Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2003., 17:12   #121
Nema sigurno dvopredmetne psihologije. Znam jer sam i sama htjela iskombinirati psihologiju s antropologijom, ali je to nemoguce.
lahor is offline  
Old 13.03.2003., 20:51   #122
Quote:
326 kaže:






na žalost, mislim da nema dvopredmetne psihologije..

razmislit ću još i odlučiti


Eto, vec ti je i odgovoreno

Bajdvej, zanimljivo je to sto dosta ljudi s kemije odlazi svake godine, cini se...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Old 14.03.2003., 13:36   #123
Quote:
shef Sale kaže:
Eto, vec ti je i odgovoreno

Bajdvej, zanimljivo je to sto dosta ljudi s kemije odlazi svake godine, cini se...
sram vas bilo! to vam je zato jer vam je biokemija tek na cetvrtoj. da je ranije, imali bi se za sta zakacit
luca is offline  
Old 14.03.2003., 18:22   #124
Quote:
luca kaže:
sram vas bilo! to vam je zato jer vam je biokemija tek na cetvrtoj. da je ranije, imali bi se za sta zakacit


btw, baš pogledah u red predavanja, biokemija je na 3., al je prakt. na 4 ..

a moji razlozi za bijeg su to što nemam blagog pojma šta ću raditi nakon faksa (osim ako ne položim razliku ispita za prof. kemije), ima hrpa potpuno besmislenih kolegija (npr. mineralogija, koju ne mogu smisliti , a ispadne da kemičari imaju više mineralogije nego ing. gelologije! ), kolegiji uopće nisu međusobno usklađeni, vrlo loša organizacija faksa (npr. tete na referadi upisuju ljude koje nemaju položene uvjete, pa kasnije bude problema, čovjek uopće ne zna na čemu je, jer dio profesora to tolerira, a dio ne), velika tjedna satnica (više nego na bilo kojem drugom smjeru na faksu ), većinom loša predavanja koja se svode na čitanje s folija, pa nitko normalan uopće nema potrebu dolaziti na recitiranje..

s druge strane, moram pohvaliti nekakvu vrstu evaluacije kolegija, profesora i asistenata na kraju semestra, koje AFAIK baš ni nema na drugim fakultetima. no nažalost, čini mi se da nikog nije briga za rezultate anketa
326 is offline  
Old 17.03.2003., 10:27   #125
Quote:
326 kaže:


btw, baš pogledah u red predavanja, biokemija je na 3., al je prakt. na 4 ..
ma to divan praktikum. izdrazi do 4 godine

zasto mineralogija ne valja? btw, imate li (proteinsku) kristalografiju?
luca is offline  
Old 18.03.2003., 02:27   #126
Quote:
luca kaže:
ma to divan praktikum. izdrazi do 4 godine
uf, lakše reć nego izdržat

Quote:
luca kaže:

zasto mineralogija ne valja?
pa.. po mom mišljenju je preopširna.
ozbiljno imamo tog više od ing. geologije, što je meni fakat smiješno.
nešto nas uvjeravaju da je taj kolegij vrlo važan ako se čovjek odluči baviti kristalokemijom.. ja odmah potpisujem da nećem kristalokemiju

Quote:
luca kaže:

btw, imate li (proteinsku) kristalografiju?
zavirih u red predavanja.. daklem, 3. godina izborno kristalokemija i 4. izborno difrakcijske metode određivanja kristalnih struktura. to je sve
326 is offline  
Old 18.03.2003., 09:54   #127
Quote:
326 kaže:
4. izborno- difrakcijske metode određivanja kristalnih struktura
e, da imam mozga ovo bih radila
luca is offline  
Old 18.03.2003., 14:07   #128
Quote:
326 kaže:
uf, lakše reć nego izdržat
e nije joj bome lako ni rech:

Quote:
luca kaže:
IZDRAZI do 4 godine
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 18.03.2003., 16:23   #129
Quote:
Reebok kaže:
e nije joj bome lako ni rech:
kako ne, ja skroz razumijem: prvih godina na faxu sve neka sranja, tek na trecoj i cetvrtoj imas nesto zgodno za cut. zato treba izdrzat svu tu dosadu
luca is offline  
Old 18.03.2003., 23:01   #130
Kako na kom faksu...

Meni je najdosadnije bilo kad se treblao ucit
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Old 19.03.2003., 02:02   #131
Quote:
shef Sale kaže:
Meni je najdosadnije bilo kad se treblao ucit
uf i meni

zato si od jeseni nisam htjela kvariti zabavu
326 is offline  
Old 19.03.2003., 13:33   #132
Quote:
shef Sale kaže:


Meni je najdosadnije bilo kad se treblao ucit
definitivno. najzanimljivije je kad pocnes uciti i udubis se i od jednom shvatis neke stvari koje prije nisi. ali poslije kad treba s razumjevanja preci na pamcenje... ja obicno stanem na razumjevanju
luca is offline  
Old 19.03.2003., 17:27   #133
Šta biste rekli za moju glupu sestru koja ima 15 g, krenula je ove godine u 1. razred HT škole, a već sada je odustala od drednje škole.
Smatra kako je učenje gubitak vremena (u odnosu na rađenje ništa).
Misli da je najpametnija na svijetu, ne sluša ničije savjete i misli da će jednog dana postat pupularna osoba.


A straci su fak. obrazovani, a i ja sam mladi intelektualac - studen (ne baš uzoran, ali...)
Kvari mi ugled ...
 
Old 06.07.2003., 17:25   #134
i ja sam imao istu situaciju u svome zivotu da su roditelji htjeli ispuniti nekek vlastite ambicije preko mene.zapravo sam i krenuo u tom smjeru ali nakon odine dana sam rekao dosta i napravio po svome.za obrazlozenje sam im samo rekao da oni imaju svoj zivot i da su npravili s njim ono sto su sami htjeli i da tako isto ja radim sa svojim zivotom ono sto sam hocu.i stvarno kad pogledam poznanike koji zive zivot svojih staraca stvarno ih zalim da nisu imali hrabrosti zivjeti svoj zivot!ja ga zivim u potpunosti svaki dan onako kako ja hocu,i do sad sam roputovao pola svijeta, zivim sretno na drugom kraju svijeta i kaj se tice obrazovanja na putu sam doktorata!
dragi moji zivite svoj zivot onako kako sami hocete jer samo jednom se zivi!za 10 godina ce biti kasno plakat za propustenim prilikama!
 
Old 10.07.2003., 12:04   #135
Mislim da je pitanje odluke studiranje ili ne vrlo elegantno rješeno u zapadnim zemljama.

1. Hoćeš na faks - dobro, može, pomoći ćemo koliko se može (sad, ovisi o mogućnostima - od državnog sveučilišta do Yale-a).

2. Ne uči ti se - super, ne moramo te izdržavati još 5 godina, pomoći ćemo ti da kupiš sebi garsonjericu (ako mogu), vjerujemo da ćeš u narednih 1-2 mjeseca početi raditi i sretno.

Ali, NEMA situacije da frajer od 20-25 godina stoji kući i žica od mame i tate lovu i auto za provode. Ako baš nema posla, očekuje se da ne troši lovu na izlaske nego da ustaje rano i gleda di ima što za raditi.

Kao što je jedan direktor svojevremeno pričao na TV: došao čovjek u Zagreb na studij, sve fino, zgodno, prvi put van svog otoka na duže vrijeme, provodi, cure, ludilo... Naravno, od ispita ni i... Kad, jednog dana dođe tata po njega, pokupi ga natrag na otok, pa na koću.

Nakon cijele noći u mokrom i hladnom, i ujutro transporta ribe na ribarnicu, kaže sinu: e sad biraj, ili si od danas u družini ili si na faksu.
Vojky is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.