Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2014., 12:21   #21
Quote:
tommyabarth kaže: Pogledaj post
a šta je bilo s tadašnjim stanovnicima potomcima ilira i rimljana morali su prebivati i na širem području od otoka tako je za mene nešto kao mješavina svih teorija s tim da bi barem značajan dio trebao imati romansko-ilirske ali ova gotska čak na zvuči loše
Zna li tko koliko je živjelo Ilira kad su došli Hrvati?
Jesu li izumrli već tada?

Jer ako jesu, tko je živio na tom području?
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 12:49   #22
Quote:
Adriat1c kaže: Pogledaj post
ugl iza toga teksta stoji osoba koja se u njemu spominje - Mitjel Yoshomaja - zapravo jedan hrvat koji nonstop vandalizira wikipediju sa svojim psiho-teorijama i mislim da je postao i na ovom forumu. on ti je hrvatska verzija onih srpskih psihopovjesnicara koji tvrde da su srbi izgradili egipatske piramide i sl.
Mitjẽl Yošamÿa iliti Mihovil Lovrić je umro sredinom 70-ih godina prošlog stoljeća. A ovaj tekst izgleda kao da je izvučen iz Metapedie.
Guodla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 13:03   #23
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
Zna li tko koliko je živjelo Ilira kad su došli Hrvati?
Jesu li izumrli već tada?

Jer ako jesu, tko je živio na tom području?
Nisu izumrli ali je njihova romanizacija zavrsena vec 200-300 godina prije dolaska Slavena medju koje su asimilirani.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 02:47   #24
Možda me netko "nije doživio" u prijašnjem postu na ovoj temi, ali ponavljam (i bit ću pristojan), jesu li ili ne Hrvati slavenski narod je besmisleno pitanje, Tà Hrvatska se je stoljećima u slavenskom svijetu smatrala "postojbinom Slavena", a hrvatski jezik "najčišćim slavenskim jezikom"!
I sad odjednom: "Hrvati su Goti"!
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 04:31   #25
Nevjerovatno koliko se neki prave budale i podmecu floskulu da "gotska teorija" znaci, Hrvati su Goti.

Nisam jos vidio nikoga da kaze, Hrvati su Avari ili Hrvati su Iranci, kad se prica o avarskoj ili iranskoj teoriji.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 02:11   #26
Ne pravim se budala, jer u prvome postu stoji nešto kao "laž je da su Hrvati Slaveni". Svatko tko na takvoj razini raspravlja o hrvatskoj etnogenezi je u stanju reći "Hrvati su Goti", Možda to čak i stoji u početnim tekstovima ove teme, ali mi se nije dalo čitati kad sam vidio na kojoj je razini pisano.
Koliko viđam po tvojim upisima na povijesnim temama, ti zastupaš teoriju da su Hrvati podrijetlom Goti, i da bi to trebalo biti nešto jako važno.
Ali evo, Mavru Orbinu su i Goti Slaveni, pa onda opet dođemo na isto.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 02:32   #27
Quote:
Divljak kaže:
onda vjerojatno dolazi od Hrbat, što je i logičnije, jer se poklapa geografski
Ne znam baš, od svih teorija o hrvatskom imenu ta ubraja među manje vjerojatne.
Quote:
Divljak kaže:
Goti možda jesu postojali, ali jordanes sigurno nije orginal iz antike, nego je napisan od njemačkih mitomana, kao i arijevske biblije
Odakle ti ovo?
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 13:41   #28
Ja mogu lahko prihvatiti ideju da su Hrvati Goti,a ne Slaveni..
Novica Perica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:49   #29
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Ne pravim se budala, jer u prvome postu stoji nešto kao "laž je da su Hrvati Slaveni". Svatko tko na takvoj razini raspravlja o hrvatskoj etnogenezi je u stanju reći "Hrvati su Goti", Možda to čak i stoji u početnim tekstovima ove teme, ali mi se nije dalo čitati kad sam vidio na kojoj je razini pisano.
Koliko viđam po tvojim upisima na povijesnim temama, ti zastupaš teoriju da su Hrvati podrijetlom Goti, i da bi to trebalo biti nešto jako važno.
Ali evo, Mavru Orbinu su i Goti Slaveni, pa onda opet dođemo na isto.
Ako ti stvarno shvacas i mislis iz mog pisanja da ja zastupam teoriju da su Hrvati podrijetlom Goti, onda se ocito ne pravis budalom.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 16:16   #30
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Možda me netko "nije doživio" u prijašnjem postu na ovoj temi, ali ponavljam (i bit ću pristojan), jesu li ili ne Hrvati slavenski narod je besmisleno pitanje, Tà Hrvatska se je stoljećima u slavenskom svijetu smatrala "postojbinom Slavena", a hrvatski jezik "najčišćim slavenskim jezikom"!
I sad odjednom: "Hrvati su Goti"!
Aate Pavelić je tokom 1941. godine nekako trebao "zapakirati" Hrvatsku naciju iz Slavenske u Germasku, jer ipak su Slaveni bili, gledajući iz Njemačkoga kuta - niža rasa.
Povjesna ropotarnica čuva podosta svakakvih ideja.
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 16:49   #31
Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
Hrvati su imali burnu i raznoliku prošlost.Hrvati su jedini narod koji je desetlječima bio izložen lažima i pritiscima o njihovom porijeklu.No srečom danas je vrijeme kad je sloboda govora uobičajena pojava među sve češčim ljudima željni istine i govora.
Jedini?! Hahaha... Recimo, Turci su za Kurde imali teoriju da su Turci koji su zbog izoliranosti u planinama "zaboravili" i "iskvarili" turski O.o

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
Hrvatima se desetlječima nametala slavenska teorija koja tvrdi da su hrvati slavenski narod , i to je u bivšoj državi bilo prihvačeno iz razloga da se stvori jedinstvena slavenska čista država.Gotska teorija koju su zastupali mnogi pisci i znanstvenici potkrepljujući je logičnim i uvjerljivim dokazima su nažalost pogubljeni u vrijeme bivšeg režima.
istina da su neki nastradali ali sve ostalo je glupost.

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
No danas uvjerljivo znamo da hrvati niti jesu slaveni niti imaju haplogrupu slavena(R1a)u brojci večoj od 25%.U hrvatskoj imamo svega 24% haplogrupe R1a i to su uglavnom slaveni koji su došli prije hrvata na ova područja.
Čim netko spomene "haplogrupe" i "haplogrupu Slavena" očito ne zna o čemu govori. ne postoji "haplogrupa Slavena. Točka.

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
No R1a nije samo slavenska nalazimo je u baltičkim zemljama ali je u večini izražena u slavena pa ju stoga zovemo slavenskom.
Autor očito ne zna i da su baltički i slavenski jezici usko srodni

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
Hrvati su slavenizirano gotsko pleme porijeklom iz Bjele Hrvatske.Ta Bjela Hrvatska danas zauzima prostor istočne njemačke i zapadne poljske te sjeverne češke.
Dokaz?

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
U britanskim atlasima,irskim,finskim,belgijskim vi imate da su hrvati označeni kao germanska skupina naroda . Kod njih djeca uče da su hrvati germanska skupina naroda ,a sramotno je da u hrvatskoj uče o slavenskoj teoriji ,
Ma možeš misliti koliko oni uče o Hrvatima.

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
U njemačkoj i poljskoj imamo desetine sela sa nazivima kroaten,kroatiech,kroatzurg,harvatnji,curbati nekada je u njemačkoj postojala mala pokrajina curbatia ta pokrajina se nalazila u istočnoj njemačkoj nedaleko leipziga . Na tom području su danas sela sa nazivima hrvata.Vrlo vjerojatno su hrvati upravo živjeli na tom području..
Ima naziva Hrvata i po Grčkoj, Austriji itd itd.

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
Hrvati su ostrogotsko pleme koji su naselili današnji prostor hrvatske iz razloga što nisu znali umjetno gnojit zemlju te kad je ona prestala davat plodove oni bi se selili kao i svi germanski narodi nisu znali za umjetno gnojenje dok su slaveni znali za umjetno gnojenje zemlje puno prije.Hrvati su došli na današnji prostor hrvatske tu su pokorili avarska plemena te slavenska.
Autor ne zna da je npr. riječ plug došla u slavenske jezike iz germanskog.

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
Mitjel Yoshomaja nedavno objavio zbirku riječi od čak preko 1000 rano germanskih riječi još očuvanim u hrvatskim narječjima
Da?

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
Što je logično s obzirom da konstantin spominje hrvatski narod kao gotsko pleme čiji je jezik nalik na barbarski jezik vandala te da se srbi ne mogu sporazumjevat sa hrvatima.
Baš me zanima gdje to Konstantin (Porfirogenet?) spominje.

Quote:
Bondage Animal kaže: Pogledaj post
Ni jedan narod svijeta nije osnivao monarhije osim germana.



Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Hrvatsko ime se može objasnt na hrvatskom jeziku

2 solucije

Od hrvanje, tj hrvati, ratnički stalež, hrvanje-borba
Čak recimo mislim da u grčkom ime aleksandar u prijevodu znači nešto tipa 'onaj koji se hrvo', ili naša verzija bi bila Hrvoje, Hrvo-je

Od Hrbat, sa klasičnom promjenom iz b>v, hr'batos, oni koji nastanjuju uz planinski lanac, bili to karpati ili dinaridi.
Oba rješenja su odbačena. Prvo, riječ hrvati (se) originalno nema h- na početku (tako je i danas u ruskom i poljskom)

http://hjp.novi-liber.hr/index.php?s...yword=rvati+se

Drugo, riječ hrbat originalno nema -a- nego drugi glas ("poluglas") koji ispada u padežima (hrbat, hrpta), a riječ Hrvat ima originalno -a- koje ne ispada (Hrvat, Hrvata), osim toga naglasci te dvije riječi su posve drugačiji.

Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Postoje razne teorije o podrijetlu Hrvata. Gotsku teoriju ili germansku smatram izmišljenom. Najviše vjerujem teoriji koju većina stručnjaka smatraju istinitom - iranska.
Ovdje je pitanje što je "porijeklo". Ako je dovoljno da je postojalo neko pleme "Hrvati" od kojih su današnji Hrvati dobili ime (i praktično ništa više) onda je svašta moguće jer taj naziv još nije objašnjen (što god S. K. Sakač mislio).
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 17:43   #32
He, he, he, ali za neke goti jesu slaveni :-P Uostalo, Hrvati su tek jedan mali vladajući sloj koji je dojahao sa ruba avarskog kaganata i zavladao zatečenim slavenskim plamenima, a nadalje širio svoje narodno ime koje je temeljito uskrslo rađanjem nacija u 19. stoljeću. Do tada, su predstavljali vladajući sloj ili stalešku elitu te administrativnu cjelinu unutar Ugarskog i Habsburškog kraljevstva. ProtoHrvati, pitanje jesu li ostavili kakav značajniji genetski trag u populusu današnjih Hrvata. Tako da ovo pitanje jesu li ili nisu goti nema previše veze niti logike. ;-)
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 17:47   #33
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
Zna li tko koliko je živjelo Ilira kad su došli Hrvati?
Jesu li izumrli već tada?

Jer ako jesu, tko je živio na tom području?
Nije bilo ilira, već je bilo tzv. ilirskih plemena, za koje se nezna kojim su jezikom ili skupinom jezika uopće govorili. Ima teorija da su ilirska plemenea ustvari već bila slavenska. No, kako god, ti Hrvati koji su ovdje došli zatekli su već i slavenskog stanovništava, kao i starosjedilačkog romanskog "vlaškog" stanovništva.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 00:15   #34
prvo jahanje u hrvata je bilo na magarcu, pri dolasku u Dalmaciju, jer avari nisu dali ni blizu konjima.

Goti su držali Salonu nekih tridesetak godina, možda i manje, a bila im je tek usputna stanica za daljnju seobu. Vrlo je moguće da su u dogovoru s Bizantom došli, prošli i zauzeli Rim. Zašto ??.. pa zato jer se velike seobe naroda ne događaju kako kome padne na pamet
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 01:21   #35
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Aate Pavelić je tokom 1941. godine nekako trebao "zapakirati" Hrvatsku naciju iz Slavenske u Germasku, jer ipak su Slaveni bili, gledajući iz Njemačkoga kuta - niža rasa.
Povjesna ropotarnica čuva podosta svakakvih ideja.
I šahovnicu, crven-bijeli-plavi i kune treba baciti u povjesnu ropotarnicu jer je to rabio Pavelic.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 08:05   #36
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
I šahovnicu, crven-bijeli-plavi i kune treba baciti u povjesnu ropotarnicu jer je to rabio Pavelic.
Tako je, namjesto kune valjalo je uvesti banovce
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:04   #37
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
He, he, he, ali za neke goti jesu slaveni :-P Uostalo, Hrvati su tek jedan mali vladajući sloj koji je dojahao sa ruba avarskog kaganata i zavladao zatečenim slavenskim plamenima, a nadalje širio svoje narodno ime koje je temeljito uskrslo rađanjem nacija u 19. stoljeću. Do tada, su predstavljali vladajući sloj ili stalešku elitu te administrativnu cjelinu unutar Ugarskog i Habsburškog kraljevstva. ProtoHrvati, pitanje jesu li ostavili kakav značajniji genetski trag u populusu današnjih Hrvata. Tako da ovo pitanje jesu li ili nisu goti nema previše veze niti logike. ;-)
Kako si samo suvereno izložio SVE! Zadivljen sam!
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:15   #38
Quote:
Novica Perica kaže: Pogledaj post
Ja mogu lahko prihvatiti ideju da su Hrvati Goti,a ne Slaveni..
Izvrsno, ajmo malo četat!

hvas auk þuk ussokeiþ? hvauþ~þan habais þatei ni namt? aiþþau jabai andnamt, hva hvopis swe ni nemeis?
:

Pozivam i ostale Gote da nam se pridruže!
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 20:21   #39
Nema nikoga? Kako to?
Ajd', ajd', mogu i Gepidi, Vandali, Heruli, Huni...
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 23:07   #40
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Nema nikoga? Kako to?
Ajd', ajd', mogu i Gepidi, Vandali, Heruli, Huni...
Szar-rab, viselni budős cipők.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.