Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 21:45   #61
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Jel iNdentitet namjerno u naslovu ili
Pa šta ako riječ indentitet nije prihvaćena od strane društva?! Jel ti moraš baš sve radit po pravilima, nemaš ni malo hrabrosti za isticanjem, negiranjem konvencionalnog?

Vidi se da 'opće nisi samosvjesna, sto posto si udana i djecu imaš
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:51   #62
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Pa šta ako riječ indentitet nije prihvaćena od strane društva?! Jel ti moraš baš sve radit po pravilima, nemaš ni malo hrabrosti za isticanjem, negiranjem konvencionalnog?

Vidi se da 'opće nisi samosvjesna, sto posto si udana i djecu imaš
Šta bi da svekra i svekrvu držim pored

Vi ste sve ljubomorne na Nju
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:55   #63
Ja cijelo vrijeme gledam i vidim kako razvedene zene i zene udovice poprilicno lijepo zive. I ja im zavidim na toj slobodi i mogucnosti da se provede dan, tjedan i mjesec onako kako one zele i s kim zele.

U braku sam, imam 1 dijete, a 4 psa i kucicu u cvijecu. Ali, sve me to pomalo davi. Posto za drugaciji zivot u ovim uvjetima ne znam, divim se zenama koje su se izborile da zive kako hoce.

Problem kod uvodnog posta je recenica: Blizim se 40-toj. To je ovdje glavni problem.Sa 40 godina se sumira postignuto u zivotu i ako nesto nije u redu, cijeli zivot se proglasava promasenim. 40-te godine su i godine posustajanja zenskih hormona (sto je i genetski uvjetovano, negdje ranije negdje kasnije) sto dodatno zenama stvara konfuziju i depresiju.

Savjet je zeni kojoj se blizi 40-ta. Budi ono sto hoces. Organiziraj dom tako da svako dijete ima striktno odredjene obaveze skupa sa muzem. Ako ne pristaju, snosice konsekvence svog ponasanja (nema rucka, ispeglane odjece niti viska novca od stednje zene na samoj sebi). Ako to ne napravi ta zena, bice jako nezadovoljna zena koja se blizi 40-tim, 50-tim a onda zena koja je oisla u ludnicu jer je i tamo ljepse nego u svojoj kuci.

A za okolinu i drustvo boli me k...., nikad mi to nije bilo vazno niti sam se zbog toga vezala. Niti me hrane niti oblace. Ko je svijetu ugodio, taj vec nije ziv.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 01:31   #64
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ja cijelo vrijeme gledam i vidim kako razvedene zene i zene udovice poprilicno lijepo zive. I ja im zavidim na toj slobodi i mogucnosti da se provede dan, tjedan i mjesec onako kako one zele i s kim zele.

U braku sam, imam 1 dijete, a 4 psa i kucicu u cvijecu. Ali, sve me to pomalo davi. Posto za drugaciji zivot u ovim uvjetima ne znam, divim se zenama koje su se izborile da zive kako hoce.

Problem kod uvodnog posta je recenica: Blizim se 40-toj. To je ovdje glavni problem.Sa 40 godina se sumira postignuto u zivotu i ako nesto nije u redu, cijeli zivot se proglasava promasenim. 40-te godine su i godine posustajanja zenskih hormona (sto je i genetski uvjetovano, negdje ranije negdje kasnije) sto dodatno zenama stvara konfuziju i depresiju.

Savjet je zeni kojoj se blizi 40-ta. Budi ono sto hoces. Organiziraj dom tako da svako dijete ima striktno odredjene obaveze skupa sa muzem. Ako ne pristaju, snosice konsekvence svog ponasanja (nema rucka, ispeglane odjece niti viska novca od stednje zene na samoj sebi). Ako to ne napravi ta zena, bice jako nezadovoljna zena koja se blizi 40-tim, 50-tim a onda zena koja je oisla u ludnicu jer je i tamo ljepse nego u svojoj kuci.

A za okolinu i drustvo boli me k...., nikad mi to nije bilo vazno niti sam se zbog toga vezala. Niti me hrane niti oblace. Ko je svijetu ugodio, taj vec nije ziv.

I like this
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 13:06   #65
propusteno je spomenuti da bas oni koji se furaju na "ja sam svoj/svoja", "ja imam identitet", "ja buntovnica/buntovnik oduvijek i zauvijek", robuju kliseima i normama. jer moraju ispostovati normu po kojoj bi njima trebalo biti bolje nego ostalim smrtnicima koji su se odlucili na robovanje.

a ti ostali smrtnici u medjuvremenu ne trose energiju na uvjeravanje svih koji se zateknu na to kako je njima bolje. zive svoje zivote i fucka im se za kriterije, norme, robovanje, klisee i takve stvari.

a tu je i zivot u uredjenom, civiliziranom drustvu, za koji treba i ponesto zaraditi. u prijevodu to znaci zivot po pravilima koja su vrijedeca za doticnu zajednicu. a oni "s identitetom" i tu potpadaju pod robovanje.

osim ako se ne radi o jedinkama koje su odabrale zivot u kakvoj spilji. koje se hrane travom i ponekom ulovljenom zivotinjom, lijece se ljekovitim biljem, oblace u smokvino lisce, ako uspiju ubrati dovoljno, a da ih vlasnici smokava ne protjeraju s posjeda.
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 13:09   #66
Nisi u krizi identiteta onda kad shvatiš da više ne razmišljaš o tome što si i tko si, što ne isključuje bavljenjem time kakav si. Biti stabilan i nepodložan trendovima ne znači ono (što je danas trend) "takav/takva sam, i neću se mijenjati, nego baš naprotiv, mijenjam se za svoje dobro i dobro drugih, ali ne način da sa mnom manipuliraju mediji. Slobodna sam za promjenu, a ne od promjene.
formaldehida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 13:10   #67
Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post

a ti ostali smrtnici u medjuvremenu ne trose energiju na uvjeravanje svih koji se zateknu na to kako je njima bolje. zive svoje zivote i fucka im se za kriterije, norme, robovanje, klisee i takve stvari.

a tu je i zivot u uredjenom, civiliziranom drustvu, za koji treba i ponesto zaraditi. u prijevodu to znaci zivot po pravilima koja su vrijedeca za doticnu zajednicu. a oni "s identitetom" i tu potpadaju pod robovanje.
.
Smatraš da je civilizirano društvo donijelo i uređen život? Baš i ne...
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 13:57   #68
Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post

osim ako se ne radi o jedinkama koje su odabrale zivot u kakvoj spilji. koje se hrane travom i ponekom ulovljenom zivotinjom, lijece se ljekovitim biljem, oblace u smokvino lisce, ako uspiju ubrati dovoljno,
to misliš na vrrrleta?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:31   #69
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Blizim se 40 tima i bez preseravanja (pardon) nikad kao sada , onako polako (sa padovima naravno ) pocinjem razumjevati sto to znaci bar pokusati zivjeti punim plucima. Umorna sam od konstantnom socijalnog forsiranja da moram biti ovo i ono : omjer struka, broj grudnjaka, udana sa psom i troje djece dode mi da vristim jer mi je to sve tako prazno i glupo i robotski. Biti solo je kako kazu "maligno socijalno stanje" koje se pod hitno mora promjeniti -"New York Times". Tko je u biti odlucio da zena mora biti udana sa psom i troje djece da bih bila vrijedna spomena? Tko je odlucio da moram biti mrsava da bih bila lijepa? Zasto samo muskarac moze pusiti cubanske cigare a na mi? Zasto muskarac nemoze zaplakati ako se tako osjeca? Kako to da je njihova poruka koja nas reze na svakom korneru je toliko jaca no poruka prihvacanja i tolerancije? Zasto se udane zene koje imaju psa i troje djece sa kucom sa cvijecom u biti osjecaju naj praznije. Nekuzim nista vise i bojim se da biti jak je biti sam.

Imati nekog pored sebe je prelijepo ali to dolazi samo od sebe, ponekada i mnogima teze ili nikako. Dali ste osoba koja robuje socijalnoj prihvacenosti i normi ili ste hrabriji i pritom neprihvaceniji? Molim samo istinu kakvo god zvucala? ...

Vidiš s ovog aspekta postoji i par opozitnih krajnosti.
Recimo pojava koja je postala svojevrsni pokret i također neka vrst klonovlja, a dotiče se potrebe(danas već više stvar trenda) da se bude poseban. Drugačiji nego li što
to društveni (zapravo sada već sve potisnutiji patrijahalni) nameti nalažu.

U globalu smatram da svatko treba biti vjeran samome sebi. Svom karakteru,
idejama i ponašanju.
Međutim, čovjek je društveno biće. Društvo mu je potrebno za što bolje
funkcioniranje, a socijalna prihvaćenost ili neprihvaćenost zavisi prvenstveno
od samog društva unutar kojeg se pojedinac kreće. Stvari ne bih stereotipizirala
na nekoj široj lokalnoj ili čak globalnoj razini. Naprotiv, mislim da je broj pojedinaca s tvojim stavom
i razmišljanjem u porastu. Stvar je samo do propagande i činjenice što su neki
glasniji do drugih, pa se stječe dojam kao da je to zakon koji se treba poštivati, ali u reali ... ne znam baš

Zadnje uređivanje Frea : 10.03.2010. at 14:40.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:21   #70
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
I da, i ja sam neudana, btw.
Ma reci 'stara cura' i bok.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 16:10   #71
Definitivno sam nasla ispunjenje u majcinstvu i sama kcer mi kaze da odsada odkada smo same me u biti potpuno ima. Godinama nedozvoljavam da nijedan muskarac dode i nacini razboj tu. Veza puno uzme od covjeka a i puno da. Malo je zdravih brakova bez bas nikakvih prijevara ili drugih extrema. Osobno se rastopim na par brakova ljudi koji znam i tako su sretni i povezani da ih je preslatko vidjeti ( ali oni kao da izumiru ). Udane zene ce zauvjek stajati iza svog statusa i puta koji su izabrale jer u biti brak je u vecini zapadnih i drugih kultura kruna zeninog postojanja i validacije. Udane zene si daju privilegiju vrste superiornosti kroz stoljeca da su iznad zena koje su dale se karijeri , nauci , politici i mislim da je vrijeme da i neudane zene koje su tako izabrale mogu konacno reci nesto u svoju obranu . Moj cijeli razlog otvaranja ovog posta je u biti konstantno "podsjecanje" od mojih u rodbini , majke i par nekulturnih baba koje nemogu trpiti da ti nespomenu njihovo gledanje na solo zenu. One uvjek mogu dobacivati i ubadati i nedaj boze da nesto kazes nazad. Par postova i tu me je podsjetilo na njih i zato sam to nazvala primitivizmom. Jer u biti je.

Sve ima svoju cijenu. Mene je brak gusio , konstantno udovoljavanje i focus na njega. Propustene prilike za dobar posao na daljinu jer u braku moras biti sa muzem (koliko god volis njega volis i sebe), zbog njega i njegove karijere ostavljas svoju jer dobra zena to ce uciniti. Zena se itekako moze izgubiti u braku (posebno ako je jaca individua) dok drugim zenama osjecaj da je u biti ionako samo polovica cijeline i njen muzic je druga polovica je u biti prekrasna stvar za njih. Ja nisam pola. Svi smo mi cijeline .

Smatram da zena nedostize svoj puni potencijal ako prerano i jedino gleda da ju brak upotpuni . Smatram da biti sam moze biti jako jako tesko ali da moze biti i jako pozitivno. Moze biti i negativno . Sve ima svoje za i kontra. Samo sam zelila da malo "filozofiramo" a ne vrijedamo.
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:56   #72
ne ne sedjen zivotmatram da je civilizacija donijela uredjen zivot. ali nisam to tako ni napisala. ja sam napisala da uredjeno drustvo (premda je svako drustvo na neki nacin uredjeno, smatrali mi to civiliziranimili ne) ima svoja pravila. a cim postoje pravila koja svojim uredjenjem namece drustvo nestaje mogucnost zivota po svojoj volji. odnosno takva mogucnost preostaje samo onima koji se odluce zivjeti apsolutno neovisno o drugim ljudima, tako da moram napomenuti da onaj dio o zivotu u divljini nije bio usmjeren na vrrleta.

cim se osoba odluci zaraditi za zivot, prikopcati se na struju, sudjelovati u prometu, usavrsavati znanja i vjestine, pristala je na norme. a zbog toga sto ne poznam nikoga tko ne voli ugodnosti i udobnosti, mislim da dobar broj ljudi da bi si to ostvario dobrovoljno pristaje na jos koju normu, kalup, ogranicenje.

prema tome ne moze biti rijeci o zivotu izvan svih normi, zadrzavanju svojega ja, karakteru ili kako god to netko zeli nazvati. moze biti rijeci samo o tome koliko je tko spreman prihvatiti od normi koje nisu neophodne za puko prezivljavanje.
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 21:17   #73
Moje mišljenje je da treba furat svoje gdje god da jesi.
Nažalos Hrvatska je još daleko,daleko od nekih Europski zemalja i vjerujem da je ovdje malo teže isfurat nešto drugo ..Npr. ako živiš sam ili ako ovo ili ono radiš šta ne spada u okvir onoga šta je većini ljudi normalno ti ispadaš tada nenormalan.
Npr. Ja živim u dosta maloj sredini. Ne volim uštogljenost,opuštena sam, oblačim različite starke, bušim jezik, stvljam silikone u grudi, punim usta... i glavna sam tema u svom mjestu?!
Kako sam neko vrijeme živjela u Italiji naprosto sam uživala u liberalizmu i otkačenom životu gdje nitko ne gleda tuđa posla već svoja.(bar sam ja tako doživjela)
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:03   #74
Ukratko...ako se razvedeš ili uopće ne udaš postaješ drugačiji, kontra, ispred vremena...a ako se udaš i rodiš djecu otišo si u pm..dobro da ti ime znaju.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:53   #75
Quote:
Anubisova Robinja kaže: Pogledaj post
Čemu ova tema? Bližiš se četrdesetima, a pljuješ po ženama koje imaju svoje obitelji, govoriš da su ovce koje slijede ustaljeni kalup i prozivaš ih ispraznima...smijem li pretpostaviti da si u svojim godinama još uvijek solo? Grče li te frustracije i govori li ti onaj mali glas u tebi: ja živim punim plućima, ne trebaju meni te pi*darijice, a zapravo se bori s onim o čem i sama razmišljaš: kako je tvoj život taj koji nema smisla...
Samosvjesna, emancipirana žena Nasmijavaju me takve stvari...(ne inače, samo u ovakvim iznimkama kad tuđe vrijednosti ne valjaju, jer je gospoja: unikat )
Šta onda ako je to "socijalno forsiranje" nešto što mene ispunjava? Što ako želim biti mršava, imati velike grudi (pa i ako mi mp nije bila naklonjena), ako želim imati obitelj i pesa? Prazno, glupo i robotski - zadovoljna sobom, leći u krevet s muškarcem koga voliš...stvarno - scene iz horor filmova...

Seks i grad spike, bile su mi zanimljive u pubertetu...žene: odrastite!
Možete imati sve - a opet ne glumatati pred svijetom "ne trebaju meni društvene norme, ja sam new age chick!" my ass

Da, ja sam rob socijalnim normama..."rob".
Nekako se moram složiti s ovim
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:09   #76
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Definitivno sam nasla ispunjenje u majcinstvu i sama kcer mi kaze da odsada odkada smo same me u biti potpuno ima. Godinama nedozvoljavam da nijedan muskarac dode i nacini razboj tu. .....
.....Sve ima svoju cijenu. Mene je brak gusio , konstantno udovoljavanje i focus na njega. Propustene prilike za dobar posao na daljinu jer u braku moras biti sa muzem (koliko god volis njega volis i sebe), zbog njega i njegove karijere ostavljas svoju jer dobra zena to ce uciniti.
oprosti, ali čini mi se da si ti jednu fiksaciju zamijenila za drugu; muž - kćer
"dobra žena" bi po meni trebala biti hrabra donijeti odabire iz kojih isključuje to famozno žrtvovanje koje se kasnije nabija na nos onima za koje smo se "žrtvovali"
jer, kćer će otići iz vašeg malog, uređenog svemira
hoćeš li, onda, žaliti za propuštenim muškarcima kao i za propuštenim poslovima?
zašto bi neki novi muškarac u tvom životu trebao predstavljati raskol između tebe i kćeri?
po meni su ljudski odnosi mozaik u kojem se postavljam, i prilagođavam, dodiru sa raznim nesavršenim rubovima, a ne domino gdje je moguć odnos sa samo jednom kockom strogo definirane vrijednosti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 20:54   #77
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
oprosti, ali čini mi se da si ti jednu fiksaciju zamijenila za drugu; muž - kćer
"dobra žena" bi po meni trebala biti hrabra donijeti odabire iz kojih isključuje to famozno žrtvovanje koje se kasnije nabija na nos onima za koje smo se "žrtvovali"
jer, kćer će otići iz vašeg malog, uređenog svemira
hoćeš li, onda, žaliti za propuštenim muškarcima kao i za propuštenim poslovima?
zašto bi neki novi muškarac u tvom životu trebao predstavljati raskol između tebe i kćeri?
po meni su ljudski odnosi mozaik u kojem se postavljam, i prilagođavam, dodiru sa raznim nesavršenim rubovima, a ne domino gdje je moguć odnos sa samo jednom kockom strogo definirane vrijednosti

Prekrasno čitljiv i zanimljiv post!!!
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 01:36   #78
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
oprosti, ali čini mi se da si ti jednu fiksaciju zamijenila za drugu; muž - kćer
"dobra žena" bi po meni trebala biti hrabra donijeti odabire iz kojih isključuje to famozno žrtvovanje koje se kasnije nabija na nos onima za koje smo se "žrtvovali"
jer, kćer će otići iz vašeg malog, uređenog svemira
hoćeš li, onda, žaliti za propuštenim muškarcima kao i za propuštenim poslovima?
zašto bi neki novi muškarac u tvom životu trebao predstavljati raskol između tebe i kćeri?
po meni su ljudski odnosi mozaik u kojem se postavljam, i prilagođavam, dodiru sa raznim nesavršenim rubovima, a ne domino gdje je moguć odnos sa samo jednom kockom strogo definirane vrijednosti


Ako zaista tako gledas stvari onda nisi stvorena za majku - oprosti .... Malo bolesno sugerirati da mi je ona fiksacija i da time sto ce mi djete otici i odrasti trebam imati u glavi mrvicu kajanja sto sam se njoj posvetila a ne nekon "kurcu" samo da nisam sama . Ovo me misljenje uzasnulo i naljutilo
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 16:49   #79
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Ako zaista tako gledas stvari onda nisi stvorena za majku - oprosti .... Malo bolesno sugerirati da mi je ona fiksacija i da time sto ce mi djete otici i odrasti trebam imati u glavi mrvicu kajanja sto sam se njoj posvetila a ne nekon "kurcu" samo da nisam sama .
eto, morat ću te razočarati jer majka jesam
samo, nisam samo majka
ja sam i supruga, ljubavnica, prijateljica, partijanerica, radnica, suradnica....
svom djetetu sam majka koliko ta uloga podrazumijeva; njena podrška i oslonac, dajem joj krila odgajajući je kao samostalnu i odgovornu jedinku, a kad dođe vrijeme puhnut ću joj u ta krila da leti slobodna i neopterećena jer meni ne duguje ništa
a to da ti je dijete fiksacija sam shavitla iz ove izjave;
Quote:
...i sama kcer mi kaze da odsada odkada smo same me u biti potpuno ima
ja uistinu ne vidim smisla u tome da imate potpun odnos samo ako ste u odnosu 1:1, takav odnos je isključiv - fiksacija
jer nisam mislila da se trebaš posvetiti "kurcu" da ne bi bila sama nego zato što su muškarci i žene komplementarna bića (baš kao što su si kurac i pička komplementarni, ako već razgovaramo u takvim terminima)
i nikad nisam, niti ću, generalizirati stav prema muškarcima na osnovu jednog, ili više, neugodnih iskustava
naprotiv, mislim da je pravi užitak biti sa zrelim i odgovornim primjerkom jer se nadopunjujemo, jer od naših različitosti stvaramo divnu cjelinu
Quote:
Ovo me misljenje uzasnulo i naljutilo
srećom ima i onih koji su ga shvatili u punini, a ne samo s osobne, uvrijeđene, pozicije
Quote:
DuhovnaM kaže:
Prekrasno čitljiv i zanimljiv post!!!
hvala Duhovna, drago mi je da te se dojmio
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:09   #80
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
sama kcer mi kaze da odsada odkada smo same me u biti potpuno ima.
kćer tebe potpuno ima ?!?
pa dobro ti baja kaže, sada ste 1:1.
samo, ona je tvoja kćer, a ti ju pretvaraš u svoga partnera.

rezultat?
kako će ona danas,sutra gledati na muškarce,vezu,brak?
hoće li biti sposobna za nešto takvo,kakav joj primjer daješ?
ti si se očito opekla po tom pitanju, ali to ti ne daje pravo
da si kćer odgajaš u kristalnoj kugli.

a to što si ti njoj odllučila posvetiti sve svoje vrijeme..
kako da ne.
ti posvećuješ vrijeme sebi, jer si sebična, i tako si želiš urediti
neki svoj mali svijet.a kćer iskoristiti da treperi oko tebe..
pazi da ti se to za koju godinu ne vrati ko bumerang.
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.