Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2003., 16:44   #1
Ericsson NT dionice

Na starom IMF-u bio je jedan odličan topic o dionicama dotične tvrtke.

Kako nisam uočio sličan otvaram novi.


E sad, koliko je meni poznato od ponedjeljka bi dionice ERNT trebale biti na burzi.

Ima li ikakvih komentara, savjeta si sl. Sječam se da je Presvetli na tom topicu znao dosta toga....ima li ga uopće na novom IMF-u?
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2003., 17:05   #2
Vidi ovdje: http://mojnovac.infopop.cc/6/ubb.x

Tu ti je i Presvijetli.
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2003., 20:04   #3
Quote:
Unregistered kaže:
Vidi ovdje: http://mojnovac.infopop.cc/6/ubb.x

Tu ti je i Presvijetli.
Zahvaljujem.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2003., 11:00   #4
Nije Presvijetli nego presvetli, da se vise razumije....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:08   #5
ERNT-R-A - Ericsson Nikola Tesla d.d.

tvrtka Ericsson Nikola Tesla ima u svom statutu da svake godine isplačuje 20kuna dividende ali ove godine su odlučili isplatiti 320 kuna dividende po dionici jer tvrtka ima oko 700 milijuna kuna spremljenog viška. Dionice su nakon ovog prijedloga o isplati ovako velike dividende skočile u nebesa, broj izdanih redovnih dionica je 1.331.650 i na račun toga dolazim do cifre koja će biti isplačena kao dividend a to je astronomskih 426.128.000 kuna
Dionice na brurzi trenutno kotiraju 3740 kuna po dionici.
Što mislite o budučnoti ove tvrtke? I dali mislite da su dionice trenutno precjenjene ja smatram da jesu.
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 15:40   #6
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
tvrtka Ericsson Nikola Tesla ima u svom statutu da svake godine isplačuje 20kuna dividende ali ove godine su odlučili isplatiti 320 kuna dividende po dionici jer tvrtka ima oko 700 milijuna kuna spremljenog viška. Dionice su nakon ovog prijedloga o isplati ovako velike dividende skočile u nebesa, broj izdanih redovnih dionica je 1.331.650 i na račun toga dolazim do cifre koja će biti isplačena kao dividend a to je astronomskih 426.128.000 kuna
Dionice na brurzi trenutno kotiraju 3740 kuna po dionici.
Što mislite o budučnoti ove tvrtke? I dali mislite da su dionice trenutno precjenjene ja smatram da jesu.
nisu presijenjene, ali da ce puno rasti, nece.. bar ne tako brzo kao neke druge..
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 13:26   #7
Quote:
neocortex kaže: Pogledaj post
nisu presijenjene, ali da ce puno rasti, nece.. bar ne tako brzo kao neke druge..


________________

Nisam neki stručnjak ali smatram da je i to nije jedina firma u Hrvatskoj koja je precjenjena već ih je većina precjenjena a razlog leži u tome što se u inv. fondove slijeva golemi kapital pa su oni digli potražnju za tim dionicama i digli vrijednodt u nebo.
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 14:41   #8
tu pricu o precijenjenosti prodaju ljudi s raznoraznim interesima.. to je ionako subjektivna kategorija.. po mom misljenju ericsson kosta koliko vrijedi.. nije jeftin, ali ne bi rekao niti da je precijenjen.. ja ga necu kupiti to sigurno.. ima puno jeftinijih dionica..
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 22:29   #9
Quote:
neocortex kaže: Pogledaj post
tu pricu o precijenjenosti prodaju ljudi s raznoraznim interesima.. to je ionako subjektivna kategorija.. po mom misljenju ericsson kosta koliko vrijedi.. nije jeftin, ali ne bi rekao niti da je precijenjen.. ja ga necu kupiti to sigurno.. ima puno jeftinijih dionica..
naravno da ima puno boljih dionica ali ja sam ti osoba koja nastoji kombinirat ulaganje sa sigurnosti iako su to teško spojive stvari ulažem samo u probrane dionice i uvjek ulažem u mješovite a ne isključivo dioničke inv. fondove sad reci da sam paranoičan ali moje teorija je da bolje bit oprezan nego sve izgubit
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 23:36   #10
moze pitanje? sto oni konkretno rade? sastavljaju plocice od ericsona... ili imaju neki svoj devolping?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 23:37   #11
jos jedno pitanje na ovo. mozete mi navesti sve slicne kompanije u rh? npr koncar...
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 19:55   #12
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
jos jedno pitanje na ovo. mozete mi navesti sve slicne kompanije u rh? npr koncar...

posjeti njihovu stranicu pa budeš dobio preciznije podatke.
činjenica je da dobivaju poslove po cjelome svjetu pa mislim da su uz podravku najbolja dionica na duži rok investiranja.

Ako netko zna dali su dalekovod d.d. i ERNT konkurentne firme ?
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:38   #13
Ni u kom slucaju! Dalekovod ima drugaciju strukturu orijentiranu na kablove i drugih elektronskih uredjaja pa i strojeva, dok Tesla proizvodi iskljucivo telefonske centrale i izvozi programe.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:09   #14
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Ni u kom slucaju! Dalekovod ima drugaciju strukturu orijentiranu na kablove i drugih elektronskih uredjaja pa i strojeva, dok Tesla proizvodi iskljucivo telefonske centrale i izvozi programe.
I super je imati obje dionice u portfelju.....
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:37   #15
Da, Dalekovod je prava krava muzara ne.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:19   #16
Od 21. 5. kada je dostigla svoj maximum od 4300 kn, ERNT-R-A je pala na oko3400 kn. Kakvo sad imate mišljenje o ovoj dionici, s obzirom da su sklopili vrijedan posao u Rusiji 5. 10. a to se nije pozitivno odrazilo na cijenu dionice?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:12   #17
U maksimalnoj cijeni od 4300kn je ukalkulirana izvanredna dividenda od 300kn te neka tadasnja ocekivanja te raznorazne tadasnje kalkulacije koju su eto drzale tu maksimalnu cijenu.
Izvanredna dividenda je isplacena, skupstina prosla, drugi faktori utjecu na nasu dionicu i cijena je ispala da je takva. Realna cijena jest 3600kn, no zbog svoje blue-ship-ovske karakteristike, cijena je morala pasti nanzie jer su ljudi zeljeli velike skokove i nerealne prinose kod drugih brzopoteznih dionica....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:57   #18
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
... Realna cijena jest 3600kn, ....
Po tvom mišljenju hoće li još padati ili je došlo vrijeme za zaokret trenda?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 14:11   #19
Sada je najbolje vrijeme za kupnju, ali sve ovisi o godisnjem izvjescu 2007, te neke glasine koje predhode dionickoj skupstini....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 14:25   #20
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Sada je najbolje vrijeme za kupnju, ali sve ovisi o godisnjem izvjescu 2007, te neke glasine koje predhode dionickoj skupstini....


a kad izlazi godišnje izvješće ?
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.