Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 22:41   #141
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Evo dobila nalaz

Feritin : 29,2 ( ref 10-120) jel ovo kao ok il?
B12 709 ( ref 191-663) , ma ovo je superr
Danas vadila feritin nakon kure zeljezom. Ovaj put je naravno naprsvljena pauza od 10ak dana

Feritin : 47,2 (ref 13 - 150),

dal da idem na jos jednu kutiju tableta?
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:03   #142
Nora, jesu ti dosli nalazi kariograma?
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:06   #143
Unhappy

Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Danas vadila feritin nakon kure zeljezom. Ovaj put je naravno naprsvljena pauza od 10ak dana

Feritin : 47,2 (ref 13 - 150),

dal da idem na jos jednu kutiju tableta?
citam i ne vjerujem...kako si to uspjela??

zadnje mjerenje feritina u 9 mj ... oko 9 je bilo a par godina unazad kad god mjerim krece se od 4-9. Bilo je tu ferrum lek mjesecima s c vitaminam po 3 puta na dan, pa skupa s folacinom, pa infuzije zeljeza..pa prirodni pripravci..ma svasta nesto...
teresita1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:19   #144
PRETRAGA ZA HOMOCISTEIN

Zna li bilo tko gdje se u ZG radi pretraga za homocistein?

Upućena sam od svog ginekologa i transfuziologa i zavoda za biokemiju sama si pronaći bolnicu u ZG koja to radi preko interneta jer KB Osijek to više ne radi.

Molim za pomoć ako netko zna jer više neznam gdje bih tražila.
PČELAPAVO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:47   #145
Homocistein ti radi jedino Vuk Vrhovec. Moraš se naručiti kod njih, preko centralnog naručivanja na mail: [email protected]
U mailu moraš poslati sljedeće:

1. ime i prezime pacijenta
2. MBOO i datum rođenja (MBOO - jedinstveni broj osiguranika sa zdravstvene iskaznice, naveden kraj datuma rođenja na uputnici)
3. vrsta zdravstvene usluge na koju se pacijent naručuje
4. kontakt adresa i broj telefona pacijenta
__________________
"Bog u srce ne stavlja želje koje ne može ostvariti"
helmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 08:49   #146
cure sve koje muku mučite s feritinom, kunem vam se u Kendural C, morate imat privat rp, ja ga u zg-u plaćam 155 kn, iako sam čula neke cure da su platile i 190 kn.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:03   #147
bez recepta ne moze?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:58   #148
Cure,ova tema me bas zaintrigirala.Imam iza sebe jedan missed ab 9.tt 2011.god.
Bila sam u jednom prirodno. icsi 11/2015 ali nije se implantiralo :-(
Mene sad kopka cinjenica da i ja mozda imam nekakvu mutaciju....
Znam da ce zvucat ludo,ali prije 5. god sam isla operiat mandule i tada sam primila injekciju u trbuh,mala iglica a pece ko sam vrag.
Nitko mi nije objasnio cemu to,a kasnije sam skuzila da je moguce da su m dali heparin?!

Druga cura koja je lezala samnom nije dobila tu injekciju.
Sada se spremam na op stitnjace,a ako bog da i 2.icsi ali u punom stimuliranom nakon operacije.
Pa bi rado napravila sve pretrage prije stimulacije.
Ali kome se obratit za uputnicu?
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:48   #149
snelly uputnice možeš dobiti od svog socijalnog ginekologa ili doktora opće prakse.

Heparin je standardan postupak kod ležanja u bolnici nakon operacije. U dva navrata kad sam ležala u bolnici i bila operirana sve smo dobivale heparin navečer.
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 08:54   #150
Homocistein radi i Rebro.
Isto tako protein c i s.
Ja osobno isla u 10/2015. Nije potrebno narucivanje. Dodjes povuces broj i cekas. Puno toga se moze i u Petrovoj 3 napraviti. I isto tako bez narucivanja. Sve bolnice imaju na svojim stranicama koje pretrage rade.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:03   #151
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Mislim da više ovisi o doktoru. A znamo kako ovi na SD rade dijagnostiku, nikako.

Što se tiče trombofilijskih peripetija, prije će te poslat kod uzastopnih spontanih, biokemijskih i sl. nedaća, nego kod ovako hrpe postupaka gdje u opće nije došlo do implantacije.
Što nema veze sa nalazima, nego se drže pravila da trombofilija ima veći utjecaj u kasnijem dijelu razvoja, a ne na samu implantaciju.

Za imunologiju, ne znam. Koliko neki poremećaj može ometati implantaciju.

I onda se opet vratimo na doktora, hoće ti preporučit detaljnu dijagnostiku ili pak smatra da ne treba...
I onda odeš ili privatno kod istog, ili kod drugog, kod onoga koji voli dijagnostiku...
Bok Wanda, pročitala sam ovu temu od početka, imam uputnicu za hematologiju, imam sad u srijedu pregled na SD na hematologiji, ali na više tema sam pročitala da SD nije na dobrom glasu što se tiče dijagnostike i nalaza. Možeš li mi pojasniti zašto? I da li je možda bolje da se naručim na Rebro koje svi hvale?

Ne bih htjela potratiti uputnicu bezveze.

Hvala!
Kasiopee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 20:54   #152
Pozdrav svima, nova sam ovdje pa oprostite ako postavljam na pogresnu temu.

Radila sam tipizaciju HLB lokusa
Rezultati:
PCR SSO low NT
PCR SSP low. B*35;B*56

Testirano na : ORELUP HLA B* "low resolution" - 67Y

Unaprijed hvala
Krestavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:44   #153
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Cure,ova tema me bas zaintrigirala.Imam iza sebe jedan missed ab 9.tt 2011.god.
Bila sam u jednom prirodno. icsi 11/2015 ali nije se implantiralo :-(
Mene sad kopka cinjenica da i ja mozda imam nekakvu mutaciju....
Znam da ce zvucat ludo,ali prije 5. god sam isla operiat mandule i tada sam primila injekciju u trbuh,mala iglica a pece ko sam vrag.
Nitko mi nije objasnio cemu to,a kasnije sam skuzila da je moguce da su m dali heparin?!

Druga cura koja je lezala samnom nije dobila tu injekciju.
Sada se spremam na op stitnjace,a ako bog da i 2.icsi ali u punom stimuliranom nakon operacije.
Pa bi rado napravila sve pretrage prije stimulacije.
Ali kome se obratit za uputnicu?
Ja sam se heparina nadobivala u trbuh, to je standard u bolnicama, moraju ti to davati sve dok ležiš da ti se od nekretanja ne bi počeli stvarati trombovi, barem su meni tako objasnili, jer sam ja ljubomorna i želim znati što i zašto.

Ali kakve to veze ima?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:22   #154
pitanjce, ako je prije par godina radjena obrada za trombofiliju, da li je potrebno ponavljati nalaze (nije utvrđena potreba za pikanjem u trudnoći), i u prvoj trudnoći nije bila potrebna nikakva terapija. hvala
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.