Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Pogledaj rezultate ankete: Pročitao sam...
Kostolany - Izazov burze 33 26.40%
Kostolany - Psihologija burze 25 20.00%
Graham - Inteligentni investitor 52 41.60%
Richardson - Investiranje 1 i 2 29 23.20%
Pardoe - Kako to radi Buffet 27 21.60%
Birtić - Dnevnik malog ulagača 12 9.60%
Ništa od navedenog 57 45.60%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 125. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 11:36   #21
Čitao sam nekoliko knjiga, a nisam pročitao nijednu.
Vjerovatno zato što nisam našao ono što mene zanima, a to je kako se ponašati na izrazito nelikvidnom tržištu na kojem vladaju 4-5 velikih igrača. To nije opisano ni u jednoj od tih knjiga. Walter kaže "Onaj tko je predvidio dobre rezultate ostao je na nuli", to je točno ako je počeo ulagati 2006. g. Ali ujedno znači da je izgubio cijelu godinu i nije ništa zaradio.
Ako kažem da je naša burza izrazito nelikvidna, mogu pretpostaviti da su moguće ogromne oscilacije crobexa, ali one se neće dogoditi zbog FI i TA, jer i veliki igrači znaju te stvari i oni će usmjeriti kretanje crobexa kako njima odgovara.
U kojoj knjizi ima opisano kako se ponašati kod slučaja LKPC? Ako je LKPC pravilo onda ne smijem ići ni u jednu dokapitalizaciju, oko je izuzetak, koji još vlasnik neke tvrtke namjerno spriječava njen razvoj i širenje. Jedino sam u njoj u većem minusu, koji mi pokrivaju druge dionice.
Više mi je pomogla jedna rečenica Zafashana, napisana ovdje na forumu početkom godine, nego sve te knjige.
U ovoj šumi svega i svačega napisanog ovdje nije lako uočiti dobar savjet. Vjerovatno to vrijedi i za knjige.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:42   #22
LKPC je bilo izuzetno jednostavno pogoditi, tj. ne ulaziti u nju. Čitav balon oko Agrokorovih perjanica se mogao izbjeći. Građevinare na vrhu moglo se prilično jednostavno izbjeći.

Te knjige ti ne govore toliko u koje dionice trebaš ulagati, koliko ti kažu u koje ne trebaš.

I mogle su ti pomoći i 1998. prije ruske krize, i 2000. godine prije dolaska SDP-a, i 2007. u vrijeme nenormalnog rasta, kao i danas, u vrijeme postavljanja tržišta na zdrave osnove.

Ali nevjerojatno je koliki je trošak te investicije. Jedno popodne. Jedno jebeno pišljivo popodne. To mene fascinira i daje mi nadu da ću ipak nešto zaraditi na burzi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:44   #23
Ništa od navedenog, ali hvala na preporukama...

O'Neill Wyss - Fundamentals of the stock market (to mu dođe ko početnica... )
Alexander Edler - Trading for a living (ovaj tip je freakin genius)
Mark Douglas - Trading in the zone
John J. Murphy - Technical analysis of the financial markets
Steven Achelis - Technical analysis A to Z
sr-bistabil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:46   #24
U kojoj knjizi ima opisano kako se ponašati kod slučaja LKPC? Ako je LKPC pravilo onda ne smijem ići ni u jednu dokapitalizaciju, oko je izuzetak, koji još vlasnik neke tvrtke namjerno spriječava njen razvoj i širenje. Jedino sam u njoj u većem minusu, koji mi pokrivaju druge dionice.

Warren Buffet: " Kupi dobru kompaniju sa dobrim managementom... " .
Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:48   #25
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
LKPC je bilo izuzetno jednostavno pogoditi, tj. ne ulaziti u nju. Čitav balon oko Agrokorovih perjanica se mogao izbjeći. Građevinare na vrhu moglo se prilično jednostavno izbjeći.

Te knjige ti ne govore toliko u koje dionice trebaš ulagati, koliko ti kažu u koje ne trebaš.

...
Reci mi molim te na kojoj stranici i koje knjige je opisano ovo s LKPC?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:51   #26
Quote:
Bro kaže: Pogledaj post
...
Warren Buffet: " Kupi dobru kompaniju sa dobrim managementom... " .
Što to nije dobro s sadašnjim menadžmentom LKPC? Molim samo poslovne pokazatelje a ne tipa ne sviđaju se trenutnom rukovodstvu HDZ-a?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:54   #27
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Tvoji su novci. A tvoja je i tvrdoglavost. Znaš koliko te košta pročitati knjigu "Kako to radi Buffet"? Jedno popodne.

Buffet kaže: Kupi dobru kompaniju s dobrim menadžmentom po jefinoj cijeni i zaboravi na nju najmanje deset godina.
Čitao sam Buffetta i kad sam došao do gornjeg dijela, bacio sam knjigu. Prve tri stvari su normalne, nikakva velika mudrost, a ovo zadnje ("zaboravi na nju najmanje deset godina") držim da je štetno, da ne kažem glupost. To je kod njega upalilo, ali ne vjerujem da možeš imitiranjem tuđih metoda ponoviti uspjeh. To je vrijedilo za neka druga vremena, na drugom tržištu... (fakat ne bih ulazio dublje u raspravu o tome, stvar ukusa)

Soros radi bolje prinose od Buffetta.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:55   #28
Quote:
Bro kaže: Pogledaj post
Warren Buffet: " Kupi dobru kompaniju sa dobrim managementom... " .
I kad je cijena niska.

LKPC je u cijenu imala visoka očekivanja i kad je bila na 2.000 kn. Dokapitalizacija je istog trena uračunata u cijenu. Nije bilo diskonta kojeg je moralo biti s obzirom da na način do koje je do dokapitalizacije trebalo doći.

U cijenu Agrokorovih izdanja bila su uračunata visoka očekivanja i preuzimanje Migrosa i bogtepitaj šta sve ne.

U cijenu građivinaca uračanato je OGROMNO širenje u zemlji i regiji u sljedećih deset godina.

Masovno je ignorirao P/S, P/B, P/E.

Samo ti meni daj tehničku analizu koja će mi reći da će Ingra sa 60.000 na 120.000 u tri mjeseca i ja sretan.

A šta sad vele tehničke analize? Da će Končar na 200? Pa što ga onda tehničari ne prodaju dok još stignu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:56   #29
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Čitao sam Buffeta i kad sam došao do gornjeg dijela, bacio sam knjigu. Prve tri stvari su normalne, nikakva velika mudrost
Pročitao si, shvatio si, nikakva velika mudrost.
Pa daj mi reci koje dionice imaš u portfelju?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:00   #30
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Što to nije dobro s sadašnjim menadžmentom LKPC? Molim samo poslovne pokazatelje a ne tipa ne sviđaju se trenutnom rukovodstvu HDZ-a?

Ne znam zašto ne gledaš jedan događaj u cijelosti, nego samo dio koji ti odgovara.
Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:00   #31
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Pročitao si, shvatio si, nikakva velika mudrost.
Pa daj mi reci koje dionice imaš u portfelju?
HT i ERNT trenutno. Naglasak je na trenutno. Ostatak je ispod 10%

Koje ti imaš?
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:41   #32
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
("zaboravi na nju najmanje deset godina") držim da je štetno, da ne kažem glupost.
ja da sam poslušo taj savjet sad bi bio u penziji

mislim da su tu senilci najbolje prošli

spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:52   #33
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
ja da sam poslušo taj savjet sad bi bio u penziji

mislim da su tu senilci najbolje prošli

Pa baš si dao dobar primjer zašto je 10 godina opasan mit. Dovoljno ti je pola godine, a za deset godina možeš imati manje nego si imao kad si krenuo. Nema garancije da ćeš imati više.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:59   #34
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ubrzo će stići nove ovce. Neki će iskusniji vukovi s njima u tor, a australcu koji će ih šišati bit će svejedno jel dlaka il vuna.

Ako ništa drugo, Buffeta se isplati pročitati zbog rečenice: Kad djetetu daš čekić, sve oko njega počinje mu ličiti na čavao.

Konfucije dioničarstva
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:04   #35
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post

Konfucije dioničarstva

pa ja sav već reko da je on trebo napisat neku knjigu i onda se uguzi onaj lajbek birtić
sramota
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:20   #36
Nisam procitao niti jednu ni ne namjeravam.

Sve sto pise u tim knjigama je preocigledno da bi ih vrijedilo citati.

"Ulazite u dobre dionice koje ce ostvariti rast i sigurno cete zaraditi..."

Takvu knjigu mogu i ja napisat.
kronberger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:32   #37
Quote:
kronberger kaže: Pogledaj post
Nisam procitao niti jednu ni ne namjeravam.

Sve sto pise u tim knjigama je preocigledno da bi ih vrijedilo citati.

"Ulazite u dobre dionice koje ce ostvariti rast i sigurno cete zaraditi..."

Takvu knjigu mogu i ja napisat.
E ovo se već zove provokacija.
Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:42   #38
Kron, ispravno. Bitno da imas stav.

Nema veze sto je kriv.
Ne vjeruj da je zid tvrd. Prasni ga prvo glavom. Knjige ne sluze nicemu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:45   #39
Quote:
Bro kaže: Pogledaj post
Warren Buffet: " Kupi dobru kompaniju sa dobrim managementom... " .
IGH ?
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:53   #40
Politička podobnost ne čini management dobrim. IGH je to osjetio čim su se makli van Hrvatske.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.