Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 23:36   #2301
Koji nonsensi, Mjesec ima dovoljnu gravitaciju da povuče mora, ali ne može povući sam sebe Zemlji, ili privući satelit ili Astronauta koji ćubama hvata vodu po "svemirskoj stanici", koja je isto neprivučena ali eto Mjesec zato burka oceane
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 20.02.2018., 23:38   #2302
Naučio je Niđo za života jadan da sheru po njemu.

Kriv je zato što se nije držao onoga što su ga naučili. Pa eto neka je kriv i takav nam je dobro došao.
Tigrov friend is offline  
Old 20.02.2018., 23:42   #2303
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Koji nonsensi, Mjesec ima dovoljnu gravitaciju da povuče mora, ali ne može povući sam sebe Zemlji, ili privući satelit ili Astronauta koji ćubama hvata vodu po "svemirskoj stanici", koja je isto neprivučena ali eto Mjesec zato burka oceane
Ne znam. Ja samo pišem ono što su me naučili.

Valjda ga pali mokro. Na suho ne reagira.
Tigrov friend is offline  
Old 20.02.2018., 23:49   #2304
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ja samo pišem ono što su me naučili.

Valjda ga pali mokro. Na suho ne reagira.
Neće ni na mokro.
Jesi vidio dok oni sa čvaljama love vodu po ISS-u?
Voda tamo ne reagira na Mjesec.

A ođe doli čupa okeane, as ti jarca😂
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 20.02.2018., 23:57   #2305
Sada će ti znalci odgovoriti da na ISS-u imaju posebnu zaštitu od toga. Da smo mi glupi. Sad ćeš vidjet. Čekaj malo.

Mene ti isto fascinira kada meteor pada kroz termosferu meteor gori. Temperatura udarnog vala i 10000 celzijusa. Zvijezda padalica.

Kad čovjek ide s kantom od titana vele da na njega ne djeluje temperatura da se ne prenosi. Meni to čudno. Ali ajde nema veze valjda znaju.

Ja sam lajbek za to. Ne znam.
Tigrov friend is offline  
Old 21.02.2018., 00:04   #2306
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Koji nonsensi, Mjesec ima dovoljnu gravitaciju da povuče mora, ali ne može povući sam sebe Zemlji, ili privući satelit ili Astronauta koji ćubama hvata vodu po "svemirskoj stanici", koja je isto neprivučena ali eto Mjesec zato burka oceane
https://hr.wikipedia.org/wiki/Morske_mijene
https://en.wikipedia.org/wiki/Tide

Što se tiče satelitâ, ne mogu se oni nikako sresti s Mjesecom.
Po kuglaškom modelu, Mjesec je na 340.000 km, a sateliti su na par tisuća ili koliko već. Oni se rotiraju oko Zemlje i samo njena gravitacija utječe na njih.
Po našem ravnozemljaškom zamišljenom modelu u kojem je kupola na 20.000 km i Mjesec je unutra, isto ništa od toga, jer po ravnozemljašima, sateliti nisu uopće gore.
lemonzoo is offline  
Old 21.02.2018., 00:08   #2307
Moram reći Tele 2 da puknu satelit gore. Očajna mi je pokrivenost doma u Zg.

A bit će im i jeftinije jedan satelit od milijun baznih stanica. Ma i da ih nekoliko gore postave. Sram ih bilo oni u vrijeme satelita sade nekakve bazne stanice. Samo nas zrače iz blizine a pokrivenost upitna.
Tigrov friend is offline  
Old 21.02.2018., 00:14   #2308
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
[
Po kuglaškom modelu, Mjesec je na 340.000 km, a sateliti su na par tisuća ili koliko već. Oni se rotiraju oko Zemlje i samo njena gravitacija utječe na njih.
.
Krivo, utječe i mjesec, dakako manje
Rorion is offline  
Old 21.02.2018., 00:16   #2309
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Krivo, utječe i mjesec, dakako manje
Naravno. Utječe i Sunce, ali to je sve zanemarivo s obzirom na Zemlju.
lemonzoo is offline  
Old 21.02.2018., 00:22   #2310
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Naravno. Utječe i Sunce, ali to je sve zanemarivo s obzirom na Zemlju.
A valjda, samo utjecaj punog mjeseca na frontalni korteks, a posebice pinealnu žlezdu, je scentific dokazan. Zeka peka.
Rorion is offline  
Old 21.02.2018., 01:14   #2311
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, postavio si vrlo blesavo pitanje.

Znači, sa vrha Medvendnice iliti Sljemena nećeš vidjeti Ameriku jer te jebu Alpe. Ali Alpe vidiš sa Sljemena.
Petrovi goru neću ni komentirati.
Pa jel bi se to trebalo vidjeti po zakrivljenosti zemlje?

Vele da se sa Triglava da vidjeti Medvednica a čak i Velebit.



https://www.forum.hr/showpost.php?p=17110103&postcount=9

Ne znam. Pitam.
Tigrov friend is offline  
Old 21.02.2018., 05:24   #2312
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Koji nonsensi, Mjesec ima dovoljnu gravitaciju da povuče mora, ali ne može povući sam sebe Zemlji, ili privući satelit ili Astronauta koji ćubama hvata vodu po "svemirskoj stanici", koja je isto neprivučena ali eto Mjesec zato burka oceane
Opet neznanje i Dunning-Kruger efekt frču iz tebe sa svih strana.


Quote:
Mjesec ima dovoljnu gravitaciju da povuče mora, ali ne može povući sam sebe Zemlji
Postoji konstantna privlačna sila između Zemlje i Mjeseca. Da ne postoji, Mjeseca odavno ne bi bilo. Privlačenje "samog sebe Zemlji" je glavni razlog zašto je Mjesec u orbiti oko Zemlje.
http://harker-physics.wikispaces.com...tal_motion.gif
http://www.physicsclassroom.com/Clas...les/u6l4b3.gif


Quote:
ili privući satelit ili Astronauta
Prema Newtonovom zakonu gravitacije, sila teža između 2 tijela pada s kvadratom udaljenosti, i proporcionalna je umnošku masa. Dakle, masa i udaljenost su glavni faktori u priči.

Uspoređivati astronauta (koji ima masu reda veličine 1e2 kg) ili satelite (od kojih je ISS najmasivniji i ima masu reda veličine 4e6 kg, a većina su puno manji od toga) sa oceanima (koji imaju masu reda veličine 1,4e21 kg), tj. koji su 100000000000000000000 puta masivniji od astronauta pa shodno tome imaju i toliko puta veću privlačnu silu, takvu usporedbu može povući samo neobrazovani tutlek koji je svo znanje koje posjeduje pokupio iz infantilnih ravnozemljaških meme-a.

Uz to, Mjesečeva gravitacija sama za sebe nije jedini faktor u priči kad se govori o morskim mjenama.
No, o tome ne znam dovoljno da bih krenuo objašnjavati.
eqinor is offline  
Old 21.02.2018., 10:00   #2313
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa jel bi se to trebalo vidjeti po zakrivljenosti zemlje?

Vele da se sa Triglava da vidjeti Medvednica a čak i Velebit.



https://www.forum.hr/showpost.php?p=17110103&postcount=9

Ne znam. Pitam.
Bravo majstore!

Logično da sa višeg vrha vidiš niže ali sa nižeg vrha vidjeti nešto iza višeg planinskog masiva...nemoguće.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 21.02.2018., 14:36   #2314
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Moram reći Tele 2 da puknu satelit gore. Očajna mi je pokrivenost doma u Zg.

A bit će im i jeftinije jedan satelit od milijun baznih stanica. Ma i da ih nekoliko gore postave. Sram ih bilo oni u vrijeme satelita sade nekakve bazne stanice. Samo nas zrače iz blizine a pokrivenost upitna.
Očito ne znaš KAKO radi GSM mreža i zašto ima "milijun" baznih stanica. I dok bi dolazni signal još i mogao imati dovoljnu snagu, ti stvarno misliš kako mobitel vulgaris ima dovoljno snage za to? Moderni satelitski mobiteli su po dimenzijama i opcijama kao prije 20 godina Nokia 5110 s baterijom za veći kapacitet, a koštaju više nego iPhone. Uzmi u obzir i kako je minuta razgovora satelitskim telefonom 2-10 EUR, ovisno o zoni i operateru, a kvaliteta itekako ovisi vremenskim uvjetima (da znaš kako fino prekida, a "taksimetar" štanca).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Old 21.02.2018., 14:45   #2315
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Očito ne znaš KAKO radi GSM mreža i zašto ima "milijun" baznih stanica. I dok bi dolazni signal još i mogao imati dovoljnu snagu, ti stvarno misliš kako mobitel vulgaris ima dovoljno snage za to? Moderni satelitski mobiteli su po dimenzijama i opcijama kao prije 20 godina Nokia 5110 s baterijom za veći kapacitet, a koštaju više nego iPhone. Uzmi u obzir i kako je minuta razgovora satelitskim telefonom 2-10 EUR, ovisno o zoni i operateru, a kvaliteta itekako ovisi vremenskim uvjetima (da znaš kako fino prekida, a "taksimetar" štanca).
I ne zna. Kod nekih RZ-ovaca je sveprisutno bubanje napamet, čak su i prelijeni guglati nešto. Kolega Sjeverno Sunce jedini je deklarirani RZ-ovac koji se ustvari trudi nešto dokazati.
Tvoj potpis dobro opisuje situaciju.
lemonzoo is offline  
Old 21.02.2018., 14:49   #2316
Ali ono s čime me ravnozemljaši posebno zabavljaju je kad se dohvate Tesle
Očito pojma nemate o njemu jer da imate onda ne bi vadili njegove izjave iz konteksta i ljepili mu internetske izmišljotine.
Tesle je znao kako je Zemlja okrugla - nije ju jednom tako nacrtao. Nije izračune iz zajebnacije izvodio izračune za okruglu Zemlju. I jebiga, tko je stvarno prvi poslao radioval oko Zemlje?
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Old 21.02.2018., 16:19   #2317
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Opet neznanje i Dunning-Kruger efekt frču iz tebe sa svih strana.
U, tko mi kaže?
Najobičniji meme materijal koji je tvrdio ovo.😂

Quote:
Postoji konstantna privlačna sila između Zemlje i Mjeseca. Da ne postoji, Mjeseca odavno ne bi bilo. Privlačenje "samog sebe Zemlji" je glavni razlog zašto je Mjesec u orbiti oko Zemlje.
http://harker-physics.wikispaces.com...tal_motion.gif
http://www.physicsclassroom.com/Clas...les/u6l4b3.gif



Prema Newtonovom zakonu gravitacije, sila teža između 2 tijela pada s kvadratom udaljenosti, i proporcionalna je umnošku masa. Dakle, masa i udaljenost su glavni faktori u priči.

Uspoređivati astronauta (koji ima masu reda veličine 1e2 kg) ili satelite (od kojih je ISS najmasivniji i ima masu reda veličine 4e6 kg, a većina su puno manji od toga) sa oceanima (koji imaju masu reda veličine 1,4e21 kg), tj. koji su 100000000000000000000 puta masivniji od astronauta pa shodno tome imaju i toliko puta veću privlačnu silu, takvu usporedbu može povući samo neobrazovani tutlek koji je svo znanje koje posjeduje pokupio iz infantilnih ravnozemljaških meme-a.

Uz to, Mjesečeva gravitacija sama za sebe nije jedini faktor u priči kad se govori o morskim mjenama.
No, o tome ne znam dovoljno da bih krenuo objašnjavati.
Jednako pametno kao da si rekao da magnet ne privlači manje komade željeza, ovaj post je samo još jedno kuglaško fiju briju fantaziranje, protivno zakonima fizike i nepotvrđeno u stvarnosti.

Žalim siročeka koji je kupio ove besmislice.😂
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 21.02.2018., 17:36   #2318
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
U, tko mi kaže?
Najobičniji meme materijal koji je tvrdio ovo.��
Primjećujem da uvijek kad si stjeran u kut, jedino što si sposoban učiniti je posegnuti za infantilnim meme-ima. Ništa čudno.
Infantilizam je jedino područje za kojeg se možeš pohvaliti da ti ide bolje nego meni, a infantilni meme-i su za prosječnog ravnozemljaša najviša razina komunikacije za koju su sposobni.

Zanimljivo je također da se u svom meme-u hvataš termodinamike o kojoj si pokazao da pojma nemaš kad si ustvrdio da se snaga mjeri termometrom i da se temperatura prenosi s tijela na tijelo.

Naša objašnjenja proglašavaš fantazijom (naravno, nikad ne ponudiš kontra objašnjenje, već samo ustvrdiš da je fantazija), no tvoje ravnozemljaške i ostale ideje (tipa gornji primjer s prijenosom temperature) ne postoje nigdje na svijetu osim u tvojoj mašti. Nigdje se ne upotrebljavaju u praksi i jedino gdje te gluparije možeš pročitati je na opskurnim forumima tipa forum.hr/alternativa.
Toliko o fantazijama.

Također, ravnozemljaška objašnjenja za kretanja nebeskih tijela, morskih mjena i sl. ne postoje nigdje. Ravnozemljaši kategorički bez ikakvog pokrića tvrde "to se giba tako i tako", a objašnjenja za to gibanje nigdje nema. Očito je zašto ne.
Jebiga.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Jednako pametno kao da si rekao da magnet ne privlači manje komade željeza, ovaj post je samo još jedno kuglaško fiju briju fantaziranje, protivno zakonima fizike i nepotvrđeno u stvarnosti.
Usporedba ti baš ne stoji budući da se magneti ponašaju znatno drugačije. Stvar je puno kompliciranija u magnetizmu (primjer).

Eto, na popis stvari za koje si do sad pokazao da pojma nemaš, a praviše se pametan u njima sad možemo dopisati i magnetizam.
Popis raste iz posta u post.
eqinor is offline  
Old 21.02.2018., 18:21   #2319
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Očito ne znaš KAKO radi GSM mreža i zašto ima "milijun" baznih stanica. I dok bi dolazni signal još i mogao imati dovoljnu snagu, ti stvarno misliš kako mobitel vulgaris ima dovoljno snage za to? Moderni satelitski mobiteli su po dimenzijama i opcijama kao prije 20 godina Nokia 5110 s baterijom za veći kapacitet, a koštaju više nego iPhone. Uzmi u obzir i kako je minuta razgovora satelitskim telefonom 2-10 EUR, ovisno o zoni i operateru, a kvaliteta itekako ovisi vremenskim uvjetima (da znaš kako fino prekida, a "taksimetar" štanca).
Što ne mogu? Razgovaraju sa mjeseca na zemlju a neće sa satelita na zemlju? Tu čak s obzirom na udaljenost ne bi ni bilo kašnjenja.

Sve sve može kad se hoće, rješene su bile i teže stvari. Samo da sateliti postoje.

LTE bazna na 800 MHz baca i 70km daleko. Na 700 još i dalje. I sada zamisli da to radi i sa tolike visine, Pokrivenost ne 100 nego 110%. U čemu je
problem.

Dolazi 5G koji za razliku od 4G ima 88 Gbps kapaciteta po baznoj a tutlek od 4G samo 150-300 Mbps

Bazne stanice su daleko najveći trošak u cijeloj priči.


Da se nešto ne može nitko ne bi nikada ništa izumio.

To da se široko komercijalizira cijene bi ubrzo pale na današnju razinu.

Samo fale ti sateliti u cijeloj priči.
Tigrov friend is offline  
Old 21.02.2018., 19:13   #2320
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Što ne mogu? Razgovaraju sa mjeseca na zemlju a neće sa satelita na zemlju? Tu čak s obzirom na udaljenost ne bi ni bilo kašnjenja.

Sve sve može kad se hoće, rješene su bile i teže stvari. Samo da sateliti postoje.

LTE bazna na 800 MHz baca i 70km daleko. Na 700 još i dalje. I sada zamisli da to radi i sa tolike visine, Pokrivenost ne 100 nego 110%. U čemu je
problem.

Dolazi 5G koji za razliku od 4G ima 88 Gbps kapaciteta po baznoj a tutlek od 4G samo 150-300 Mbps

Bazne stanice su daleko najveći trošak u cijeloj priči.


Da se nešto ne može nitko ne bi nikada ništa izumio.

To da se široko komercijalizira cijene bi ubrzo pale na današnju razinu.

Samo fale ti sateliti u cijeloj priči.
Baca, baca... Hajde, budi dobar i daj detaljne podatke o uvjetima za takav domet. Očito u telekom firmama rade totalni kreteni jer ispada da je za cijelu RH dosta 12-15 baznih stanica po operateru za 100% pokrivenost.

"Da se komercijalizira" - očito ti nije jasno koja bi snaga odašiljanja trebala na satelitu za postići pokrivenost, propusnost i kvalitetu baznih stanica (jel fakat misliš da su na svakih par kilometar tak iz zajebancije?).

Nema satelita, jel tak? I GPS i Glonass rade na grah u konzervi.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.