Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2003., 00:30   #1
Svjetska Formula

Budući da su gospodari znanstvenog foruma izgleda fizičari sveznalice, pitanje za njih: Znaju li Svjetsku formulu? Ili možda je to bila samo Heisenbergova, ili po običaju na ovom Forumu to samo još jedna gezina, glupost?
Može li uopće ljudski um spoznati svjetsku formulu, formulu koja izražava i vrijedi za sve što postoji?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 02:08   #2
Ovo sliči na provokaciju. Ako ne govoriš o GUT-u (Great Unifier Theory) odmah brišem, čak neću ni na Filozofiju slati.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 02:34   #3
Offtopic (sori)
Jango, gdje di je lijepi avatar?
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 02:50   #4
jebote geza, pa sta ti ne mozes zapoceti niti ednu znanstvenu temu? teska filozofija je maksimalno egzaktno dokle mozes ici. pa sta radis ovdje?
 
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 03:10   #5
Upozorenje!!! Geza ako ovako nastavis pocet cu te brisat po principu. Do sad ti uvijek dajemo sansu da das argumente i da obrazlozis svoju teoriju ali ako pocnes izazivati onda ce biti uvodjenje reda.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 13:17   #6
Cini mi se da Geza u svojim postovima stalno trazi Boga. Ali Boga ne treba traziti kroz znanost. Boga tamo nema. A nece ga nikad ni biti.
 
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 13:21   #7
Čini se da je geza romantik koji traži viši i savršeniji smisao, ali griješi ako misli da je Znanost pouzdaniji mediji na kojem će njegove ideje biti ozbiljnije shvaćene.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 15:53   #8
Quote:
deran kaže:
Cini mi se da Geza u svojim postovima stalno trazi Boga. Ali Boga ne treba traziti kroz znanost. Boga tamo nema. A nece ga nikad ni biti.
*Ti si stvarno ovdje presao samoga sebe! Pa "geza" upravo opovrgava ( obara ) "boziju opstojnost", a ti ludujes!
Svasta! Kreten ostaje uvjek kreten, bilo sta da radi!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 16:03   #9
On mozda opovrgava tvog boga, ali trazi svog - samo na krivi nacin ...
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 16:27   #10
Aganore molim da se pripazi na rijecnik


Nema veze ko sta trazi ali ako se hoce o tome pod znanosti onda se mora biti spreman argumentirati za svoje misljenje. A do sada nije ih bas bilo.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 16:48   #11
Smile

Quote:
AxMi-24 kaže:
Upozorenje!!! Geza ako ovako nastavis pocet cu te brisat po principu. Do sad ti uvijek dajemo sansu da das argumente i da obrazlozis svoju teoriju ali ako pocnes izazivati onda ce biti uvodjenje reda.
E ja ovdje dajem svoj glas za Gezu Protiv sam automatskog brisanja. Gezini postovi me u vecini slucajeva dobro zabavljaju, a jos vise komentari na te postove, pa onda gezina ignorancija i tupljenje po svome u nedogled i copy paste iz neke njegove knjige Ja bih zelio i dalje citati Gezine izvitoperene teorije
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 16:50   #12
Formula svega se zna. Ona glasi
A=0
Jedino se jos ne zna sto je A.
No znaju se neke aproksimacije za A koje vrijede samo u nekim slucajevima.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 16:59   #13
Hi!

kaze on:
"Može li uopće ljudski um spoznati svjetsku formulu, formulu koja izražava i vrijedi za sve što postoji?"

moze ljudski mozak puno toga spoznati, ali jednostavno Great Unifier Theory kod mene ne prolazi, ne vjerujem u mogucnost dokazivanja niti za sto godina, a neke druge teorije koje sam proucavao na tu temu samo djelomicno iskazuju ozbiljnost
 
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 17:00   #14
A nes ti svjetske formula koja ponekad vrijedi

Onda mos odmah newtona proglasit za GUT

Inace mislim da bi se mogo desiti poprilican skok uskoro kad CERN proradi opet i uspiju dokazat mikro crne rupe Mos mislit onda opet nazad u skolu ponovo naucit sve. I to sa jos vise matematike. BLJAK
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 18:02   #15
Nije provokacija, a primljeno je kao provokacija jer je za Vas ovako što, kao što se pokazalo pravi ŠOK. Prema svemu sudeći Vi nikada niste čuli niti čitali o Svjetskoj Heisenbergovoj formuli, i njegovom demantiju da se radi o običnoj " novinarskoj patki ". Iza toga usljedila je serija komentara eminetnih znanstvenika ranaga Oppenheimera koji su opovrgavali i dokazivali mogućnost nalažanje Svjetske formule. Vi vjerojatno nikada niste čuli za fizičara Teplova koji je jasno napisao tu, po njegovom mišljenju Svjetsku formulu.
A eto imate ovdje i onoga koji stalno prijeti, a nikada nije čuo za fizikalnu fromulu koja kaže da je suma svih fizikalnih sila u ma kojem fizikalnom prostoru jedanaka Nuli, a naravno nije čuo ni za Arhimeda, a ponajmanje za njegovu čuvenu izreku: " Dajte mi čvrstu točku u svemiru pokrent ću Zemlju " . Dakle, Jango nije riječ o GUT- u, ( GUT nema pojma o Svjetskoj formuli, tek pokušava... ) a ti po inkvizicijskim pravilima koje izgleda uvodiš sjeci i odsjeci ( galvu ) protivniku! U podnaslovu moje knjige piše
" SVJETSKA FORMULA ". Eto imaš priliku sječi! ( Predlažem ti , zato što si Osječanin, razmilsi prije nego što pustiš " giljotinu ". )
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 19:31   #16
Quote:
Stribor cumez kaže:
On mozda opovrgava tvog boga, ali trazi svog - samo na krivi nacin ...
*Ja se uopce s njim ne slazem u misljenju, ali i on ima pravo pisati i zastupati svoje misljenje kako zna i umije.
Moja kritika na njegove teme i argumentaciju je porazna, a to mozes vidjeti na onom preseljenom topicu, gdje mi nije uspio uopce odgovoriti niti na jedno pitanje. To pak ne znaci, da njegovi upisi nisu znanstveni. Naravno, oni to jesu, sudeci po metodologiji danasnjih znanosti. Cak je i njegov nacin argumentacije daleko bolji od tvoje, jer ti uopce nisi u stanju argumentirati.
Zato je tvoj upad u ovu diskusiju bio potpuni promasaj.
Jer to sto ti ne vjerujes u Boga ne daje ti uopce pravo osujetiti drugoga da on vjeruje, dajuci sulude komentare, bez pokrica.
Si tacuisses, philosophus mansisses!
Pokusaj malo argumentima, pa ti onda mozda nesto podje za rukom, ovako mlataras praznu slamu!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 19:37   #17
Quote:
geza kaže:
Nije provokacija, a primljeno je kao provokacija jer je za Vas ovako što, kao što se pokazalo pravi ŠOK. Prema svemu sudeći Vi nikada niste čuli niti čitali o Svjetskoj Heisenbergovoj formuli, i njegovom demantiju da se radi o običnoj " novinarskoj patki ". Iza toga usljedila je serija komentara eminetnih znanstvenika ranaga Oppenheimera koji su opovrgavali i dokazivali mogućnost nalažanje Svjetske formule. Vi vjerojatno nikada niste čuli za fizičara Teplova koji je jasno napisao tu, po njegovom mišljenju Svjetsku formulu.
A eto imate ovdje i onoga koji stalno prijeti, a nikada nije čuo za fizikalnu fromulu koja kaže da je suma svih fizikalnih sila u ma kojem fizikalnom prostoru jedanaka Nuli, a naravno nije čuo ni za Arhimeda, a ponajmanje za njegovu čuvenu izreku: " Dajte mi čvrstu točku u svemiru pokrent ću Zemlju " . Dakle, Jango nije riječ o GUT- u, ( GUT nema pojma o Svjetskoj formuli, tek pokušava... ) a ti po inkvizicijskim pravilima koje izgleda uvodiš sjeci i odsjeci ( galvu ) protivniku! U podnaslovu moje knjige piše
" SVJETSKA FORMULA ". Eto imaš priliku sječi! ( Predlažem ti , zato što si Osječanin, razmilsi prije nego što pustiš " giljotinu ". )
*Iako se nigdje ne slazemo u pogledima i argumentaciji, ali ipak uzivas moju punu podrsku glede tvojih topica i tvog nacina argumentacije. Onaj, tko s tobom zeli diskutirati neka uziva u tvom Menüu, a onaj tko to ne zeli, neka poljubi i ostavi.
Pisi ti samo kako mozes i umijes, jer imas daleko vece znanje od onih koji te toliko zele usutkati. To nemaju pravo, jer tvoje teme su sadrzaj danasnjih modernih znanstvenih stremljenja, iako nisu bas puno uspjesne.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 22:29   #18
Geza ako nisi skuzio nema tog fizicara zivog ili mrtvog cija rijec toliko vrijedi da cim on nesto kaze da je odmah tako sigurno. To je bilo za newtna i zbog toga se kasnila sa novim teorijama dobrano. Ti koji se toliko protivi protiv inercije znanosti bi tako nesto morao razumijeti.

Sto se tice tih svjetskih formula. Nijedna nije niti blizu dokazana a i pitanje je je li to bila samo zajebancija.

Tako da jos jedanput molim argumente za te tvrdnje. Po kojim ti podatcima dolazis do zakljucka da je tako??
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 22:31   #19
Quote:
Aldebaran kaže:
E ja ovdje dajem svoj glas za Gezu Protiv sam automatskog brisanja. Gezini postovi me u vecini slucajeva dobro zabavljaju, a jos vise komentari na te postove, pa onda gezina ignorancija i tupljenje po svome u nedogled i copy paste iz neke njegove knjige Ja bih zelio i dalje citati Gezine izvitoperene teorije
Nije misljeno doslovno. Ali necu mu davati mali milion sansi ko do sada.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 00:02   #20
Quote:
deran kaže:
Cini mi se da Geza u svojim postovima stalno trazi Boga. Ali Boga ne treba traziti kroz znanost. Boga tamo nema. A nece ga nikad ni biti.
ej, sto se tice siga, jel se drzis te istine?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.