Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2009., 13:30   #21
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
prema ovome http://news.icm.ac.uk/business/minim...-per-hour/663/ minimalna satnica u UK je 5.73 funte, znaci nesto manje od 50 kn, tako da ispod toga po meni nebi trebali traziti.

prije nego sto dolazi ostavite im jos koju sitnicu u kući, litru, dvije domaćeg vina ili bocu rakije i mislim da ćete svi biti zadovoljni.

Joooj daj,moj kum u njemačkoj ko zavarivač ima16 eura satnicu, kaj sad niko u hrvatskoj nebi trebal raditi ak bude imal manje od 100kn po satu??
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:07   #22
varenje je krvavi posao i treba zaraditi tih 16 eura. a svaba ne stedi nikoga. ja sam rintala za 50 eura 11 sati,no to je bilo devedesetih. i bila sretna sto imam posao.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 19:44   #23
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
varenje je krvavi posao i treba zaraditi tih 16 eura. a svaba ne stedi nikoga. ja sam rintala za 50 eura 11 sati,no to je bilo devedesetih. i bila sretna sto imam posao.
O tom ti ja govorim, a on bi 50kn po satu za to kaj sjedi i pljuga tri sata dok se kuća provjetrava...
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 20:31   #24
ispravak-bile su pokojne marke.

je da, ispada da je satnica u hrvatskoj postala jako skupa i nitko nece radit za malu lovu. pitam se kaj je mala lova. a kad se ostane bez posla, onda su svi svima krivi.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:45   #25
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
O tom ti ja govorim, a on bi 50kn po satu za to kaj sjedi i pljuga tri sata dok se kuća provjetrava...
Malo ste cini mi se zabrazdili. Mozemo pricati dali ima radnika ili nema te dali je neki rad precijenjen ili podcijenjen, ali ovakve pausalne ocjene ne vode nikuda.
Svatko (pa i Njemac) ce nastojati radnika platiti sto manje, a radnici s druge strane se organiziraju u sindikate koji definiraju minimalnu satnicu (itd itd)
I ja sam bio u situaciji da su mi trebali radnici za sadnju pa sam jedva nasao trojicu (i to po, ajmo reci, prijateljskoj liniji). Sa drugima nisam ni dosao do faze da se pregovara o satnici jer mnogi ne zele raditi. Ali to je vec druga tema ....

Da se vratim na citat. Ovako pausalno ocjenjivati koliko vrijedi sat vjetrenja kuce je vrlo nekorektno. Svi znamo da nije rijec o samo vjetrenju kuce ili sisanju trave. Koliko kosta povjerenje? Koliko kosta na vrijeme obavljen posao? Koliko, u krajnjoj liniji, kosta da ti netko ima kljuc kuce pa ako se nedaj boze desi pozar ili poplava da se zna tko moze otkljucati kucu, a ne da se desi da npr. voda iz vodokotlica mjesecima stoji na parketu itd itd Sam obilazak kuce sto ti ga znam jedanput tjedno u trajanju od pola sata se ne moze racunati kao pola sata rada. Odvjetnici npr. bi dosli na prosjacki stap u cijelom svijetu da im se tako racuna odradjena satnica, pa bila ona i 200 Eura
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:07   #26
smiljane, moja susjeda na moru ima kljuc od moje kuce. provjetrava, ulazi kad hoce, posudi sto joj treba, sadi povrce, obrezuje mandarine i limun, jednostavno,ostavila sma joj kucu na raspolaganje. kad sma ju pitala za cijenu njenog rada-zena se uvrijedila. ok, s druge strane ja dotaljigam svega i svacega kad odem dolje i jednostavno ne osjecam se duznom. nece lovu, oduzim joj se na druge nacine.

prijateljica opet ima kljuceve od kuca stranaca koje odrzava, cisti, cupa korove po cvijecu i radi sve sto treba. satnica-25 kuna. ona zadovoljna, vlasnici prezadovoljni jer je zena pedantna, vrijedna i postena.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.