Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 09:34   #1
Wink Putzteufelitis - istina ili mit?



Osvanula mi jučer prijateljica,sva u suzama,da se isplače na mom ramenu,prvi put u 20 g braka ozbiljno se posvađala sa suprugom,a brak inače izuzetno skladan.
Uzrok:napad putzteufelitisa(za one koji nisu s bivšeg austrougarskog područja,
putzen=čistiti teufel=vrag).Prijateljica je inače vrlo uredna osoba,u čijoj kući sve blista,muha nema šanse ostaviti podsjetnicu na staklu,jer je odmah ulovljena i egzekutirana,paučina(ako se pauk uspije slučajno ušuljati u kuću)čim je duljine 2 mikrona...nestaje.. ).
No u zadnjih godinu dana,redovito svakih nekoliko tjedana prijateljica dobiva ekstra napade bjesumučnog čišćenja,što uključuje i prevlačenje namještaja,što užasno nervira ukućane(supruga i dvoje djece).Ti njeni napadi nemaju nikakve podudarnosti s menstrualnim ciklusom,da bi se time mogli opravdati...
I tako jučer u sunčanom nedjeljnom danu,poslije ručka umjesto odmora ili nekih drugih ugodnijih aktivnosti..ona dobila napad,navalila na čišćenje,što je djecu natjeralo u bijeg kod prijatelja,suprug pobjesnio i riječ po riječ ozbiljno se posvađali,završilo tako da je rekao da je vrijeme da potraži psihološku pomoć.
Obzirom da je prijateljici 45-ta blizu,mislim da je to već možda uvod u menopauzu(hormoni po lojtrici gor pa po lojtrici dol),što ona naravno ne priznaje,jer ruku na srce nitko joj te godine nebi dao.
Obzirom da mene taj teufelitis ne napada,bolje rečeno zdušno me zaobilazi...,pitam se imaju li druge žene takvih problema?
Jel tako nešto istina ili mit?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:47   #2
Kažu inače da su osobe koje imaju priličan nered u glavi sklone takvom opsesivnom čišćenju i sređivanju prostora, pa kad ne mogu srediti sebe - rede okoliš
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 10:59   #3
Ili si ti u pravu sa teorijom o hormonima ili je prijateljica prošvikala
Ja u kući imam dve žene - jednu koja je u menopauzi i koja kreće u nju - baš kao i tvoja prijateljica, i nisam zamjetila takvo ponašanje...ali sve je individualno pa odrediti je li mit ili istina čini se kao nešto nemoguće
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:02   #4
i ja sam čitala o tome. navodno osoba koja se iz nekog razloga boji uhvatiti u koštac sa stvarnim problemom, te ne može "počistiti" ono što je zbilja muči, uhvati se bjesomučnog čišćenja. nekima kroz taj period i osvane ideja kako riješiti problem, ali većini, na žalost, ne
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:05   #5
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
I tako jučer u sunčanom nedjeljnom danu,poslije ručka umjesto odmora ili nekih drugih ugodnijih aktivnosti..ona dobila napad,navalila na čišćenje,što je djecu natjeralo u bijeg kod prijatelja,suprug pobjesnio i riječ po riječ ozbiljno se posvađali,završilo tako da je rekao da je vrijeme da potraži psihološku pomoć.
Muž joj je krele. Umjesto psihološke pomoći, neka otvori autopraonicu. Svi sretni.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:19   #6
Ja sam isto jučer " pretapetiravala" namještaj.
Šta'š, prolilo kakao, pes obriso noge, maĆak se izlinjo ...

Nemrem ja to gledat',. :klimakteričnababa:

I da, svi se razbježali, al' briga me.

Ja si to ovak' tumačim: natjera me neki vrag da spremam, čistim k'o opsjednuta (), al' na kraju je sve čisto; uštedim lovu za tetu čistilicu, sve se blista i srce mi je na mjestu.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:20   #7
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Obzirom da mene taj teufelitis ne napada,bolje rečeno zdušno me zaobilazi...,pitam se imaju li druge žene takvih problema?
Jel tako nešto istina ili mit?
ja sam izgleda imuna na putzteufelitis
no živjela sam jedno vrijeme s osobom koja se tako ponašala, a i danas se ponaša, samo što je danas stara i manje maltretira svijet oko sebe time.
to je strašno. izluđivala ju je prašina koja je pokušala past na pod. sjedne na kauč, pa se digne i ode po krpu i obriše pod. prozori, zavjese, posteljina..sve.
kad nije pospremala, pričala je o tom kako je cijeli dan čistila i glancala i spremala.
što je najbolje, to je pokušavala usaditi u ostale. sad kad gledam, mislim da tome nema lijeka.i da, slažem se da je to simptom nesređivanja mentalnih polica koje su u neredu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:35   #8
zaključujem, što mi je kuća u većem neredu to sam uravnoteženija
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:53   #9
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zaključujem, što mi je kuća u većem neredu to sam uravnoteženija
A dobro jutro
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:41   #10
Ja sam se taman uspjela uravnotežit, kad eto dođe 40ta i ježi ga. Jučer me puklo čistit radni stol poslije ručka od 3-4 popodne. Svi kunjaju i drijemaju a ja bacam papire, račune, rondam... Mene strah
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:00   #11
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Muž joj je krele. Umjesto psihološke pomoći, neka otvori autopraonicu. Svi sretni.
joj LOL umrla sam na ovaj komentar ...randomly

ontopic jel nemam pojma, obleka mi se vuce po podu zajedno sa psecim dlakama, a grudnjaci i tange maltene da ne vise s lustera tak da
mora da sam zapravo onda psihicki jebeno poslozena
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:05   #12
Možda ne mora psihologu, ali se možda treba naučiti opustiti i ne biti takav perfekcionist.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:40   #13
1. muž joj je dobro rekao - to je jedna neurotična crta, koja maskira neke druge probleme i možda bi joj dobro došla psihijatrijska pomoć. muči nju nešto drugo, a ne nered i prašina (kojih ni nema).

2. blizu 45. - to je prerano za menopauzu. to bi bila preuranjena menopauza - opet nije dobro.

3. ona je najvjerojatnije seksualno nezadovoljna.
a za to je kriv njen muž.

Zadnje uređivanje aryna : 15.03.2010. at 13:45.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:43   #14
Moj puctojfel se, izgleda, ugušio u prašini!

Moram priznati da ne dobijam te napade, čak ni kada sam nečim nezadovoljna, mada sam i ja čula da je to simptom. Pogotovo kad je i inače takva čistunica, znači da verovatno kuća nikada ne dođe u takvo stanje da je samo histerično-detaljno spremanje može dovesti u red.

Moja mama ima te napade, ali moja mama negira psihologiju kao nauku i živi u ubeđenju da podsvest ne postoji već da sve čvrsto drži u svojim (svesnim) rukama. Ali i to besomučno čišćenje je u vezi sa "control freak" simptomom, tako da...
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:04   #15
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zaključujem, što mi je kuća u većem neredu to sam uravnoteženija
Po tome sam ja najuravnoteženija osoba koju poznajem.

Mislim, rado bih ja počistila, ali mi se neeeedaaaaa...

Inače, moja mama je strašno pedantna, kod nje sve uvijek mora biti na svome mjestu. Ako ju i puca taj puctojfelitis ne znam, jer srećom ne živimo zajedno.

A ona ideja o autopraoni mi je totalno uljepšala dan.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:28   #16
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zaključujem, što mi je kuća u većem neredu to sam uravnoteženija
ovo mi ide na ogledalo


Quote:
AlBali kaže: Pogledaj post
Moj puctojfel se, izgleda, ugušio u prašini!


i moj!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:37   #17
Žena je sajko i muž joj je u pravu.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:46   #18
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
3. ona je najvjerojatnije seksualno nezadovoljna.
a za to je kriv njen muž.
Mene je očito puklo malo.
Molim dozvolu da isprintam ovaj tvoj upis, uokvirim ga i stavim iznad kreveta, a sve u cilju prevencije da me pukne puno
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:47   #19
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post

Osvanula mi jučer prijateljica,sva u suzama,da se isplače na mom ramenu,prvi put u 20 g braka ozbiljno se posvađala sa suprugom,a brak inače izuzetno skladan.
Uzrok:napad putzteufelitisa(za one koji nisu s bivšeg austrougarskog područja,
putzen=čistiti teufel=vrag).Prijateljica je inače vrlo uredna osoba,u čijoj kući sve blista,muha nema šanse ostaviti podsjetnicu na staklu,jer je odmah ulovljena i egzekutirana,paučina(ako se pauk uspije slučajno ušuljati u kuću)čim je duljine 2 mikrona...nestaje.. ).
Bi li prijateljica radila pro bono ?
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
No u zadnjih godinu dana,redovito svakih nekoliko tjedana prijateljica dobiva ekstra napade bjesumučnog čišćenja,što uključuje i prevlačenje namještaja,što užasno nervira ukućane(supruga i dvoje djece).Ti njeni napadi nemaju nikakve podudarnosti s menstrualnim ciklusom,da bi se time mogli opravdati...
Mi same sebi nekako stvaramo famu oko hormona. Da, važni su i moćni al nisu uzrok svakom ponašanju. I kao što je već rečeno, vuče ovo na problem koji s čišćenjem nema ama baš nikakve veze .
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
I tako jučer u sunčanom nedjeljnom danu,poslije ručka umjesto odmora ili nekih drugih ugodnijih aktivnosti..ona dobila napad,navalila na čišćenje,što je djecu natjeralo u bijeg kod prijatelja,suprug pobjesnio i riječ po riječ ozbiljno se posvađali,završilo tako da je rekao da je vrijeme da potraži psihološku pomoć.
A šta fali malo popričati s nekim ko može samo pomoći . Ako je muž reagovao (sigurno već neko vrijeme kulira), a čovjek inače nije neka rospija - nešto se dešava.
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Obzirom da je prijateljici 45-ta blizu,mislim da je to već možda uvod u menopauzu(hormoni po lojtrici gor pa po lojtrici dol),što ona naravno ne priznaje,jer ruku na srce nitko joj te godine nebi dao.
Obzirom da mene taj teufelitis ne napada,bolje rečeno zdušno me zaobilazi...,pitam se imaju li druge žene takvih problema?
Jel tako nešto istina ili mit?
A možda nju lagano i podsvjesno počinje brinuti starenje (pogotovo ako je ljepotica) a odbija se suočiti s tim.
Ovo me neodoljivo podsjeti na Andrićevu 'Ženu na kamenu'.

Možda ovo od vrleta i nije tako loše - starenje je neizbježno, al možda ga može unovčiti .
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:23   #20
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zaključujem, što mi je kuća u većem neredu to sam uravnoteženija
Ja sam po tome zaključujem zen majstorica
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.