Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 13:32   #1
Golub na grani ili vrabac u ruci?

Golub ili vrabac? Rizik ili sigurnost?

Imam za donijeti jednu od najvaznijih odluka u zivotu i pokusavam sagledati situaciju sa svih strana. Dakle, trebam pomoci i uvazena misljenja.

Postoji mogucnost da sa svojih 26 godina upisem izvanredno fakultet koji sam oduvijek zeljela zavrsiti (arheologija), a to ujedno znaci zapostavljanje sigurne i stabilne karijere koju sam zapocela prije dvije godine (profesorica engleskog).
Dakle biram izmedju ostvarenja sna i sigurnosti. Sto biste vi napravile u istoj situaciji ili ako ste bile u istoj jeste li pozalile poradi odluke?

P.S. Stavljam temu ovdje jer me ne zanima izvanredno studiranje kao takvo niti posao, vec cjelokupna situacija gadnog zivotno vaznog izbora koji ce utjecati na moju cijelu buducnost.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:40   #2
Da li je želja za arheologijom romantična indijanođžonsična, ili si imala doticaja sa strukom kroz svoj život? Gdje bi studirala, gdje bi radila? Ne znam kak je dolje, ali u Hrvatskoj situacija je daleko od romantične. Bolje se bogato udati i kopati uokolo kao nezavisni kopač. Štoviše, ako tako nešto nađeš, možeš i ukrasti dio, ili čak sve.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:41   #3
Udaj se.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:46   #4
Uz izvanredni studij se može raditi, ukoliko imaš volje.
Znači li ovo da bi se trebala preseliti?

Ja bih se odlučila na studij.
Sigurnost je lijepa, ali je još ljepše raditi ono o čemu sanjaš.
Nisam bila u tvojoj situaciji, ali znam da bih odustala jedino zbog ljubavi.
Dakle, ukoliko bi to značilo naše razdvajanje na duže vrijeme.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:51   #5
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Da li je želja za arheologijom romantična indijanođžonsična, ili si imala doticaja sa strukom kroz svoj život?
Znam da posao arheologa nije puzanje kroz dzunglu u potrazi za izgubljenim blagom i spasavanje djevica od divovskih zmija ako si to mislio.
Doticaja sam imala preko prijatelja koji studiraju arheologiju. Osobno nisam nikada, ali imam realnu sliku struke u glavi.

Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Gdje bi studirala, gdje bi radila? Ne znam kak je dolje, ali u Hrvatskoj situacija je daleko od romantične.
Daleko od RH tj. tu di zivim, u Africi. Nije niti ovdje bajno i toga me najvise i strah.

Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Bolje se bogato udati i kopati uokolo kao nezavisni kopač. Štoviše, ako tako nešto nađeš, možeš i ukrasti dio, ili čak sve.
Ja tacke, ti lopatu i dam ti pola.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:51   #6
ja sam za snove
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:54   #7
a da pričekaš malo da ova kriza prođe? jel bi mogla tuć paralelku? posao i studij?

ja sam prije par godina dala otkaz jer sam htjela konačno diplomirat. ok, meni je na kraju ispalo kako sam htjela, ali bila je faza nezaposlenosti s diplomom u džepu..ne ponovilo se. ali nije mi žao što sam povukla te poteze
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:54   #8
ja bi ga upisala ako si to već "cijeli život" željela.
prof. engleskog već jesi i to ćeš i ostati... ako privremeno i budeš bez posla, pretpostavljam da ćeš ga ponovo naći; a imat ćeš i veću naobrazbu, dodatni plus.
s 26 god. još ne smiješ odustat od snova.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:55   #9
Ah, kako su žene romantičarke, a muškarci prokleto praktični...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:55   #10
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Uz izvanredni studij se može raditi, ukoliko imaš volje.
Znači li ovo da bi se trebala preseliti?
Ne trebam se seliti, sve sto trebam imam u gradu u kojem zivim.
Ostala bih raditi tijekom studija, ali mislim da ce biti jako tesko fokusirati se na oboje, dakle jednome cu se morati posvetiti vise.
Problem je sto se u struci u kojoj sam sada konstantno moras obrazovati i unaprijedjivati inace te drugi pregaze ko' crkotinu na cesti.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:57   #11
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a da pričekaš malo da ova kriza prođe? jel bi mogla tuć paralelku? posao i studij?
Bez problema, radno vrijeme mi je ionako 4 sata dnevno.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:57   #12
U čemu je onda dvojba?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:58   #13
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Udaj se.
Jel' se nudis?
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:01   #14
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
U čemu je onda dvojba?
U tome sto ako se odlucim na studiranje sve stavljam na cekanje na 4 godine minimalno (dakle napredovanje u ovom poslu, djecu, kucu - sve sto bih inace napravila do tridesete), a nemam pojma da li cu ikada moci naci posao kao arheolog. Nije da se bas trgaju za tom strukom.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:04   #15
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Ja tacke, ti lopatu i dam ti pola.
Mislio sam da si udana? Osim toga, neću pola, hoću obje. Kako bi tebi bilo da ti netko daje samo pola?

Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Bez problema, radno vrijeme mi je ionako 4 sata dnevno.
Mislim da možemo zaključati topik, Lazy se obvidno samo došla hvaliti kako će sad malo studirati arheologiju uz poluradno vrijeme.

O'š nam iskopat' neku boleštinu kak'u svijet nije vid'o? Nazvali bi je po tebi... lisičje ludilo il' neš'.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:16   #16
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
... a nemam pojma da li cu ikada moci naci posao kao arheolog.
vjerojatno neces, kao i vecina ljudi koji zavrse taj faks
barem u hrvatskoj
s druge strane, ako to silno zelis i upucas snagu i volju u svoj san mozda postanes novi Schliemann
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:20   #17
Evo jedan moj kolega arheolog otišao je živjeti u Sisak jer se tamo nalaze neke arheološke iskupine, pa ima posla.
Ima i u arheološkom muzeju, i raznim povijesnim institutima.... s terenom je malo teže, ali se može. Afrika baš i nije zemlja koja ulaže u neka istraživanja(pretpostavljam), ali možda te put odvede negdje drugdje.. (bosanske piramide...)

Zašto planiraš 4 godina unaprijed, a još nisi ni udana?
Što će se dogoditi ako to sve skupa prolongiraš za 5 godina. Ništa.
Zgrabi priliku, pa makar kasnije shvatiš da je bila greška.

Profesorica engleskog ćeš uvijek moći biti.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:20   #18
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
vjerojatno neces, kao i vecina ljudi koji zavrse taj faks
barem u hrvatskoj
s druge strane, ako to silno zelis i upucas snagu i volju u svoj san mozda postanes novi Schliemann
Na Lijepu Nasu niti ne racunam, znam da tamo nema posla. Ovdje ima nesto vise i sanse su vece, pa se nadam da bi nesto moglo i uletiti. Evo malo googlam i nasla sam cak dva oglasa za posao u kojima traze arheologa. A place su jeeebene, oko 20 000kn mjesecno!
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:24   #19
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Evo jedan moj kolega arheolog otišao je živjeti u Sisak jer se tamo neke arheološke iskupine, pa ima posla.
Ima i u arheološkom muzeju, i raznim povijesnim institutima.... s terenom je malo teže, ali se može.

Zašto planiraš 4 godina unaprijed, a još nisi ni udana?
Što će se dogoditi ako to sve skupa prolongiraš za 5 godina. Ništa.
Zgrabi priliku, pa makar kasnije shvatiš da je bila greška.

Profesorica engleskog ćeš uvijek moći biti.
Uhm...Udana sam vec 3 godine.
Hvala X.!
Mislim da me kolegica na poslu danas najvise splasila, jer mi je rekla da gubim priliku napredovati u skoli u kojoj radim i da nisam realna. Ali sad kad malo razmislim, nije mi bas toliko niti stalo do pozicije u skoli.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:46   #20
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Bez problema, radno vrijeme mi je ionako 4 sata dnevno.

di je problem onda?
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
U tome sto ako se odlucim na studiranje sve stavljam na cekanje na 4 godine minimalno (dakle napredovanje u ovom poslu, djecu, kucu - sve sto bih inace napravila do tridesete), a nemam pojma da li cu ikada moci naci posao kao arheolog. Nije da se bas trgaju za tom strukom.
znači, možeš studirati i raditi istovremeno. kad i ako završiš tu arheologiju, bit ćeš dipl.arheolog i profesorica engleskog jezika i književnosti( takva je barem titula na FFZG). možeš prevoditi stručne tekstove iz arheologije za bilokog u svijetu, ne nužno u Africi di si sad. to ti je već +
ako kuću ne gradiš sa svoje 2 ruke, mislim da ovo nije problem, da se kuća graditi i ako studiraš sve mi se čini da tražiš izgovore

mislim da fax uz posao i nije neka kontracepcija

ajd nemoj baš sve na to do listu stavljat. probaj uživat u stvarima koje te vesele, čak i ako nisu po zamišljenom kronološkom redu.
i fax se, ako ne znaš, ne završava unutar 4 godine. ako to nisi znala, pitaj bilo kog u Hrvatskoj

eto, pitaj mene u Hrvatskoj na primjer
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.