelova sebe. U takvim stanjima koncentracija osobe usmjerena je prema onom unutarnjem, sve vanjsko postaje nevažno, također, osobe koje koriste takve tehnike, nakon doživljaja u promijenjenim stanjima svijesti, počinju se osjećati drukčije...rekla bih da intenzivnije razmišljaju o sebi i o životu, a nekako mi sve to ide uz osobu Isusa. Neki dijelovi Novog zavjeta nekako mi previše izgledaju kao Isusov doživljaj sebe tijekom promijenjenog stanja svijesti, a da bih ih tako lako mogla zanemariti... tako da mislim da je i njegova „smrt“ bila samo privid, mislim da je bio u promijenjenom stanju svijesti i da su ljudi oko njega mislili da je mrtav, a zapravo bio je živ. Toliko o tome što ja mislim o Đizsu
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:50   #10
Quote:
shakti9 kaže:
nemoj šutiti, po nekim istraživanjima uopče nije uskrsnuo nego se probudija iz kome,putevi ga dalje vode do indije gdje mu se nalazi grob.toliko o uskrsnuću njegovom.
Shakti, nisam baš upoznata s Indijcima i njihovom vjerom, a čini mi da ti jesi, pa bih te pitala je li moguće (budući da Indijci poznaju mnoge tehnike meditacije) da tijekom meditacije osoba u tom promijenjenom stanju svijesti odluči napustiti ovaj život i otići u više sfere? Baš sam sad razmišljala o Isusovim promijenjenim stanjima svijesti i pitam se je li moguće da se tijekom tehnike opuštanja dogodi ono što mi nazivamo uskrsnućem! Naime, ne vjerujem niti da je Isus bio raspet na križu niti da je uskrsnuo 3 dana nakon smrti. Cijela ta priča vuče me baš na meditaciju i na nekakvo vječno dobrovoljno davanje sebe drugima kroz takvu odluku....
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:52   #11
Kada bi ljudi na Isusa Krista gledali tvojim očima,Diki,možda bi za čovjećanstvo
još i bilo nade jer se više ne bi mjerili sa životinjama već sa...............Bogom.
Lincoln six Echo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:00   #12
Quote:
diki kaže:
Baš sam sad razmišljala o Isusovim promijenjenim stanjima svijesti i pitam se je li moguće da se tijekom tehnike opuštanja dogodi ono što mi nazivamo uskrsnućem! Naime, ne vjerujem niti da je Isus bio raspet na križu niti da je uskrsnuo 3 dana nakon smrti. Cijela ta priča vuče me baš na meditaciju i na nekakvo vječno dobrovoljno davanje sebe drugima kroz takvu odluku....
Ja sam čitao da su neke yogije zakopavali u grobove na mjesec-dva dana.
Otkucaji srca i disanje bi im bili na granici života i smrti.
Svejedno bi se nakon toga vraćali u život bez posljedica za zdravlje.

Šta je onda tri dana u grobu za Isusa Krista?

Je li čovjek stvarno takav slabić kako nam znanost stalno govori?
Lincoln six Echo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:02   #13
Quote:
diki kaže:
Đizs je moj najdraži židov.
A čuj...čitajući NZ (kao metaforu), dobila sam dojam o Isusu kao osobi netipičnoj za svoje vrijeme. Bio je revolucionar jer je otvoreno, ne skrivajući se iza licemjerstva i laži, govorio o problemima svoga vremena. Mislim da je bio izuzetno osjećajna osoba, rekla bih čak hipersenzibilna i mislim da je imao pristup znanju, dakle, da je bio pismen i načitan i da mu je stječeno znanje otvorilo mogućnosti spoznaje sebe i Boga. Mislim i da je poznavao tehnike meditacije i da je preko njih dolazio do nesvjesnih dijelova sebe. U takvim stanjima koncentracija osobe usmjerena je prema onom unutarnjem, sve vanjsko postaje nevažno, također, osobe koje koriste takve tehnike, nakon doživljaja u promijenjenim stanjima svijesti, počinju se osjećati drukčije...rekla bih da intenzivnije razmišljaju o sebi i o životu, a nekako mi sve to ide uz osobu Isusa. Neki dijelovi Novog zavjeta nekako mi previše izgledaju kao Isusov doživljaj sebe tijekom promijenjenog stanja svijesti, a da bih ih tako lako mogla zanemariti... tako da mislim da je i njegova „smrt“ bila samo privid, mislim da je bio u promijenjenom stanju svijesti i da su ljudi oko njega mislili da je mrtav, a zapravo bio je živ. Toliko o tome što ja mislim o Đizsu
Slažem se nice to meet u. U svakom slučaju sigurna sam da je znao što hoće i to i ostvario. Mislim da je bio iznimno grrrr privlačan frajer.
Šteta što nijedna žena u povijesti nikad nije ostvarila takvu slavu.
Bljuje mi se od obožavanje njegove mame.
Nije mi to u redu u Freudovskom smislu riječi.
Nešto kao incest is the best.
S obzirom da nije moguće putovati kao on preostaje mi putovati unutar sebe.
Ipak nekako voljela bi da sad dođe na zemlju i jebeno se razljuti.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:06   #14
Quote:
Lincoln six Echo kaže:
Kada bi ljudi na Isusa Krista gledali tvojim očima,Diki,možda bi za čovjećanstvo
još i bilo nade jer se više ne bi mjerili sa životinjama već sa...............Bogom.
Joj, znam na što ciljaš, al dobro, nećemo se prepirati, čini mi se da slično razmišljamo; jest da se tu i tamo malo ugrizemo, ali no hard filings, pa ljudi smo, nismo _____
Nego, da, Isus mi je zakon, stvarno mi je najdraža osoba koja je ikada postojala, a koja je nešto dobra donijela čovječanstvu. Nakon njega slijedi Tesla, moj Ličanin , jest da ga Srbi svojataju, ali on je moje gore list, pravi lički medvid
Znam da sam OT, outoftheblue, nemoj vikati , ali zanima me, Lincolne, što ti misliš da se dogodilo s Isusom? (smrt, uskrsnuće i tome slično)
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:11   #15
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:12   #16
Quote:
outoftheblue kaže:
S obzirom da nije moguće putovati kao on preostaje mi putovati unutar sebe.
Jako lijepo rečeno
Out, shvaćam što želiš reći kad govoriš o Isusovoj majci, ali, iako ne vjerujem da je Isus bio raspet, ne mogu, a da ne pustim suzu kada vidim pietu ili kad za uskrs čujem onu pjesmu, ne znam sad točno kako ide, ali nešto u stilu "Stala majka pored križa" ili tako nešto..... Ipak je najveća bol kada majka izgubi dijete. I shvaćam majke koje se mole Mariji zbog toga što joj se mole kao ženi koja ih razumije i koja razumije ljubav prema djetetu
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:35   #17
Quote:
outoftheblue kaže:
Navodno se još davno prije nego je postojalo pisma i pera ili klina u Afričkim plemenima pričala poučna priča o ženi, drvetu i zmiji. Izvor: knjiga iz knjižnice: Mitovi i mitologija
Jabuka nema u africi. Ona ja domesticirana prije nekih 10 000 godina u maloj aziji.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:51   #18
Isus i slava Tjela

Quote:
diki kaže:
.....ali zanima me, Lincolne, što ti misliš da se dogodilo s Isusom? (smrt, uskrsnuće i tome slično)
Pa eto.....mislim da je Isus svojim radom na sebi dostigao najviši stupanj samorealizacije.....prosvjetljenje tj. jedno sa Bogom.
Mislim da je bio revolucionista i izuzetno hrabar kada se digao protiv SISTEMA.
Mislim da je takvih ljudi u povjesti čovjećanstva bilo taman toliko da se nabroje na prste jedne ruke ali nitko od njih nije imao hrabrosti za ono što nam
je Isus Krist svojom "žrtvom" želio pokazati.
Nije u pitanju samo Ljubav i način života već i mogućnosti našeg Tijela kao
instrumenta kroz koji "svira" Duh Sveti ili Kosmićka energija koja je svuda oko
nas.....koja je nemjerljiva i nezaustavljiva.

Krist nije sebično sjedio ispod nekog drveta kao većina yogija već je svoje spoznaje želio podjeliti (preko svojih učenika) sa ostatkom Svijeta mada je znao da će ga SISTEM zbog takvog naukovanja sigurno pogubiti.
Nije ni trebao biti naročito vidovit da bi znao da će ga u Jeruzalemu izdati i
pogubiti upravo oni koji najviše slave Boga.
Danas bi takvog čovjeka "bogubili" i u Vatikanu jer On predstavlja sve ono što
ostale Vjere i njihovi vođe nisu.
U SISTEMU je zakon......biti prvi.
U Kristu je zakon.....biti zadnji.
Dvije suprotnosti koje ljudski Um vode na dva potpuno različita Puta.

Mi smo svi danas robovi SISTEMA koji je suprotnost Isusovom naukovanju i
slave Tjela a od sebe smo napravili invalide,ovisnike,slabiće i ledena Srca.
Ne bih se čudio da Krist poželi sve ovo sravnati sa zemljom.

Upravo je zbog toga tako mala granica između Krista i Antikrista.

Tko je toliko mudar da po pisanoj Riječi raspozna Istinu?
Lincoln six Echo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 21:21   #19
Quote:
diki kaže:
Shakti, nisam baš upoznata s Indijcima i njihovom vjerom, a čini mi da ti jesi, pa bih te pitala je li moguće (budući da Indijci poznaju mnoge tehnike meditacije) da tijekom meditacije osoba u tom promijenjenom stanju svijesti odluči napustiti ovaj život i otići u više sfere? Baš sam sad razmišljala o Isusovim promijenjenim stanjima svijesti i pitam se je li moguće da se tijekom tehnike opuštanja dogodi ono što mi nazivamo uskrsnućem! Naime, ne vjerujem niti da je Isus bio raspet na križu niti da je uskrsnuo 3 dana nakon smrti. Cijela ta priča vuče me baš na meditaciju i na nekakvo vječno dobrovoljno davanje sebe drugima kroz takvu odluku....
upoznata sam taman toliko da mogu stvoriti neku sliku o tome.znam da aboriđini, bar oni koji su ostali povezani sa prirodom odlaze na takav način,svojom slobodnom voljom a i američki indijanci čine odnosno činili su to isto baš na takav način.tako da vjerujem da je to moguče.
a za Isusa.....vjerujem da je bio razapet,da nije umro na križu i da je završio svoj život u indiji.postoji odliv njegovih stopala na kojima se vide ožiljci.e sad... nisam bila, nisam vidila samo čitala. to njegovo uznesenje u materijalnom tijelu malo čudno zvuči...
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:22   #20
Quote:
Lincoln six Echo kaže:
Pa eto.....mislim da je Isus svojim radom na sebi dostigao najviši stupanj samorealizacije.....prosvjetljenje tj. jedno sa Bogom.
Mislim da je bio revolucionista i izuzetno hrabar kada se digao protiv SISTEMA.
Mislim da je takvih ljudi u povjesti čovjećanstva bilo taman toliko da se nabroje na prste jedne ruke ali nitko od njih nije imao hrabrosti za ono što nam
je Isus Krist svojom "žrtvom" želio pokazati.
Nije u pitanju samo Ljubav i način života već i mogućnosti našeg Tijela kao
instrumenta kroz koji "svira" Duh Sveti ili Kosmićka energija koja je svuda oko
nas.....koja je nemjerljiva i nezaustavljiva.

Krist nije sebično sjedio ispod nekog drveta kao većina yogija već je svoje spoznaje želio podjeliti (preko svojih učenika) sa ostatkom Svijeta mada je znao da će ga SISTEM zbog takvog naukovanja sigurno pogubiti.
Nije ni trebao biti naročito vidovit da bi znao da će ga u Jeruzalemu izdati i
pogubiti upravo oni koji najviše slave Boga.
Danas bi takvog čovjeka "bogubili" i u Vatikanu jer On predstavlja sve ono što
ostale Vjere i njihovi vođe nisu.
U SISTEMU je zakon......biti prvi.
U Kristu je zakon.....biti zadnji.
Dvije suprotnosti koje ljudski Um vode na dva potpuno različita Puta.

Mi smo svi danas robovi SISTEMA koji je suprotnost Isusovom naukovanju i
slave Tjela a od sebe smo napravili invalide,ovisnike,slabiće i ledena Srca.
Ne bih se čudio da Krist poželi sve ovo sravnati sa zemljom.

Upravo je zbog toga tako mala granica između Krista i Antikrista.

Tko je toliko mudar da po pisanoj Riječi raspozna Istinu?
Vidiš, Lincoln, ja baš mislim da su nam potrebni takvi revolucionari kao Isus, evolucionari Duha, ali ne lažni, nego iskreni, baš onakvi kakav je bio Isus. Zbog takvih težnji sklona sam idealizmu i nemam ništa protiv idealista. Zbog toga s lakoćom kažem da bih umrla za svoju ideju i to kažem bez nekakve patetike ili nečeg sličnog. Nije mi sada jasno, zašto si rekao da su bretorijanci super, a izvan su sistema a sada govoriš o veličini Isusa kao osobe i kao revolucionara u smislu njegovog ostanka u sistemu bez obzira što je znao kakav će biti the end njegovog djelovanja. Ja mislim da je svijetu potrebno manje bretorijanaca koji na siguran način bježe od LAŽNO TOLERANTNOG sistema koji će te poštediti ako se protiv njega buniš daleko, tj. ako se buniš izvan, a ne unutar njega! Više cijenim jednog revolucionara koji će umrijeti SVJESNO za ideju, nego 1000 bretorijanaca koji će polagano umirati izvan sistema ne mijenjajući ga. Znam, sada ćeš reći da bretorijanci ne bježe od sistema, ali, ono, što drugo rade nego bježe?

Zadnje uređivanje diki : 08.01.2007. at 23:10.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.