Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 22:00   #61
Quote:
SamuraJura kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ova pjesma koju spominješ.

No glede ovog iznad, kada si u takvom stanju svijesti da svemu tome svjedočiš onda si istovremeno "prištekan" u neka druga stanja, uvjetno rečeno. Istovremeno svjedočiš ali si u potpunom miru i razumijevanju kako i zašto i nema dihotomije kao sada iz ove perspektive dok npr pišeš po forumu. Teško je to opisat...ali nije nimalo neugodno, jer nema kome biti neugodno, sve je jedno i u savršenom skladu. Valjda, ko će ga znati???
Ma je - sve sam ja to ispretumbao, pa i djelomično doživio (npr. doživljavanje sprovoda kroz ljepotu, sklad i mir). Ali opet, zamisli Isusa, primjerice. Ako je i točno da je bio božji sin, on se morao materijalizirati. Neka je i imao izuzetnu snagu, ipak je morao istrpjeti muke zbog tijela - tu nema izuzetaka, sišao je i ima to da odradi, jer je bio u tijelu.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 22:03   #62
Quote:
SamuraJura kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ova pjesma koju spominješ.
...
Meni je jako inspirativna, i tako nekako bliska perspektiva Boga. Ljudska, obična, jednostavna.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 22:21   #63
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ma je - sve sam ja to ispretumbao, pa i djelomično doživio (npr. doživljavanje sprovoda kroz ljepotu, sklad i mir).
Nisam ni sumnjao

Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ali opet, zamisli Isusa, primjerice. Ako je i točno da je bio božji sin, on se morao materijalizirati. Neka je i imao izuzetnu snagu, ipak je morao istrpjeti muke zbog tijela - tu nema izuzetaka, sišao je i ima to da odradi, jer je bio u tijelu.
Siguran sam da je postojala bol u tijelu, u smislu impulsa koje su neuroni slali u mozak. No stvar je u onome koji iskušava i svjedoči. Ako je svijest u odmaku u odnosu na doživljaj nema problema.

Nekad mi se čini kad me preplavi neosobna ljubav, bude mi svejedno što se zbiva oko mene, sa tijelom itd. naravno ne bih htio provjeriti kako to izgleda na križu, ali sve si nekak mislim da je to bila predstava za narod i lekcija za pamćenje.

Nego, nekak si mislim da smo zachatali ovaj topic do kraja
SamuraJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 22:32   #64
To s reinkarnacijom i s "dusama" ne cini se bas plauzibilnim.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 23:30   #65
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
da se vratimo znanosti, izgleda da hologramski sustavi to dosta dobro objašnjavaju, pa da bi mogli dati i neke odgovore na pitanje o "broju duša". Nisam prirodnjak, tako da mi usfale termini.
Ako ti fali prirodnjačkih riječi, pročitaj knjigu "Holografski svemir" preveo ju je naš forumaš Goranbo. Možda ti on i pomogne.
Inače, David Bohm (glavni u teoriji holografskog svemira) je jedan od vrhunskih fizičara, ali tu je malo zabrijao.
No, tko zna - budućnost će pokazati.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 23:38   #66
Tu knjigu holografski svemir zapravo je napisao Michael Talbot i u njoj uglavnom reciklira ideje od Bohma. Procitao sam tu knjigu u originalu i zamorna je. Oslanja se jako malo na znanstvene cinjenice i teorije i previse uplece razna "cuda" koja su se dogodila u svijetu i koja bi mogla biti potencijalni dokaz da je nas svemir zapravo veliki hologram. Ja ne preporucujem tu knjigu nego radije nesto od Bohma, ima dosta toga. On je takodjer pisao u svojim knjigama o toj teoriji. Ipak, to je njegova teorija. Iako je do istog zakljucka (holografskog svemira) dosao i Karl Pribram, neurolog. Ali ideja je uglavnom od Bohma, kako ja znam.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 00:57   #67
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
2 - ali ispravak: broj živih bića S DUŠOM je ograničen. Ostale mogu imati određeni stupanj svijesti, ali ne i dušu.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:27   #68
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Ako ti fali prirodnjačkih riječi, pročitaj knjigu "Holografski svemir" preveo ju je naš forumaš Goranbo. Možda ti on i pomogne.
Inače, David Bohm (glavni u teoriji holografskog svemira) je jedan od vrhunskih fizičara, ali tu je malo zabrijao.
No, tko zna - budućnost će pokazati.
Primljeno na znanje!

Meni je prije jedno dvije godine prijatelj poslao interesantnu raspravu o hologramima, ono jesmo li mi u stvari mi, ovo ono. A ja sam to sve već nekako intuitivno i logićki promišljao, tak da mi nije bila "novost" - nego više kao zanimljiva "znanstvena" perspektiva. Mislim da je to zanimljivo područje.

Sad sam si baš kupio "Tkivo svemira" Briana Greena. Baš me zanima kaj on ima za reć. Pokupio sam knjigu s police, otvorio i odlučio kupit. Dođem na blagajnu, a ono ispade da je ta knjiga pravi hit. Baš da vidim.

Inače - fizika je moja neprežaljena "ljubav". Nije me zanimala u školi, a danas si mislim da je to najljepša znanost od svih. Šteta što sam ignorant - fascinantna je.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:32   #69
Quote:
SamuraJura kaže: Pogledaj post
Nekad mi se čini kad me preplavi neosobna ljubav, bude mi svejedno što se zbiva oko mene, sa tijelom itd. naravno ne bih htio provjeriti kako to izgleda na križu, ali sve si nekak mislim da je to bila predstava za narod i lekcija za pamćenje.

Nego, nekak si mislim da smo zachatali ovaj topic do kraja
Da začatali - sjebali i ujebali.

Ali i nismo - samo imamo drugačiju perspektivu na "dušu" - svi za jednoga jedan za sve! Jebo brojanje.

Ne slažem se s ovim da je Isusova patnja bila predstava za narod. Bio Božji sin ili "obični" čovjek, to je meni irelevantno. Gledano logički - on je morao otrpjeti kako bi bio vjerodostojan. Osim toga, morao je poštovati božji zakon, a to je: materijalno tijelo mora patit ako ga mučiš. Mislim da se tu razlikujemo - mislim da tu nema "izvlačenja" - kad si jednom u materijalnom svijetu, to ti je to. Svijest može samo ojačat izdržljivost i sposobnost trpljenja.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:29   #70
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s ovim da je Isusova patnja bila predstava za narod. Bio Božji sin ili "obični" čovjek, to je meni irelevantno. Gledano logički - on je morao otrpjeti kako bi bio vjerodostojan. Osim toga, morao je poštovati božji zakon, a to je: materijalno tijelo mora patit ako ga mučiš. Mislim da se tu razlikujemo - mislim da tu nema "izvlačenja" - kad si jednom u materijalnom svijetu, to ti je to. Svijest može samo ojačat izdržljivost i sposobnost trpljenja.
Ali promisli o sljedećem, molim te. U redu, tijelo mora patiti kad je izloženo zlostavljanju. No siguran sam da se slažeš sa time da Ti nisi tijelo. Isusovo tijelo jest patilo ali On nije. Uzmi tvoj primjer sprovoda za vrijeme kojega si ti ostao u svom unutarnjem miru. U toj situaciji možeš i suosjećati, vrlo intenzivna situacija nabijena emocijama ali si ostao u miru. Upravo o tome pričam. Bol je je prisutna ali ako nisi uživljen u nju, saživljen sa njome nema efekta na Tebe. Samo promatraš. Svjedočiš. Nadam se da razumiješ o čemu pričam.
SamuraJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:44   #71
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Tu knjigu holografski svemir zapravo je napisao Michael Talbot i u njoj uglavnom reciklira ideje od Bohma. Procitao sam tu knjigu u originalu i zamorna je. Oslanja se jako malo na znanstvene cinjenice i teorije i previse uplece razna "cuda" koja su se dogodila u svijetu i koja bi mogla biti potencijalni dokaz da je nas svemir zapravo veliki hologram. Ja ne preporucujem tu knjigu nego radije nesto od Bohma, ima dosta toga. On je takodjer pisao u svojim knjigama o toj teoriji. Ipak, to je njegova teorija. Iako je do istog zakljucka (holografskog svemira) dosao i Karl Pribram, neurolog. Ali ideja je uglavnom od Bohma, kako ja znam.
Zato postoji Lynn Mc Taggart-ičina knjiga "Polje". TO ja preporučam.
Što se tiče Davida Bohma, on je fizičar, i sumnjam da je širokom pučanstvu nenaviklom na razmišljanje fizičara to preporučljivo. No, neka probaju.
FSabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:33   #72
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Daklem...jedna stvar me muci,tj. okupira mi pamet u zadnje vrijeme....
Ako polazimo od pretpostavke da svako bice ima dusu.....od kuda je doslo do takvog naglog porasta dusa.....jer teorija reinkarnacije ne pokriva nista.......
daklem od kuda je nastala 1 dusa....i kako da ih ima sve vise i vise???
Jer uz reinkarnaciju...znaci iste duse koje stalno putuju...ocito ima i novih.....NE?? Ili?????
Možda da promeniš početnu pretpostavku.

Šta ako se postojanje ne odvija linearno, već to samo tako izgleda ljudskom umu?

Šta ako nema čovek dušu, već duša čoveka/ljude?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:36   #73
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Možda da promeniš početnu pretpostavku.

Šta ako se postojanje ne odvija linearno, već to samo tako izgleda ljudskom umu?

To je ziher.

Šta ako nema čovek dušu, već duša čoveka/ljude?

To se podrazumjeva.

outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:52   #74
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post

Šta ako se postojanje ne odvija linearno, već to samo tako izgleda ljudskom umu?

Šta ako nema čovek dušu, već duša čoveka/ljude?
Mislim da je ovo prvo sasvim moguce. Jer to bi onda objasnilo parapsiholoske fenomene koji se nedvojbeno pojavljuju, a prema dosadasnjem shvacanju stvarnosti nemaju mnogo smisla.

Ovo drugo bi znacilo da mi ne kontroliramo, nego smo kontrolirani. Pa i to nije potpuno nemoguce. Jer znanstvenici su vec pokusima dokazali da prije nego uopce zelimo izvesti neku radnju, mozak je sve iskalkulirao i vec izvrsio tu radnju. Mi, dakle, tek naknadno postajemo svjesni da to zelimo.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.