Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 23:42   #7221
Imam pitanje za vas velike mudrace, dali bi vi kupili stan koji je pod hipotekom. Ja bih ali samo u jednoj varijanti.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 07:57   #7222
Ajme sto ti pricas. Stanovi se redovno kupuju i prodaju pod hipotekom. Ja kupio i prodao. Najprije se namiri vjerovnik, sto ostane ide vlasniku.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:34   #7223
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ajme sto ti pricas. Stanovi se redovno kupuju i prodaju pod hipotekom. Ja kupio i prodao. Najprije se namiri vjerovnik, sto ostane ide vlasniku.
Koliko će ostati u Agrokoru sadašnjim vlasnicima? Otkuda tolika pohlepa za dionicama grupe.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:35   #7224
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Koji je ono armijski lajbek provalio da Agrokor koncer ne duguje državi lovu?
To su samo zlobni napisi novinarskih jebivjetara, ako drug 7nation kaže da Agrokor redovno plaća poreze, onda Agrokor redovno plaća poreze.

Zahvaljujem
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:42   #7225
Ne samo da ne duguje nego treba im i vratiti jer je preplaćeno.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:48   #7226
Veselim se novom spinu koji ce armijac provaliti...

Eto ga i s privatizacijom,malo se vadi na Markovoca,a kad ga zasamars Tuđmanovim zakonom o privatizaciji krene prica o ratu...

To je radio i na Politici,"strucnjak" za sve,a ne zna nista...pa je popio permu...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:04   #7227
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ti si laprdao da porezni inspektori NE POSTOJE - ja sam dokumentom ministarstva iz 2017.g. dokazao da POSTOJE...
nisi, po obicaju niti ono kaj linkas ne citas. porezni nadzor je procedura koju odredjena institucija ne radi na svoju ruku nego po proceduri koju sam iznio. porezni inspektori ne postoje.

Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
To su samo zlobni napisi novinarskih jebivjetara, ako drug 7nation kaže da Agrokor redovno plaća poreze, onda Agrokor redovno plaća poreze.

Zahvaljujem
lako za mene, to je tvrdnja 4 zadnja ministra financija i nitko ju ne osporava - cak je ispalo da je agrokor preplatio, desetke milijuna.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:25   #7228
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Koji je ono armijski lajbek provalio da Agrokor koncer ne duguje državi lovu?
Nemam pojma, Ali mislim da ovaj dug od 200 miljona kn je tekući dug iz redovnog poslovanja.
Knjigovodstvo od te hrpe tvrtki napravi obračune i preda ga poreznom referentu.
Knjigovodstvo obračuna plaće i preda ga poreznom referentu.

Uprava tvrtki odobri isplatu plaća plače se isplate
Već tada poreznici upišu i porezno opterečenje za sve poreze i konta,mirovinsko,zdrastveno,pdv,šume,turizam,kultu rno,porez i 161- ostalih parafiskalnih sranja.

PS. malo crnog humora
i tada uprava ako šta ostane plati dio tih poreza,najma i tako skupljaju lovu do 25 dana u mjesecu od 25 do 30 ide lova dobavljaćima.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 15:38   #7229
da. ako se ministri financija suprostavljenih stranaka slazu da agrokor prema drzavi podmiruje obveze i cak ih preplacuje, smijesno je citati index i slicne gluposti koji tvrde da nas zlocesti ivica krade.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 16:45   #7230
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
da. ako se ministri financija suprostavljenih stranaka slazu da agrokor prema drzavi podmiruje obveze i cak ih preplacuje, smijesno je citati index i slicne gluposti koji tvrde da nas zlocesti ivica krade.
Tvom Ivici je mjesto u zatvoru kao najobičnijem kriminalcu i prevarantu.Tamo će i završit prije ili kasnije.Da sricom oce sberbanka prodati dio duga ruskoj mafiji to bi bilo najpoštenije pa nek se s njima obracuna to bi bilo jeftinije za hrvatsko pravosuđe i nas porezne obveznike,ne bi mu morali plačati hranu i smještaj u zatvoru.

Kako se osječaš Ivica je li mirno spavaš kad ti visi opcija "ruska mafija" Tu ti ne pomaže tih tvojih 100-200 miljona € koje si spakira.
Ja da sam na tvom mistu pod hitno bi iznajmija jet i prijavija se dobrovoljno u Remetinac,siguran si,hrane te i toplo je.
A ne se budit usrid noći i gledati jesi li završija u portapaku koje ruske limuzine.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:39   #7231
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
da. ako se ministri financija suprostavljenih stranaka slazu da agrokor prema drzavi podmiruje obveze i cak ih preplacuje, smijesno je citati index i slicne gluposti koji tvrde da nas zlocesti ivica krade.
Opet sramocenje...

Sluzbeni podaci MF i porezne pokazuju da je dug oko 200 milijuna...

Ma koliko armijski lajbeki lapdrdali

I takvi uspiju srednju zavrsiti...a bahato dociraju dok se ocito ni internetom ne znaju sluziti da provjere informacije...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:40   #7232
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Tvom Ivici je mjesto u zatvoru kao najobičnijem kriminalcu i prevarantu.Tamo će i završit prije ili kasnije.Da sricom oce sberbanka prodati dio duga ruskoj mafiji to bi bilo najpoštenije pa nek se s njima obracuna to bi bilo jeftinije za hrvatsko pravosuđe i nas porezne obveznike,ne bi mu morali plačati hranu i smještaj u zatvoru.

Kako se osječaš Ivica je li mirno spavaš kad ti visi opcija "ruska mafija" Tu ti ne pomaže tih tvojih 100-200 miljona € koje si spakira.
Ja da sam na tvom mistu pod hitno bi iznajmija jet i prijavija se dobrovoljno u Remetinac,siguran si,hrane te i toplo je.
A ne se budit usrid noći i gledati jesi li završija u portapaku koje ruske limuzine.
Ne hraniti trolove...

Samarati ih cinjenicama...

Cinjenice govore da je Agrokor duzan...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:53   #7233
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nisi, po obicaju niti ono kaj linkas ne citas. porezni nadzor je procedura koju odredjena institucija ne radi na svoju ruku nego po proceduri koju sam iznio. porezni inspektori ne postoje.

lako za mene, to je tvrdnja 4 zadnja ministra financija i nitko ju ne osporava - cak je ispalo da je agrokor preplatio, desetke milijuna.
Postoje...

Tko obavlja porezni nadzor?
Obavljaju ga:

porezni inspektori i
drugi dr`avni slu`benici ovla{teni za njegovu provedbu


Ne laži više i ne širi svoju neukost lajbekinjo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 06:09   #7234
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Postoje...

Tko obavlja porezni nadzor?
Obavljaju ga:

porezni inspektori i
drugi dr`avni slu`benici ovla{teni za njegovu provedbu


Ne laži više i ne širi svoju neukost lajbekinjo...
Bilo bi dobro znati je li drzava u proslosti otpisivala i u kojem iznosu porezne i druge dugove.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:21   #7235
Sad ce lajbek opet nestati na par dana i kasnije opwt laprdati svoje neuke fore...

Inspektori ne postoje...

I onda jos ima fore da druge proziva za neukost...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 12:28   #7236
A čuj ovog medijskog idiota Macana???? Kaže tada, u trenutku potpisivanja Lex Agrokora nitko nije znao da nam Toda ostavlja i dugove???

Kaj on misli ak je on retardiran da smo i mi svi ostali..........

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rokor/6737694/
Ja sam svjedočio tome potpisivanju. Bio je smiren kao pravi lider u ključnom trenutku, no sam čin bio je izuzetno emotivan. Vjerujem da je on u tom trenutku bio svjestan toga da nikada više neće doći u taj Agrokor kao vlasnik. Odobrio je poruke poslane tog dana, pa i ono 'sve predajem hrvatskoj državi' jer je želio istaknuti koliko je vrijednosti kroz godine stvorio kroz ulaganja koncerna. Da ostavlja i dugove, tada još nismo znali. Nitko nije.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:45   #7237
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
A čuj ovog medijskog idiota Macana???? Kaže tada, u trenutku potpisivanja Lex Agrokora nitko nije znao da nam Toda ostavlja i dugove???

Kaj on misli ak je on retardiran da smo i mi svi ostali..........
[/U]
Koji dugovi,zar ne ide otpis.Samo rusi nas častili sa 16,9 miljardi kn

Sad ozbiljno raspetljat će se međusobna jamstva (po više stečajnih zakona + lex agrokor 50%+ odluka vjerovnika)otpisati večina dugova,kako sam shvatija 5-6 godišnjih dobiti(nakon rekonstrukcije) idu u otplatu a ostalo se pretvara u vlasničke udjele.inakon 3-4 godine se koncern razdvaja to jest prodaje.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:24   #7238
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
A čuj ovog medijskog idiota Macana???? Kaže tada, u trenutku potpisivanja Lex Agrokora nitko nije znao da nam Toda ostavlja i dugove???

Kaj on misli ak je on retardiran da smo i mi svi ostali..........

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rokor/6737694/
Ja sam svjedočio tome potpisivanju. Bio je smiren kao pravi lider u ključnom trenutku, no sam čin bio je izuzetno emotivan. Vjerujem da je on u tom trenutku bio svjestan toga da nikada više neće doći u taj Agrokor kao vlasnik. Odobrio je poruke poslane tog dana, pa i ono 'sve predajem hrvatskoj državi' jer je želio istaknuti koliko je vrijednosti kroz godine stvorio kroz ulaganja koncerna. Da ostavlja i dugove, tada još nismo znali. Nitko nije.
Inace jako pratim temu ali ne komentiram.

Zanimljivo jer se ova izjava na neki nacin moze i drugacije tumaciti.

Znam da je smijesno ali se moze tumaciti da Macan u trenutku potpisivanja nije bio svjestan da ce drzava snositi i dugove onda vise i nije smijesno
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:44   #7239
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Inace jako pratim temu ali ne komentiram.

Zanimljivo jer se ova izjava na neki nacin moze i drugacije tumaciti.

Znam da je smijesno ali se moze tumaciti da Macan u trenutku potpisivanja nije bio svjestan da ce drzava snositi i dugove onda vise i nije smijesno
hrabro je (ako ne i ludo) što se država odlučila na potez LexAgrokora kad u tom trenutku nisu mogli vjerovati niti jednoj brojci na papiru
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 00:33   #7240
Po čemu je to hrabro? Kao da će Plenković iz svog džepa platit išta ako je napravio ikakav zajeb.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.